FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

USB hatası Sorun nedir?

maniac_ea
arkadaşlar pc'ye USB bağlantısıyla kamera taktım ve şu sorunla karşılaştım nedir bu sorun

USB driverini ve kamera driverini silip yeniden kurdum ama yine olmadı
bugra9
Driveri falan yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlat. Sonra Denetim Masasına gir oradan donanim ekleye tıkla. İleri de. Sonra bilgisayarın yeni eklenen ama yüklenmemiş donanımları arar ve sana cihazı pc ye bağladınmı der. Sende evet de. Sonra bir liste çıkacak karşına oradan başında soru işareti olan webcamle ilgili olanı seç. SOnra yüklenir. Bilgisayarı yeniden başlat. Artık webcamin kullanıma hazır. İnşallah yararlı olmuşumdur.
duckling
benim bilgisayarımdaki usb bana gerçekten aylarca eziyet çektirmişti. sonunda gittim onboard kullanmak yerine kart alıp onu kullanmaya başladım. sonra bilgisayarı değiştirdim şimdi yeni bilgisayarın onboard usb'sini kullanıyorum. eğer usb ile çözemediğiniz pek çok probleminiz varsa kesin on board usb'niz çalışmıyordur veya bir problem vardır. tavsiyem kart usb alıp onu kullanmanız ve on board usb'yi bios menüsünden pasifleştirmenizdir Very Happy
darkeagle
Kamerayı takmadan önce driverları yüklemeliydin
extramedya
Aynı şey XP yüklü bilgisayarda benim de başıma geldi. Ancak sağ alt köşede beliren o baloncuka tıklayıp. Driver CD'ni de hazır tutarsan sana yolu gösterecektir. Driveri yükleyip açmak da bir yöntem ancak bazı ürünlerde hala tanıtmak ayrıca gerekiyor. Bu sebeple bunu da eğer çözemedi isen denemeni tavsiye ediyorum.
geyikkutuphanesi
linux kullan Laughing
bugra9
Sanki linux ta aynı sorun olmayacak Very Happy

Biz olabilecek cevapları yazdık. Artık sorunun sahibi oldu veya olmadı derse bizde ona göre cevaplar yazabiliriz.
geyikkutuphanesi
bugra9 wrote:

Biz olabilecek cevapları yazdık. Artık sorunun sahibi oldu veya olmadı derse bizde ona göre cevaplar yazabiliriz.

olmayacak çünkü muhtemelen kamerayı tanımayacak Very Happy
maniac_ea
arkadaşlar sorun kameradanmış 3 pc'de denedim hepsinde aynı sorunu verdi
duckling
bugra9 wrote:

evde 4 bilg. var 1'i linux, ve usb'den flash bellek, web cam vs. taktım hepsini tek soru sormadan tanıyor Very Happy
geyikkutuphanesi
duckling wrote:
bugra9 wrote:

evde 4 bilg. var 1'i linux, ve usb'den flash bellek, web cam vs. taktım hepsini tek soru sormadan tanıyor Very Happy

evt linuxta tanıma konusunda sorun olmuyo ama ara yazılımlar mevcut değil. Mesela ben webcam'i aslında bilgisayarın tanıdığını messenger da webcam'i açınca anladımVery Happy Oysa O kadar da tanıtmak için uğraşmıştımVery Happy