FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Farklı Siteleri Bağlamak Nasıl Olabilir?

Garga
İlk önce herkeze merhaba... Benim bir sorum olacaktı. Benim forum ve arkadaşlık portalım var. Ben arkadaşlık portalına üye olanların forumda da üye olmalarını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?? Eğer yardımcı olursanız çok sevinirim hepinize iyi çalışmalar... Bir de bana php konusunda yardımcı olabilecek arkadaş varsa özel mesajla msn adreslerini bildirirse sevinirim...
mr.emre
forum scripti ve dating scripti neler ???

siteleride yaz bi de

yapabilceğimi sanmıyorum ama bunları bilmeden kimse yapamaz Very Happy
abone
Evet kullandığın scriptlerle ilgili bilgi verirsen daha iyi olur.Sen iki ip uzatmışın alın şunları biribirine bağlayın demişin ama iplerin uçlarını da vermemişin Very Happy siteler hakkında biraz ip ucu verirsen iyi olur
Seregwethrin
Arkadaşım hazır sistemler ile yapamazsın bunu. Ya bir webmaster bulacaksın yaptıracaksın kodlama bilen birisi, yada kendin öğreneceksin ama dediğin şey zaten bilgi isteyen birşey.
efsane
phpbb siteleri araştırıp bulursan ve oraya yazarsan eminim daha çok cevap gelir.Herkes orda bu gibi sorunlarla ilgileniyor.Ve birde evet kullandığın script önemli
Dillian
önce bi Phpbb site kır ardından databasi falan incele, portalı da ona göre ayarla işte..
tufansaba
evet büyük bir heyecanla forum hangi forum portal hangi portal onu bekliyoruz Very Happy

aslında portalı değiştirebilirsin mk portal mybb hariç çoğu tanınmış foruma uydurulabiliyor Very Happy
Garga
Burdan anlattıklarınızı anladığıma göre çok uğraşacağım Smile

Phpbb ve özel yapım bir script kullanıyorum. Bunlaı bağlamak için de özel birisine başvurucağız demek ki. Yine arkadaşın kapısına dayanıp bir kutu bira işi bitirir Smile
abone
Bi biraya tav oluyorsa kaçırma derim Very Happy

Garga wrote:
Burdan anlattıklarınızı anladığıma göre çok uğraşacağım Smile

Phpbb ve özel yapım bir script kullanıyorum. Bunlaı bağlamak için de özel birisine başvurucağız demek ki. Yine arkadaşın kapısına dayanıp bir kutu bira işi bitirir Smile
cavbela
Ortak veri tabanı ve kullanıcılar için de ortak tablolar kullanırsan tabi ki yapabilirsin. Zaten aynı sistemleri kullanıyosan bunu yapmak çok kolay ama eğer farklı sistemler kullanıyosan üyelik sistemlerini öncelikle birbirlerine benzetmen gerekir. yani ortak tabloları kullanabilir hale getirmen lazım.
maniac_ea
php nuke'te dediğin olay böyle oluyor ama diğerlerinde bilmiyorum

İki PHP-Nuke kurulumunu da aynı veritabanına yapmanız ve config.php'deki user_prefix alanını her ikisi için de aynı olacak şekilde ayarlamanız gerekiyor.
duckling
en iyisi forum yazılımına göre, forum yazılımının kendi ürettiği köprüleri kullan. mesela smf'nin özel bir bölümü var bu bridgeler için Very Happy phpBB'nin de var diye biliyorum ben. ipb'nin unreal portal var zaten. vbulletinin de entegre edildiği yerler gördüm. vs. vs. Very Happy smf'de özellikle login ve register smf'ye bağlanabiliyor. bana kalırsa phpbb'ni smf'ye convert et, sonra da joomla veya tiny portal olmadı mkportal kur. smf gerçekten geleceği olan bir forum Smile ilerde duckling demişti dersiniz bak Razz şimdiden smf'ye geçin derim. başka hosttaki ipb'mi smf'ye convert ettim gayet de memnunum. üyeler çok isterse ipb benzeri bir skin hazırlarım olur biter. veya phpBB seviyorsan phpBB skini bulabilirsin veya yaparsın. smf'de skin hazırlamak o kadar zor değil. 0'dan hazırlayamasan bile benzer bir skini düzenleyerek benzetebilirsin çok kolay Very Happy yol yakınken smf'ye geç derim Wink

ille de bu hâldeyken bağlayacam diyorsan, uzun bi ip bul phpBB'den o scripte bağla Razz
kumlukoz
aslinya yapilabilir
bir arkasimin forum sitesi vardi ve bunun yaninda da ziyaretci defteri ecti sonradan forumla baglantisi yoktu
nasil yaptiysa bilmiyom
foruma uye olanlar deftere yazdiklari zaman direknicleri de otomatik geciyor