FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

MyBB Destek Sitesi

arno
MyBB forum sistemi sürekli geliştirilen sistemi ile günden güne kullanıcı sayısını arttırıyor. Bu sebeple açılmış olan Türkçe MyBB destek sitelerinin bence yeterli olmaması nedeniyle yeni bir site açtım.

www.mybbdestek.com

Sizleri de siteye ve MyBB kullanmaya davet ediyorum...
mr.emre
Bir kaç üyeden sonra, kaldırmıyo diyolar, bu konuda bi bilgin var mı. ben tam olarak bilmiyorum ama..
arno
Ya o tamamen bi çamur atma. Çünkü mybb kullanmış olan herkese sorabilirsin. En iyi forum sistemi ne diye? Verecekleri cevap mybb olur. Çünkü mybb yi tasarım olarak istersen tam bir vbulletine veya phpbbye veya başka bi sisteme benzetebilirsin. Veya kendi kafana göre uyarlayabilirsin. MyBB de şablon sistemi olduğu için biraz HTML bildikten sonra herşeyi yapabilirsin. Yapamazsan da bize (mybbdestek.com) sorarsın Smile.

Ayrıca bir kaç örnek gösterebilirim hiç birşey olmadığına dair. mesela www.turkburn.com veya community.mybboard.com

birisi şuan için türkiyedeki en büyük mybb forum diğeri de offical forum. Ve bi sürü üyeleri ama hiç sorun yaratmadan çalışıyor...
arno
Arkadaşlar siteye üye olun ve MyBB sistemini bi inceleyin. Farkı o zaman anlarsınız... Herkesi siteye bekliyorum.

Ayrıca MyBB den iyi anlarım diyen varsa yönetici olarak siteye alabilirim... Bana bi PM atsın sitemden.
abone
mybb güzele benziyor denemek de fayda var
coozy
Mybb ile smf nin ne farkı var? Sanki smf temaları daha güzel gibi...
Mybb çok bu gidişle gelişecek
arno
smf deki admin paneli çok kullanışsız ama mybbdeki admin paneli çok daha kullanışlı.

tema konusuna gelince tamamen yanılıyorsun. çünkü smfde gördüğün bir temayı mybbde yapabilirsin. hatta daha da fazlasını yapabilirsin...
tufansaba
mybb neredeyse vbulletinin kopyası gibi tema import admin paneli filan

tutuldukça mybb de lisanslı olur 159 $ vbulletine rakip Razz
arno
tufansaba wrote:

MyBB nin yazarı Chris Boulton açıklama yaptı ve MyBB nin kesinlikle paralı olmayacağını söyledi. Lütfen bilmiyorsak soralım Smile Razz
abone
mybbdestek.com'a az önce üye oldum,kurulum dosyasını da indirdim ve de bi ara siteye yükleyip denemeyi düşünüyorum.
tufansaba
arno wrote:
tufansaba wrote:

MyBB nin yazarı Chris Boulton açıklama yaptı ve MyBB nin kesinlikle paralı olmayacağını söyledi. Lütfen bilmiyorsak soralım Smile Razz

ilk çıktığı sıralar kurmuştum sevmiştim ama bu aralar hiiiç uğpraşmıorum ondan bir ihtimal vermiştim neyse buna bi portal lazım ama ne Very Happy bi yerde buldum şöyle böyle yapın diye ama hiç içime sinmedi

mkportal buna bi uyu sağlasa süper olurda Smile yakında çıkar inşallah
arno
Zaten kendi içerisinde bi portal var. Ama php-nuke gibi değil tabiyki. Ama şöyle bir seçenek var. İstediğiniz kadar yeni sayfalar oluşturabiliyorsunuz ve içerisinde istediğinizi yapabiliyorsunuz. Böylece bi portaldan farkı kalmıyor...
dxhunter
Guzel olmus kardes eline saglik.
Garga
Ben kullandım ancak Türkçe karakter hatası çok oluyor bu yüzden tekrar phpbb'ye geri döndüm. Güzel ve kullanışlı ama Türkçe karakter sorunu bence işini bitiren noktası... Sad
abone
Gerçekten çok sık mı oluyor bu problem ?

Garga wrote:
Ben kullandım ancak Türkçe karakter hatası çok oluyor bu yüzden tekrar phpbb'ye geri döndüm. Güzel ve kullanışlı ama Türkçe karakter sorunu bence işini bitiren noktası... Sad
Seregwethrin
MyBB gerçekten güzel bir forum sistemi ve bedava olduğunu düşünürsek çok daha güzel Smile
abone
mybb için güzel temaalrın yer aldığı bir link verebilecek olan var mı ?
tufansaba
http://mybbturkiye.com/Tema-and-Grafik-f-27.html

http://community.mybboard.net/forumdisplay.php?fid=10
abone
teşekkürler,bayaa güzel temalar var.

tufansaba wrote:
http://mybbturkiye.com/Tema-and-Grafik-f-27.html

http://community.mybboard.net/forumdisplay.php?fid=10
arno
Garga wrote:

Türkçe karakter hatası genellikle bedava host veren sitelerde görülüyor. Ya da phpmyadmin latin dillerini desteklemiyorsa da bu sorunçıkabiliyor. Çözümü elbette var.

