FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

bir bilgisayar neden açılmaz

cavbela
slm arkadaşlar dün tıkır tıkır çalışam ama baya eski bi bilgisayara format atmak zorunda kaldım ( formata luzum yoktu ama luzumsuz bi arkadaşım kurcalayınca bilgisayarı buna luzum oldu) . bilgisayarı tekrar kurduktan sonra bilgisayara bi haller oldu ilk açılışta açılıyor ama kapatıp açınca bilgisayar açılmıyor. yeşil kutu sürekli ilerliyor ama bu ilerleme bi türlü sonuca ulaşamıyor başka bir harddisk takıp yeniden kurdum bilgisayarı ama fayda etmedi

sorun sizce nerde?????
loserk
bi daha format at Very Happy olmadı donanım uyumluluklarını kontrol et... olmadı anakartını güncelleyebiliyorsan anakartını güncelle...
darkeagle
windows cd sinin sağlam olduğundan emin misin?
cavbela
darkeagle wrote:
windows cd sinin sağlam olduğundan emin misin?

sanırım cd den kaynaklanıyo pc nettin forumundada o kanıya vardım başka bir cd ile tekrar deniyeceğim bu seferde çalışmazsa arkadaşım bilgisayarı çöpe atmasını tavsiye etcem Laughing Laughing Laughing gerçi daha öncedende bunu yapmasını söledim ama beni hiç dinlemez kendisi Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
insolent1
Çöpe atmadan önce son çareyi dene.

Yumrukla Razz
cavbela
insolent1 wrote:

Yumrukla Razz

onu yaptım zaten hatta bide tekme attım Laughing Laughing Laughing . . .. . .
maniac_ea
bence pcye şiddet göstermeyin sonuç kötü oluyor Very Happy yılları önce eski bilgisayarıma çok sinirlenmiştim artık nasıl vurduysam bir daha kullanılmıcak hale geldi Smile
BURAK_X
cavbela wrote:
insolent1 wrote:

Yumrukla Razz

onu yaptım zaten hatta bide tekme attım Laughing Laughing Laughing . . .. . .

Benimde eski den eski bilgisayarım bayaa bi sapıtmıştı.Bi resim dosyasını bile açamıyordu.Bende habire vurur, tekme atardım.Bi gün harddiski bozuldu Very Happy
cavbela
hallaldu artık ya 5 inci formattan sonra düzeldi ama uzun ömürlü olcanı sanmıyorum nese arkasaş biraz para biriktiirirse ben rahatlıyacam Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing . .. .
darkeagle
Makinenin özellikleri neki?

Eski mi bayaa?
cavbela
5 inci formatla beraber alet kendine geldi ama bizi dinden imandan etti.ilgi için sağolun. .. .
borabora
darkeagle wrote:
Makinenin özellikleri neki?

Eski mi bayaa?

5.formatdan sonra kendine geldiğine göre Laughing
serazat
harcadığın emeğe vakte yazık diyeceğimde format falan işleride kimine eğlence kimide büyük sıkıntı bende duruma göre değişiyor yeni tanıştığım biri ya format at sana benim bilgisayara dedimi bu sıkıntı oluyor işte Smile

Eski bilgisayar benimde var xp kaldırıyorda çok yavaş o yüzden win 2000 kurdum Atsan atılmaz satsan satılmaz epeydirde açmıyorum.
cavbela
serazat wrote:
Eski bilgisayar benimde var xp kaldırıyorda çok yavaş o yüzden win 2000 kurdum Atsan atılmaz satsan satılmaz epeydirde açmıyorum.

peki performansı nasıl farkedilir bi iyileşme varmı. ..

bana görede aslında eğlenceli ama niyetim onemli eger format atmam gerekiyo zorunluluk varsa hiiç hoşuma gitmiyo ama geçen gün yeni bir hdd aldım ozaman ki formatın tadı bir başkaydı. .. .