FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

CPU Kullanımını Azaltmak

Garga
Arkadaşlar ben win98 kullanıyorum ve CPU kullanımını bir program açılana kadar azaltmak istiyoum. Yani ram değerini diğer program kullanmıyor gibi göstermek istiyorum. Diğer program aktif ama hiçbir iş yapmıyor. Böyle birşey yapabilme imkanım var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim...
selim06
Garga wrote:
Arkadaşlar ben win98 kullanıyorum ve CPU kullanımını bir program açılana kadar azaltmak istiyoum. Yani ram değerini diğer program kullanmıyor gibi göstermek istiyorum. Diğer program aktif ama hiçbir iş yapmıyor. Böyle birşey yapabilme imkanım var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim...

Bence Windows 98'in kullanımını bırak.Win95 ve 98'în teknik desteğini,Microsoft bu ayın sonundan itibaren kesiyor.Yani hiç bir güncelleme,güvenlik girdisi vs.. yapılmayacak.Satışları da kaldırılacak!Yani Windows CD'leri Bardak olacak.
geyikkutuphanesi
Garga wrote:

Tüm bunlardan cpu kullanmıyor gibi gösterme amacın varmış gibi bişe çıkardım. Cpu kullanımını keyfine göre azaltamıyosun. zaten gerek olmasa kullanmaz heralde dimi Very Happy He çalışan programlardan sana göre gereksiz olanlarını sonlandırabilirsin ama. Ama herşeyin ötesinde performans olarak tercihim ve tavsiyem linuxtur.
aynaizm
Garga wrote:

Bilsem olurdum
asteriks
Eğer böyle birşey yapılabilseydi 10 tane oyunu bir arada oynardık heralde Smile Bence iyi bir bilgisayar alınabilir tabiki maddiyatla alakalı bu da.
duckling
FreeRAM XP Pro diye bir program vardı onunla ram'indeki gereksiz bilgileri boşaltabilirsin ama CPU'da böyle bir teknik yok diye biliyorum Smile
Seregwethrin
CPU zaten kullanılmıcaksa kullanılmaz. Mesela bir oyunu simge durumuna küçülttüğünüzde o CPU kullanmaz sadece ram kullanır.

Windows'un ram işlemi biraz kötü o nedenle makinayı işte günde bir kere filan restart atmanıza gerek olabilir. 1gb ram var makinamda ama az geliyor inşallah 2 gb yapacam yakınlarda Smile
tufansaba
cıx cıx cıx sereg hava atmıyalım demi Laughing
Seregwethrin
1 gb ram ne ki sende tufan Razz
tufansaba
512 lerde sürünenler var dimi Laughing
duckling
Seregwethrin wrote:
1 gb ram ne ki sende tufan Razz

önemli değilse senin için bana verebilirsin o ram'i Razz
Dillian
Neden win98 kullanıyosun ki ben onu anlayuamadımm.kur adam gibi winxp rahat et.bir de sp 3 e kadar çık rahatlarsın başka birşey dememe gerek yok sanırım...
DarkJedi323
Sistemi kaldırmıyorsa neden Xp kursun ki? Ayrıca şuana kadar güvenlik bakımından, performans bakımından en iyi windows, 98'dir. Xp'ye bir ton ek paket , güncelleme yapmana rağmen sorun çıkarabiliyor.

Arkadaşın istediği için yapması gereken ya hiçbişi yapmıcak bilgisayar başında, ya da şimdikinden çok daha iyi bir işlemciye sahip yeni bir sistem alacak ki CPU kullanımı şuanki kullanımına göre daha düşük olsun.

Ayrıca FreeRam Optimizer'ı kesinlikle tavsiye etmem. Ramde boş yer açmak için uğraşırken, bilgisayarın o anki kullanımı için gerekli olan bazı bilgileri de silebiliyor dolayısıyla Windows olmadık yerde sorun çıkarabiliyor. Geçen ay içinde sırf o program yüzünden format atmak zorunda kaldım bilgisayara. Zaten programın sahipleri de doğacak heranki bir sorundan kesinlikle sorumlu olmadıklarını belirtmişler. Yani dört dörtlük bir şey olamdıgını, geçici faydalar için kalıcı zararlar yapabileceğini kendileri de biliyor.
Seregwethrin
DarkJedi323 wrote:
Sistemi kaldırmıyorsa neden Xp kursun ki? Ayrıca şuana kadar güvenlik bakımından, performans bakımından en iyi windows, 98'dir. Xp'ye bir ton ek paket , güncelleme yapmana rağmen sorun çıkarabiliyor.

En iyi windows 98 ama 98 SE olan iyi onun da second editionu var Smile
DarkJedi323
Seregwethrin wrote:
DarkJedi323 wrote:

En iyi windows 98 ama 98 SE olan iyi onun da second editionu var Smile
eh evet onu kastetmiştim Very Happy