FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

1 Dolar'in Sirri

tufansaba
Quote:

1 dolar'ın ön yüzünde yazan "FEDERAL RESERVE NOTE" yazısı,federal rezerv'in senedi anlamına gelmektedir.Yani,altın veya gümüş olarak karşılığı olmayan "sanal kağıt" anlamına gelir.

1 dolar'ın arka yüzünde yazan "IN GOD WE TRUST" yazısı,güvendikleri tanrının para olduğu anlamına gelir.

1 doların arkasında,12 katlı piramit ve bir de göz vardır.12 kat Yakup'un 12 oğlunu yani 12 İsrail boyunu ,piramit'in tepesinde ki ışıklı göz ise "Her şeyi gören göz" yani Yehova anlamına gelmektedir.Bu 12 oğul ve Yakup'u temsil eder.13, Kabalistik ebcet hesabına göre de, sevginin birliği,İsrail'İn birliği anlamına gelmektedir.Ancak 12 katlı piramit ile göz arası açıktır.Bunun anlamı da,hedefledikleri "Tek Dünya Devleti"ni kuramadıklarından kaynaklan

Ayrıca piramit'in üst kısmında yazan "ANNUIT COEPTIS" yazısını görmekteyiz.Bu yazı,başladığın işi bitirmek anlamına gelmektedir.Bu da gene Tevrat kaynaklıdır."Kudüs'ten başlayan yılan,zaferle zincirini tamamlayıp yine Kudüs'e dönecektir."
Piramidin alt kısmında yazan "NOVIS ORDO SECLORUM" yazısını görmekteyiz.Bu da,çağların yeni düzeni,yeni dünya düzeni ve tek dünya devleti anlamına gelmektedir.

Piramidin altında ki rakamlar (MDCCLXXVI) 1776 tarihini gösterir.Bu tarih de Illüminati 'nin kuruluş tarihidir.İlluminati "Aydınlanmışlar" anlamındadır ve Efendiler denilen süper zenginlerin yönettiği bir dünya komplosudur. 1772 yılında Wilhelm-Bader Kongresinde, masonlar İlluminati ile birleştiklerinden,bu tarih masonlar için de önemlidir

Kartal'ın ağzında ki "E PLURIBUS UNUM" yazısı da,birçokları arasında bir tane demektir ki,Tevrat'ta kullanılan seçilmişlik,tanrıoğlu ayrıcılığının simgelenmesidir. Kartalın gövdesinde ki 7 dikey çizgi, "Kutsal Şamdanı" ve 7 kiliseyi (Efes, İzmir,Bergama,Akhisar,Salihli, Alaşehir ve Pamukkale) simgeler.
abone
ABD ile yahudilik-masonluk arasındaki ilişkiyi anlamıyorum ben.Neden böyle bir şey düşünmüşler 1 doların tasarımında.
arno
bizim memleket 1 dolarda simgeleniyomuş. sevindim buna Smile

şaka bi yana adamların amacı belli. yaptıkları herşeyle bunu belli ediyolar...
Garga
İşte asıl neden asıl istek... Başka söze gerenk yok! Twisted Evil
efsane
açıkca söleyin işte anlamayan vardır belki TÜRKİYEMİZ...
borabora
abone wrote:
ABD ile yahudilik-masonluk arasındaki ilişkiyi anlamıyorum ben.Neden böyle bir şey düşünmüşler 1 doların tasarımında.

amerikalıların inanışına göre Hz.İsa yer yüzüne inecek ve onların günahlarını af edip huzura ereceklerine inanırlar(mış.) Hz İsa yer yüzüne indikten sonrada israil ogullarıda vaad edilen kutsal topraklarına kavuşakçaklar.(mış.) israilin inanışına göre vaad edilen kutsal topraklar mezopotamyadan başlayıp hazar denizine kadar olan yerler ve hatta buna istinaden vaad edilen kutsal toprakları simgeleyen anı parasını ve haritasını yapmışlar. israiller ve amerikada bu amaçlarına ulaşabilmek için birbirilerine kayıtsız yardım ve destek veriyorlar.en büyük silahları PARA.
Dillian
Vay bea.Biz ne imişiz haberimiz yokmuş.Biz daha Pir-i Reis'in haritasını bilmiyoruz, adamlar kaç yıl önce neyi düşünmüş de neyi koymuş...Bi daha para basılıcağı zaman beni çağırsınlar da bende birşeylar sallıyım bari...
Garga
Dillian wrote:
Vay bea.Biz ne imişiz haberimiz yokmuş.Biz daha Pir-i Reis'in haritasını bilmiyoruz, adamlar kaç yıl önce neyi düşünmüş de neyi koymuş...Bi daha para basılıcağı zaman beni çağırsınlar da bende birşeylar sallıyım bari...

