FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

online oyun oynayalım

maniac_ea
arkadaşlar frihost forum olarak kendi aramızda online oyun oynayalım güzel olur hatta oyun turnuvaları düzenleyelim bende ki oyunlar onlin oynayabileceğim;

-FIFA 06
-FIFA WC 2006
-Worms world party
-Call of duty 2
şu an bunlar yüklü sistemimde kendi aramızda turnuvalar yaparız eğlenceli olur ne dersiniz.
selim06
Bana uyar ama EA Sports'un oyunu olmaması şartıyla!Eğer isterseniz Counter Strike oynayabiliriz(neticede en yaygını o).Oyun önerileriniz varsa buyrun.Eğer yeterince üyeye ulaşırsak Ödüllü(Frih$) Turnuvalar düzenleyebiliriz.Ben Frihlerimi dağtırmak istiyorum ya Wink
Hem basit oyunlar bile olabilir:
Satranç,dama,okey vs...
coozy
Oynayalımda bende oyunlar yüklü değil. Nasıl yüklüyecez, oynanır vs. anlatırsanız bilmeyen arkadaşlar için de iyi olur.
bugra9
Bende oynarım yeterki oynayacak adam bulalım. Very Happy
Red Alert 2, Call of Duty 1-2 , Fifa Serisi, Age of Serisi, Counter, Halflife, Pes 5 benim elimde olan oyunlar. Farklı oyun oynarsak o oyunuda insallah bulabilirim. Ayrıca oynarsak bende server durumunu üstlenirim. En iyisi Call of Duty 2.
selim06
coozy wrote:
Oynayalımda bende oyunlar yüklü değil. Nasıl yüklüyecez, oynanır vs. anlatırsanız bilmeyen arkadaşlar için de iyi olur.

Burda anlatırsak warez olur.Açıkcası bende de oyunların çoğu yok neredeyse hepsini sildim Counter+PES+AOE 3 oynuyorum sadece ha bi de Civilizations 4...Yani Call of Duty'de olabilir siz bilirsiniz yeniden yüklerim Very Happy(ama 1 olursa daha iyi olur yada United Offensive)
bugra9
Herkez oynayabileceği ve elinde olan oyunları yazsın. En çok yazılanı oynarız.
TurkishGamer
Bence Worms World Party bana uyar. Cunku bende o oyundan baska oyun yok.Ama cok guzel bir oyun.
maniac_ea
arkadaşlar bu oyunları hamachiden ağ kurarak oynuyacagımız için hamachiyi http://www.****.cc/ adresinden indirebilirsiniz Türkçe dil desteğide var..

hamachide ağ açtım bu ağ üzerinden oynayalım arkadaşlar
ağ adı:Frihost
şifre: frihost

Quote:
Hamachi çeşitli network protokollerini destekleyen ve farklı bilgisayarları internet üzerinden özel ağ kurarak birbirine bağlayan bir programdır. Ücretsiz olan programı oyun oynamak istediğiniz tüm bilgisayarlara kurup gerekli tanımlamaları yaptıktan sonra çok farklı oyunları arkadaşlarınızla beraber oynayabilirsiniz.

Oynayabileceğiniz oyunlardan bazıları:
Age of Empires
Age of Empires II
Age of Empires III
Command & Conquer Generals
Command & Conquer Generals Zero Hour
Command & Conquer Red Alert 95
Command & Conquer Red Alert 2 Yuri's Revenge
Ghost Recon
Fifa Serisi
Settlers 5
Splinter Cell: Pandora Tomorrow
Rome Total War (v1.2)
Warcraft II
Warcraft III
Warhammer 40000: Dawn of War
Worms World Party

Bendeki oyunlar yukarıdada yazdığım gibi;
-FIFA 06
-FIFA WC 2006
-Worms world party
-Call of duty 2
Selim=6:Link Warez kapsamında olabilir.Bozulmuştur.
geyikkutuphanesi
Mümkünse online oyun oynamayalım hatta oynayanları da uyaralım. Daha faydalı işlere odaklanmaya çalışalım. Frihost ekibi olarak oyun oynayacağımıza faydalı projeler üzerinde çalışalım. Olaya oyun karşıtı olarak yaklaşmak istemiyorum ben de yeri gelince oynuyorum ama bunun sonu yok gibi... Genç nüfusumuzu emperyal oyun sermayelerinin pazarı haline getireceğimize üretime endekslememiz gerektiğini düşünüyorum.
bugra9
geyikkutuphanesi wrote:
Mümkünse online oyun oynamayalım hatta oynayanları da uyaralım. Daha faydalı işlere odaklanmaya çalışalım. Frihost ekibi olarak oyun oynayacağımıza faydalı projeler üzerinde çalışalım. Olaya oyun karşıtı olarak yaklaşmak istemiyorum ben de yeri gelince oynuyorum ama bunun sonu yok gibi... Genç nüfusumuzu emperyal oyun sermayelerinin pazarı haline getireceğimize üretime endekslememiz gerektiğini düşünüyorum.

