FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Forumda Aktif Olmak Suç Mu?

Garga
Bu kural avcıları var ya mesala Mr.Emre, kendini mod zanneden şahıs...

Forum dediğin konu açılır üstüne yorumlar yapılır. Ben 4 ayrı forum sitesinde 1inde admin 1nde üst düzey moderator ve diğerlerinde de genel moderatörüm ve böyle saçma bir kural yığınlaması görmedim. Ne bu saçmalık mod görevli arkadaşlara burdan sesleniyorum...

Saygılar...
mr.emre
Garga wrote:

Forum dediğin konu açılır üstüne yorumlar yapılır.

Burası Sıradan bir forum değil, hiç bir forumda sana mesaj yazman karşılığında host vermezler.

Bu yüzden bu forumda c/p mesajlar yasaktır. Bu konuda yanlış yapıyorsunuz.
Coomedy
mr.emre wrote:
Garga wrote:

Forum dediğin konu açılır üstüne yorumlar yapılır.

Burası Sıradan bir forum değil, hiç bir forumda sana mesaj yazman karşılığında host vermezler.

Bu yüzden bu forumda c/p mesajlar yasaktır. Bu konuda yanlış yapıyorsunuz.

Bence garga arkadşım haklı.Mesajı okuduklan sonra daha dikkatlice inceledim foumu ve bu kanıya vardım.
Herşeye karışmamalısın , Forumumuzda mod varsa forumla o ilgilenecek, ki zaten modsuz bir forum olamaz Exclamation
Şimdi senin 376 mesajın var benimse 578 , hatta 1000 mesaja yakın arakdaşlarımız bile var.Madem böyle bir düşünceye kapıldın , bari mesaj sayını yükselt ki bari forumda herkesden çok mesajım var de.
Yani böyle birşeye kapılmak için birkere mesaj sayın yelerde sürünüyor.Benim mesajlarım bile yetmez buna... Exclamation Exclamation
Lütfen bundan sonra daha dikkatli ol.
BURAK_X
1.Ewt modlara bırakılmalı iş.
2.Birbirinizi güzelce uyarın.
3.Bu dediklerimi isteyen taksın istemeyen takmasın, çünkü benim bu konuda bi yetkim yok. Very Happy
4.Kızdığımı sanmayın.
bugra9
Bende Garga kardesi sonuna kadar destekliyorum. Mesajlara bakıyorum sanki mr.emre c/p mesaj atıyor gibime geliyor. Mr.emre herşeye karışma. Burada zaten moderatör var. Bir durum olursa hemen gerektiğinide yapar. Uyarmak sana düşmez...
mr.emre
Bi verildi ve forum temizliği sırasında silindi dedik diye yaptığınız suçlamalara bakın

2. olarak c/p ne demek biliyo musun bugra9, biliyosan benim hangi mesajım c/p Laughing
loserk
BURAK_X wrote:
1.Ewt modlara bırakılmalı iş.
2.Birbirinizi güzelce uyarın.
4.Bu dediklerimi isteyen taksın istemeyen takmasın, çünkü benim bu konuda bi yetkim yok. Very Happy
5.Kızdığımı sanmayın.

son noktayı koymuş arkadaş... Wink
selim06
Evet arkadaşlar şu konuya açıklık getirmek istiyorum:
Forumlarda "Backseat Moderating" yani arkaplandan(gizli) moderasyon yapmak yasaktır.Yani normal statüde olan herhangi bir üye başka bir üyeye kuralları dayatamaz ya da bir mod gibi uyarılarda bulunamaz.Fakat bu kural zamanında Forum Kuralları çevirisinde bulunmadığı için özellikle "köklü" üyelerimiz iyi(ya da kötü) niyetleriyle bazı uyarı mesajları atıyorlar.Bir örnek de mr.emre.
Fakat bu tip şikayetlerinizi bildirmek için modlara başvurmanız gerekir.Şikayetlerinizi yeni bir konu açarak belirtmek de bir başka kural ihlalidir.
Her neyse; tartışmanın uzamaması için mr.emre ve garga kardeşlerimizi soğukkanlılığa davet ediyorum.
mr.emre biliyorum ki sen iyi niyetli yapmıştın bu uyarıları ama durdurmanı rica ediyorum.Zaten amacın host olsaydı 566 puana kadar beklemezdin.
Teşekkürler.
mr.emre
Valla varya senin kadar aktifini görmedim, süper aktifsin.
Oooo pointe bak;
-26.57 Points
219.67 FRIH$

