FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

google'un yapmayacağı yok

efsane
Quote:
Dünyanın bütün basılı eserlerini internete taşıma projesi için harekete geçen Google arama motoru, California Üniversitesiyle yaptığı anlaşma ile üniversite kütüphanesini sanal ortama taşıyacak.

Dünyanın önde gelen kütüphaneleri arasında gösterilen California Üniversitesi kütüphanesinin sanal ortama taşınması, yeryüzündeki bütün basılı kitapları internette yayımlamayı tasarlayan Google'ın bu iddialı ve tartışmalı projesi doğrultusunda atılmış adım oldu. California Üniversitesi yetkililerine göre, 10 kampüsteki 100'den fazla kütüphanede dünyanın en geniş akademik çalışma ve araştırma arşivi bulunuyor.

Google tarafından yayımlanan açıklamada, ''bundan böyle ister öğrenci, ister profesör olsun, herhangi bir kimsenin California'dan binlerce kilometre uzakta, dünyanın en ücra köşesinde bile olsa, internette bir tıklamayla üniversite kütüphanesine girebileceği'' belirtildi.

Google'a göre, kütüphane sanal ortama taşındığında telif hakkı da gözetilecek ve internet kullanıcılarına bazı kısıtlamalar getirilecek. Harvard ve Stanford üniversiteleriyle Amerikan Kongresi kütüphanesi de Google'la daha önce benzer anlaşmalar yapmıştı. 400 kadar Fransız yayınevini bünyesinde barındıran Ulusal Yayıncılar Birliği, Google'ın bu projesine itiraz ediyor ve telif hakları yüzünden şirketi mahkemeye vermekle tehdit ediyor.

Alıntıdır.

Bu googleun yapmayacağı yok valla Shocked
cavbela
helal olsun adamlara telif sahiplerii madur etmeden bu işi başarırsa daha bi helal olsun. . .. .. . . . .
geyikkutuphanesi
o da bişi mi bizim okulun intenet üzerinden kitap arama yazılımı var. Ama şu ana kadar hiçbir kitabın yerini internetten tespit edip te gidip kütüpanedeki yerinde bulamadım. Ödünçte dediği kitap kütüphanede kütüphan de dediği kitap yok ortada Very Happy

Google da büyük ihtimal kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapılabilecek bir sistem yapar. Üniversite öğrenci ve öğretim üyeleri kullanıcı adı ve şifreleriyle sisteme erişebilir. Yani ha kütüphanede tutmuşun kitabı ha nette bişi farketmez. Dolayısıyla telif hakları ile ilgili farklı bi durum oluşmaz. Kütüphanede kitapların telif hakları nasıl korunuyosa internette de aynı olay geçerli olur. Extra bi düzenlemeye gerek yok.
insolent1
geyikkutuphanesi wrote:
o da bişi mi bizim okulun intenet üzerinden kitap arama yazılımı var. Ama şu ana kadar hiçbir kitabın yerini internetten tespit edip te gidip kütüpanedeki yerinde bulamadım. Ödünçte dediği kitap kütüphanede kütüphan de dediği kitap yok ortada Very Happy

Google da büyük ihtimal kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapılabilecek bir sistem yapar. Üniversite öğrenci ve öğretim üyeleri kullanıcı adı ve şifreleriyle sisteme erişebilir. Yani ha kütüphanede tutmuşun kitabı ha nette bişi farketmez. Dolayısıyla telif hakları ile ilgili farklı bi durum oluşmaz. Kütüphanede kitapların telif hakları nasıl korunuyosa internette de aynı olay geçerli olur. Extra bi düzenlemeye gerek yok.

