FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Frihost Yenilik ve Duyuruları

selim06
Evet arkadaşlar artık bütün Frihost yenilikleri,duyuruları size buradan ulaştırılacaktır....
selim06
O zaman hemen başlayalım:
Sub-Domain Değişim Formu
Frihosttaki hesaplarınızı değiştirirken artık bir forumu kullanmanıza gerek kalmadı..."Hesabınız(Account)" sayfasından "request a subdomain change" adlı linke tıklayarak gerekli alanları doldurursanız hesabınızı değiştirebilirsiniz.Bu yeni sistem:
1.Daha hızlı
2.Daha özel(başkalarına ne istediğinizi söylemek zorunda değilsiniz)
3.Daha kolay.
4.Daha anlaşılabilir.
Teşekkürler.
geyikkutuphanesi
Evt konuyu kitlememişsin demek ki soru sorabilirim Very Happy
Dikkatimi çekti ufak bi ayrıntı ama kafama da takılmadı değil Razz
Hani Forum anasayfasında dillere özel forumların altındaki açıklamalar varya, Fransızlar ve Almanların açıklamaları da kendi dillerinde, ama bizimki ve kalanları ingilizce olarak açıklanmış. Mesala Türkçe forum açıklaması olarak "This is the Turkish forum. The only place where you may post in Turkish!" yazıyo. Kullanıcının ingilizcesi ister olsun ister olmasın o sorun değil de orada "Burası Türkçe forumları, Türkçe mesajları buradan gönderebilirsiniz "yazsa daha ii olmaz mı? Razz Very Happy Laughing
Almanlar ve Fransızlara da saygı duyuyorum gerçekten ingilizce tarafından sömürülmeyen ve kendi dillerini bu kadar ön planda tutmayı başarmış iki millet. Sadece burası için söylemiyorum Almanların çoğu ingilizce bilir ama gerekmedikçe kullanmaz hatta anlamamazlıktan bile gelirler... Soru için yeni başlık açmak istemedim ve ayrıca burdan sorduğum için de pardon Very Happy
selim06
geyikkutuphanesi wrote:
Evt konuyu kitlememişsin demek ki soru sorabilirim Very Happy
Dikkatimi çekti ufak bi ayrıntı ama kafama da takılmadı değil Razz
Hani Forum anasayfasında dillere özel forumların altındaki açıklamalar varya, Fransızlar ve Almanların açıklamaları da kendi dillerinde, ama bizimki ve kalanları ingilizce olarak açıklanmış. Mesala Türkçe forum açıklaması olarak "This is the Turkish forum. The only place where you may post in Turkish!" yazıyo. Kullanıcının ingilizcesi ister olsun ister olmasın o sorun değil de orada "Burası Türkçe forumları, Türkçe mesajları buradan gönderebilirsiniz "yazsa daha ii olmaz mı? Razz Very Happy Laughing
Almanlar ve Fransızlara da saygı duyuyorum gerçekten ingilizce tarafından sömürülmeyen ve kendi dillerini bu kadar ön planda tutmayı başarmış iki millet. Sadece burası için söylemiyorum Almanların çoğu ingilizce bilir ama gerekmedikçe kullanmaz hatta anlamamazlıktan bile gelirler... Soru için yeni başlık açmak istemedim ve ayrıca burdan sorduğum için de pardon Very Happy

Evet konu zaten sorularınız için açık bırakıldı(tabi bu yönlü olacağı düşünülmemişti neyse).Bu isteğinizi Bondings'e bildireceğim büyük bir ihtimalle sorun çıkarmayacaktır...Diller konusunda da haklısın Fransa'da İngilizce konuşanlar 2.sınıf muamele görüyor mesela..

[edit]Evet istek kabul gördü,artık Türkçe bir açıklamamız var.[/edit]
geyikkutuphanesi
Evet brokrasiye takılmadan isteğin kabul görmesine sevindim. Teşekkür Very Happy
loserk
valla iyi olmuş bu ...teşekkürler geyik... Wink
b17
selim06 wrote:
O zaman hemen başlayalım:
Sub-Domain Değişim Formu
Frihosttaki hesaplarınızı değiştirirken artık bir forumu kullanmanıza gerek kalmadı..."Hesabınız(Account)" sayfasından "request a subdomain change" adlı linke tıklayarak gerekli alanları doldurursanız hesabınızı değiştirebilirsiniz.Bu yeni sistem:
1.Daha hızlı
2.Daha özel(başkalarına ne istediğinizi söylemek zorunda değilsiniz)
3.Daha kolay.
4.Daha anlaşılabilir.
Teşekkürler.