Haklısın ama bizde herzaman oynayalım demedik. Very Happy Ara sıra oynayacaz. Bide faydalı projeler konusunu açabilirmisin. Mesala neler yapabiliriz?
geyikkutuphanesi
Aslında vakti zamanında hala da aktif olan bi başlıkta tartışılıyodu ama bi türlü neticelendirilemedi. Ama en azından oyun konusunda olduğu kadar çaba gösterilirse çok güzel projeler üretilebileceğini düşünüyorum Very Happy
selim06
Eyvallah kardeşim, ben bütün Frihost Hesabımla emrinize amadeyim yani 250mb+10GB Bandwith(orjinal bir fikrim olmayınca ben de siteleri kaldırdım)..Elimden geldiğince teknik desteğide vereceğim...
Açıkcası bir şey üretmeyince hem biz paslanıyoruz hem de ülkemiz bu konuya değinmen çok iyi oldu...
http://www.frihost.com/forums/vt-35180.html
Başlıkta bir kaç fikir ortaya konmuştu fakat bazı problemlerden dolayı sonuçsuz kaldı...Eğer hayata geçirebilceğimize inandığınız proje varsa ben host için hazırım.
geyikkutuphanesi
selim06 wrote:
Eyvallah kardeşim, ben bütün Frihost Hesabımla emrinize amadeyim yani 250mb+10GB Bandwith(orjinal bir fikrim olmayınca ben de siteleri kaldırdım)..Elimden geldiğince teknik desteğide vereceğim...
Açıkcası bir şey üretmeyince hem biz paslanıyoruz hem de ülkemiz bu konuya değinmen çok iyi oldu...
http://www.frihost.com/forums/vt-35180.html
Başlıkta bir kaç fikir ortaya konmuştu fakat bazı problemlerden dolayı sonuçsuz kaldı...Eğer hayata geçirebilceğimize inandığınız proje varsa ben host için hazırım.

evt başlığın proje üretimine çevrilebildiğine memnun oldum Very Happy Aslında şimdiye kadar çok tartışıldı fakat sırf tartışma olsun diye. O ve ya bu proje farketmez hepbirlikte hareket ettikten sonra herhangi bir projede dahi başarılı olabiliriz.
maniac_ea
arkadaşlar haklısınız iyi bir projede yapabiliriz ama keşke başka başlık altında konuşsaydık bu konuyu başlık önemini yitidirdi gibi oyundan bahsetmiyor kimse neyse her türlü parlak fikire hostum açık emrinize amade Wink
mr.emre
geyikkutuphanesi wrote:

frihost kendi scriptini yazıyo mesela
coozy
bugra9 wrote:
Red Alert 2, Call of Duty 1-2 , Fifa Serisi, Age of Serisi, Counter, Halflife, Pes 5 benim elimde olan oyunlar. Farklı oyun oynarsak o oyunuda insallah bulabilirim. Ayrıca oynarsak bende server durumunu üstlenirim. En iyisi Call of Duty 2.

oo Red Alert 2 Ben kendime rakip bulamıyorum yaw Laughing Beraber oynarız inşallah bir gün...
bugra9
coozy wrote:
bugra9 wrote:

oo Red Alert 2 Ben kendime rakip bulamıyorum yaw Laughing Beraber oynarız inşallah bir gün...

