FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Amfi yardım

Dillian
Arkadaşlar ben elektro gitar almak istiyorum da acaba amfi olmadan ses nasıl çıkartırız?Bilgisayara falan bağlanıyo mu bi yardım etseneiz?
tufansaba
çıkar çıkmasınada istediğin sesi alamazsın yani amfi zorunlu Very Happy kendin yap diyeceğimde oda sabır ve beceri ister
Dillian
tufansaba wrote:
çıkar çıkmasınada istediğin sesi alamazsın yani amfi zorunlu Very Happy kendin yap diyeceğimde oda sabır ve beceri ister

Benim elektronik 3 e geçen arkadaşlarım var aslında yapsak güzel birşey elde eder miyiz ki dersin?
abone
Yaptırsan daha ucuz olur tabiki,ama amatör olarak yapılan bi devreden verim alamayabilirsin.Baskı devresinden tut lehimlemesine kadar her şey çok hassas olmalı , çünkü ufacık bir parazitlenme bile çok rahatsız edici sesler verebilir.Eğer arkadaşın bu konuda deneyimliyse yaptırırsın ama piyasada 100 - 200 YTL arasında satılan amfiler kadar verimli bişey olmaz.
tufansaba
abone'nin dediği gibi çok hassas ve özenli çalışman gerekli yani mosfet veya transistor kullanacaksan herhangi bir yerinde tek bir yolda hata yaparsan yada lehimi başka yerlere kaçırıp unutursan devreyi beslediğin zaman ince ince dumanların çıkışı izlersin Laughing

kısacası sağlam ve sıfır bir amfi alman daha kârlı bir seçim oalcak Wink

bu arada lise 3 geçmesi önemli değil Wink insanlar 10 sene elektroniğe harcıyorlar sonra yavaş yavaş amfi yapımına giriyorlar neden diye sorulduğunda diğer devre çalışma mantıklarını anlıyalım hatalarını bulup giderelim birşeyler öğrenelimde sonra amfi yaparız diyorlar.

site istersen www.eproje.com verebilirim.
mr.emre
al bi 600 w extreme amplifikator keyfine bak.
Dillian
tufansaba & abone saolun. mr.emre birşey sor©am: Parasını sen mi wer©en sanki =)?
mr.emre
Dillian wrote:
tufansaba & abone saolun. mr.emre birşey sor©am: Parasını sen mi wer©en sanki =)?

O kadar pahalı bir şey değil 150 - 200 ytl arası. Eğer elektro gitara para veriyosan, amplifikatore de verebilirsin.
abone
gittigidiyor'da 75-100 civarı bulunuyor galiba

mr.emre wrote:
Dillian wrote:

O kadar pahalı bir şey değil 150 - 200 ytl arası. Eğer elektro gitara para veriyosan, amplifikatore de verebilirsin.