Çok iyi olmuş ad değiştirdim ben de tabi Laughing
geyikkutuphanesi
loserk wrote:
valla iyi olmuş bu ...teşekkürler geyik... Wink

Portekizlileride uyandırdık Very Happy
bugra9
Harika olmuş açıklamanın Türkçe olması. Bende bir yerdeki eksikliği söyleyecem küçük ama yinede kafama takıldığı için söylüyorum.
Biz yazdığımız mesajı düzenlerken bastığımız yerde edit yazıyor. Orayada düzen yada düzenle yazsak daha iyi olur. Onuda düzeltirseniz harika olacak. Very Happy
insolent1
güzel nokta geyikkutuphanesi.mod arkadasa da tesekkurler
efsane
oh güzel olşmuş ole yaw tşkkürler
Coomedy
bugra9 wrote:
Harika olmuş açıklamanın Türkçe olması. Bende bir yerdeki eksikliği söyleyecem küçük ama yinede kafama takıldığı için söylüyorum.
Biz yazdığımız mesajı düzenlerken bastığımız yerde edit yazıyor. Orayada düzen yada düzenle yazsak daha iyi olur. Onuda düzeltirseniz harika olacak. Very Happy

evet bencede çok iyi olur tam üstüne bastın Exclamation
Hadi Selim06 nerdesin (-:
selim06
Coomedy wrote:
bugra9 wrote:

evet bencede çok iyi olur tam üstüne bastın Exclamation
Hadi Selim06 nerdesin (-:

buradayım ama genel olarak sistem üzerindeki değişikliklere sıcak bakmıyorlar.O yüzden biraz beklemek lazım.
cavbela
Dediğiniz değişiklik phbb nin türkçe bölümüne ait resimlerin değiştirilmesi ile yapılabilir. Yani edit yazan şey aslında bir resim. Oncelikle o resmin Türkçe olanını hazırlamak sonra da host üzerinde forumun türkçe resim dosyalarının olduğu klasördeki eskisiyle değiştrimek lazım.
mr.emre
FAQ français bölümü nedir.
selim06
mr.emre wrote:
FAQ français bölümü nedir.

Fransızca sıkça sorulan sorular!!!Bilemiyorum bunu hala niye tutuyorlar ama Türkçe için böyle bir foruma gerek yok bence...
selim06
Evet arkadaşlar gelen şikayetler doğrultusunda bu dökümanı Türkçe'ye çevirmek gerektiğini anladık:
Dökümanın aslı:
http://www.frihost.com/forums/vt-14867.html
adresinden temin edilebilir.
Bunu okuduktan sonra uygulacağınız yöntemler tamamen sizin sorumluluğunuz altındadır.Beklenmedik sonuçlarla karşılaşabilirsiniz!
Küçük ve basit PHP kodlarıyla UID Apache ve Guid Apache modülleri tarafından sahiplenilen dosyları silebilirsiniz.(Bu dosyalar Phpbb gibi sistemler tarafından normal olarak oluşturulmuştur.)
1.public_html dizinine bir dosya oluşturun(ben buna fixmod.php diyeceğim).Uzantısının PHP olmasını dikkat edin Notepadle dahi oluşturup sonra uzantıyı değiştirebilirsiniz.
Code:
<?php

system('./fixmod');

print "\n\nComplete!";
?>

Kodunu girin.
2.public_html dizinine bir başka dosya daha oluşturun ve içine
Code:
#!/bin/sh
#
find . -type d -exec chmod 777 {} \; 2>&1
find . -type f -exec chmod 777 {} \; 2>&1
#

kodunu girin.
Bu ikinci dosyaya istediğiniz adı verebilirsiniz!Fakat ilk blokta verdiğimiz kodu içermelidir...
Daha sonra Direct Admin panelden, public_html klasörünün izinlerini(CHMOD) 777 yapın ayrıca fixmod.php dosyası da bu şekilde olmalıdır..
Ardından Browser'dan http://siteniz.frih.net/fixmod.php 'yi açın,bir uyarı alacaksınız!Bu uyarı Apache'nin dosya izinleri ile alakalıdır ardından bitmesini bekleyin(sayfa tamamen yüklensin).
Ardından tekrar public_html'nin CHMOD'unu 775'e değiştirin.Artık Direct Admin Panelden bütün dosyalarınızı silebilirsiniz Apache dahil!
Ayrıca eğer tek dosya oluşturarak bunu yapmak isterseniz; fixmod.php adlı dosyaya şu şekilde bir kod yerleştirin:
Code:
<?php