düşünsene okulun o fizik kitaplarını internete verdiğini.kütüphanede bi anda yok oluyodu kitaplar Razz
efsane
herkese açık olur heralde sonuçta ilk kez yapılıyo dünyada Wink
Dillian
Abi ben bu google 'a ne diyim ya.Yavaş yavaş kütüphane zevkimizden de mahrum edicek ve yavaş yavaş robotlaşıcaz artık!...
geyikkutuphanesi
insolent1 wrote:
geyikkutuphanesi wrote:

düşünsene okulun o fizik kitaplarını internete verdiğini.kütüphanede bi anda yok oluyodu kitaplar Razz

aslında ii olurmuş ama artık fizik derdimiz kalmadı bizim darısı yeni nesillerin başına... Very Happy
abone
bence google attığı her adımda devrim niteliğinde adımlar atıyor ama bana kalırsa çok esnek davranıyor. En basitiyle google earth projesi ve bu programı kullanarak çinin gizli askeri üzlerinin tespit edilmesi ve daha neler var kimbilir.Ama ne olursa olsun her projesi heyecan verici... Wink
Coomedy
hadi bakalım İnşaAllah Tr kitaplarda olur Smile
bide pc. ortamına aktarmak baya zor olacak işleri zor yau..
hoş OCR var ama oda zor ki...sayfa sayfa kitaplar taranılacak pc.den.. Smile
Allah yardımcıları olsun..
efsane
abone wrote:
bence google attığı her adımda devrim niteliğinde adımlar atıyor ama bana kalırsa çok esnek davranıyor. En basitiyle google earth projesi ve bu programı kullanarak çinin gizli askeri üzlerinin tespit edilmesi ve daha neler var kimbilir.Ama ne olursa olsun her projesi heyecan verici... Wink

evet aynen katılıyorum sana. Bakalım daha neler yapcak?
cafein
vay artık ne istersen bulacaksın demektir tabi ingilizce anlayanlar icin
Garga
Artık kütüphaneler kapanır Very Happy
abone
Zaten şimdiye kadar kütüphanede ne aradıysam bulamadım ,herhangibir konuda arama yaparken tesadüfen başka şeyler bulup o bulduğum şeyler dikkatimi çekti de kütüphanelerden faydalanabildim,diğer türlü kitaplar tozlanmaktan başka bişeye yaramıyor.Hem elektronik kitap sayesinde kağıdın ham maddesi olan ağaçların kesimleri de azalacak..ne güzel değil mi ?

Garga wrote:
Artık kütüphaneler kapanır Very Happy
posof
ya tamam da abi bu adamlar işileri yapmak için parayi nerelerden kazaniyorlar Smile birisi söylesin cok acemi kaldik bu konuda
bugra9
posof wrote:
ya tamam da abi bu adamlar işileri yapmak için parayi nerelerden kazaniyorlar Smile birisi söylesin cok acemi kaldik bu konuda

Adamlar google a çok güzel reklam sistemi buldular. Bu sistemle milyonlarca şirketin reklamı google de yayınlanıyor. Bir milyon reklam olsa bir reklama ayda 50 milyon verseler ayda 50 trilyon eder. Very Happy
O reklam paralarını bir düşünürsek google nin nereden parayı bulduğu konusu açıklığa kavuşmuş olur. Very Happy
efsane
Zaten şu internet çıktığından sonra kütüphaneye katılım azalmaya başlamıştı ama şimdi kütüphanede interneitmizde olucaksa siz düşünün Razz
darkeagle

Benim siteye koymuşlar bende buraya aktarayım dedim...
Dillian
darkeagle wrote:

Çok yerinde bi resim olmuş.Artık s*çmak için düğmeye basarız klozet önümüze gelir merak etmeyin.insanlar 200 kilo gezer o zaman, herkez asosyalleşir...Teknoloji ama bi yere kadar...
abone
yok böyle bişey yahu koptum valla Laughing

Dillian wrote:
darkeagle wrote:

Çok yerinde bi resim olmuş.Artık s*çmak için düğmeye basarız klozet önümüze gelir merak etmeyin.insanlar 200 kilo gezer o zaman, herkez asosyalleşir...Teknoloji ama bi yere kadar...
duckling
darkeagle wrote:

