FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Noluyo bu host a!

mcc
Arkadaşlar host durmadan gidiyo 5 dakka çalışıyo sonra hemen gidiyo site yapmaya çalışıyom ama bi türlü deneyemiyom 5 dakka var 5 dakka yok! Idea
bugra9
Bendede aynısı oluyo. Bu hep böylemi olacak yoksa düzelticeklermi?
dxhunter
Hangisi 1 mi 2 mi ? server 2 ise denildigine gore her yarim saatte bir SQL mi Apache mi ne yeniliyormus kendini ondan.
xray
Bende de oluyor aynı şey ya ve şu an da açılmıyor sitem Mad Sad ne umutlarla açmıştım ve sorunsuz çalışıyo sitem diye sevinmiştim.Frihost gözünü seveyim sorun çıkarma yaa Sad
ne yarım saatte biri ya 1 bucuk saattir açılmıyor site. page not found d'oh!
bugra9
dxhunter benimkiside server 2. Ama böyle olmazki apache kendini yenilemezse olmazmıymış. Very Happy
darkeagle
Server 1 de sorun yok
bugra9
server 1 den alma imkanımız yokmu yoksa yeni üyeleremi server 2 veriliyoo.
darkeagle
Server 1 dolu olduğu için yeni üyelere server 2 den veriliyor
mcc
Ben yeni üye değilimki ne iş!
cafein
ben de de aynı seyler oluyor bir de bilgisayaro degistirince adam akıllı kıllanmaya basladım bu isten gene de vazgecilmiyor frihosttan:)
tufansaba
yaşasın server1 Laughing
posof
tüm problemler genelde 2 severde oluyor arkadaş birinci severe daha hiç bir sey olamdi herşeyin ilki güzel olurmuş diyorlar ya buda öyle herhalde Smile
cavbela
ne bizim başımız kelmi fantastico yok bizde bizim host gocer bazen çalışır bazen çalışmaz frhostu seviyorum ama sevgiminde bi sınırı var. ama başka da alternatifim yok. . .. . . . .
selim06
Arkadaşlar şikayetlerinizi anlıyoruz fakat kabul etmelisiniz ki 30000'in üzerinde üyesi bulunan ve 10000'e yakın host hesabı olan bir server(ve forumu) yönetmek ve güvenli tutmak zor bir iş...Server 2'nin 1 saatlik bir göçüşü oldu sadece sonra düzeltildi..Bu arada bazı konulara açıklık getirmek istiyorum:
1.Şu anda Server 2'de Server 1'den daha fazla hesap açılmış yani Server 1'in yarısından fazlası boş(ileride forumun gelişmesi durumunda Server 3 açılmadan önce bu alandan dağıtım yapılacak)!
2. CPanel, DirectAdmin'e göre çok daha yavaş ve arayüzü zor bir program bu yüzden Frihost özellikle yeni üyeler için "kolay ve hızlı" bir host sunmaya çalışıyor(Özellikle yabancı ülkelerde Free Hostla sadece test amaçlı veya bu işe yeni başlayanlar tarafından kullanılıyor).Ayrıca Cpanel hacklemek DA'ya göre çok daha kolay(daha fazla yöntem biliniyor)...
3. CPanel'e göre DirectAdmin daha ucuz yani Cpanel 100$ civarı, Direct Admin yarısı!
4.Apeche'nin 1 saatte bir yenilenmesi hem server'ı hızlandırıyor hem de DDos atakları vs... hacker saldırılarına karşı sizi koruyor...
Bu şartların iyileşmesini tabiki ben de isterim fakat elimizdeki koşullar da gayet iyi...
Teşekkürler; çalışmalarınızda başarılar...
xray
Bizi bu konuda bilgilendirdiğin için teşekkürler Selim06..kolay gelsin..
asteriks
Benim hostta birşey yok. Sanırım telekom'dan kaynaklanıyorda olabilir.
Çünkü bilindiği gibi muhteşem telekomumuzda öyle bir altyapı var gibi her yenilik uygulanıyor bu altyapı üstünde. Sanki dünyanın en iyi altyapısı gibi herşeyi getiriyoruz diyorlar. Altyapıda en ufak bir düzelme yok yıllardır. Bu nedenle yurtdışında bulunan sunuculara bağlantı sık sık kopuyor ülkemizden.
dxhunter
Ben Cpanel kullaniyorum herhangi bir zorlugu yok. Hostun her yarim saatte bir Apache ve sql e restart etmesini anliyamadim kesintiler artiyor o sirada.
kartal
Crying or Very sad Evet arkadaşlar bu server 2'nin en bariz özelliği. Yaşanan hoş değil ama ne yapalım serverin özelliği bu. Her yarım saatte bir off olmakta. Keşke server 1 de olaydım. Ne rahatlar, hem cpanel, hem kesinti yok. Ohhh gel keyfim gel Laughing
cafein
Embarassed harika bir sistem hala memnunum gercekten iyi calısıyor.Siteme pek bir sey eklemedim ama uyelerim artıyor ve yeni paylasımlr olusuyor