FRIHOSTFORUMSSEARCHFAQTOSBLOGSCOMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Jak usunac haslo z dysku 2,5 ??

venom6
Witam,
Kupiłem notebooka IBM 600E od firmy wymieniającej swój stary / uszkodzony sprzęt na nowy...
I mam mały problem, mianowicie przy uruchamianiu komputera dysk prosi o podanie hasła, którego nie znam.

Model dysku to:
DK229A-10

Czy ktoś zna jakiś sposób na złamanie / zlikwidowanie tego hasła ?
Czytałem juz posty na innych forach lecz to co tam radzili nie zadziałało Sad

Pozdrawiam Venom... Wink
WMP
radze pobrac dystrybucje linuxa live cd, i na niej sformatowac dysk, jak dalej bedize chciał to znacyz że bios chce hasło. Ale jak je ucunać na notbooku to nie wiem, w pc jets bateria która sie usuwa, i ustawienia biosu sie usuwają. Ale jak jest w nootbokach to nie wiem
venom6
Code:

radze pobrac dystrybucje linuxa live cd

Linux nic nie pomógł, mam UBUNTU LIVE.
Code:

jak dalej bedize chciał to znacyz że bios chce hasło

To nie BIOS chce hasło tylko DYSK TWARDY...
ChesterB
Odpowiedź jest jedna - NIE DA SIĘ!

Tzn da się, znając hasło Very Happy

Więcej tutaj: http://allegro.pl/phorum/read.php?f=268&i=230616&v=&t=230049

A wierzcie mi, osoby na tym cafe to są prawdziwi guru (głównie Szopen, kto tam siedzie na pewno zna Wink )
oxwood
albo trza zapytać się w tamtej firmie o hasło, albo zmienić dysk twardy Razz Bo inaczej to na półkę może laptop powędrować jako eksponat Very Happy
ChesterB
Wymienić dysk w tym modelu to bułka z masłem Smile
Dodatkowo dyski nie są drogie, więc w czym problem? Twisted Evil
venom6
ChesterB napisał:
Code:
Odpowiedź jest jedna - NIE DA SIĘ!

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic119782.html

http://usuwaniehasel.pl/modele.php

Nie ma rzeczy niemożliwych, pozatym komputer to tylko głupia maszyna z którą wszystko da się zrobić... Wink

oxwood napisał:
Code:
albo trza zapytać się w tamtej firmie o hasło, albo zmienić dysk twardy  Bo inaczej to na półkę może laptop powędrować jako eksponat

Hasło do dysku ustanowił jeden z pracowników, który wcześniej pracował na tym notebook'u. Sprzedali go ponieważ sami nie wiedzą jakie jest hasło do dysku i nie mają zamiaru do tego dochodzić, który to pracownik założył hasło, a mnie się opłacało kupić go (notebook'a) po tak okazyjnej cenie (10 zł).

ChesterB bez obrazy, naucz się czytać ze zrozumieniem bo widzę, że to sprawia Ci trochę problemu, albo nie stawiaj postów w stylu tego:
Code:
Wymienić dysk w tym modelu to bułka z masłem 
Dodatkowo dyski nie są drogie, więc w czym problem?

Tyle to sam wiem, ale ja nie zadałem pytania czy trudno wymienić taki dysk i w jakiej cenie one są tylko jak się pozbyć hasła...

PS
Słyszałem, że jak podłączę przez adapter tego HDD 2.5 do PC'ta to nie będzie mnie prosił o żadne hasło i powinienem móc bezproblemowo zrobić na nim low level format, czy ktoś może wie czy to prawda Question Wink

(Mam nadzieję, że Pan Admin nie będzie miał nic przeciwko temu co napisałem w tym poście Wink )
WMP
a nei mozesz podłaczyć tego dysku do innego kompa i wtedy cos na nim zorbić? Chodź to chyba równoważne z Live CD linuxa. Co robiłem na Live Cd ?

Sprzedajja jeszcze te nootbooki, napewno cos sie da zorbic?

A próbowłąeś z zresetownaiem biosu?

A moze ktos wie gdize jest zapisane to hasło na dysku? w Których sekrotach. Moze to pierwsze MBR dysku.
venom6
WMP napisał:
Code:
a nei mozesz podłaczyć tego dysku do innego kompa i wtedy cos na nim zorbić?

Moja wcześniejsza wypowiedź:
Code:
PS
Słyszałem, że jak podłączę przez adapter tego HDD 2.5 do PC'ta to nie będzie mnie prosił o żadne hasło i powinienem móc bezproblemowo zrobić na nim low level format, czy ktoś może wie czy to prawda ?

