FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Nobel'li 'Türk'

mr.emre
Emin ÇÖLAŞAN wrote:
NÜFUS káğıdında "Türk" yazan birinin Nobel Ödülü alması çok sevindirici oldu.

Hele bazıları sevinçten adeta göbek attı. İşin perde arkasını irdeleyenlerin sesleri medyaya fazla yansımadı. Bu ortamda yansıması da zaten beklenmezdi.

"Türk"e Nobel Ödülü verilmesi süreci uzun süredir başlamıştı. "Türkler bir milyon Ermeni, 30 bin Kürt kesti" sözlerini o arkadaş boşuna söylememişti. Ödülü kapmak için bu ve benzer sözleri söylemek, romanlarında durup dururken Atatürk'ü aşağılamak gerekiyordu. Bu kulisler öylesine "ustaca" yapılacaktı ki, Bay Corc Bush İstanbul gezisinde kendisinden övgüyle söz edecek, Türkiye'yi abluka altına alan AB komiserleri onu evinde ziyaret edip övgüler düzecekti.Corc Bush İstanbul'da yaptığı konuşmada o zattan boşuna "büyük yazar" diye söz etmedi. Elbet bir bildiği vardı.

Prof. Dr. Erol Manisalı, olacakları hepimizden önce görmüştü. 19 Aralık 2005 tarihli Cumhuriyet Gazetesi'ndeki yazısının başlığı şöyleydi: "Orhan Pamuk Nobel'i garantiledi." Özetle şunları yazmıştı:

"Pamuk popüler bir yazar. Pamuk meselesi bundan mı kaynaklanıyor? Hayır. Onun sözde Ermeni soykırım meselesinde, ABD ve AB siyasi çevrelerinin görüşlerine destek vermesinden kaynaklanıyor. Bu desteği verirken Türkiye'yi aşağılayıcı bir üslup kullanıyor. Başkan Bush, Ortaköy'de yaptığı konuşmasında Pamuk'tan övgüyle söz ediyor. Brüksel (AB) siyasi çevreleri de her an arkasındalar. Washington ve Brüksel siyasilerinin ve bürokratlarının dayatmak istedikleri emperyalist tutuma destek veren açıklamalar yapıyor. Bush ve Brüksel çevrelerinin Orhan Pamuk'a verdiği desteğin nedenleri ortaya çıkıyor. Ben söylemiyorum, kendileri söylüyor. Emperyalizmin çirkin yüzünün içimize yansıyan çarpıklığını yaşıyoruz.

Sömürgecilerin ekmeğine yağ sürüyorsunuz ve bunu özgürlük adına, demokrasi adına diye pazarlıyorsunuz. Ne acı..."

Erol Manisalı, bu arkadaşın Nobel'i hangi yöntemlerle, hangi pazarlıklarla garantilediğini taaa 10 ay önce yazmış.

* * *

Şimdi de TC uyruklu ve Nobel'li arkadaşın bir romanından Atatürk'le ilgili birkaç alıntı yapalım!

"Çocukluğunda kız kardeşiyle tarlada karga kovalayan sapık bir padişah... Sonra kasaba meydanına dolanır, Atatürk heykeline sıçan güvercinleri ayıplar... Atatürk kendini içkiye vermiş meyhane kalabalığına Cumhuriyet'i emanet etmiş olmanın güveniyle gülümsüyordu... Atatürk'ün leblebi zevkinin ülkemiz için ne büyük bir felaket olduğu..."

Rahmetli Ahmet Taner Kışlalı öldürülmeden kısa süre önce, 27 Ocak 1999 tarihli yazısında Orhan Pamuk için şöyle yazıyordu:

"İnandıklarını açıkça savunanlara hep saygı duydum. O düşüncelere karşı olsam bile. Ama o yürekliliği gösteremeyip de bunu sinsice yapmaya kalkışanlara, oraya buraya 'bityeniği' sokuşturanlara hep tiksinerek bakmışımdır. Bunu hep zayıf bir kişiliğin, zavallı bir ruh halinin yansıması olarak görmüşümdür. Oyun maskesiz oynanmalıdır. Çirkinlikleri gizleyen maskelerin indirilmesini de tüm 'gerçek aydınlar' görev saymalıdır... Ve Pamuk adlı yazarı isteyen okumalı, isteyen sevmelidir.

Ama ne olduğunu, kim olduğunu bilerek! Maskenin ardındaki gerçek yüzü görerek!"

* * *

Hayat öğrenmekle geçiyor! Şimdi bir şeyi daha öğrenmiş olduk. İsveç'ten Nobel kazanmak için Orhan Pamuk gibi olacaksın. O ülkelerde ağırlanacak, gelir elde edecek, lobi faaliyetini hem ABD, hem de AB nezdinde çok iyi sürdüreceksin.

Türklerin Ermenileri ve Kürtleri kestiğini engin bilginle açıklayacak, hatta bilançoyu bile vereceksin!

"Bir milyon Ermeni, 30 bin Kürt!"

AB ülkeleri ve Nobel Ödülü'nü veren İsveç seni ayakta alkışlayacak, Nobel kulisleri kızışacak. "Bizim Orhan tam isteğimiz adam" sözleri Avrupa ve İsveç'te yankılanacak.

