FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

ne kadar araliklarla piknige gidiyorsunuz?

palavra
merhaba arkadaslar.
uzun bir zamandir en az iki ayda bir defa piknige gitme aliskanligim var.
biraz zaman kayboluyor gibi ama kendimde muthis bir rahatlama hissediyorum.
ya bir deniz kenari ya bir orman golgesi
neresi olursa olsun geri dondugumde daha bir sevkle ve zevkle islerime asiliyorum.
siz ne kadar aralikla piknige zaman ayirabiliyorsunuz?
selamlar.
maniac_ea
hava iiy olursa genelde yazın gidiyoruz haftada bir gün o da pazar gunleri
abone
çok uzun zaman oldu gitmeyeli ,en son 2-3 sene öncesiydi galiba.
mr.emre
100 metre ilerde ora. fahri korutürk piknik sahası var, canım sıkılırsa giderim piknik falan yapmasakta bi kola içer dönerim
cavbela
bundan 5 yıl öncesine kadar her hafta sonu istisnasız pikniğe giderdim. babam cumartesi güleriişten erkençıktığı için bize çıkmadan önce haber verirdi bizde malzemeleri alır piknik alanına giderdik o sırada babamda gelmiş olurdu. ekonomik duruma bağlı olarak ne varsa oturur yerdik. bazen misafir falan olurdu ozaman da pazar günleride giderdik haftada iki gün çok harika olurdu. vay be ne günlerdi. . .. . . .
mcc
En son bin dokuzyüz çif sıfırlı yıllardı piknik yapacak yerler vardı şimdi o da yok pikniği parklarda yapıyo şimdi millet hani iyi yol arasında yeşil alanlar olurya orda mangal yapıp top oynuyor şimdiki nesil yazık aslında ama piknik istiyorsan memleketinde yaylasında ağlasını yaparsın buz gibi akan çeşmenin yanında çam kokusuyla o da zaman istiyor kaç senedir memleketede gidemedikki neyse offf öyle işte Sad
palavra
mcc wrote:
En son bin dokuzyüz çif sıfırlı yıllardı piknik yapacak yerler vardı şimdi o da yok pikniği parklarda yapıyo şimdi millet hani iyi yol arasında yeşil alanlar olurya orda mangal yapıp top oynuyor şimdiki nesil yazık aslında ama piknik istiyorsan memleketinde yaylasında ağlasını yaparsın buz gibi akan çeşmenin yanında çam kokusuyla o da zaman istiyor kaç senedir memleketede gidemedikki neyse offf öyle işte Sad

evet yesil alan meselenin esas noktasi tabiki

her gecen gun malesef azaliyorlar

yakinda nesli tukenmekte olan kuslar seviyesine dusecek

cocukken su andaki sabanci center ve is bankasi binasinin oldugu yer bostu ve yesillikti
oralarda arkadaslarimla mac yapardik
hey gidi gunler.
maniac_ea
istanbul anadolu yakasında kadıköy-üsküdar taraflarındaysanız koşuyolundaki koru piknik yapmak için mükkemel bir yer ilk gittiğimde böyle yerler kaldımı be istanbulda demiştim
darkeagle
Hiç! Crying or Very sad
maniac_ea
o zaman bahara dogru havanın güzel olduğunda bir piknik organizasyonu yapalım Laughing
cihan
PİKNİK ALANLARI

En iyi piknik alanları şüphesiz ki ormanlık ya da kırsal alanlardır. Her ne kadar modern yaşam yerleri olan şehirlerde insanların piknik yapmak ihtiyaçlarını tamamen olmasa da bir nebze karşılamak için park ve bahçeler yapılmaktadır. Şehirlerdeki bu yerler çimleler, çeşit çeşit çiçekler ve hatta ağaçlar dikilmek suretiyle yeşillendirilmektedir. Ne var ki, bunlar kırların o doğal güzelliğini verememektedirler. Kırlarda bitkiler doğal koşullarda bulunmaktadır. Parklar ve bahçelerde ise bu düzen insanlar tarafından yapılmaktadır. Kırları farklı kılan burada her eşit bitkinin doğal koşullarda bir düzene bağlı olmaksızın bulunmasıdır. Ama öylesine bir ahenk, bir renk uyumu olmaktadır ki, insanlar seyrine doyamamaktadır. Burada yapılan sohbet, yeme içmek bam başkadır. İnsan böyle bir yerde hem ruhen hem de bedenen dinlenmektedir. İşte bu nedenlerden bir ormanda ya da bir kırda yapılan piknik çok daha güzel olmaktadır. Ben ailemle bahar aylarında hemen yakınlarımızdaki kırlarda piknik yapıyoruz.

Murat, 06 Ocak 2007
içinde göl var , kocaman çayırlık var ağaçlar var
çok güzel piknik yapılıyo hocam, mangala da izin veriyorlar.

yolunuz düşerse bi oturun soluk alın tavsiye ederim
ördekler hemen adamın yanına geliyor Smile
tricecold
ben en son 1998 yılında piknik amaçlı pikniğe gitmiştim, böle yeşillik bir yere gidip mangal vs , özlemişim yahu, hatırlattığın iyi oldu