Dodam jeszcze tylko że na każdym notebooku ten dysk będzie wymagał hasła, nie wiem jak na PC'tach.

WMP:
Code:
Co robiłem na Live Cd ?

Co robiłeś to ja nie wiem, czy chodzi Ci może o to co ja robiłem ? Wink

Code:
A próbowłąeś z zresetownaiem biosu?

Tak próbowałem, lecz nic to nie dało.

A co do MBR dysku to całkiem prawdopodobne, lecz w niczym mi to nie pomaga zdjąc hasła Razz
WMP
Quote:
Co robiłeś to ja nie wiem, czy chodzi Ci może o to co ja robiłem ? Wink

Chodiz mi o to co Ty robiłeś Smile nie o to co jarobiłem, bo ja robiłem dużo rzeczy i długo Laughing

Quote:
A co do MBR dysku to całkiem prawdopodobne, lecz w niczym mi to nie pomaga zdjąc hasła
Zawsze jakiś krok. Trzeba by było z kimś pogadać kto by potrafił wywalić mbr dysku bez dostepu do niego :d chyab nei mozliwe
password_removal
Usuwanie haseł z dysków

Model dysku
DK229A-10 to rodzina dysków DK23AA i można bez problemu usunąć hasło z tego modelu.

www.usuwaniehasel.pl

W tej chwili można usunąć hasło z większości dysków twardych są oczywiście w których usunięcie hasła jest na razie niemożliwe.

Pozdrawiam Agnieszka Embarassed
Deathplanter
Skoro to takie proste,nie mozesz mu podac programu ktorym to robisz? Aktualnie ten post brzmi raczej jak reklama a nie rada...
mathie
no bo to jest reklama fajny nick ma pani agnieszka :/
webek
ja bym spróbował zresetować BIOS i potem podpiąść ten dysk do stacjonarki - jeśli to nie zadziała to ten MBR przerobić - najlepiej zrobić to w fdisku i potem zainstalować sobie win 98 co by wgrał sobie nowy, a potem format i następnie jaki by Ci tam pasował Razz
Możesz też spróbowac zmienić system plików na jakiś pod lin'a (np. ext2) i potem przerobi ć je na NTFS'a lub FAT32.
venom6
password_removal napisał(a):
Quote:

Model dysku
DK229A-10 to rodzina dysków DK23AA i można bez problemu usunąć hasło z tego modelu.

www.usuwaniehasel.pl

W tej chwili można usunąć hasło z większości dysków twardych są oczywiście w których usunięcie hasła jest na razie niemożliwe.

Ekhmm, tak jak kolega (Deathplanter) napisał wyżej ten post to reklama. Ja proszę o pomoc a nie o reklamę, pozatym za taką samą lub nie wiele większą cenę usunięcia hasła z dysku mogę kupić używkę na allegro o takiej samej pojemności Wink więc daruj sobie pisanie takich postów i proszę czytaj ze zrozumieniem... Wink

webek napisał:
Quote:

ja bym spróbował zresetować BIOS i potem podpiąść ten dysk do stacjonarki

Sprubóję załatwić sobie gdzieś adapter do PC'ta i sprawdzę to, a co do BIOS'u to już go resetowałem kilka razy (hasło do supervisora znam, lecz narazie w niczym ono mi nie pomaga Sad). Po resecie BIOS'a nic się nie zmienia, prócz tego, że kasują się ustawienia (data, godzina, itd. co chyba każdy wie Razz) Hasło do dysku niestety nadal pozostaje...

I na koniec jeszcze takie jedno małe pytanko, mianowicie gdy BIOS odczytuje dysk i widzi, że jest zabezpieczony hasłem to wyświetla komunikat o podaniu hasła co jest normalną rzeczą, a jak wpiszę nieprawidłowe hasło to czy BIOS ma jakieś porównanie niepoprawnego hasła z prawidłowym ?
Czy na jakiej zasadzie to działa ?

Pozdrawiam Venom Wink
ChesterB
Nic Ci to nie da (zapewne chcesz jakoś odczytać hasło z którym ma być wprowadzone porównywane...) ponieważ na 100% hasło jest zakodowane np. md5 którego nie da się złamać (tzn. da się ale metodą bruteforce, co nie ma sensu), a kto wie, może jest zakodowane algorytmem wymyślonym przez IBM...