Ama o veciz sözlerinde Ermenilerin kestiği on binlerce Müslüman Türk, PKK'nın şehit ettiği altı bin askerimiz ve polisimiz yer bulmayacak.

Yazdıkların ve verdiğin demeçler için onlardan hep "aferin" alacaksın.

Ermenileri ve Kürtleri kestiğimizi, soykırım yaptığımızı savunacak, Atatürk'le alay edeceksin.

Yine de, ben bu arkadaşa Nobel Ödülü verilmiş olmasından dolayı çok mutluyum valla! Niçin?..

Çünkü onun kimliğinde "TC" yazıyor. O bir "Türk!"

İnanmayan nüfus káğıdına, pasaportuna baksın!

Arkadaş ABD ve AB'yi hoşnut kılmayı başarmış, kulisini yapmış ve yaptırmış, Fransız Parlamentosu Ermeni tasarısını onaylarken, aynı anda ödülü kapmış. Rastlantı!

Türkiye'de daha nice Orhan Pamuk'lar var, darısı onların başına!

Emin ÇÖLAŞAN
cavbela
merak ediyorum orhan pamuğun hiç kitabını okudun mu. bence okumadın..

eger okusaydın orhan pamuğun nekadar iyi bir yazar olduğunu anlardın anlayıncada bu foruma başkalarının fikrini değilde kendi fikrini yazardın. ... . .
mr.emre
cavbela wrote:
merak ediyorum orhan pamuğun hiç kitabını okudun mu. bence okumadın..

eger okusaydın orhan pamuğun nekadar iyi bir yazar olduğunu anlardın anlayıncada bu foruma başkalarının fikrini değilde kendi fikrini yazardın. ... . .


Peki sen yazının tamamı nı okudun mu?

Ve peki sen ne zaman haksız puan kazanmayı bırakıp, adam gibi mesaj yazmayı, mesajın sonuna 50 tane nokta koymamayı öğreneceksin?

Ve peki sen sadece kitapla olmayacak şeylerin olduğunu, yazının tamamı nı okuduğunda görebileceğini öğrenebilecek misin?


Aşağıdaki paragraf yazarın kitaplarından alıntıdır:

"Çocukluğunda kız kardeşiyle tarlada karga kovalayan sapık bir padişah... Sonra kasaba meydanına dolanır, Atatürk heykeline sıçan güvercinleri ayıplar... Atatürk kendini içkiye vermiş meyhane kalabalığına Cumhuriyet'i emanet etmiş olmanın güveniyle gülümsüyordu... Atatürk'ün leblebi zevkinin ülkemiz için ne büyük bir felaket olduğu...".

Okuyanlar bunları yazmış benim o kitapları okumama gerek var mı?
tufansaba
kitaplarını okumadım okumamda vatan hainidir ve hâlâ da oo nobel ödülü aldık diyenler var

adını unuttum şimdi yazamıyorum bir Türk daha nobel ödülü almıştır sanırım kimyager di Confused
insolent1
Orhan Pamuk ve türevleri, bu ülkeye zarardır.Keşke nobel ödülü almasaydık böyle yalan olayları yazanlar alacaksa.
cavbela
mr.emre wrote:

bir insanın yazdıklarını okumadan vatan haini ilan etmek en kolayı galiba. ayrıca okuyanların doğruları yazığını nerden biliyorsun. uzaktan bu bunu demiş o yazar hakkında o şunu demiş başkalarının fikirlrini al. düşünmeyen üretmeyen bir toplum haline geldik.


tufansaba wrote:
kitaplarını okumadım okumamda vatan hainidir ve hâlâ da oo nobel ödülü aldık diyenler var

adını unuttum şimdi yazamıyorum bir Türk daha nobel ödülü almıştır sanırım kimyager di Confusedo adamı okumak sana ne kaybettirir peki. o adam para mı kazanır?

eğer bundan korkuyorsan korsan kitaplar var. eger korsancıya para kazandırmaktan korkuyosan o adamı okumuş bir arkadaşın mutlaka vardır. yoksa sen okuyup fikirlerinin değişmesinden mi korkuyorsun. yada beyninin yıkanmasından. .. .

.... .. . .. . ..
selim06
Frihost Forumları paylaşım ve dostluk temellidir;siyasi olaylar ve ya herhangi bi tartışma oluşturacak konular yasaktır.Lütfen birbirimize saygımızı koruyalım.
---kilit---
Related topics
[VAR] ¿Cómo hago para ganarme el premio nobel?
Telekom personeline 2 Mbit ADSL 30 YTL
How do I win the Nobel Prize?
[FILMES] Já fui ver o Código da Vinci
Atatürk'ümüz için DEV Arşiv
Türk Bayrağını Seven Bu Ekran Koruyucuyu Yüklesin
[CIENCIA] Nobel 2006 en Medicina para genetistas!!
2006 Nobel Prize Winners
ORHAN PAMUK - NOBEL PRIZE
Premio Nobel da Paz vai para economista
Nobel Peace Prize 2006 - To a bank and banker
Türk Ticaret Net'ten bedava domain
21 Türk şirketi en hızlı büyüyen 500 arasında
Türk Mühendis‘in Oyunu Listeleri Alt Üst Etti
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.