koptum süper bi resim yaf Very Happy

en çok da Other People's Conversations kısmına güldüm Very Happy dedikoduları bile google'dan bakıyoruz demek Razz
kadikoy
Arkadaşlar varılan noktaya bir bakın. Adamlar hayal bile etmiyorlar. Gerekte yok zaten. Sadece var olanı internete atıyorlar. Üstelik bunun için parasız işgücünü de bulmaları zor değil. Bakın DMOZ projesine. Ben de dahil bir çok insan gönüllü olarak kendi ülkesinin internetini kayıtlı hale getiriyor. Aldığımız ücret mi var? Hayır. Ama keyif alıyoruz bundan. Sosyal sorumluluk duygumuz gelişiyor. Bir nevii vatan görevi ifa ediyoruz. Çünkü orada listelenmeyen sitenin rank değeri düşüyor. Arama motorlarında geç listeleniyor. Ülkenin sitelerinin ziyaretçi sayısı kısır kalıyor.
Bu ve benzeri sebepleri çok iyi bulan Google kafası, bizleri adeta köle gibi çalıştırıp, sırtımızdan da paraları götürüyor. Fakat dünyaca karşılığını alıyoruz. Her geçen gün yapılan yeni uygulamalar ile ufkumuzu açıyoruz.
Google bir fenomen değil. Sadece iyi dokunmuş bir fikir örtüsü. Nereye sersen orayı açıyor.
Onlar bile bu kadarını düşünmezken (Kendileri itiraf ettiler!) bugün Google dünyanın en güçlü medya ve sosyal etkileşim aracı durumuna geldi. Sadece 7 yılda dünyanın en değerli hisse senetleri arasında yerini aldı.
Bence Google en fazla 20 yıl sonra ekonomik büyüklüğü GM şirketini de aşan bir yapı ile bağımsız bir devlet haline gelecek. Toprakları ve sanal vatandaşları olan ama pasaportu dünyanın her yerinde özel işlem gören saygın bir devlet.
Bekleyin, beklediğinize değecek!
posof
kadikoy wrote:
Arkadaşlar varılan noktaya bir bakın. Adamlar hayal bile etmiyorlar. Gerekte yok zaten. Sadece var olanı internete atıyorlar. Üstelik bunun için parasız işgücünü de bulmaları zor değil. Bakın DMOZ projesine. Ben de dahil bir çok insan gönüllü olarak kendi ülkesinin internetini kayıtlı hale getiriyor. Aldığımız ücret mi var? Hayır. Ama keyif alıyoruz bundan. Sosyal sorumluluk duygumuz gelişiyor. Bir nevii vatan görevi ifa ediyoruz. Çünkü orada listelenmeyen sitenin rank değeri düşüyor. Arama motorlarında geç listeleniyor. Ülkenin sitelerinin ziyaretçi sayısı kısır kalıyor.
Bu ve benzeri sebepleri çok iyi bulan Google kafası, bizleri adeta köle gibi çalıştırıp, sırtımızdan da paraları götürüyor. Fakat dünyaca karşılığını alıyoruz. Her geçen gün yapılan yeni uygulamalar ile ufkumuzu açıyoruz.
Google bir fenomen değil. Sadece iyi dokunmuş bir fikir örtüsü. Nereye sersen orayı açıyor.
Onlar bile bu kadarını düşünmezken (Kendileri itiraf ettiler!) bugün Google dünyanın en güçlü medya ve sosyal etkileşim aracı durumuna geldi. Sadece 7 yılda dünyanın en değerli hisse senetleri arasında yerini aldı.
Bence Google en fazla 20 yıl sonra ekonomik büyüklüğü GM şirketini de aşan bir yapı ile bağımsız bir devlet haline gelecek. Toprakları ve sanal vatandaşları olan ama pasaportu dünyanın her yerinde özel işlem gören saygın bir devlet.
Bekleyin, beklediğinize değecek!

Aynen öyle adamlar işlerini cok iyi yapıyorlar googlun earth bir devir oldu adamlar ay yeni projelerle cıkıyorlar kendilerini yeniliyorlar her halde uzun yillar kendi alanlarinda liderliği kaptirmayacaklar bir ara yahoo vardi onlarda sonuk kaldilar artik Smile
traviantr
Su google 2084 resmi cok iyi yav ...
Cok güzel valla ilerde bole olabilir adamların yapamıcağı sey yok gibi ....
utkufb
darkeagle wrote:

