FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

TÜRKÇE KARAKTER SORUNU

BURAK_X
Arkadaşlar, bende bazen Türkçe karakterler gözükmüyor.mesela, Windows açılırken "Başlamak için kullanıcı adınızı seçin" yerine "Ba lamak i in kullan c ad n z se in" diyor.Ne yapmalıyım?
mr.emre
format at en kesin yol Laughing yeni xp kurarken başka versiyon kur Laughing
BURAK_X
mr.emre wrote:
format at en kesin yol Laughing yeni xp kurarken başka versiyon kur Laughing

önce karakter sorunu yoktu.bugün fark ettim
palavra
BURAK_X wrote:
Arkadaşlar, bende bazen Türkçe karakterler gözükmüyor.mesela, Windows açılırken "Başlamak için kullanıcı adınızı seçin" yerine "Ba lamak i in kullan c ad n z se in" diyor.Ne yapmalıyım?

bende de bazi harfler
yukarida goruldugu gibi problemli
ama bu sadece bu forumda oluyor, baska yerde mesela bir gazete okurken harfler duzgun bir sekilde gorunuyor.
cavbela
palavra wrote:
BURAK_X wrote:

bende de bazi harfler
ama bu sadece bu forumda oluyor, baska yerde mesela bir gazete okurken harfler duzgun bir sekilde gorunuyor.

en iyisi format atmak yada denetim masası bölge dil seçeneklerini iice bi karıştır gerçi bakmışsındır.. .. . .
mcc
Walla ilginç sorunu çözersen bizide bilgilendirirsen sevinirim öle formatla kısa yoldan kurtumak olmaz incelemek lazım bekliyorum merak ettim sorun neymiş acaba?
darkeagle
Format! Laughing
cavbela
bence boşver xp falan kur sen güzel bi ubuntu Smile))

ben kurdum gayet memnun kaldım onun gazıyla yazıyorum. . . . .
maniac_ea
pcni güvenli modda acıp virus taraması yap virusten dolayı olmuş olabilir
serazat
denetim masasından Tarih,Saat Dil ve Bölgesel seçeneklere gir orada bölgesel seçenekler var sanırsam türkçeyi seçersen düzelir unicode falan olmuştur seninkisi cavbela da aynı şeyi önermiş yeni gördüm.. bendede olmuştu ama ozamanlar win98 idi Laughing
serazat
palavra wrote:

bende de bazi harfler

sen forumda üye girişinden sonra profile gir orada language var oradan türkçeyi seç.. bu olmazsa internet tarayıcından karakter kodlaması türkçe seç düzelmesi lazım..
Goker
Guzel bi virus programı ile tarat bence guvenli kipte
BURAK_X
abaw benim konu hortlamış Very Happy o sorun çözüleli 2 sene falan oldu yav Very Happy
cavbela
BURAK_X wrote:
abaw benim konu hortlamış Very Happy o sorun çözüleli 2 sene falan oldu yav Very Happy

:p hortlatacak başka konumu bulamamış arkadaşVery Happy
BURAK_X
cavbela wrote:
BURAK_X wrote:

:p hortlatacak başka konumu bulamamış arkadaşVery Happy

ama içim bi hoş oldu. şimdi eski açtığım konulara bi bakcam Very Happy
deathwish
Bilgisayarını ComboFix den bi geçir virüs bulursan sorunu kendin hallet çözülmezse FORMAT !!! Very Happy
coollateral
o gün olduysa ondan birgün öncesine sistem geri yükleme yap sorun kalmaz. bence de bir virüs falan girmiştir ama bence benimki en garantisi. ha ondan sonra yüklediğin programları tekrar yüklemek zorunda kalacaksın ama değer yani
BURAK_X
coollateral wrote:
o gün olduysa ondan birgün öncesine sistem geri yükleme yap sorun kalmaz. bence de bir virüs falan girmiştir ama bence benimki en garantisi. ha ondan sonra yüklediğin programları tekrar yüklemek zorunda kalacaksın ama değer yani

deathwish wrote:
Bilgisayarını ComboFix den bi geçir virüs bulursan sorunu kendin hallet çözülmezse FORMAT !!! Very Happy

konuyu açtığım tarih :Pts Arl 11, 2006 4:12 pm
o zamandan bu zamana değişenler: sorun çözüldü+yeni pcye geçtim
sefilim
hayırlı olsun Laughing

BURAK_X wrote:
coollateral wrote:

deathwish wrote:

konuyu açtığım tarih :Pts Arl 11, 2006 4:12 pm
o zamandan bu zamana değişenler: sorun çözüldü+yeni pcye geçtim