FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

sayisal tv ne zaman baslayacak bilen var mi?

musti55
cavbela
musti55 wrote:

o ne olaki ?????
selim06
Sayısal TV TRT önderliğindeki yeni bir TV yayın sistemidir(yanlışsam düzeltin).Yani herkes evinde uydu anten varmışcasına TV izleyebilecek.Yeni anten sistemiyle bir vericinin dalgalarına 1000den fazla kanal konulabiliyor.Yani siz Sayısal Tv uyumlu bir anten kullanıyorsanız ve etrafta 1 baz istasyonu varsa işiniz kolay.Bence gayet güzel bir şey.Duyduğuma göre uyumlu antenler yaklaşık 80 YTL olacakmış.2008'de hayata geçecek deniliyordu proje ama kesin tarih bilmiyorum...
cavbela
selim06 wrote:
Sayısal TV TRT önderliğindeki yeni bir TV yayın sistemidir(yanlışsam düzeltin).Yani herkes evinde uydu anten varmışcasına TV izleyebilecek.Yeni anten sistemiyle bir vericinin dalgalarına 1000den fazla kanal konulabiliyor.Yani siz Sayısal Tv uyumlu bir anten kullanıyorsanız ve etrafta 1 baz istasyonu varsa işiniz kolay.Bence gayet güzel bir şey.Duyduğuma göre uyumlu antenler yaklaşık 80 YTL olacakmış.2008'de hayata geçecek deniliyordu proje ama kesin tarih bilmiyorum...

hmm ozaman çok güzel birşey bu ya. hadi trt bastır. görem seni. .. . .
coozy
Vay be şaşırdım gerçekten...Hadi hayırlısı Smile
maniac_ea
test yayınına başlanmış

Quote:
Uzun süredir beklenen Sayısal Karasal Yayın (DVB-T) denemelerine, Ankara ve İstanbul'da bugün başlandı.

Analog yayınlara oranla, yüksek kalitede ses ve görüntü imkanı tanıyan sayısal yayınlar, aynı frekans üzerinden dört farklı kanalın yayın yapmasına da izin veriyor. Şimdilik TRT-INT'in yayın yaptığı frekans üzerinden, dört farklı kanal ile deneme yapılacak. Dört kanalın biri, TRT'ye, diğer üçü ise özel kanallara tahsis edilmiş durumda. TRT'nin sürekli, özel kanalların ise dönüşümlü olarak sayısal yayın yapacağı deneme sürecinin, 8 aya kadar tamamlanması hedefleniyor. Sayısal yayınları izlemek için uygun donanıma sahip olunması gerekiyor; yayınlar Ankara'da 31'inci ve İstanbul'da 23'üncü kanallardan izlenebiliyor.
mcc
evet hatırladım bi ara tv haberlerde vardı böle kutu gibin bişey diyolardı çanaklar antenler çöpe !
palavra
sayisal tv den interaktif tv ye dogru bir gidis olacak gibi.
yani gunun herhangi bir aninda istediginiz bir programi izlemeniz mumkun olabilecek.