FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Özgür Yazılım İçin DEV Bir Adım!

aFamous
Sun Java GPL oluyor [GPL ne oluyor diye soranlar için oda Genel Kamu Lisansı oluyor:)] Peki bu sizin için ne anlam ifade ediyor? Görüşleriniz neler arkadaşlar?

Bence öncelikle Java artık özgür yazılım dünyasının birinci sınıf geliştirme platformları arasına girdi ve Java nın güçlü olduğu mobil uygulamalarda özgür yazılım sağlam ve sarsılmaz bir yer edinmiş oldu. Ayrıca GPL nin (bildiğim kadarı ile) ilk defa bu kadar büyük ve önemli bir kapalı kodun açılmasında kullanılması zaten son derece kurumsallaşmış olan GPL nin güvenilirliğini bir kat daha perçinledi. Bu gelişmeinin Microsoft Novell anlaşmasında hemen sonra gerçekleşmiş olması da olayın ayrı bir anlamlı boyutu..

aFamous
tufansaba
özgür geliştirilebilir bir yazılım

ama oldukça fazla ram kullanıyorlar Very Happy
abone
Hazır GPL den konu açılmışken içinizde Pardusu kullanan varsa görüşlerini bi bildirsin lütfen.
mr.emre
abone wrote:
Hazır GPL den konu açılmışken içinizde Pardusu kullanan varsa görüşlerini bi bildirsin lütfen.

geyikçi kullanıyo Smile
aFamous
bende pardus kullanıorum.. Cool
cavbela
abone wrote:

ben intrernetim yokken kullnmıştım ama memnun kalmamıştım çünkü linux sürümleri internet olmadan pek işe yaramıyo şimdi ubuntu kullanıyorum çok irdeleyemedim ama şimdilik memnunum

özgür yazılımın ram sorununa gelirsek o da yakında çözülür. çünkü bunu bizler geliştirdiğimiz için sorularımızı bilir ve çözeriz....