FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Google Trends

abone
Hangi ülke ya da ülkelere ait şehirlerden hangi kelimeler google'da en çok arama yapılanlar listesinde yer alıyor,denediğim birkaç kelimede elde ettiğim sonuçlar karşısında hiç de şaşırdığımı söyleyemem..!

mesela "mp3"

http://www.google.com/trends adresinde arama satırına "mp3" yazarak "Search Trends" butonuna basıyoruz.

buyrun sonuçlara bi bakın...mp3 diyince akan sular durur

izmir,ankara,istanbul ilk 3ü kaptırmamışız kimselere Very Happy

b17
Ben de televizyonda görmüştüm bu siteyi.Türklerin aradığı şeyler belli Laughing
Aslında faydalı bir site.En çok aranan lafları sitende keyword olarak yaz.Hit kazan Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad
cavbela
sex yazınca böyle oluyor

bu beni şaşırttı ama ben istanbulu birinci sırada beklerdim Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing . . .. . . .... .
Garga
eheh frihost yazın bak ne çıkıyor Very Happy
posof
bunu nasil yapiyoruz ben onu bilmiyorum nasıl goruyoruz yani

Embarassed
bugra9
Garga wrote:
eheh frihost yazın bak ne çıkıyor Very Happy

Kimse frihostu google dan aramamış mı? Very Happy
geyikkutuphanesi
cavbela wrote:
sex yazınca böyle oluyor

bu beni şaşırttı ama ben istanbulu birinci sırada beklerdim Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing . . .. . . .... .

Senin memleket dünya devi olmuş bak Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
abone
www.google.com/trends adresinde herhangibir kelime yazarak search trends'e basıyoruz.

posof wrote:
bunu nasil yapiyoruz ben onu bilmiyorum nasıl goruyoruz yani

Embarassed
tufansaba
azcık eğlenceli gibi Razz
Garga
Ya ben bunu çok tuttum şimdi hep girip herşeyi aratıyorum Smile
insolent1
geyikkutuphanesi wrote:
cavbela wrote:
sex yazınca böyle oluyor

Senin memleket dünya devi olmuş bak Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

müslüman şehirler ilk 8de
mcc
Nedense türkiyeden en çok izmir ön sırada? Neden acaba Question
maniac_ea
ben ne kadar adult içerikli kelime yazdıysam hep istanbulu beklerdim ama listede bile göremedim genellikle erzurum, adana, izmir çıktı
efsane
mcc wrote:
Nedense türkiyeden en çok izmir ön sırada? Neden acaba Question

____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________

heralde en çok internet kullanıcısı orda !!!!
coozy
Bi yanlışlık olmasın Very Happy Ne arattıysam izmir hep ön sıralarda....
abone
Gerçekten de farklı kelimelerde insanın aklına gelemiyecek çok farklı sonuçlar alınabiliyor.Google firmasının bu uygulamasının istatiksel anlamda çok faydalı olduğu görüşündeyim.Mesela geçenlerde google trendsde "iddaa" kelimesini arattım.İlk sıralarda İstanbul ,Ankara ya da İzmiri görmeyi umarken Adana, Diyarbakır ve Tarbzon çıkmasınmı..! eee artık 7den 70e interneti kullanan bir millet olduğumuza göre ve de bu trends değerleri iddaa oyununa gösterilen ilgiyi belirttiğine göre.Adanada iddaa oyunu daha çok tutuluyor yorumunu yapabilirmiyiz.Bence yapabiliriz.Halbuki Adanada Turkcell Super ligden futbol takımı da yok Very Happy
arno
sanırım izmir yazmasının iki sebebi var. birincisi üçüncü büyük şehir olması. diğeri ise diğer şehirlere göre imkanın daha fazla olması. ( sanırım internet kullanıcısı sayısı oran olarak en yükse izmirindir)
geyikkutuphanesi
Ben şu an izmrden bağlanıyom ama arama istatisliklerine o şekilde katkıda bulunmuyom Very Happy Very Happy
Dillian
geyikkutuphanesi wrote:
Ben şu an izmrden bağlanıyom ama arama istatisliklerine o şekilde katkıda bulunmuyom Very Happy Very Happy

Heheh o da güzel.

P0®n0 yazınca adana önde geliyo
abone
Adanalı kardeşimin başka bi işi gücü yokki Very Happy

Dillian wrote:
geyikkutuphanesi wrote:

Heheh o da güzel.

Dillian
abone wrote:

Dillian wrote:
geyikkutuphanesi wrote:

Heheh o da güzel.

Amacım adana ya laf atmak değil yurdum insanına da değil ama ne yapalım...
abone
Konuşulan konu sözkonusu içerik olunca Adanada potansiyel üst seviyelerde ,biz zaten Adanalıları bu özelliklerinden dolayı seviyoruz.Nasıl Karadenizin kendisine özgü fıkraları varsa , Adananın da sözkonuzu kelime ile ilgili olan yüksek seviyedeki tutkuları var Wink

Dillian wrote:
abone wrote:

Dillian wrote:
geyikkutuphanesi wrote:

Heheh o da güzel.

cavbela
abone wrote:
Konuşulan konu sözkonusu içerik olunca Adanada potansiyel üst seviyelerde ,biz zaten Adanalıları bu özelliklerinden dolayı seviyoruz.Nasıl Karadenizin kendisine özgü fıkraları varsa , Adananın da sözkonuzu kelime ile ilgili olan yüksek seviyedeki tutkuları var Wink

Dillian wrote:
abone wrote:

Dillian wrote:
geyikkutuphanesi wrote:

Heheh o da güzel.

Hepimiz manevi olarak Adanalıyız o zman Very Happy
efsane
çok teşekkürler Razz
cihan
gerçekten yararlı bir site imiş, teşekkürler.

bu arada "mp3"te 18 eylül itibariyle ilk 5'i kapatmışız, hayırlı olsun. ülke bazında da rusyayı nerdeyse ikiye katlamışız. ama ben bu olayı hala anlayamadım, dünyada o kadar ülke varken internet kullanıcı sayısı itibariyle bu kadar geride bir ülkenin nasıl 5 şehri ilk sıraya giriyor anlayamadım??!!
abone
dedik ya sözkonusu olay mp3 olunca bize bişeyler oluyor nedense Very Happy

cihan wrote:
gerçekten yararlı bir site imiş, teşekkürler.

bu arada "mp3"te 18 eylül itibariyle ilk 5'i kapatmışız, hayırlı olsun. ülke bazında da rusyayı nerdeyse ikiye katlamışız. ama ben bu olayı hala anlayamadım, dünyada o kadar ülke varken internet kullanıcı sayısı itibariyle bu kadar geride bir ülkenin nasıl 5 şehri ilk sıraya giriyor anlayamadım??!!