bikaç yılda olur heralde 2084 e gerek yokk
cihan
google son zamanlarda büyük bir atak yaptı, her yerde onu görüyoruz...bunda şüphe yok ama ben olaya bir de diğer taraftan bakmak istiyorum. bilmiyorum siz de duyuyormusunuz ama google'un gelecekte insanların özelini yok edecek projeleri olduğu dedikodusu dolaşıp duruyor. söylenenlere göre google gdrive adlı yeni bir proje için uğraşıyormuş. http://www.deli-prof.net/2006/03/05/google-gdrive-geliyor/#more-32178
(ingilizce)zdnet blog sitesinde de aynı şeyden bahsediliyor. http://blogs.zdnet.com/Google/?p=121söylenene göre Google Analyst Day de yapılan bir powerpoint sunumunun notlarında şöyle şeyler yazılıymış:
Quote:
"sınırsız hafıza ile e-postalar, web geçmişleri, resimler, sık kullanılanlar dahil tüm kullanıcı dosyalarını barındırabiliriz(kendi server(sunucu)larında herhalde) Bu yönde gayretlerimiz Gdrive, GDS, LightHouse ile zaten var ancak bugün hepsinin önünde yetersiz bantgenişliği ve hafıza problemi var. - Analyst Day sunum notlarından alınmıştır"(yaklaşık bir çeviri yapmaya çalıştım)

bir de diğer taraftan gbrowser adında google'un Mozilla tabanlı bir tarayıcı tasarladığı söylentileri de dönüyor. http://www.kottke.org/04/09/more-google-browser gerçekten de http://betterwhois.com/bwhois.cgi?domain=gbrowser.comadresinden de bakıldığında gbrowser.com alan adının google tarafından alındığı görülüyor. ve newyork post makalesinde google'un microsoft IE 'nin bazı çalışanlarını kendi şirketine aldığı söyleniyor. http://slashdot.org/articles/04/09/21/0011207.shtml

kimileri ise bunların büyük bir stratejinin adımları olduğunu ve google'un hiçbir microsoft yazılımı kullanmayacak bir googlePC kuracağını söylüyorlar.
http://schlerplotti.typepad.com/squirrelnet/2005/05/gbrowser_and_go.html

bekleyip görecez, ama ben google'un hızlı büyümesinden endişeleniyorum.
mr.emre
cihan wrote:
gerçekten de http://betterwhois.com/bwhois.cgi?domain=gbrowser.comadresinden de bakıldığında gbrowser.com alan adının google tarafından alındığı görülüyor.

Baya bir beklememiz gerekecek. Domaini 2004 de register etmişler. Very Happy
champion78
şimdi de www.google.com/calendar adresini kullanarak notlarınızı kaydedebilirsiniz. Bu belki o kadar büyük bi şey değil ama büyük olan şu: kaydettiğiniz notları istediğiniz saatte cep telefonunuza SMS ile ücretsiz olarak bildiriyor. Adamlar yapıyor abi yaw Wink
geyikkutuphanesi
google un dil araçları da güzel. Birçok dili çevirme yeteneği var ve de çeviriler genelde sağlam oluyor. Mesela almancadan ingilizceye çeviriyi nerdeyse %100 doğru bir şekilde yapıyor. Siteleri otomatik olarak istediğiniz dile çevirebiliyor. Ben bu özelliği kullanan alman siteler gördüm. İngilizce seçeneğiyle sitelerine google un bi hizmetini koymuşlar. Tıklıyon google altında tekrar açıllıyor ve istdiğin dile çevrilmiş oluyor.
bağlantı : http://www.google.com/language_tools?hl=en
insolent1
google YouTube u almak istiyormuş.
1.6 milyar dolar önermiş.
Google video nun ziyaretci sayısı 11 milyon,
YouTube un ziyaretci sayısı 630 milyon.
mr.emre
Google arama motorunda radikal değişiklilere gidiyor, sıkı durun.
posof
insolent1 wrote:
google YouTube u almak istiyormuş.
1.6 milyar dolar önermiş.
Google video nun ziyaretci sayısı 11 milyon,
YouTube un ziyaretci sayısı 630 milyon.

evet gazetede yazıyordu adamlar sürekli olarak kendilerini yeniliyorlarmiş

100 milyar dolar sermayeye ulaşmişlar paraya bak be Laughing
posof
haberide buldum buyrun

kaynak: www.aktifhaber.com

Quote:

Google gibi bir garajda milyon dolarlık sermayeyle kurulan, internet videosunun popüler adresi YouTube, 1.5 yılda 1.6 milyar dolar değere ulaştı. Google’ın almak istediği sitenin genç patronları milyoner olacak.

