FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

barışa rock karşı festival

cavbela
Quote:
Barışarock 26-27 Ağustos tarihlerinde Sarıyer Mehmet Akif Ersoy Piknik alanında yapılacak. Bu dördüncüsenemiz, geçen yıllarda da yüzlerce aktivistin katılımıyla örgütlendi Barışarock.

Barışarock sadece bir konser değil, bir festival, bir eylem…
Sahnede müzik varken, alanda yapılacak tiyatro, sinema, söyleşilerle derdi olan ve ifade etmek isteyenler için bir kürsü olacak Sarıyer.

Barışarock, gönüllüler tarafından örgütleniyor. Her Çarşamba İstiklal Caddesinde Karakedi Kültür Merkezi'nde 19'da bir araya geliyor, ne yaptığımızı ve ne yapacağımızı konuşuyoruz.

Kararlarımızı toplantılarda ve uzlaşarak alıyoruz. Birbirimizi ikna ederek ilerliyoruz. Bütün aktivistler eşit söz hakkına sahip, dileyen katılabilir.
Katılım bireyseldir, herhangi bir kurum-örgüt temsiliyeti üzerinden yürümüyoruz.
Karşı olduklarımıza karşı olanlarla, bir eylemi birlikte hayata geçirmek istiyoruz.

Şimdi yaz sonundaki bu büyük eyleme hazırlanmak gerek… Müziği alıp satmayanlar, müziği yapanlarla birlikte, barış isteyenler, başka bir dünyaya çapkınca göz kırpanlar, arsız muhalifler, biz yaramaz çocuklar 26-27 Ağustos'ta Sarıyer Mehmet Akif Ersoy Piknik Alanı'ndayız. Ki gelen meydanlarda bağırmak ve sokak başlarında adını anmak vaktidir… Gelen şarkı söyleme, tiyatro yapma, muhalefet icra etme, karikatür çizme, barış için bin turna uçurma, çakırkeyif olma, kamera obscura ve şenlik ve şenlik ve şenlik mevsimidir.

Hadi gelin buluşalım….

bu seneki katılımcılar

Anima

Aylin Aslım

Bulutsuzluk Özlemi

Catafalque

Çamur

Deli

Demir Demirkan

Demirhan Baylan

Gevende

Kara Güneş

Kara Kedi

Kardeş Türküler

Koma Revşen

Kurtalan Express

Moğollar

Mor ve Ötesi

Nida (Suriye)

Redd

Solitary

Yaşar Kurt

bu kesin olmayan listedir. . .. .
coozy
Muhteşem bir festival.Kesin gidilmesi gerek.Amacı barışa katkı olmasının da ayrı bi önemi var tabi.
cavbela
karşı festival barışarock başladı tüm dünyada barış isteyen herkese duyurulur. . . .. . .. . .. . . .. . . .. . . .. . . .
Garga
Barışa Rock ile cvp vermek harika olmuş. Nedeni de dünyada yapılan araştırmalarda rock dinleyenlerin büyük bir çoğunluğu gençlerden oluşuyor ve gençler de barışçı bir yol izledikçe gelecekler daha da güvenli olacaktır. Rock'u karalayanlar şimdi utansın işte !
maniac_ea
gittim sadece çilekeşi dinledim zaten ondan sonra hal kalmadı geri döndüm
insolent1
barışarock ayrıca rock ı reklama alet eden rockn coke a karşı bir harekettir.
Dillian
Bu seneki barışaRock festivali berbat olmuş...bayağı özemiştim gitmek için.arkadaşlarım falan aradı gelmiyomusun diye gidemedim ama iyi ki gitmemeişim...
abone
yoksa o göğüs göğüse omuz omuza çarpışanlar arasında sende mi vardın Very Happy

maniac_ea wrote:
gittim sadece çilekeşi dinledim zaten ondan sonra hal kalmadı geri döndüm
maniac_ea
evet Laughing
BURAK_X
BARIŞ!Savaş yok!Nükleer yok!
PEACE!No war!No nukes!
Garga
İyi ya da kötü geçti önemli olan verdiği mesajdır ama pek etkisi olmadı gibi. Olsa basın başlardı abartılı abartılı anlatmaya... Cool