system('find . -type d -exec chmod 777 {} \; 2>&1');
system('find . -type f -exec chmod 777 {} \; 2>&1');

print "\n\nComplete!";
?>

Uyarılar!
1.Lütfen public_html klasöürünün ayarlarını 777 yaptıktan hemen sonra adımları tamamlayın.Bu süre boyunca 3. şahıslar sizin dosyalarınız üzerinde sınırsız yetkiye sahip olacaktır!Hızlı olun!
2.Phpbb tarzı sistemler bazen Apeche tarafından sahiplenen fakat CHMOD'u 777 olmayan dosyalar oluşturabilir.Biz bu işlemleri yaptıktan sonra Apache'nin dosyalarının CHMOD'u 777 olacaktır.Bu nedenle bazı güvenlik açıkları oluşturabilir.Eğer imkanınız varsa dosyaların Apache tarafından sahiplenen ve CHMOD'u 777 olmayan dosyları tekrar normal haline getiriniz!
Teşekkürler!
selim06
Evet arkadaşlar,değerli Frihost kurucumuz Bondings tarafından yazılan AWITS(Alert, Warning and Information Ticket System) hizmete girmiştir.
Evet arkadaşlar bundan böyle uyarılarınız Özel Mesaj ile ulaştırılmayacaktır.AWITS adlı bu sistem yardımıyla siz yine uyarıldığınızdan haberdar olacaksınız.Fakat sistemin bir artısı olarak gizli bir kanal aracılıyla bize cevap yazabileceksiniz.Yani her uyarı için bir konu başlığı açılmış olacaktır(tabi bunu bir tek siz ve moderator takımı bilecektir).AWITS sisteminin bir dejavantajı ise sadece İngilizce için yazılmış olmasıdır...Size gelecek uyarı da İngilizce olacaktır(önermeme rağmen Türkçe çeviri yapılmasını istemediler).Endişelenmenizi gerektirecek bir durum yoktur,gerekli açıklamayı moderatorler olarak yapacağız...
Saygılarımızla....
mr.emre
Arrow Mesaj alanında mesajı yazan üyenin üye adına tıklanınca üyenin profili açılıyor artık. (çok karışık yazdım yav.)
loserk
mr.emre wrote:
Arrow Mesaj alanında mesajı yazan üyenin üye adına tıklanınca üyenin profili açılıyor artık. (çok karışık yazdım yav.)

bu hep böyleydi zaten...
mr.emre
loserk wrote:
mr.emre wrote:

bu hep böyleydi zaten...

değildi.
örneğin arşivimde bu resim kalmış. farkı görebilirsin en azından.

b17
mr.emre wrote:

Ben de fark ettim de niye yapmışlar anlamadım.alttaki profil tuşundan da bakılıyordu zaten...
selim06
b17 wrote:
mr.emre wrote:

Ben de fark ettim de niye yapmışlar anlamadım.alttaki profil tuşundan da bakılıyordu zaten...

Aslında bu daha çok moderatorlerle ilgili bir yenilik getirdi(açıklamam uygun olmaz Very Happy) .Sizlere ise belki bi kısayol oldu o kadar...
mr.emre
altta mambo, joomla, nuke zart zurt bir sürü şey yazıyodu ya o değişmiş.
Quote:
Providing free reliable web hosting to all active members of our forums since 2005!

olmuş. Wink
mr.emre
mesajlara, konu altlarına ve üye altlarına report linki eklenmiş.

ps: her şeyi ben duyuruyorum. yönetici uyuyor mu Laughing Laughing Laughing
selim06
mr.emre wrote:
mesajlara, konu altlarına ve üye altlarına report linki eklenmiş.