Aslında iyi olur Smile Böylece övünürüz Dillian vardı bizim kanki ona bastırdık paraları kendisi harika bir yazardır Smile Smile Smile
loserk
Dillian wrote:

kağıt 2 ytl çıkar sen de orjinal olsun... ama o zaman kalpazanlığa girer Laughing
cavbela
ya bunları bana bi adam anlatmıştı otobuste sonra bunları bildigi için takip edildigini anlatmıştı. sonra benim de takip edilcemi soylemişti. bunu görünce aklıma o geldi ne manyk adamlar var şu memlekette. . . .. . . .. . .. . . .. . . .. . . .. . . .. . . . .. . . .. . .. . . .. . . .. . . .. . . .. . . . .. . . .. . . . . . . . . .. . . .. ..
b17
Abi çok sağol paylaştığın için.Bir de katlayınca bir şekiller falan oluyordu.Daha bir kaç sırrını daha okumuştum da hatırlamıyorum.Onun için yazamicam.
mr.emre
cavbela wrote:
. . . .. . . .. . .. . . .. . . .. . . .. . . .. . . . .. . . .. . .. . . .. . . .. . . .. . . .. . . . .. . . .. . . . . . . . . .. . . .. ..

AFERİN
cavbela
mr.emre wrote:
cavbela wrote:
. . . .. . . .. . .. . . .. . . .. . . .. . . .. . . . .. . . .. . .. . . .. . . .. . . .. . . .. . . . .. . . .. . . . . . . . . .. . . .. ..

AFERİN

;Yani öykü uzun o manada yoksa kötü bi niyetim yok. Very Happy
TurkishGamer
Bu yahudinin simgesi olan yahudi yildizi:

Bu bir menorah. Bir haftalik bayramda yahudiler her gun bir mum yakiyorlar bunun ustune.

Bu da bir dolarlik. Ve ustteki kirmizi yuvarlagin icinde bir yaduhi yildizi bulunuyor.
Ve alttaki yuvarlagin icinde ters koyulmus bir menorah var. Biraz daha buyuk foto'da daha iyi gozukur.

Sizce tesadufmu bunlar? Bence deyil.
Dillian
TurkishGamer wrote:
Bu yahudinin simgesi olan yahudi yildizi:

Bu bir menorah. Bir haftalik bayramda yahudiler her gun bir mum yakiyorlar bunun ustune.

Bu da bir dolarlik. Ve ustteki kirmizi yuvarlagin icinde bir yaduhi yildizi bulunuyor.
Ve alttaki yuvarlagin icinde ters koyulmus bir menorah var. Biraz daha buyuk foto'da daha iyi gozukur.

Sizce tesadufmu bunlar? Bence deyil.

O yahudi yıldızı dediğin işaret de dişi ve erkeği simgeler.Yukarı üçgen (başı ^ olan yani) erkeği, aşa bakan ise kadını (neden alt üçgen anladınz) simgeler.
traviantr
daha oncede gormustum bu resimleri gercekten hayret verici ...
Hakkaten adamlar zamanında düşünüp taşınıp gizliden gizliden milletin eline ne olduklarını caktırmadan gosteren paralar daatmıslar ...
posof
amerikayi kuran yahudiler zaten bekleyip görecez artik
Seregwethrin
Arkadaşlar bence çok gözünüzde büyütüyorsunuz Amerika'yı oralarında buralarında birşeyler arayıp bulmaya çalışıyorsunuz Smile
tolgaist
millet neler neler yapıyor bizim habeirmiz yok teşekkür ederim bizimle paylaştığın için Very Happy
posof
Seregwethrin wrote:
Arkadaşlar bence çok gözünüzde büyütüyorsunuz Amerika'yı oralarında buralarında birşeyler arayıp bulmaya çalışıyorsunuz Smile

neden adamlar dunyanın en buyuk ekonomik ve askeri gücü suan süperinde süperi konumunda dunyadaki tum karmaşayi yapan ve yöneten amerika (şeytan artik benim gözümde )
maniac_ea
bu arada amerika merkez bankası basmıyor paraları amerikadaki özel bir şirket paraları basıyormuş
DarkJedi323
Hey gidi koca Türk. Uğraştığın şeylere bak. Giydiğiniz donun işlemelerinden de çok şey çıkar ona bakarsanız. İstenildi mi kendince çok şey çıkarılır bu tür konularda. Fazla abartıyorsunuz karşı tarafta gizli birşeyler bulma olayını. Büyütmeyin şu Amerika'yı gözünüzde ya.

