FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Vista'nın çıkış tarihi açıklandı

mr.emre
Internet Haber wrote:
Yazılım devi Microsoft, yeni işletim sistemi Windows Vista’nın bireysel versiyonunun, tüm bilgisayar kullanıcılarının kullanımına hazır duruma getirildiğini ve 30 Ocak’ta piyasaya çıkacağını açıkladı.

Windows İşletim Sistemi Bölümü Başkanı Jim Allchin, Microsoft’un, yeni işletim sisteminin bireysel kullanıcılar için hazırlanan versiyonunun kodlarını kısa süre önce hazır duruma getirdiğini belirterek, “Taş gibi oldu ve kullanıma hazır, bugün güzel bir gün” dedi.

30 Ocak’ta satışa çıkacak Vista’nın, ilk başta 5 dilde piyasaya çıkarılacağını belirten Allchin, kurumsal versiyonunun da daha önce açıklandığı gibi 30 Kasım’da piyasaya çıkacağını kaydetti.

Çıkışı birçok kez ertelenen Vista, 30 Ocak’tan sonra yeni bilgisayarlara önceden yüklenecek, ayrıca bilgisayar mağazalarında bireysel kullanıcılar için raflardaki yerini alacak.

Bunlarda sürümleri ve fiyatları;

Full Version

* Vista Ultimate $399
* Vista Business $299
* Vista Home Premium $239
* Vista Home Basic $199

Upgrade Version

* Vista Ultimate Upgrade $259
* Vista Business Upgrade $179
* Vista Home Premium Upgrade $159
* Vista Home Basic Upgrade $99
cavbela
allahtan okul bunları bize beleş veriyor yoksa yine korsana devam ecektik Laughing Laughing Laughing Laughing

peki bu 5 dil içerisinde türkçede varmı ? ? ???
mr.emre
cavbela wrote:
allahtan okul bunları bize beleş veriyor yoksa yine korsana devam ecektik Laughing Laughing Laughing Laughing

peki bu 5 dil içerisinde türkçede varmı ? ? ???

tam olarak bilmiyorum ama Türkçe'nin olucağını hiç zannetmiyorum.
abone
sallayın gitsin vista'yı xp'ye devam
loserk
Internet Haber wrote:
... Jim Allchin “Taş gibi oldu ve kullanıma hazır, bugün güzel bir gün” dedi.

Laughing adamın ettiği lafa bak...
b17
abone wrote:
Bence de...Lüzum yok yani.Di mi Question Question Question
cavbela
b17 wrote:
abone wrote:

hdd de fazla boş yer var onda kurarım maksat şenlik olsun hdd boş kalmasın Laughing Laughing
coozy
b17 wrote:
abone wrote:

Aynen öyle arkadaşım... Very Happy
aFamous
Vista sadece lüks.. limuzin ile passat [vista ile xp Razz gibi bence hiç gerek yok [hatta xp bile gereksiz neese Very Happy vista çok birşey eklemio ama görünüm gayet şık iyi görünmek içinde daha fazla ram daha fazla hdd daha fazla işlemci.. yemek zorunda [doğa kanunu 85.taslak 4 nolu madde:P ..xp kullanımı pratik basit.. özellikleri yönünden olsun kullanılabilirlik vs. sadece güvenlik biraz vasat ama inanın vistanın çıkışının ardından geçen 1 sene içinde herşey çok farklı olmayacak! Kişisel görüş meselesi Smile
cavbela
aFamous wrote:
Vista sadece lüks.. limuzin ile passat [vista ile xp Razz gibi bence hiç gerek yok [hatta xp bile gereksiz neese Very Happy vista çok birşey eklemio ama görünüm gayet şık iyi görünmek içinde daha fazla ram daha fazla hdd daha fazla işlemci.. yemek zorunda [doğa kanunu 85.taslak 4 nolu madde:P ..xp kullanımı pratik basit.. özellikleri yönünden olsun kullanılabilirlik vs. sadece güvenlik biraz vasat ama inanın vistanın çıkışının ardından geçen 1 sene içinde herşey çok farklı olmayacak! Kişisel görüş meselesi Smile

gelen her sistemin bilgisayarda goturuleri olyyo ama kullanıcı için çok fazla getirisi oluyor ve bir süre sonra alışkanlık yapıyor. onceleri 98 den vaz geçemezdim ama şimdide arkadaşımın külüstür bilgisayarına xp den başka programı yüklemesini istemiyorum. bence vistanın yayılması 1 yıldan fazla bulabilir ama xp gibi oda vaz geçilmez olur çünkü windows bu işi gerçekten öğrendi. ama herzaman gönlüm açık kaynak kodundan
dxhunter
Vista cikti bu arada.
borabora
vista çıktı çıkmasına ama xp nin korsan kullananları artık tespite başlanıyor . ağır para ve hapis cezası verilecekmiş.
maniac_ea
türkiyede çoğu kişi korsan kullanıyordur xp'yi vistanında orjinalını kullancaklarını sanmam bu fiyatlara bakınca
serazat
bişi olmaz ya geçenlerde pcmagazin de bir yazı okumuştum bu korsan yazılım diye işyeri sahiplerini korkutmaya çalışan reklamlar yayınlan kuruluşta yasal bir kuruluş değilmiş Smile

Bir arkadaşımın Windowsu açılırken Windows XP Home logosu yerine Pencere korsan versiyon yazan bir logo geliyor Smile
cavbela
serazat wrote:
bişi olmaz ya geçenlerde pcmagazin de bir yazı okumuştum bu korsan yazılım diye işyeri sahiplerini korkutmaya çalışan reklamlar yayınlan kuruluşta yasal bir kuruluş değilmiş Smile

Bir arkadaşımın Windowsu açılırken Windows XP Home logosu yerine Pencere korsan versiyon yazan bir logo geliyor Smile

zaten kimsenin evine girip windowsu kontrol etme yetkisi yok tespit etselerde problem olmaz asıl korkması gerekenler iş yeri sahipleri onlarda zaten parayı basıp alsınlar. ama genelde markalı bilgisayar aldıkları için onlara xp de zaten geliyo. . ..
mr.emre
serazat wrote:

O kolay ne varki onda bende de bu var

palavra
bir hayli beklemislerdi zaten

zamanla her kes tipis tipis vistaya gecer
tuketim kanunlarida boyle soyluyor!
maniac_ea
boot screeni değiştirmeyin bence sorun yaratabiliyor