ps: her şeyi ben duyuruyorum. yönetici uyuyor mu Laughing Laughing Laughing

Beta aşamasındaydı bugün kullanıma geçmiş demek ki.Bu arada ben kendi kendime yazmıyorum bunları;Duyurular bölümündeki başlıkların bir benzerini bu forumda sizinle paylaşıyorum.Oraya eklenmedikçe benim de bunu söylemem doğru olmaz Very Happy
selim06
Bir mesajdan elde edilebilecek maksimum puan sayısı 4.50'den 5.00'a çıkarılmıştır.
-25.04.07-
geyikkutuphanesi
selim06 wrote:
Bir mesajdan elde edilebilecek maksimum puan sayısı 4.50'den 5.00'a çıkarılmıştır.
-25.04.07-

4.5 değildi ki 4 tü.
maeglin20
Ama bir Bug var. Bu Cash Mod'un bütün versiyonlarında oluyor. Mesajın sonuna çok boşluk koyup yollarsanız maksimum puan alırsınız.Mesela kısa bir cümle yazdığınızda 1 yada 1.5 puan alıyorsunuz ama o cümlenin sonuna çoook boşluk koyarsanız aldığınız puan 5 oluyor.Bu hatanın düzeltilmesi lazım yoksa herkesin puanı çok fazla olur..
mr.emre
maeglin20 wrote:
Ama bir Bug var. Bu Cash Mod'un bütün versiyonlarında oluyor. Mesajın sonuna çok boşluk koyup yollarsanız maksimum puan alırsınız.Mesela kısa bir cümle yazdığınızda 1 yada 1.5 puan alıyorsunuz ama o cümlenin sonuna çoook boşluk koyarsanız aldığınız puan 5 oluyor.Bu hatanın düzeltilmesi lazım yoksa herkesin puanı çok fazla olur..

eğer hile yapan kullanıcı görürseniz yöneticilere bildirebilirsiniz. yöneticiler hile yapan yapan kişiye yaptırım uygulayabilirler.
maeglin20
mr.emre wrote:
maeglin20 wrote:

eğer hile yapan kullanıcı görürseniz yöneticilere bildirebilirsiniz. yöneticiler hile yapan yapan kişiye yaptırım uygulayabilirler.

O hileyi yapanı nasıl farkedebilirim ki?
mr.emre
hile yapmak o kadar kolay değilmiş Laughing

bak mesela arşivimde olan bi resim

çizgileri beyaz yapıp puan almaya çalışmış. ama bu puan yerine uyarı almasına neden oldu. Laughing
maeglin20
Ama boşluk bırakınca hiç kimse farkedemiyor.Ben bir kez denedim bu forumda kusura bakmayın LoL
mr.emre
maeglin20 wrote:
Ama boşluk bırakınca hiç kimse farkedemiyor.Ben bir kez denedim bu forumda kusura bakmayın LoL
boşluk bırakamıyorsun işte. istersen göstereyim. bak bu mesajın sonun 30-40 tane boşluk koyucam ama çıkmıcak.
maeglin20
Yav onu diyorum işte boşluk gözükmüyor ama karakter yazılmış gibi farzediyor.Ondan 5 puan geliyor
mr.emre
yüzlerce boşluk bırakıyorum yine 1 küsür puan. bence senin ballı anına denk gelmiş o Laughing
maeglin20
Bak bu mesajım deneme Pardon birde sonuna birşeyler yazıcaktın onu söylemeyi unuttum Very Happy Neyse inşallah bu bug çözülür.
Puanım 36.38'di şimdi 41.38
maeglin20
Bu Bug'u bütün adminlere ve modaratörlere yolladım.Hepsi okumuş ama hiç bir cevap yazmadılar...Ayıp ayıp..Bu kadar mı umursamaz oldu millet..
cavbela
Yav bi bakem bende oluyormu

edit: Bende olmadı. Belik trayıcının özelliğine göre değişebilir. Bi ara bide explorerda deneyim. (şimdi linux kullanıyorum)
maeglin20
Firefox kullanıyorum IE'dede aynı şey oluyor. .
Boşluk koyun ardından boşluğun sonuna birşeyler yazın..Birde öyle deneyin..
selim06
aslına bakıldığında bu tip bir şey elde etmiş bile olsanız Frihost sizin samimiyetinize göre hesap açıp kapamakta biraz da bir çok arkadaş -20 puana kadar hesabını kullanabilmiştir.Rütbeli ve saygıdeğer bir üyeyseniz Frihost her zaman size müsamaha gösterebilir;ama yeni bir üye uzun süre mesaj atmaz(ve ya dandik dandik meseaj atarsa) hesabı elinden alınır.
selim06
maeglin20 wrote:
Firefox kullanıyorum IE'dede aynı şey oluyor. .
Boşluk koyun ardından boşluğun sonuna birşeyler yazın..Birde öyle deneyin..