Przykładowo jak logujesz się tu na forum, to procedura wygląda tak:

Hasło które wprowadzasz (aby się zalogować) jest zakodowywane przez md5 i porównywane z md5 hasła które podałeś podczas rejestracji, md5 ma zawsze 32 znaki (nie ważne czy źródło ma jeden znak czy miliony)
password_removal
Witam , Jeśli chodzi o pomoc w dostarczeniu oprogramowania to jest to niemożliwe gdyż jest to sprzęt + soft którego nie da się od tak ściągnąć z netu. Chętnie usunę to hasełko dla Pana Venom6 oraz dla trzech pierwszych osób z tego forum bez żadnych opłat. Bardzo proszę tylko o dostarczenie dysków.
Pozdrawiam Agnieszka
pawelsz
Quote:
md5 którego nie da się złamać (tzn. da się ale metodą bruteforce, co nie ma sensu),
Tutaj sie nie zgodze, md5 da sie przelamac majac rainbow tables (wiem, zajmuja nawet kilkanascie/kilkadziesiat GB). Przy szybkim polaczeniu z netem - kilka godzin i pliki są na dysku. Bardziej na temat:
Quote:
I na koniec jeszcze takie jedno małe pytanko, mianowicie gdy BIOS odczytuje dysk i widzi, że jest zabezpieczony hasłem to wyświetla komunikat o podaniu hasła co jest normalną rzeczą, a jak wpiszę nieprawidłowe hasło to czy BIOS ma jakieś porównanie niepoprawnego hasła z prawidłowym ?
Czy na jakiej zasadzie to działa ?
Podejrzewam, ze BIOS wysyla zapytanie z haslem do dysku twardego, a odpowiedz (podane haslo prawidlowe jest lub tez nie) zostaje wyslana z powrotem do BIOSu, czyli porownanie nie zachodzi w BIOSie tylko w elektronice dysku twardego.
WMP
Pani Agnieszko, moze pani wie gdze jets na dysku zapisane hasło? Czy w Mbr czy pierwsyzm Cylindrze czy gdzie?
Deathplanter
pawelsz wrote:
Quote:
md5 którego nie da się złamać (tzn. da się ale metodą bruteforce, co nie ma sensu),
Tutaj sie nie zgodze, md5 da sie przelamac majac rainbow tables (wiem, zajmuja nawet kilkanascie/kilkadziesiat GB). Przy szybkim polaczeniu z netem - kilka godzin i pliki są na dysku.

Podejrzewam że lepszym pomysłem byłoby wygenerowanie kolizji MD5,z tego co wiem MD5 ma jakieś 3*10^38 kombinacji,więc chyba raczej terabajty,nie gigabajty danych...
pawelsz
Quote:
Podejrzewam że lepszym pomysłem byłoby wygenerowanie kolizji MD5,z tego co wiem MD5 ma jakieś 3*10^38 kombinacji,więc chyba raczej terabajty,nie gigabajty danych...
No nie wiem, za bardzo sie tym nie interesowalem, ale przy optymistycznym zalozeniu, ze haslo to tylko male litery + liczby, wystarczy 'tylko' 36 GB, i szanse na powodzenie to 99,904% (wiem, zawsze jest to 0,096%...). Niestety, czesto okazuje sie, ze haslo to nie tylko male literki + cyfry.
password_removal
Witam MBR nie ma nic wspólnego z hasłem na dysku twardym. MBR jest logiczną częścią dysku (powstaje przy konfiguracji partycji przez użytkownika) Hasło jest zapisane w sektorach nie dostępnych dla przeciętnego użytkownika i odczytywane jest przez dysk zaraz po zakończeniu sekwencji "bootowania". Jednym słowem dysk wykryje się tylko w BIOS i na tym koniec oprogramowanie dysku zażąda hasła do dalszej pracy. Obszar ten nazywany jest SA "service area" Jest tam zapisana nie tylko informacja o założonym haśle ale szereg informacji do niezbędnych do poprawnej pracy dysku.
WMP
Quote:
http://bora-komp.pl/forum/display.php3?ID=617&INDEXSTART=&POKALL=1
http://www.xbox100.com/modules/tutorials/HDwsofthacks.HTML
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic168269-0.html

A jeżeli masz dosc dysku to potraktuj go elektro magnesem Smile Wszystko usunie Smile

A gdzie Pani Agnieskzo mieści się ServiceArena? czy jets zapisana na talerzach czy w firmware? Chodź zdaje mi się ze na talerzach
password_removal
Hasło jest zapisane na talerzach .
WMP
hmmmm, dobra hasło zpaisane jest na talerzach. hasło te blokuje do nich dostęp, czy to ma sens? Z mojego puktu widzenia programisty to jets to nie wykonywalne. Jak pani Agnieszko chce pani usunąć to hasło?
Deathplanter
Ajj,wmp,podszkol się z informatyki:

(AFAIK) płyta główna (a dokładnie bodajże mostek północny) aby uzyskać dostęp do danych wysyła kilkuhexowy komunikat z prośbą o udostępnienie danych. Wynika z tego jasno,że firma produkująca HDD ma wolną rękę w dodawaniu własnych kombinacji bitów w celu utworzenia dodatkowych komend, resetujących,ustawiających hasło,pewnie także regulujących jego głośność et cetera.