İstersen bugün oynayalım ama söyleyim yenildikten sonra ağlamak yok. Very Happy
coozy
bugra9 wrote:
coozy wrote:
bugra9 wrote:

haha kimin ağladığını görcez Very Happy Yalnız bende oyun kurulu değil nasıl kurulacağını da bilmiyorum. Yardımcı olursan oynayabiliriz bugün
bugra9
coozy wrote:
bugra9 wrote:
coozy wrote:
bugra9 wrote:

haha kimin ağladığını görcez Very Happy Yalnız bende oyun kurulu değil nasıl kurulacağını da bilmiyorum. Yardımcı olursan oynayabiliriz bugün

Çok kolay. Very Happy Cd yi takıp yüklüyorsun. Oyunu açtıktan sonra internet menüsüne gir ve account aç orada. Sonra internette Red Alert 2 oynayan herkezi görürsün.
Dillian
Herkezde cd'si varsa Sniper Elite oynayalım aşırı mı aşırı cok eğlenceli bir oyun ve çok zevkli oluyo...
mr.emre
Dillian wrote:
Herkezde cd'si varsa Sniper Elite oynayalım aşırı mı aşırı cok eğlenceli bir oyun ve çok zevkli oluyo...

Evet, bendede yüklü Smile

Bu arada..

Alın size online oyun Razz

http://eemre1.kayyo.com/savas
Dillian
mr.emre wrote:
Dillian wrote:

Evet, bendede yüklü Smile

Bu arada..

Alın size online oyun Razz

http://eemre1.kayyo.com/savas

RogueBattle olayının scriptini atabilir misin?
mr.emre
msn'e gel

emre[at]infernoturk[dot]com
coozy
bugra9 wrote:
coozy wrote:
bugra9 wrote:
coozy wrote:
bugra9 wrote:

Çok kolay. Very Happy Cd yi takıp yüklüyorsun. Oyunu açtıktan sonra internet menüsüne gir ve account aç orada. Sonra internette Red Alert 2 oynayan herkezi görürsün.

Yaa ben böyle olduğunu bilmiyordum. Oyunu kurduktan sonra denicem.Teşekkürler Very Happy
aynaizm
maniac_ea wrote:
arkadaşlar frihost forum olarak kendi aramızda online oyun oynayalım güzel olur hatta oyun turnuvaları düzenleyelim bende ki oyunlar onlin oynayabileceğim;

-FIFA 06
-FIFA WC 2006
-Worms world party
-Call of duty 2
şu an bunlar yüklü sistemimde kendi aramızda turnuvalar yaparız eğlenceli olur ne dersiniz.

siz oynayın banane
princedarkdestiny
maniac_ea wrote:
arkadaşlar bu oyunları hamachiden ağ kurarak oynuyacagımız için hamachiyi http://www.****.cc/ adresinden indirebilirsiniz Türkçe dil desteğide var..

Quote:
Hamachi çeşitli network protokollerini destekleyen ve farklı bilgisayarları internet üzerinden özel ağ kurarak birbirine bağlayan bir programdır. Ücretsiz olan programı oyun oynamak istediğiniz tüm bilgisayarlara kurup gerekli tanımlamaları yaptıktan sonra çok farklı oyunları arkadaşlarınızla beraber oynayabilirsiniz.

-FIFA 06
-FIFA WC 2006
-Worms world party
-Call of duty 2

Hamachi'nin biraz sorunlu olduğunu duymuştum. Acaba firewall'da filan bir açık meydana getiriyor mu ? Zararı olmasın da...
tuncadogus
böyle bir konuyu g_unit90'nın açtığını hatırlıyorum ve silindi
selim06
tuncadogus wrote:
böyle bir konuyu g_unit90'nın açtığını hatırlıyorum ve silindi

Şunu belirtmek istiyorum ki yapılan temizlik biraz abartılmıştır,yani 13 sayfa tamamen spam mesaj yoktu.Her neyse Frihost'un bünyeside Games(Oyunlar) Forumumu da vardır bu nedenle konunun açılmasında bir zarar göremiyorum..
Dillian
princedarkdestiny wrote:
maniac_ea wrote:

Quote:

-FIFA 06
-FIFA WC 2006
-Worms world party
-Call of duty 2

Hamachi'nin biraz sorunlu olduğunu duymuştum. Acaba firewall'da filan bir açık meydana getiriyor mu ? Zararı olmasın da...

Hamahi nasıl bir oyun onu bi denesek?
bugra9
Dillian wrote:
princedarkdestiny wrote:
maniac_ea wrote:

Quote:

-FIFA 06
-FIFA WC 2006
-Worms world party
-Call of duty 2

Hamahi nasıl bir oyun onu bi denesek?

Hamachi oyun değil, yazılanları iyi oku. Maniac_ea hamachi hakkında bilgi vermiş.