İnternet, parlak fikirler için halen büyük fırsatlar sunduğunu bir kez daha gösterdi. Steve Chen ve Chad Hurley isimli iki gencin 2005 yılı Şubat ayında kurduğu YouTube, 1.5 yıllık sürede milyar dolarlık bir şirket oldu. İnternetin en büyük arama motoru Google, video paylaşımı alanındaki en büyük rakibi YouTube’u satın almak için harekete geçti. Google’ın, YouTube için 1.6 milyar doları gözden çıkardığı konuşuluyor.

GARAJDA KURULDU

YouTube’un kuruluş hikayesi Google’unkine benziyor. Kredi kartı alışveriş sitesi PayPal’da birlikte çalışan Steve Chen (2Cool ve Chad Hurley (29), 2005 yılının Ocak ayında garaj ofislerinde, bir akşam yemeğinde çektikleri fotoğrafları ve video dosyalarını arkadaşlarıyla paylaşmak istedi. Büyüklükleri nedeniyle, videoları e-posta ile göndermekte zorluk çeken ikili, dosyaları paylaşmak için daha iyi bir yöntem bulmak üzere kolları sıvadı. Böylece Mayıs ayında test videosunun yayınlanmasıyla hayata geçen YouTube.com, Aralık’ta yayına başladı.

HIZLI BÜYÜDÜ

YouTube’un başarısı, büyük şirketlerin ilgisini çekmekte gecikmedi. Girişim sermayesi şirketi “Sequoia Capital”in desteğini alan kurucular, 11.5 milyon dolarlık finansman ile yola çıktı. Yapılan yatırımların ardından “Broadcast Yourself” (Kendini yayınla) sloganını belirleyen YouTube, bir anda dünyanın en hızlı büyüyen internet siteleri arasında yerini aldı. “YouTube.com” internetin en çok ziyaret edilen 10 sitesi arasına girdi.

YouTube’un hızlı yükselişi, internetteki büyük başarılarına rağmen, 2005 yılının Ocak ayında kurduğu video paylaşım sitesi beklediği ilgiyi görmeyen Google’ın da dikkatini çekti. Google, YouTube’u satın alarak internet reklam pastasından aldığı payı önemli ölçüde büyütmeyi hedefliyor. Google böylelikle, ABD’li medya devi Rupert Murdoch’ın popüler internet sitesi MySpace.com’a karşı elini güçlendirmiş olacak.

Google’ın YouTube’a ilgisinin altında, video sitelerine verilen reklamların hızla büyümesi yatıyor. 350 milyon dolarlık pazarın 2010 yılında 2.5 milyar dolara yükseleceği tahmin ediliyor. İki şirket arasındaki görüşmelerin hassas aşamaya geldiği ve rakamın 1.6 milyar dolar olduğu belirtiliyor.

Google da, Larry Page ve Sergey Brin isimli iki üniversite öğrencisi tarafından 1996 yılında bir yurt odasında kurulmuştu. Başlangıçta kimsenin destekvermediği projenin fikir babaları, bugün 100 milyar dolarlık bir şirketin patronu oldu.

Ajdar YouTube sayesinde izlenme rekoru kırdı!
Türkİye’nİn “Popstar” elemelerinde tanıdığı makine mühendisi-şarkıcı “Ajdar Anık” sesini dünyaya YouTube aracılığıyla duyurdu. Her fırsatta kaset çıkarıp, klipleriyle televizyonlarda boy göstereceğini iddia eden Ajdar, youtube.com sayesinde milyonlarca kişiye ulaştı. Ajdar’ın “Çikita muz” videosu 12 Ağustos’ta YouTube’a aktarılırken, 2 aylık sürede 760 binin üzerinde kişi tarafından izlendi. Videoya gösterilen ilgi, YouTube’un etkinliğinin bir göstergesi olarak göze çarpıyor.

“Çikita muz” videosu, www.youtube.com’da “komedi” dalında ilk 100’e girerken, YouTube’un tarihinde en çok tartışılan ve yorum yapılan 21.video olma özelliğine kavuştu(!)

selim06:
Quote taglari!
mr.emre
posof wrote:
haberide buldum buyrun

kaynak: www.aktifhaber.com

Google gibi bir garajda milyon dolarlık sermayeyle kurulan, internet videosunun popüler adresi YouTube, 1.5 yılda 1.6 milyar dolar değere ulaştı. Google’ın almak istediği sitenin genç patronları milyoner olacak.