Boşluk koyup sonuna bir şeyler yazan bir arkadaş tespit edilip banlanmıştı ama senin tercihin artık.Farkedersek kötü olur;onu bil ona göre davrann.
loserk
selim06 wrote:
aslına bakıldığında bu tip bir şey elde etmiş bile olsanız Frihost sizin samimiyetinize göre hesap açıp kapamakta biraz da bir çok arkadaş -20 puana kadar hesabını kullanabilmiştir.Rütbeli ve saygıdeğer bir üyeyseniz Frihost her zaman size müsamaha gösterebilir;ama yeni bir üye uzun süre mesaj atmaz(ve ya dandik dandik meseaj atarsa) hesabı elinden alınır.

evet maeglin,selim haklı Wink sen bir an önce düzgün,hilesiz hurdasız,kaliteli mesajlar atarak puanını yükseltmeye ve toplulukta saygınlık kazanmaya bak.. ondan sonra zaten puan yükseltmek için bu tip şeylere ihtiyacın olmayacak.. sen yapıyosun diye demiyorum,zaten sen uyarmak için söylemişsin,ama bu tip yolları aklından geçirenler bir an önce vazgeçsinler.. ya kaliteli mesaj atsınlar ya da hiç atmasınlar... Exclamation
maeglin20
loserk wrote:
selim06 wrote:

evet maeglin,selim haklı Wink sen bir an önce düzgün,hilesiz hurdasız,kaliteli mesajlar atarak puanını yükseltmeye ve toplulukta saygınlık kazanmaya bak.. ondan sonra zaten puan yükseltmek için bu tip şeylere ihtiyacın olmayacak.. sen yapıyosun diye demiyorum,zaten sen uyarmak için söylemişsin,ama bu tip yolları aklından geçirenler bir an önce vazgeçsinler.. ya kaliteli mesaj atsınlar ya da hiç atmasınlar... Exclamation

Kardeşim zaten ben bu hileyide tesadüf anında buldum ve hemen buraya yazdım 2 kez kullandım oda deneme amaçlı zaten farkediyorum 4-5 saat girmeyince 5 puan gidiyor..

Ayrıca mesajlarımdada hep bunu kullanıyorum gibi bir ifade kullanmamışım farkındaysanız :S
loserk
maeglin20 wrote:
loserk wrote:
selim06 wrote:

Kardeşim zaten ben bu hileyide tesadüf anında buldum ve hemen buraya yazdım 2 kez kullandım oda deneme amaçlı zaten farkediyorum 4-5 saat girmeyince 5 puan gidiyor..

Ayrıca mesajlarımdada hep bunu kullanıyorum gibi bir ifade kullanmamışım farkındaysanız :S
maeglin20
Pardon görmedim.
mr.emre
Forumun header'ı yenilenmiş, logo uçmuş.
insolent1
Hayırlısı artık.
Kleopatra
Bölesi daha iyi olmuş
mr.emre
şuan header ölmüş durumda. forum sola yaslanmış. iğrenç Evil or Very Mad
tuncadogus
arkadaşlar Türkçemiz için özen gösteriyorsunuz da bence yeterli değil.Forum açıklaması güzel oldu da yazdığınız mesajlara bakın. ii olmus saol yha nasıL olur ve daha bir çok örnek.Siz Nesiniz? Türk mü ya da Farklı Bir Irk mı ? Türkçemiz elden gidiyor.
Quote:
Shu file yı ba$ka 1 site ye upload ed yaff

Türkçesi Şu dosyayı başka bir dosya yükleme sitesine yükler misin ?