Şuan için Türkçe çeviri yapıyorum. Ve gerekli bütün bilgileri mybbdestek.com da vereceğim. Yani karakter sorunu büyük bi sorun değil.

Tema konusunda da çok yakında tema demo bölümünü yapacağım. O zaman siteden istediğinizi beğenip indirebilirsiniz. İlk etapta 20 tane tema eklemeyi düşünüyorum. ama bu zamanla 50yi geçer.

MyBB hakkında soru ve sorunlarınızı www.mybbdestek.com da belirtebilir ve çözüm yollarını öğrenebilirsiniz...
arno
Arkadaşlar sitemizde tema demo bölümü açılmıştır. Artık indireceğiniz temalara ilk önce bir gözatıp sonra indirebilirsiniz.

Tema Demo Bölümü: www.tema.mybbdestek.com
mr.emre
arno wrote:
Arkadaşlar sitemizde tema demo bölümü açılmıştır. Artık indireceğiniz temalara ilk önce bir gözatıp sonra indirebilirsiniz.

mybb master style adlı temada tema değiştir bölümü yok, bilgine
abone
Evet emrenin dediği gibi mybb master style adlı temada tema değiştir bölümü yok.Ama eline sağlık güzel olmuş.
arno
mr.emre wrote:
arno wrote:

mybb master style adlı temada tema değiştir bölümü yok, bilgine

emre uyardığın için teşekkür ederim. zaten farkındaydım onun ama düzelteyim derken hepsi gitti. yeniden kurmam gerekiyor. onun için bi süreliğine askıya aldım o bölümü. tekrar açınca buraya yazarım.

Arkadaşlar bir de forumlara bakılıyor ama üye olunmuyor. Üye olursanız çok sevinirim...
Seregwethrin
İhtiyacı olan üye olacaktır zaten Arno arkadaşım, üye olun demene gerek yok ayrıca Smile
arno
olmuyolar yaw. geliyo millet konulara bakıyolar. kodlarıda kullanıyolardır belki. ama üye olmadan gidiyolar. ondan öyle dedim yani...
abone
ben odum yaww Wink dert etme 1 seneye kadar senin site uçar merak etme,sen bile bıkarsın artık üylerin fazlalığından Smile öff yaww yine mi yeni üyeler geldi dersin Wink

arno wrote:
olmuyolar yaw. geliyo millet konulara bakıyolar. kodlarıda kullanıyolardır belki. ama üye olmadan gidiyolar. ondan öyle dedim yani...
tufansaba
benim kanımca 6 aydan önce fazla bir hit bekleme Wink
arno
Sanırım doğru söylüyorsunuz. Sad

Sitede 25 kişi üye şuan. ama ben 25 kişi için uğraşıp didinip bişeyler yapmak istemiyorum. Zaten sabote etmek isteyen birileri çıkıyor hergün. Ayrıca onlarla vakit kaybediyorum....
Dillian
Ben PhpBB den şaşmam....
arno
Arkadaşlar mybb nin yeni sürümü çıktı. www.mybbdestek.com dan indirebilirsiniz veya manuel olarak üst sürüme çıkarabilirsiniz forumunuzu.
arno
MyBB 1.2.0 çıktı. Çok daha güzel özelliklere sahip. özellikle ilk dikkati çeken admin panelinin daha da gelşiştirilmesi. ayrıca ajaxtan da daha çok yararlanılmış. bence artık diğer scriptlerin pabucu dama atılıyor. incelemek için www.mybbdestek.com u ziyaret edebilirsiniz...
cavbela
Quote:
incelemek için www.mybbdestek.com u ziyaret edebilirsiniz...

Bu adresde ziyaret edilebilecek bir bölüm bulamadım Sad Smile Index atmayı unutmuşlar gibi gözüküyo Very Happy
arno
evet yaptıklarımızı sabote etmeye çalışan bir mahluk kendi çapında sitemizi hacklemiş. bende şimdi düzeltip koyuyorum tekrar...
dxhunter
Bende 1.2.0 kurmustum ama Uye olma esnasinda Register image nin cikmamasi temamin tam oturmamasi ve bazi TR karakterler yuzunden tekrar 1.1.X ' e dondum Aslam ama asla 1.2.X versionu tam rayina oturmadan kumiyacagim Deli etti beni yahuuuu Evil or Very Mad
mr.emre
Bende smf destek sitesi açmaya karar verdim ama tam emin değilim Rolling Eyes
arno
arkadaşlar aranızda mybbden ben çok iyi anlarım diyen varsa buraya yazsın lütfen. cazip tekliflerim olabilir...
arno
teklifler arasında domain ve host var!!
tuncadogus
arno wrote:
Çünkü mybb yi tasarım olarak istersen tam bir vbulletine veya phpbbye veya başka bi sisteme benzetebilirsin. Veya kendi kafana göre uyarlayabilirsin.

bu çok basit bir şey
phpbb için ipb teması var
ve benim yaptığım vB teması var ister misin ?
arno
www.hackturk.net bu da smfnin vbulletin şekli. bunları yapmak mümkün. ama en kolay mybbde yapılıyor. onu demek istemiştim. herkesi bekliyorum siteye...

