FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

princedarkdestiny
Cnbc-e - Nickeledeon Kuşağı

(Cumartesi-Pazar 09:30)

Son zamanların en sürükleyici animasyonlarından Avatar, saldırgan Ateş Ulusu Su, Toprak ve Hava Ulusları’na savaş açınca, kaderiyle yüzleşmek zorunda kalan isteksiz ve sorumsuz bir çocuğun hikayesini anlatıyor. On iki yaşındaki Aang dünya düzenini yeniden sağlayacak Seçilmiş Kişi, yani Avatar’dır. Aang’ın bencil ve amaçsız hareketlerinden artık vazgeçip dört elementin üzerinde sahip olduğu potansiyel güçleri geliştirmesi gerekmektedir. Dünyayı tehdit eden kötü büyücü Firebenders’ı sadece o yenebilir.

Oldukça güzel bir animedir kendisi. Aranızda izleyen var mı ? Question
borabora
orta çağ büyücülügünü yeniden yaymaya uğraşanlar. tv,sinema,klip,cizgi flim vs.vs.bunları izleterek çocukların beyinlerini yıkıyorlar.bu çağda büyücülük ? izlemeyin,izlettirmeyin.
princedarkdestiny
Ehe, yetişkinler bile seviyor bunu. Ayrıca "film'den etkileniyor,izlemesin" düşüncesi yanlış. İzlesin ama iradesini ortaya koyup etkilenmesin...

Birazcık hikayeyi açıklıyayım. Baş kısımları açıklığa kavuşsun.

İlk bölüm Katara (su kabilesinden genç bir kız) 'nın hikayeyi anlatmasıyla başlar. "Su...Toprak...Ateş...Hava...Büyükannem geçmiş günlerden öyküler anlatırdı. Barışın olduğu vakitler. Avatar'ın Su kabilesi, Toprak krallığı, Ateş ulusu ve Hava göçebeleri arasında dengeyi sağladığı vakitler... Fakat her şey Ateş ulusu saldırdığı vakit değişti. Sadece 4 Elementin ustası Avatar Ateş ulusunu durdurabilir. Dünya'nın ona en çok ihtiyaç duyduğu zamanda, o ortadan kayboldu. 100 yıl geçti ve Ateş ulusu savaşın galibiyetine oldukça yaklaştı. 2 yıl önce babam ve kabilemin savaşçıları, ben ve kardeşimi kabilemizin başına bırakarak, Ateşe karşı Toprak krallığına yardım etmeye gitti. Bazı insanlar Avatar'ın asla Hava Göçebeleri arasında yeniden doğmadığını* ve zincirin bozulduğunu düşünüyor. Fakat ben umudumu yitirmedim. Hala inanıyorum ki Avatar bir şekilde geri dönüp dünyayı kurtaracak..."

* Avatar düzeni sağlamak için sırası ile her ulusta belirmektedir. Son Avatar Ateş ulusundandır, ve sıra Hava'ya geçmiştir. Zincir asırlardır böyle süre gelmiştir. Avatarlar öldüklerinde, yeni avatar sıradaki ulstan doğmuştur.
borabora
hikayeden sen baya etkilenmişsin.dünyayı kurtaracaklarmış.onlara sözün geciyorsa bir ricada bulunda israilin ve abd nin yaptığı katliamı durdursun.böyle sacma sapan şeylerle kafanı yorma. senin gibi bilgili gencler faydalı ilimle uğraşsın insanlığa faydanız olsun.
cavbela
borabora wrote:
orta çağ büyücülügünü yeniden yaymaya uğraşanlar. tv,sinema,klip,cizgi flim vs.vs.bunları izleterek çocukların beyinlerini yıkıyorlar.bu çağda büyücülük ? izlemeyin,izlettirmeyin.

ya ne alakası var çocuklara bunların hayal ürünü oldugunu anlatarak izletirsen hiç bişey olmaz. hatta çocukların hayal gücü bile gelişir .
princedarkdestiny
cavbela wrote:
borabora wrote:

ya ne alakası var çocuklara bunların hayal ürünü oldugunu anlatarak izletirsen hiç bişey olmaz. hatta çocukların hayal gücü bile gelişir .

Tamamen katılıyorum sana kardeş. Wink

Ayrıca hazırlamakta olduğum bir site, Avatar'la ilgili: http://www.atlab.uni.cc
borabora
cavbela wrote:
borabora wrote:

üç yaşındaki yeğenim ağzını burnunu oynatarak birşeyler yapmak istiyor.yapamayınca neden ben yapamıyorum diyor. ? neden benimki olmuyor diye soruyor ? bu çocuğa hayal gücünün ne olduğunu nasıl antalım hayal gücünün daha ne olduğunu bilmiyorki.çocuklar bir fotograf makinası gibidir gördüğünü alır.
Dillian
Ben izliyorum Wink Ateş ulusu patlayıp duruyo.Ama çok hayal gücü kullanmış.Zaten Anime'nin ustası çiziyo daha ne olsun...