FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Yeni Kayit

emirdag
Arkadaslar merhaba,

(Joomla ile) Ufak bir site deneyimim olcak bunun icin ucretsiz ama reklamsiz host geziyordum buraya takildim. Ama anladigim kadariyla buranin degisik belirli sartlari var mis? Bana kisaca izah edebilirmisiniz?

Saygilarmla!
mr.emre
Frihost nedir ? Size neler sunar ? wrote:
Nasıl alacaksınız ?

Sunucuların kötüye kullanılmasından uzak tutmak ve forumlarda aktif olmaya istekli olup olmadığınızın anlaşılması için minimum 5 spam(istenmeyen) mesajlar içermeyen İngilizce cevap yollamanız gereklidir. Bu minimum 5 kaliteli postayı yolladıktan sonra bedava bir hosting hesabı için istekte bulunabilirsiniz. Lütfen istekte bulunmadan öce Kullanım Şartlarını* okuyunuz. Hesabınız kabul edildikten sonra yapamanız gereken tek şey forumlarda aktif olmanızdır.

Eğer sorularınız varsa, sık sorulan sorular bölümünü okuyunuz veya forumlarda sorularınızı dile getirin. Bütün Frihost takımı size yapacağınız sitelerle birlikte başarılar diler. Ayrıca, bedeva hosting topluluğumuzda bütün memnuniyetinizle birlikte sizlere hoşgeldiniz der. Tadını çıkarın !

*Kullanım Şartları

Sık Sorulan Sorular
emirdag
Öncelikle ilgilenip cevap verdiginiz icin tesekkür ederim.

Kullanim Sartini inceledim ben "joomla" ile bir site kurmak istiyorum, (site yöremle ilgili olcak) dogal olarak sitede yöresel müzik, resim olacak bunlarin icinde dogal olarak baska sitelerden temin edilmis de olacak simdi bu yasaklar icine mi giriyor?

(not: muzikleri yada resimleri bu frihost a uploaden etmicem yüklemiyecegim baska bir hosttan siteye linkleyecegim)

Kisaca her hangi bir program muzik yada resim'i siteme koysam ama frihost a yüklemesem (linklesem) kurallari cignemis olurmuyum?

Saygilarimla!

SARTLAR wrote:
1. Mp3 ve diğer müzik dosyaları kesinlikle yasaktır.Hiçbir açıklama kabul edilmeyecektir.
mr.emre
Dosyaların telif haklarının olmadığını Bondings 'e kabul ettirebilirsen yayınlayabileceğini sanıyorum, yinede Türkçe Bölümü Moderatorlerinden yardım al.
geyikkutuphanesi
Müzik dosyalarını frihost üzerinde bulundurmak ve yayınlamak frihosta yasal sorumluluk getirecektir. Linklerini koyman frihosta yasal bi sorun teşkil etmez ama siten içerik bakımından paylaşım sitesine kaymış olur. Bu da frihostun istemediği bi site tarzı.
bugra9
emirdag wrote:
Öncelikle ilgilenip cevap verdiginiz icin tesekkür ederim.

Kullanim Sartini inceledim ben "joomla" ile bir site kurmak istiyorum, (site yöremle ilgili olcak) dogal olarak sitede yöresel müzik, resim olacak bunlarin icinde dogal olarak baska sitelerden temin edilmis de olacak simdi bu yasaklar icine mi giriyor?

(not: muzikleri yada resimleri bu frihost a uploaden etmicem yüklemiyecegim baska bir hosttan siteye linkleyecegim)

Kisaca her hangi bir program muzik yada resim'i siteme koysam ama frihost a yüklemesem (linklesem) kurallari cignemis olurmuyum?

Saygilarimla!

SARTLAR wrote:
1. Mp3 ve diğer müzik dosyaları kesinlikle yasaktır.Hiçbir açıklama kabul edilmeyecektir.

Moderatorler daha iyi bilir ama bence sunucuya mp3 ve diğerlerini yüklemediğin sürece sorun olmaz. Bu arada ben EmirdağlıyımVery Happy. Yöresel derken Emirdağdan mı bahsediyorsun?
emirdag
bugra9 wrote:
Moderatorler daha iyi bilir ama bence sunucuya mp3 ve diğerlerini yüklemediğin sürece sorun olmaz. Bu arada ben EmirdağlıyımVery Happy. Yöresel derken Emirdağdan mı bahsediyorsun?

Surprised Emirdagli mi?? Evet ya hemserim emirdag'indan basediyorum, ayrica emirdagli bir hemserimle karsilasmak beni mutlu etti sanirim memlekettesiniz siz, memlekete kucak dolusu selam ve sevgiler Wink

Buarada maderatör icin nere bas vurmam gerek nerde bulabilirim...
geyikkutuphanesi
Sen bekle o gelir. Very Happy
dxhunter
emirdag wrote:
Arkadaslar merhaba,

(Joomla ile) Ufak bir site deneyimim olcak bunun icin ucretsiz ama reklamsiz host geziyordum buraya takildim. Ama anladigim kadariyla buranin degisik belirli sartlari var mis? Bana kisaca izah edebilirmisiniz?