İnternet, parlak fikirler için halen büyük fırsatlar sunduğunu bir kez daha gösterdi. Steve Chen ve Chad Hurley isimli iki gencin 2005 yılı Şubat ayında kurduğu YouTube, 1.5 yıllık sürede milyar dolarlık bir şirket oldu. İnternetin en büyük arama motoru Google, video paylaşımı alanındaki en büyük rakibi YouTube’u satın almak için harekete geçti. Google’ın, YouTube için 1.6 milyar doları gözden çıkardığı konuşuluyor.

GARAJDA KURULDU

YouTube’un kuruluş hikayesi Google’unkine benziyor. Kredi kartı alışveriş sitesi PayPal’da birlikte çalışan Steve Chen (2Cool ve Chad Hurley (29), 2005 yılının Ocak ayında garaj ofislerinde, bir akşam yemeğinde çektikleri fotoğrafları ve video dosyalarını arkadaşlarıyla paylaşmak istedi. Büyüklükleri nedeniyle, videoları e-posta ile göndermekte zorluk çeken ikili, dosyaları paylaşmak için daha iyi bir yöntem bulmak üzere kolları sıvadı. Böylece Mayıs ayında test videosunun yayınlanmasıyla hayata geçen YouTube.com, Aralık’ta yayına başladı.

HIZLI BÜYÜDÜ

YouTube’un başarısı, büyük şirketlerin ilgisini çekmekte gecikmedi. Girişim sermayesi şirketi “Sequoia Capital”in desteğini alan kurucular, 11.5 milyon dolarlık finansman ile yola çıktı. Yapılan yatırımların ardından “Broadcast Yourself” (Kendini yayınla) sloganını belirleyen YouTube, bir anda dünyanın en hızlı büyüyen internet siteleri arasında yerini aldı. “YouTube.com” internetin en çok ziyaret edilen 10 sitesi arasına girdi.

YouTube’un hızlı yükselişi, internetteki büyük başarılarına rağmen, 2005 yılının Ocak ayında kurduğu video paylaşım sitesi beklediği ilgiyi görmeyen Google’ın da dikkatini çekti. Google, YouTube’u satın alarak internet reklam pastasından aldığı payı önemli ölçüde büyütmeyi hedefliyor. Google böylelikle, ABD’li medya devi Rupert Murdoch’ın popüler internet sitesi MySpace.com’a karşı elini güçlendirmiş olacak.

Google’ın YouTube’a ilgisinin altında, video sitelerine verilen reklamların hızla büyümesi yatıyor. 350 milyon dolarlık pazarın 2010 yılında 2.5 milyar dolara yükseleceği tahmin ediliyor. İki şirket arasındaki görüşmelerin hassas aşamaya geldiği ve rakamın 1.6 milyar dolar olduğu belirtiliyor.

Google da, Larry Page ve Sergey Brin isimli iki üniversite öğrencisi tarafından 1996 yılında bir yurt odasında kurulmuştu. Başlangıçta kimsenin destekvermediği projenin fikir babaları, bugün 100 milyar dolarlık bir şirketin patronu oldu.

Türkİye’nİn “Popstar” elemelerinde tanıdığı makine mühendisi-şarkıcı “Ajdar Anık” sesini dünyaya YouTube aracılığıyla duyurdu. Her fırsatta kaset çıkarıp, klipleriyle televizyonlarda boy göstereceğini iddia eden Ajdar, youtube.com sayesinde milyonlarca kişiye ulaştı. Ajdar’ın “Çikita muz” videosu 12 Ağustos’ta YouTube’a aktarılırken, 2 aylık sürede 760 binin üzerinde kişi tarafından izlendi. Videoya gösterilen ilgi, YouTube’un etkinliğinin bir göstergesi olarak göze çarpıyor.