Ayrıca Amerika'yı Yahudiler değil İngilizler'den kopan koloniler kurdu.
cavbela
DarkJedi323 wrote:
Hey gidi koca Türk. Uğraştığın şeylere bak. Giydiğiniz donun işlemelerinden de çok şey çıkar ona bakarsanız. İstenildi mi kendince çok şey çıkarılır bu tür konularda. Fazla abartıyorsunuz karşı tarafta gizli birşeyler bulma olayını. Büyütmeyin şu Amerika'yı gözünüzde ya.

hah bek ne güzel demişsin ya
aFamous
şaşırdım yada şaşırmadım.. Rolling Eyes Laughing ilginç Confused
cavbela
aFamous wrote:
şaşırdım yada şaşırmadım.. Rolling Eyes Laughing ilginç Confused

bu arada hoş geldin. . .

ve tekrar bu arada birazdaha kasarsam pointte bondingsi geçecem.

gerçi puanımı yakın zamanda 45 e çekerler ama bukadarda yeter bana Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

ve sonunda idirdiler pointimi 45 e bondings çekemedi beni:)))
palavra
DarkJedi323 wrote:

ben de oyle biliyordum

amerikanin kurulus yillarinda 1770 ler de

oralarda pek yahudi yoktu
gerci yahudi kulturunden bir hayli etkilenmis olan masonlar vardi ama
bildigim kadariyla amerikaya yahudilerin kitleler halinde gocu hitler yuzunden yani ikinci dunya savasi yillarin da oldu

su anda 300 milyona yaklasan amerika nufusunun bes milyon civari yahudi

ama tabiki mecliste nufuslarinin cok cok ustunde temsil ediliyorlar
palavra
http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=199326

dunyadaki cesitli ulkelerdeki yahudi milletvekillerini konu alan bir yazi
SATAHRIBAT
evt
BNA95
ABD yi kuranlar zaten masondu ve ılluminati yanlıwca bilim ve dinin bir arada yürütülebileceğine inanıyordu ancak sonradan (yakın zamanda) yolundan çıkartılmıştır
ultimatermof
Ah şu forumda küfretmek yasak olmayacaktı kiiii Twisted Evil

Amerika gibi ülkelerin ne mal olduğunu her geçen gün daha iyi anlıyoruz.

Ayrıca bi sözüm daha var; bizim hükümet, dinimizle ilgili şeyleri paraya bastırsaydı ne olurdu? Kesin birileri yine derdi; "Laiklik elden gidiyooor!". Halbuki demokrasi ve laiklik adımları ilk önce Amerika'da atıldı(uydurmuyorum;bkz; lise2 demokrasi ve insan hakları kitabı). Ordakiler bişey demiyor ama Confused (Yanlış anlamayın siyasi bi mesaj değil bu).
hattory44
bencede çok büyütüyorsunuz.. ince detaylar bunlar kmse dikkat etmez pek fazla. etse de elden bişi gelmez ..Very Happy
zachariah
Saçmalıktan başka bir şey değil.
gtaturkey
cavbela wrote:
ya bunları bana bi adam anlatmıştı otobuste sonra bunları bildigi için takip edildigini anlatmıştı. sonra benim de takip edilcemi soylemişti. bunu görünce aklıma o geldi ne manyk adamlar var şu memlekette. . . .. . . .. . .. . . .. . . .. . . .. . . .. . . . .. . . .. . .. . . .. . . .. . . .. . . .. . . . .. . . .. . . . . . . . . .. . . .. ..

demek takip ediliyormuş he Smile adam kafayı sıyırmış herhalde
adminfatih
gtaturkey wrote:
cavbela wrote:

demek takip ediliyormuş he Smile adam kafayı sıyırmış herhalde, ilerisi neyi gösterecek bakalım bizlere bu ... sürüleri sadece kendilerini insan olarak görüyorlarmış diğer ırkları bir hayvan olarak görüyorlarmış
ribozon
İlginç ayrıntılar ama insan neyi neyden çıkarmak istese uğraşsa da bulur pek inanmıyorum böyle şeylere. Very Happy
tufansaba
Ne çok görür oldum böyle konuları vidyoları diye yazacaktım ki o da ne benim konuymuş Laughing Laughing

Evet fazla takılmayın Very Happy
aligultekin34
ne paraymış be konuş konuş bitmiyor.Baya nette gördüğüm eski konulardan biri. Laughing