A co do Venoma-wyślij pani Agnieszce dysk,najwyżej zażąda okupu w wysokości 10zł Wink

Quote:
Chętnie usunę to hasełko dla Pana Venom6 oraz dla trzech pierwszych osób z tego forum bez żadnych opłat.

Mógłbym z racji tego że byłbym drugi poprosić raczej o wędkę,a nie rybę? Smile
Camel
WMP wrote:
hmmmm, dobra hasło zpaisane jest na talerzach. hasło te blokuje do nich dostęp, czy to ma sens? Z mojego puktu widzenia programisty to jets to nie wykonywalne. Jak pani Agnieszko chce pani usunąć to hasło?

Heh, Deathplanter ma racje... Zresztą sytacja hasłowania dysków jest jak zresztą Pani Agniszka zdążyła napisać operacją zapisywaną na sektorze niedostępnym dla ogólnej gawiedzi (czytaj zwykłych śmiertelników Razz).

Sam miałem kiedyś podobną sytuacje z tym że hasło było założone na bios, ustawienia dysków były zapisane i niejak nie dało podłączyć jakiego kolwiek innego dysku niż ten który był wyjściowo do komputera dołączony.
Pamiętam że kombinowałem na wsztskie strony, reset biosu nie pomagał, rozpatrywałem zakup nowego biosu...
Dodam że było to wtedy kiedy dostęp do internetu mieli nieliczni, znaczy owszem były modemy, ale nie mogłem pozwolić sobie na poszukiwania sposobu, kiedy nie dość że wszystko chodziło niesamowicie wolno, do tego doszedł by zapewne wesoły rachunek od kochanej TPsy... Very Happy

Rozwiązanie mojego problemu przyszło dość niespodziewanie. Hasło złamał prosty dosowy program do konfiguracji dysków (system/bios). Spowodował błąd biosu i po restacie hasła już nie było... Smile
Nawet nie wiecie jaką radośc miałem, po ponad tygodniu kombinowania i szukania Cool

Tak więc kokludując - drogi ChesterzeB, nie ma czegoś takiego jak NIE DA SIĘ. Szczególnie jeśli chodzi o komputery Twisted Evil
WMP
A ja własnie wracam po p[rzerwie spowodowanej zepsutą pytą głwoną Smile Nowy procek mam, nową płyte, nowy ram, nową klawiature i nową obudowę Smile stare sa tylko 2 dyski i napęd dyskietek. Calośc 1100 zł. Procesor Pentium Celeron D 3,20 2-rdzeniowy. Płyta Gagabyte GA-81945GMF-RH no i ramu 512 kingshoma czy jak to sie pisze Smile

Co do dysku to nie wyśle bo nei mam takiegio, pytam bo jetsem zainteresowany Smile
password_removal
Nie doczekałam się na żadną odpowiedź co do darmowego usunięcia hasła , podaję maila :

info@usuwaniehasel.pl
KacperOo
Możesz spróbować programu mhdd29 do ściągnięcia z
http://www.mhdd.com/downloads.shtml
są tam dwie komendy: dispwd i unlock .
Nie testowane!

---------------------------------------------------
Tutaj o tym poczytasz Wink
venom6
Drogi KacperOo
Powiem Ci tak, czy masz problemy wzrokowe? Jak byś nie zauważył linka do forum elektrody podałem bardzo dawno temu, wniosek, że nie czytałeś nawet tego co napisałem powyżej tylko przeleciałeś na sam koniec strony, ewentualnie niedowidziałeś czegoś Razz
(nie uważaj tego za obrazę Smile)
Pozatym to co jest umieszczone na tamtym forum też próbowałem i nic z tego...

A co do Pani Agnieszki to dysk powędruje do Pani jak najszybciej będzie się dało...
Pozdrawiam Venom
KacperOo
@up

Całego tematu nie czytałem ale ten link znalazłem na google ;p