Siz Bunu yapmaya devam ederseniz diğerleri de katılır.Ben MSN'de arkadaşlarımın bana yazdıklarını hep anlamamazlıktan geliyorum ve çoğu doğru düzgün Türkçe yazmaya başladılar.Sizde Buna Özen Gösterin Lütfen.
loserk
header'da avatar görünüyor,bir nevi kullanıcı menüsü gibi bişey olmuş.. footer'da değişmiş Wink
mr.emre
her refresh lediğimde site değişiyor çıldırıcam. şimdi de arama koymuşlar. valla batırdılar forumu.
insolent1
Belkide çok güzel bir şey yapacaklar.
insolent1
Yukarıda puan post bilgilerinin olduğu yerde "You have 0 open AWITs" yazıyor.
Acaba AWITs nedir? Yeni mi eklendi yoksa hep orda mıydı? Very Happy
loserk
insolent1 wrote:

alert warning information ticket system Wink yani biri hakkında şikayet etmek istediğin zaman oraya yazıyosun,modlar veya adminler o şikayeti okuyup değerlendiriyolar.. uzun zamandır account sayfasında vardı,şimdi index üstünden link vermişler...
selim06
insolent1 wrote:

eee insan forumu hep güzel kullanıp hiç uyarılacak bir şey yapmayınca AWIT nedir bilmiyor Very Happy AWIT konusunda korkulacak bir şey yok eskiden özel mesaj atıyorduk size şimdi özel mesajı tüm "Frihost Staff" göreceği şekilde atıyoruz ve sizin cevabınızı da hep beraber değerlendiriyoruz.
insolent1
selim06 wrote:
insolent1 wrote:

eee insan forumu hep güzel kullanıp hiç uyarılacak bir şey yapmayınca AWIT nedir bilmiyor Very Happy AWIT konusunda korkulacak bir şey yok eskiden özel mesaj atıyorduk size şimdi özel mesajı tüm "Frihost Staff" göreceği şekilde atıyoruz ve sizin cevabınızı da hep beraber değerlendiriyoruz.

Rapor etmeyi kullanmıştım ama AWIT'yi kullanmadım Very Happy
selim06
Arkadaşlar Frihost bünyesinde Server 3 açılmıştır.Şu an için üyelere hesap dağıtımı başlamamadı fakat Frihost.com(yani bu site) Server 3 üzerinde çalışmaya başladı.Yeni domain frih.org olmuştur...
Hepinize yeni üyeler kazandırmak için iyi bir fırsat doğdu...
maeglin20
selim06 wrote:
Arkadaşlar Frihost bünyesinde Server 3 açılmıştır.Şu an için üyelere hesap dağıtımı başlamamadı fakat Frihost.com(yani bu site) Server 3 üzerinde çalışmaya başladı.Yeni domain frih.org olmuştur...
Hepinize yeni üyeler kazandırmak için iyi bir fırsat doğdu...

Hayırlısı olsun.. Ha ayrıca Selim, benim host'um hala onaylanmadı bir bakar mısın Rolling Eyes Rolling Eyes
mr.emre
Madem daha üyelere hesap verilmedi yol yakınken söyleyin vazgeçsin. Üstüne para koysun cPanel yapsın. DirectAdmin'den hiç bir şey yapılmıyor ve buna rağmen karışık.
maeglin20
mr.emre wrote:
Madem daha üyelere hesap verilmedi yol yakınken söyleyin vazgeçsin. Üstüne para koysun cPanel yapsın. DirectAdmin'den hiç bir şey yapılmıyor ve buna rağmen karışık.

Evet ama yinede iş görüyor DirectAdmin.. Ama ikisinden birini seç deseler cPanel derdim. Rolling Eyes Rolling Eyes
nfsforever
Evet ya benim ilk host cPanel'di şimdi DirectAdmin.cPanel daha iyiydi ama.
cavbela
Bİ duyuruda ben yapam:)
artık frihost üzerinden blogunuz olabiliyor hatta size pointte kazandırıyor.
http://www.frihost.com/users/Bondings/blog/vp-80042.html burdan orjinal duyuruya ulaşabilirsiniz
http://www.frihost.com/account/blog_setup.php burdanda blogu oluşturabilirsiniz.
http://www.frihost.com/users/cavbela/blog/ burdanda benim bloga ulaşabilirsiniz.
ama www.bobrektasi.org dan ulaşsanız daha bi makbule geçer:)
cavbela
bu arada sadece ingilizce postlara izin veriliyormuş ona dikkat etmemişim belkide yazmıyor çok yorgunum bakacak hiç halim yok:D
mr.emre
RSS desteği gelmiş. Türkçe Forumlar için => http://www.frihost.com/rss/forum-rss71-m.xml

Ama Türkçe karakterlerde sorun var.
kadirnet
selim06 wrote:
Evet arkadaşlar artık bütün Frihost yenilikleri,duyuruları size buradan ulaştırılacaktır....

