FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

insanlar nicin kufreder?

palavra
merhaba arkadaslar

az once is arasi foruma bir bakayim dedim , hic ummadigim bir baslikla dengesiz bir kufurle karsilastim.
bana gore kufur bir acziyetin ve zayifligin isareti.
bir kisiden sikayetin varsa bunu usulunce dile getirmek lazim.
kufur kendine guvenen bir insanin basvuracagi bir metot degildir.
gunluk yasantida cok az kufrettigimi zannediyorum.
bir ara stadyumlarda ki kufur olaylarini onlemek icin bir hayli gayret sarfediliyordu.Hic stadyuma gitmemis biri olarak tam bilemiyorum
onceden nasildi , bu gayretlerden sonra nasil oldu.
sizin kufurle araniz nasil?
herkese selamlar.
BURAK_X
palavra, çok iyi bir noktaya değinmişsin.Bencede o başlıkta ki küfür, yani çok kötüydü.Birde küfürü eden kişinin biraz rütbesi de var.Ayıp.Ama mod.lar nrede(sayın mod.lar, lütfen işinize karıştığımı va da kusurunuzu bildirdiğimi sanmayın, sadece şimdiye kadar mod.lar el atardı işe, ama neden atmadı diye merak ettim)?Benim küfürle aram pek yok.
selim06
Yok estağfirullah tabi bizimde kendi özel yaşamımız oluyor günde 2 saat internet başında kalabiliyorum ve ancak bu sürede forumla ilgilenebiliyorum.7/24 çalışmayı ben de isterdim tabi ama daha önemli bir mesleğim var;öğrenciyim...
Her neyse mesaj temizlendi ve üyenin forumdan uzaklaştırılması için bildirimde bulunuldu.Küfür konusuna gelince ise ancak kendinde eksiklik görenler başkalarını da kendi seviyelerine düşürebilmeyi göze alabililir.Maçlardaki küfür konusu ise tamamen bir sürü psikolojisi;o sırada neye hakaretde bulunduğunuzun önemi yoktur;tribündeki binlerce kişinin sizin arkanızda olduğunu düşünür ve sınırsız bir çılgınlık içinde küfredersiniz(tabi eğer otokontrol mekanizmanız gelişmemişse).Tabi bu da yanlış bir davranış.Küfürle aramda gerçekten kötü arkadaşlarımın baza alay ettikleri dahi olur;malum öğrenciyken insan ne dediğini bilmiyor.Hele bizim yaşlarımızda bir çok arkadaşımız küfürlü konuşmayı hiç yadırgamıyor.
Hadi hayırlısı....
mcc
Bence bir insan sıkıstığı anda küfür eder yani duygularını herhengi bir davranışla karşılık bulamadığı an aslında hepimiz böyleyiz bazı duygularımıza herzaman karşılık olan kelimeleri hareketleri seçmekte zorlanırız ve kendimizi frenleyemeden basarız küfürü ki küfürde bu anlardan kurtulmanın en kestirme yoludur aslında kendini frenlemek sakin tutmak çok önemli bu konuda !
heeEEE bide zek olsun diye edenler var onları unutmamak lazım lafa şöyle başlarlar:
- lan .......oyum noldu geçengün ...
bunlar için bir çözüm yok zaten Allah islah etsin !
cafein
[küfür etmek aslında moralmen iyidir her ne kadar medeni bir sey olmasa da
insolent1
O küfür başlığını ben de gördüm. Böyle bir durumda cevap bile yazmamak işi modlara bırakmak en mantıklısı.
muhendisabi
cafein wrote:

Maalesef size katılamayacağım, küfür etmek yerine dozu daha az sayılabilecek ifadeleri kullanmak daha iyi olmaz mı? Yabancıların filmlerine baktığımızda ..ck dan başka bir laf yok, hemde kadın erkek farketmeden, bence biz bu kadar küfür kullanmıyoruz (hiç kullanmıyor da değiliz tabii ki), ama yine de kendimizi bu şekilde kötü ve çirkin sözlere alıştırmanın artı bir değer kazandıracağı veya rahatlamamızı sağlayacağı kanısında değilim.
cavbela
muhendisabi wrote:
cafein wrote:

Maalesef size katılamayacağım, küfür etmek yerine dozu daha az sayılabilecek ifadeleri kullanmak daha iyi olmaz mı? Yabancıların filmlerine baktığımızda ..ck dan başka bir laf yok, hemde kadın erkek farketmeden, bence biz bu kadar küfür kullanmıyoruz (hiç kullanmıyor da değiliz tabii ki), ama yine de kendimizi bu şekilde kötü ve çirkin sözlere alıştırmanın artı bir değer kazandıracağı veya rahatlamamızı sağlayacağı kanısında değilim.

bu birazda bizim yaratıcılığımıza bağlı. .. . ben küfür ederim ama kendimce bi küfür etmeninde bir adabı vardır samimi arkadaşlarımın yanında küfür ederim.. bayanların yanında ve topluluk içinde küfür etmeyi sevmem ve edeni uyarırım. .. . .
bugra9
Ben küfür etmeyi hiç sevmem ve etmemeye çalışırım. Ama tabi çok kızdıysam ve beni kızdıram yakın arkadaşımsa o zaman beni kimse tutamaz. Very Happy
cavbela
bugra9 wrote:
Ben küfür etmeyi hiç sevmem ve etmemeye çalışırım. Ama tabi çok kızdıysam ve beni kızdıram yakın arkadaşımsa o zaman beni kimse tutamaz. Very Happy

benim bide şöle bi durumum var ben arkadaşımada küfür etmem. zaten küfür edeceğim birisiyse onla arkadaş olmam. ben sadece ortaya küfür ederim:))))
muhendisabi
cavbela wrote:
muhendisabi wrote:
cafein wrote:

bu birazda bizim yaratıcılığımıza bağlı. .. . ben küfür ederim ama kendimce bi küfür etmeninde bir adabı vardır samimi arkadaşlarımın yanında küfür ederim.. bayanların yanında ve topluluk içinde küfür etmeyi sevmem ve edeni uyarırım. .. . .

tabii ya, ne gerek var, aslında etmemek en iyisi ama samimi arkadaş durumu tabii firaz farklı olabilir.
palavra
bugra9 wrote:

bu bazen samimiyete zarar verebilir. Wink
en iyisi samimi arkadaslarindan biri seni kizdiracak bir sey yaptiginda,karsiliginda guzel bir sey yapip, onu mahcup etmektir.
samimi arkadasliklar oyle kolay olusmuyor.
degerini bilmek lazim.
mr.emre
küfür "rahatlamaktır"
school61
Rahatlama acisindan iyi gelebilir ama rahatlamak icin baska seyler yapilabilir diye dusunuyorum.

Bence bu belli bir sure aliskanlik haline geliyo ve sinirlendigiimz anda da anbiden agzimizdan cikip kotu sonculara yol acabiliyor.
cihan
Bazı insanlar küfrü bir alışkanlık haline getirirler. Başlangıcı da genellikle arkadaş çevrelerinden olmakltadır. Ne var ki, kişinin kendisi küfrettiğinden habersizdir ve bu alışkanlığı ona hatırlatıldığında, bu durumdan hiç memnun olmadıklarını dile getirmektedirler. Maalesef bırakmak için çok çaba göstermelerine rağmen, bu alışkanlıklarını terketmekte oldukça zorlanmaktadırlar.

Murat, 01 Ocak 2007