FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

USB mi Ethernet mi ?

ADSL modem bağlantısı ?
USB
13%
 13%  [ 2 ]
Ethernet
80%
 80%  [ 12 ]
Farketmez
6%
 6%  [ 1 ]
Total Votes : 15

abone
Arkadaşlar uzun zamandan beridir nete girmek için adsl modemi USB'den kullanıyordum,bugün bi değişiklik yapim dedim ve de ethernet ile bağlandım.Ethernet usb'ye nazaran bana biraz hızlı geldi ya da daha ilk gün olduğu için yanılıyor muyum acaba ? Sizce hangisini kullanmalı usb mi ? ethernet mi ?
maniac_ea
hiç bir hız farkı olmaz ikisindede... USB enerjisini pc'den alır ethernet kendi adaptorunden tek fark bu hangisini tercih edersin bilmeme ama fark etmez
mr.emre
Benim modem Ethernet'e bağlı, fark eder mi bilmiyorum.
selim06
Ethernet bağlantılar daha az güvenlikte oluyor.Ama USB'ler daha fazlakasıyor.Bu nedenle performans için Ethernet,pratiklik için USB..
duckling
ethernet biraz daha hızlı Wink

ethernet kullanmada hiç ama hiç sorun yaşamadım Smile o nedenle daha kullanışlı Smile

şimdi evde network kurduğumuz için USB'den bağlı Smile
tufansaba
ethernet daha hızlıdır

usb bi süre geçtikten sonra yawaşlıyor

ethernet daha güvenli Wink xp firewall ı var herhangi bir program kurarsan korumak için daha güvenli olur

tercihim kaspersky internet security 2006
serazat
Bence ethernet daha iyi eve başka bir arkadaş gelirse diz üstü bilgisayarıyla falan. bilgisayarları takarsın modeme veri alış verişidir oyundur oynarsın. usb de kurulum falan gerekli ethernetlide bir kez ayarladınmı hep kullanırsın

USB nin hiçmi artısı yok var bende tek artısı bazen elektirik gidiyor ups var Allah tan ama modemin adaptörünede elektrik vermek gerekiyor önemli bir anda bağlantı kopuyor. USB olduğunda bu bilgisayardan beslendiğinden hala çalışıyor.eğer birde diz üstü bilgisayarın varsa elektrik geri gelinceye kadar bağlana bilirsin (1-2 saat artık piline göre)

Ama bir seçeneğindaha var hem usb hem ethernet destekleyen modem ama onlarda adaptörlü olduğundan ethernetli buna göre tercih edilir.
posof
burada herkes bu işlerde uzman herhalde Smile biz cahilmi kaldik nedir Smile
geyikkutuphanesi
Tabi ki ethernet! Usb hızı çok farklı etkenlere bağlı. (usb kaç?) ama ethernet hem daha hızlı veri taşıyabiliyor ve de kullanımı daha kolay. Ben modemi usb den bağladığımda ethernetten bağladığımdan 3-5 kilobyte daha yavaşlıyodu. Hem de usb den sürücü yüklemek gibi bi derdin var. Ethernet öyle mi cnm Direk çalışıyo Very Happy Özellikle linux kullanıcıysanız zaten ethernet tek geçilir.

Güvenlik konusuna gelince, ethernetten kullanırken windowsun firewall'unu aşmayı başaramdım. En son duvarı kapattım yine aşamadım Very Happy Very Happy
dxhunter
Internette gezerken usb ile ethernet arasinda bir fark goremessin ama ag uzerinden paylasim yaparken fark edersin hizi. Agdaki baska bir bilgisayardan dosya alirken ethernet usb ye nazaran daha hizlidir.
borabora
tek pc de kulanınca usb ile ethernet arasında pekbi fark yok dxhunterin yazdığı gibi sadece ağ paylaşımında ve oyunlarda usb yavaş.
Seregwethrin
Ethernet tabi ki. Ben evimde usb işte ethernet kullanyorum. Evde her makinayı açtığımda dial up bağlantıdan internete bağlanıyorum adsle Smile. İşte direk internet geliyor. Ayrıca ethernette firewall da var. Üstelik sabah akşam açık bırakabilirsin. USB makinayı kapattın mı kapanıyor.
mcini1
usb kullanıyorum ama abzen cogu zaman performans dusuklugu olusuyor bence kablolu nten ve pc kullanmak en ıyısı
sizede tavsiye edeerim veri gondermek daha kolay
darkeagle
Kesinlikle ethernet
asteriks
Etherneti tek geçerim. Hız açısından gerçekten çok iyi. Kullandığım zaman zarfı içinde herhangi bir güvenlik problemi de yaşamadım. Çünkü gerekli önlemleri aldıktan sonra bir şey olmuyor. Herkese tavsiye ederim.
coozy
Ben USB den bağlanıyorum internete ama en yakın zamanda ethernet ile bağlanıcam.Çünkü herkes etherneti tavsiye ediyor. Cool
champion78
ben ethernet kullanıyorum ve de çok memnunum