We regret to inform you that your request has been rejected.
Reason: Please put in your hosting application (site description) in English only.
Kind regards,

bunu cevirek ve cevap yazak bi vatandaş yokmu ya yardımcı olunuz bi bakın bu soruya
mr.emre
yapacağın siteyi ingilizce açıklayacaksın.
BURAK_X
kadirnet wrote:
selim06 wrote:

We regret to inform you that your request has been rejected.
Reason: Please put in your hosting application (site description) in English only.
Kind regards,

bunu cevirek ve cevap yazak bi vatandaş yokmu ya yardımcı olunuz bi bakın bu soruya
her yere bunu yazmak yerine git www.hemencevir.com ya da başka çeviri sitelerinden çevir
fthk
Merhaba. frihost çok kapsamlı da sanırım kullanımı biraz sıkıntılı olacak. Sürekli puan toplamaya çalışmak vs. Bir de üyeliğin kabul edilmesi çok zaman alıyor mu? Tecrübeli arkadaşlar cevaplarsa memnun olurum.
mr.emre
fthk wrote:
Merhaba. frihost çok kapsamlı da sanırım kullanımı biraz sıkıntılı olacak. Sürekli puan toplamaya çalışmak vs. Bir de üyeliğin kabul edilmesi çok zaman alıyor mu? Tecrübeli arkadaşlar cevaplarsa memnun olurum.

Türkçe forumlarda aktif bir yönetici olmadığı için olağan sürenin üstünde bir bekleme süreniz olacaktır.
l2talles
Yha Bise Sorucam Ben Puanım5 oluncamı forumn alıcam???
selim06
Bir kaç ekleme yapayım:
http://www.bierkip.nl/frih/servers.php
Adresinden serverlarımızın durumları hakkında bilgileri alabilirsiniz.
Ayrıca Server 1'e IP yönlendirme ve DNS özel ayarlarıyla yönlendirme yapmış arkadaşlar sitelerine erişmekte sorun yaşıyabilirler. Server 1'in adı VPS 1 olmuştu şimdi de Datacenter/IP değişti. Yeni ipler:
ns1.frihost.net: 67.219.42.79 (main server ip)
ns2.frihost.net: 67.219.42.80 subdomain ve domain konumlandırmalarında sorun yoktur. Ancak özel DNS ayarları yapmış arkadaşlar ayarlarına göz atmalıdırlar.
sefilim
bu bilgiler güzel oldu teşekkürler

selim06 wrote:
Bir kaç ekleme yapayım:
http://www.bierkip.nl/frih/servers.php
Adresinden serverlarımızın durumları hakkında bilgileri alabilirsiniz.
Ayrıca Server 1'e IP yönlendirme ve DNS özel ayarlarıyla yönlendirme yapmış arkadaşlar sitelerine erişmekte sorun yaşıyabilirler. Server 1'in adı VPS 1 olmuştu şimdi de Datacenter/IP değişti. Yeni ipler:
ns1.frihost.net: 67.219.42.79 (main server ip)
ns2.frihost.net: 67.219.42.80 subdomain ve domain konumlandırmalarında sorun yoktur. Ancak özel DNS ayarları yapmış arkadaşlar ayarlarına göz atmalıdırlar.
hidenangel
frihostta reklam mı var ?
darkeagle
hidenangel wrote:

frihostta reklam derken?
BURAK_X
darkeagle wrote:
hidenangel wrote:

frihostta reklam derken?

hosta yükleyince, sayfa kenarında reklamcıklar oluyor ya bazı sitelerde, onu soruyor sanırım. frihde reklam yok
darkeagle
Frihost sitesinde var fakat sana verilen hostun ücretini ödediğin hosttan farkı olmayıp frihost grubunun zorunlu olarak eklediği herhangi bir reklam sistemi yok. Sen siteni istediğin gibi yapar, istediğin reklamı koyabilirsin... (veya reklamsız yaparsın)
gerimter
pintler hızlı tükeniyor bunun bi çözümü yıkmu arkadaşlar
darkeagle
gerimter wrote:
pintler hızlı tükeniyor bunun bi çözümü yıkmu arkadaşlar

Point(puan) demek istiyorsan, günde sadece 1 tane eksiliyor...
gerimter
uzun yazmanın önemi varmı.yada ingilizce türkçe farkedermi puan almada acaba.
mr.emre
gerimter wrote:
uzun yazmanın önemi varmı.yada ingilizce türkçe farkedermi puan almada acaba.