Saygilarmla!

Hemserim eskiden olsaydi en gec 3 gunde aciyorlardi siteyi ama simdi istek cok olunca baya uzun suruyor. Sabirla bu isi cozebilirsin. Arz talep meselesi bu is Wink

Bu arada bende sultandagliyim Smile
selim06
İşte geldim!
Dün de görmüştüm başlığı ama emre açıklama yaptığı için cevap yazmaya gerek duymamıştım...Şimdi bir kaç sorunuz var hemen cevaplayayım:
Frihost sitelerinde her türlü Warez(mp3,e-book vs..) içerik barındırmak veya bunlara link vermek yasaktır.Buna rağmen lisansı alınmamış müziklerin konulmasında kişisel bir sakınca görmemekle birlikte Admin arkadaşların bundan hoşlanmadığını ve yasakladığını belirteyim..Bu konuda gerçekten çok hassaslar.
Hosting isteklerinize gelince eğer gerekli kalitede mesajınız varsa,hostunuzu hemen açabiliriz(yani bölüm modları mesajlarınızı kontrol eder uygunsa bildirir 2 gün içerisinde iş bitmiş olur.)Bu konuda 4 adet hesab oluşturucu mod varken mesajları kontrol eden bi ben olduğumdan bazen yavaşlama olabilir,bazen de biz bekler ve sizin mesajlarınıza devam edip etmediğinize bakarız.Her neyse daha fazla tüyo vermeden;bi öneride bulunayım hosting açıldıktan sonra Bondings'e Ö.M atarak sorununu anlatabilirsin(umarım izin verilir).Her şey dilediğinizce olsun,iyi çalışmalar
Selim Smile
bugra9
Emirdağ ile ilgili site bende yapacaktım. Domaini falan aldım. Ama siteyi bitiremedim(Zaman bulamadım daha doğrusu ortak Very Happy ). Eğer sende istersen beraber yapabiliriz. Domain var, host önemli değil benim frihost var yetmediği yerde google nin hostu var. Ne dersin?
emirdag
bugra9 wrote:
Emirdağ ile ilgili site bende yapacaktım. Domaini falan aldım. Ama siteyi bitiremedim(Zaman bulamadım daha doğrusu ortak Very Happy ). Eğer sende istersen beraber yapabiliriz. Domain var, host önemli değil benim frihost var yetmediği yerde google nin hostu var. Ne dersin?

Hemso uyar derim ama ben deneme amacli yapmak istemisdim aslinda yani ilk site deneyimim olcak (sinif icin yapmis oldugum ufak bir resim galarisini saymassak) ama azimliyim insAllah bisiler olcak sende kararli isen neden olmasin?! Wink

Saygilar!
emirdag
dxhunter wrote:
Hemserim eskiden olsaydi en gec 3 gunde aciyorlardi siteyi ama simdi istek cok olunca baya uzun suruyor. Sabirla bu isi cozebilirsin. Arz talep meselesi bu is Wink

Bu arada bende sultandagliyim Smile

sultandag mi sultan daginda bizim akrabalar olcak sanada selam olsun hemserim, gercekten sizlerle karsilasdigima memnun oldum... Wink
Memlekete selamlar!

Ayrica "selim06" arkadasa yorumlarindan dolayi tesekkür ederim...
Coomedy
bugra9 wrote:

google amcanın hostumu var ?
yaw garajdan başladı hikaye artık host da dağıtıyolar demekki hıyarlar Mr. Green [ kötü anlamda demedim canım SalatalıK manasında dedim Smile ]
tolgaozbek
mp3
emirdag
tolgaozbek wrote:
mp3 lerin kendinize ait olduuğunu kanıtlarsanız izin veriyorlar
bkz: www.dinlet.net
music e tıklayın.
bu arada mp3 leri nerede host ediyorsun. banada lazım öyle bir şey?

Kendime ait oldugunu kanitlamak mi? [Yani satin alip host ladigimi mi kanitlamam gerekiyor Shocked yoksa sadece kendim hostladigimi mi, ve ne gibi bir kanit?]

Genelde sade uploadlar icin FileLodge u kullaniyorum (500MB her türlü multi media destekli hrml dosyalari haric), bunun yani sira örn. duplex.rockwall.de, awardspace.com, addyour.net/ funpic.de gibi cesitli freehostlar var, aslinda cogu php mysql destekli site onlara atilir ama reklamlari SIKIYOR insani Confused