Edit: yukarıdaki sitenin linkini yanlış vermişimde...
tuncadogus
site açılmıyor..
coozy
Mybb joomla ile entegre olmuyor değil mi?
tuncadogus
henüz değil ama mkportala uyması lazım
mr.emre
tuncadogus wrote:
site açılmıyor..

Parka Çekmişler Laughing

coozy wrote:
Mybb joomla ile entegre olmuyor değil mi?

Sanırım Var Confused

mybb joomla bridge - Google'da Ara
arno
joomla entegresi henüz yok. bunu biz değil joomlacılar yapabilir. En kısa zamanda joomlacılarla konuşucam bunun için.

Gerçi mybb kendi içerisinde bir portal bulunduruyor. Onu html kodlarıyla düzenleyip joomla mkportal gibi bir portala rahatlıkla benzetebilirsiniz...
coozy
Yaw frihost'a joomla kurulabiliyo mu? Kuran var mı?
arno
Evet kurulabiliyor...
arno
Quote:

Sanırım doğru söylüyorsunuz. Sad

Sitede 25 kişi üye şuan. ama ben 25 kişi için uğraşıp didinip bişeyler yapmak istemiyorum. Zaten sabote etmek isteyen birileri çıkıyor hergün. Ayrıca onlarla vakit kaybediyorum....

Arkadaşlar sitenin ilk açıldığı zaman dert yanıyormuşum. Ama şuan sitede 2300 üye var. Hergün ortalama 200 üye siteyi ziyaret ediyor. Sanırım site açılalı 6 ay oldu ve bu duruma geldi. Gezinirken bu mesajımı gördüm ve cevap yazmadan geçemedim. Herkese iyi çalışmalar ve başarılar...
tufansaba
tufansaba wrote:
mr.emre
tufansaba wrote:
tufansaba wrote:

tufan çok ileri görüşlüsün Laughing
ttatl
Bana göre mybb de en iyi desteği mybbdestek.com veriyor. Amacım diğer siteleri kötülemek küçümsemek deil. Ama gerçekler böle.Emek veren herkeze teşekkür ediyorum.
tufansaba
ttatl wrote:
Bana göre mybb de en iyi desteği mybbdestek.com veriyor. Amacım diğer siteleri kötülemek küçümsemek deil. Ama gerçekler böle.Emek veren herkeze teşekkür ediyorum.

herkeZ Değil herkeS
ttatl
Ben böyle yazmak istiyorum. Herkeze kolay gele...
arno
Site 1.5 yıl sonunda 12000i geçkin üyeye ulaştı. Ancak ben sitedeki görevimi bıraktım. Artık MyBB ile bu anlamda ilgilenmiyorum.

Ayrıca birden bu site aklıma geldi. 2.5 sene önce üye olmuşum. Webmasterlık anlamında ilk yaptığım işler bu sitede geçti hep. Çok şey öğrendim. Bahaneyle herkese teşekkür ederim.
maeglin20
arno wrote:
Site 1.5 yıl sonunda 12000i geçkin üyeye ulaştı. Ancak ben sitedeki görevimi bıraktım. Artık MyBB ile bu anlamda ilgilenmiyorum.

Ayrıca birden bu site aklıma geldi. 2.5 sene önce üye olmuşum. Webmasterlık anlamında ilk yaptığım işler bu sitede geçti hep. Çok şey öğrendim. Bahaneyle herkese teşekkür ederim.

Birşey soracağım, Hiimoki (Görkem) diye birisini tanıyor musun ? Bir ara bu sitenin Veritabanını satıyordu MSN'de :S
nameofsound
ya her sıte ıcın herkez bırsey dıyo bırısı ıyı bırısı kotu begenmede gorecelı bı kavram herkez denemelı bence
arno
@maeglin: Tanımıyorum. Herkes kendi çapında bişeyler satıyor. Bu sitenin DBsini kim ne yapsın. Şahsen bedavaya verseler alıp uğraşmam.

Ama diyelimki büyük bir genel forumun dbsi satılıyor işte o zaman işe yarar. Bir mail atarsın yeni domain adresimiz diye dbdeki üyelere herkes gelir. İçeriği de devam ettirebilirsen iş yapar. Ancak myBBDestek sitesinin dbsindeki üyelere mail atsan bakıp çıkarlar sadece...