İngilizce - Türkçe farketmez. En az 1, en fazla 4 (ya da 5) puan alabilirsiniz. Mesajın uzunluğuna göre değişir bu sayı.
gerimter
madem yazıyoruz ciddi bişeyler paylaşsak burada.Ben birara php önermiştim ama bek ilgi görmedi.Şöyle işe yarayacak bişiler mesela haber portalı yapsak birlikte.
mr.emre
gerimter wrote:
madem yazıyoruz ciddi bişeyler paylaşsak burada.Ben birara php önermiştim ama bek ilgi görmedi.Şöyle işe yarayacak bişiler mesela haber portalı yapsak birlikte.

Bir ara çok güzeldi bu forum. Tekrar eski halini alması çok zor gözüküyor.
cavbela
mr.emre wrote:
gerimter wrote:

Bir ara çok güzeldi bu forum. Tekrar eski halini alması çok zor gözüküyor.

Malesef :S
gerimter
neden olmasın ben php css flash paylaşımları yapmayı düşünüyorum kimse rağbet etmesse bana lazım olur nasılsa .
cavbela
gerimter wrote:
neden olmasın ben php css flash paylaşımları yapmayı düşünüyorum kimse rağbet etmesse bana lazım olur nasılsa .

Seviniriz Smile
tufansaba
yenilik ve duyurulardan çok başka konular konuşulmuş Rolling Eyes
genckalemsor
Frihost'un bedava bir hosting olmasına rağmen bu kadar hızlı ve sorunsuz olması inanılmaz. Bize bu hizmeti verenlere çok teşekkür ediyorum.
darkeagle
Bu arada 250 mb limit artacak gibi söylentiler var...
hasgerya
iyi olmuş yine de
nester
hııııııı Frihost Kaliteli Bir Host Tvsiye Ederim
Kaliteli İnsanları Severim Smile
ibrahim43
paralı türk host firmalarıyla da çalıştım ama frihost kadar memnun olmamıştım.kesinti, formatlama,bakım falandı baya dertleri oluyo.ben frihotta şuana kadar bunlara rastlamadım.birinci sınıf hosting.cpanel yapsalar ve alanı biraz daha artırsalar çok güzel olucak Wink
neobuxturkey
gercekten turkce destek harika olmus tsk.
ulytau
Türkçe kısmı olması ayrı bi güzellik katmış.
Tioc
CHMOD ayarlarını 777 yapamadım hala uğraşmaktayım ve vazgeçmek üzereyim :S
darkeagle
Tioc wrote:

Ayarları doğru yaptığına eminsen, yetki ayarlarında problem olabilir, hostunu açan kişi ile görüşürsen çözüm bulabilirsin...
Tioc
darkeagle wrote:
Tioc wrote:

Ayarları doğru yaptığına eminsen, yetki ayarlarında problem olabilir, hostunu açan kişi ile görüşürsen çözüm bulabilirsin...

hostu açan kişiyi tanımıyorum ki yani burdan aldım hostu
darkeagle
Tioc wrote:
darkeagle wrote:
Tioc wrote:

hostu açan kişiyi tanımıyorum ki yani burdan aldım hostu

Sana gelen host bilgileri mesajında veya bu forumun account kısmında hostunu açan kişi yazıyor.
mfatih
750mb oldu paylaşmadı kimse burada
xCaNx
mfatih wrote:
750mb oldu paylaşmadı kimse burada

Çünkü buranın moderatörü yok Very Happy Türk moderatör olmadığından ilgilenen yok.Ama ben paylaşmıştım Very Happy ;

http://www.frihost.com/forums/vt-127268.html
selatinabi
Frihost, biz aşağıdaki özellikleri ile tüm aktif üyelerimize reklam olmadan ücretsiz php web hosting sunuyoruz:

Disk alanı 1500 MB
Trafik 35 GB
Sınırsız dosya boyutu
Seçtiğiniz ücretsiz bir alt alan adı (örn. yoursite.frihost.org )
Sınırsız etki ve kendi subdomains
PHP, Perl, Python, CGI, SSI ve diğer betik dilleri
Sınırsız MySQL veritabanı
FTP erişimi ve tarayıcı yüklenenler
Sınırsız e-posta hesapları
cPanel veya DirectAdmin kontrol paneli
Hiç yok zorla reklam! Kendi reklamları izin verilir