FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Oyun Server ları hakkında?

TheMentor
bir arkadaşım bana oyun server a açmak istediğini söyledi bende bir araştırayım dedim ama yeterli bilgiye ulaşmadım... bir server açmak için neler gerekli acaba aranızdan bilenler varsa yazabilirler mi? nasıl kurulum yaparız? şimdiden çok teşekkür ederim
mr.emre
TheMentor wrote:
bir arkadaşım bana oyun server a açmak istediğini söyledi bende bir araştırayım dedim ama yeterli bilgiye ulaşmadım... bir server açmak için neler gerekli acaba aranızdan bilenler varsa yazabilirler mi? nasıl kurulum yaparız? şimdiden çok teşekkür ederim

1- Para
aFamous
Para çok genel bi kavram olur [ki günümüz koşullarında parasız hiç birşey olmuyor zaten:x ama para = en başta sağlam bir pc [server için..
tufansaba
reseller

iyi bir hizmer bu reselleri alacağın yer tabiki 24 saat hizmet gibi

tüm güvenlik önlemleri alınması lazım

gibi...
abone
evet tufanın da dediği gibi güvenlik olayı başta yer almalı bence..paradan daha önemli çünkü,ne kadar harcarsan harca güvenlik zayıfsa harcadığın para uçup gidebilir..
selim06
Aslında bir oyun serverı derken ne çapta düşündüğünüze bakmak lazım örneğin bir CS sunucusu Türkiye'nin olanakları yeterlidir;fakat bir BF server yüksek hızda internet ve sistem ister.Yani Reseller almak mantıklı gibi dursa da Oyun Server'ında reseller hizmeti yoktur.Dedicated Server kiralayabilirsin;o da en az 30$'dan başlar(40Gb harddisk 128mb Ram vs...) ve bir oyun serverı en az 120$'lık bir aylık ücret karşılığında kiralanabilir.Ayrıca güvenlik sıkıntıları;Bandwith sorunu da cabası...
Ama eğer karar verirseniz;size yardımcı olabilirim bildiğim bazı şirketler var.