“Çikita muz” videosu, www.youtube.com’da “komedi” dalında ilk 100’e girerken, YouTube’un tarihinde en çok tartışılan ve yorum yapılan 21.video olma özelliğine kavuştu(!)

quote içinde kullanınız Wink
posof
kod içindemi yani tamam kuralmi bu anlamadım bu tip alıntılar guote içindemi kullaniliyorlar. ?
mr.emre
posof wrote:
kod içindemi yani tamam kuralmi bu anlamadım bu tip alıntılar guote içindemi kullaniliyorlar. ?

evet bu ve benzer şeyler Smile
posof
tamam teşekkürler dikkat ederim kod içine alınca bu tip alıntıları puan artimi olmuyormu o alıntıyı aktarında ilk defa 4 puan birden aldım Smile

sizler bir anda enfazla kaç puan aldınız.
mr.emre
posof wrote:
tamam teşekkürler dikkat ederim kod içine alınca bu tip alıntıları puan artimi olmuyormu o alıntıyı aktarında ilk defa 4 puan birden aldım Smile

sizler bir anda enfazla kaç puan aldınız.

bir mesajdan en fazla 4 puan alabilirsin, eğer mesajda alıntı varsa o alıntının tamamı 1 puan sayılır.

tecrübe konuşuyor Very Happy
posof
tamam teşekkürler Smile
extramedya
Daha önce de belirtmiştim ki Google geleceğin dünya devleti. Üstelik sanal alem dediğimiz internete olan bağımlılığı da göz önüne alırsak en büyük devlet olacak. Dini, dili ve fiziki yapısı ile gerçek bir dünya ülkesi olacak olan Google şimdiden vatandaşlarını oluşturuyor. Ülke editörlükleri, dünya ofisleri, DMOZ ve benzeri bir çok etkinlikle zaten yaklaşık 1 milyon insanı şimdiden kendine tabi kılmış durumda. Yakında vergi toplayıp, pasaport vermeye başlarsa hiç şaşırmam.

Sıkı durun bu hayal değil. Sadece öngörünün gerçekleşmesi biraz zaman alacak hepsi o kadar Smile
abone
buyrun google'a ait yeni bir gelişme daha ..fazla söze gerek yok

Quote:

Google Youtube'u 1.650 milyar $'a alıyor

En büyük internet arama motoru Google, video sitesi YouTube'u 1 milyar 650 milyon dolara satın almak için anlaşmaya varıldığını bildirdi.

Anlaşmanın yapılması beklentisiyle, Google'ın borsadaki değeri de arttı. Şirketin Nasdaq'daki hisselerinin yüzde 2 artarak dünkü kapanışta 429 dolara çıktığı belirtildi.

İki genç adamın bir garajda kurduğu site 19 ay içinde baş döndürücü bir hızla büyüyerek günde 100 milyon video yayını hizmeti veren bir şirket haline geldi.

YouTube'un kurucularından Chad Hurley, Google'ın kaynakları ve mühendislik dehası, en eğlendirici online video sitesini oluşturma hayallerini gerçekleştirmeye yardımcı olacağı düşüncesiyle siteyi satmaya karar verdiklerini söyledi.

YouTube sitesini, ağustos ayında dünya çapında 72 milyon kişinin ziyaret ettiği belirtiliyor. Bu sayı, bundan sadece bir yıl önce 2,8 milyondu.
Wink
geyikkutuphanesi
ve son gelişme olarak buyrun,

GOOGLE YOUTOBE Yİ ALDI

İnternetin en kapsamlı ve en hızlı arama motoru Google, en popüler video paylaşım platformu YouTube’u, 1 milyar 650 milyon dolara satın aldı.

HABER
http://www.ntvmsnbc.com/news/387497.asp
insolent1
geyikkutuphanesi wrote:
ve son gelişme olarak buyrun,

GOOGLE YOUTOBE Yİ ALDI

İnternetin en kapsamlı ve en hızlı arama motoru Google, en popüler video paylaşım platformu YouTube’u, 1 milyar 650 milyon dolara satın aldı.

HABER
http://www.ntvmsnbc.com/news/387497.asp

ben dedim abi. Very Happy
insolent1
posof wrote:

Ajdar olayı manyakmış. Adamın şarkıları kulaktan gitmiyo beyinin içinde sürekli inliyor yavvv. Very Happy
mr.emre
Google Code Search