FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Microsoft Kürtçe işletim sistemi çıkaracakmış

bugra9
Microsoft ile Kürt yoneticiler windows un Kürtçe versiyonunun kurulması için anlaşmışlar. Iraktaki Özerk Kürt yönetiminin baskanı Neçirvan Barzani bu anlasmaya imza atmış. Microsoft Türkiye Windows Masaüstü Ürün Müdürüde bu kararın Türkiye Ofisi ile alakası yok demiş.
Daha neler görecez...
borabora
microsoftun bütün dillere çevrilmiş versiyonu var.kürtce versiyonu neden olmasın.
extramedya
Bu dili konuşanlarla Türk halkının bir sorunu yok ki. Bu dili konuşup, halkımızı terör oyununa malzeme yapanlarla sorunumuz var. yoksa bize ne microsoft kürtçe işletim sistemi kuracaksa. O zaman İspanya'da ki Eta'cıların Bask dilini de yok sayalım. Ya da Avusturalya yerlilerinin aborijin dilini de. Arkadaşlar, mühim olan dillere yapılan yatırımları değil teröre yapılan yatırımları afişe etmek.
Bize ne microsoft'un kürtçe sisteminden. Bize mi satacak!
coozy
extramedya wrote:
Bu dili konuşanlarla Türk halkının bir sorunu yok ki. Bu dili konuşup, halkımızı terör oyununa malzeme yapanlarla sorunumuz var. yoksa bize ne microsoft kürtçe işletim sistemi kuracaksa. O zaman İspanya'da ki Eta'cıların Bask dilini de yok sayalım. Ya da Avusturalya yerlilerinin aborijin dilini de. Arkadaşlar, mühim olan dillere yapılan yatırımları değil teröre yapılan yatırımları afişe etmek.

Bence de önemli olan bu gelirlerin teröre yatırım olarak yapılmamasıdır.
aynaizm
engel olmalıyız ama nasıl
loserk
...
princedarkdestiny
extramedya wrote:

Ehe, merak ediyorum; acaba orjinalini alan olur mu bunun ?

Yahu adamlar ortalığı karıştırmak için birebir. Sürekli yeni birşeyler atıyorlar ortaya...

Microsoft önce TR'ye düzgün bir destek sağlasaydı...
borabora
loserk wrote:
borabora wrote:
microsoftun bütün dillere çevrilmiş versiyonu var.kürtce versiyonu neden olmasın.

sorun şu ki kürtçe diye bi kavram saçmalık... bunlar millet değil ki resmi dilleri olsun...

bu forumun politik arenaya dönmemesi için fazla yorum yapmak istemiyorum.k.ırakta abd ve israilin güdümünde kürt devleti kurulmak isteniyor.kurulursa ne olur kurulmasa ne olur ??? yoruma açık.resmi dilleri şimdilik olmaya bilir ama anadilleri var.konuşmak yazmak isterler.çevrenize bir bakın çoğu iş yerlerinin isimleri İNGİLİZ ce ? nerde bizim anadilimiz ? neden kullanılmıyor ? yoruma açık.saygılar.
loserk
...
cavbela
loserk wrote:
borabora wrote:
kurulursa ne olur kurulmasa ne olur ???

kurulursa şehit kanı dökülerek elde edilen Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu'su elden gider ve Kürdistan olur,kurulmazsa da güzel olur...

bide şu var biz Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu'suna hiç sahip olabildik mi. .. . . .. . . .. . .