ne garga kaldı ne başkası
serazat
mr.emre wrote:
Valla varya senin kadar aktifini görmedim, süper aktifsin.
Oooo pointe bak;
-26.57 Points
219.67 FRIH$

ne garga kaldı ne başkası

evet ayrıntıyı iyi yakalamışsın

uyarıları tatlı dille yapalım
birbirimize satasmayalım
Ben geçenlerde epey aktif olamadım bir arkadaşa verdim yazsın diye gitmiş tartışma falan... selim06dan uyarıda almış Smile

neyse yazın gayriiii ama tatli dille iç açan şeyler yazın..
palavra
merhaba arkadaslar

mevzu aktiflikten acilmisken
hali hazirdaki dil forumlari icinde en az konu acilan bizim forumumuz.
bir usteki portekiz bile bizden 100 fazla konu ile onde.
mr.emre
palavra wrote:
merhaba arkadaslar

Bir kaç ay önce gelecektin ki Laughing
Bize en yakın ülkenin 2 katıydık, ama forumda köklü bir temizleme operasyonu oldu o yüzden şimdi öyle gözüküyor.
selim06
Evet forumda çok köklü bir temizlik yapılmıştı(Seregwrethin ve Tufansaba tarafından).Kimi gerekli konularla birlikte gereksiz konularda silnmişti.16 sayfalık başlıklar dizini 3 sayfa düşürülmüştü.İşte bu süreçten sonra Frihost Türkleri yine de iyi bir gelişimle bu sayıya ulaştı;Eminim ki yakında en değerli ve en kalabalık forum olacağız...
mr.emre
selim06 wrote:
Evet forumda çok köklü bir temizlik yapılmıştı(Seregwrethin ve Tufansaba tarafından).Kimi gerekli konularla birlikte gereksiz konularda silnmişti.16 sayfalık başlıklar dizini 3 sayfa düşürülmüştü.İşte bu süreçten sonra Frihost Türkleri yine de iyi bir gelişimle bu sayıya ulaştı;Eminim ki yakında en değerli ve en kalabalık forum olacağız...

kaç -(eksi) puanda banlanılıyo
selim06
mr.emre wrote:
selim06 wrote:

kaç -(eksi) puanda banlanılıyo

Banlanma için - Puanların bir etkisi yok.Yani bir kural ihlali yapılmadığı sürece Frihost Forumlarındaki hesabınız kapatılmaz(üyeliğiniz hosting değil).
En güzel örnek hala Türkçe Forumları moderatörü olan Seregwrethin
yaklaşık -73 puanı var ama istediği zaman dönüp forumlarda aktif olmaya başlıyabilir.
palavra
mr.emre wrote:
palavra wrote:
merhaba arkadaslar

Bir kaç ay önce gelecektin ki Laughing
Bize en yakın ülkenin 2 katıydık, ama forumda köklü bir temizleme operasyonu oldu o yüzden şimdi öyle gözüküyor.

osmanli gibi cokmusuz yani Laughing
BURAK_X
mr.emre wrote:
bu tür konular forum kurallarına aykırıdır, lütfen okuyalım kuralları

Konuyu tekrar aktif etmek istemezdim ama, gerçekten mr.emre kendine dikkat et lütfen.Bu alıntı yakın zamanda ki konudan alınmıştır.bu arada kendine dikkat et derken tehdit ettiğimi sanma.sadece seninde bizim gibi sadece bir üye olduğunu hatırmatmak istedim.Saygılar...
selim06
Geçmişte kalan bir olay arkadaşlar sanırım konuyu uzatmaya gerek yok.
-lock-