FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

amerika irakta kaç kişi öldürdü?

felisleo
http://www.frihost.com/forums/vt-39805.html&sid=910430856ac1eb745b3b157f4b048b3d

arkadaşlar bu başlık altında amerikalıların ırakta öldürdükleri adam sayısı üstüne bir tartışma açtım.amerikalılaın 1990 da ilk girişte sayısı 150bini aşan
ırak ordusunu yokettiğini daha sonraki yıllarda ve 2003 teki son girişte en az 50bin daha öldürdüğünü yazdım .aslında rakamların farazi olduğunu kabul etmekle birlikte gerçek rkamın amerika bölgeyi terk etmeden öğrenilemeyeceğinizi tahmin edersiniz.türkçe forumların çoğunda buna yakın
rakamlara rastlamak mümkün .bununla birlikte adamlar zeytinyağğı gibi.vietnamda öldürdükleri 2milyon insandan bahsederken bile her savaşta
sivil kayıplar olabilir gibi gerizekalı bir yaklaşımları var.

LA Ridge wrote:

Listen, I am a Marine. My thinking apparatus is to kill them all, men, women and children, and worry about crying later! That was what I was trained to do.

bide şuna bakın

S3nd K3ys wrote:

The only reason the conflict over there continues is because it's not just an Israeli-Palestinian conflict, it's an Arab-Israeli conflict. , it's about modern civilization vs mid-evil barbarians. You might call it an Islamic Jihad agains the Israelites.

"israilliler uygar dünyayı filistinliler ortaçağ barbarlarını temsil ediyor" diyor.bu ırkçı lavuğun gözüne sokabilmek için amerikalıların özellikle ırakta öldürdükleri insanlara ilişkin ingilizce döküman arıyorum.reismli olursa iyi olur.bildiği siteler olan arkadaşlar umarım kaynak gösterebilirsinz....cevep hakkı kulanmak isteyenleri de davet ediyorum tabii ki..
Garga
Savaşların olmasını hiç kimse istemez ama malasef bazı ülkeler bunu yapıyor Sad Örneğin Amerika... Sayılar ise her zaman çarpıltılır... Sad
gatech
Guzel bir konuya deginmissin arkadasim. Bence sayidan cok hangi ulkeler bu savastan en cok etkilendi hem insan kayiplari, mali kayiplar, hemde iliski kayiplari yonunden. Ornegin, bu savasi baslatan Amerika olmasina karsin Turkiye'nin daha cok insan kaybettigi soylentiler arasinda(Turkiye savasa katilmadi bu oluler siviller.)Onun disinda Amerika 85 milyar Dolar harcadi, ama bunun karsiliginda sehirdeki ihaleleri ellerinde tutarak istedikleri fiyatlara satabildiler. Zaten savas sonunda butun iraq petrollerini ellerinde bulunduracaklari goz onunde bulundurulursa asil ikramiye savas sonrasi yani. Peki ya diger ulkelerin kaybi ne oldu.

Turkiye: Insan kaybi(Sivil olumler), Parasal kayiplar(PKK nin Kuzeye yani Turkiyeye dogru shift ettirilmesi, bu sebeble Turkiye guvenlik onlemlerini arttirmak zorunda kaldi.), iliski kayiplari(AB Amerika ile muttefik oldugumuz icin bizim ile gorusmelerini askiya aldi, Iran ve Suriye bizim ile iyi iliskiler kurma cabasina girdi Amerika korkusundan dolayi bununla paralele olarak gelismis ulkeler bizim suriye ve iran ile iliskilerimizi istemez oldular ve bizi arada biraktilar).

Daha yazacaktim ama arkadasin konusunun saptirilmasini istemem o yusden burda birakiyorum.
posof
çok güzel bir konuyu açmışsın teşekkurler ama pek yazan yok herhaşde diğer konular buradan daha önemliki kimse yazmamiş....
felisleo
Arkadaşlar..birçoğunuzun sadece sitelerinin yayında kalması için zoraki üç beş kelime birşeyler yazdığınızı biliyorum..ama biraz kafanızı kaldırın da politik münakaşalarda şu gavurlar neler diyo bi bakın rica ediyorum..aranızda şu abd israil lavuklarına tepki duyan kimse yok mu?..adamların her lafı müslamanları aşağılamaya yönelik ..öldürdükleri arapları insandan bile saymıyorlar..tabii türklerin mynet i çok sevmesi de önemli ama Smile bu aşağılıkların ortadoğu katliamları da yabana atılır cinsten konular değil..problem ingilizce midir nedir..

selim06 kardeşe bir iki kelime olsun bişeyler yadığı için teşekkürler..
geyikkutuphanesi
problem ingilizce olmasından ziyade ingilizce ve uzun olmasından Very Happy Ben birkaç mesaj okudum ki aralarında gerçekten çok vahim olanları da vardı. Adamlar nasıl bir psikolojiye sahipseler herşeyi meşru görüyolar. Zaten devletlerin o politikaları güdebilmesi için millet desteğinin olması gerekir. Bunun da çok büyük bir şekilde mevcut olduğu hatta çok daha aşırı uçlarda olduğunu acıyla görüyoruz zaten. Hani tüm dünya savaşların niye yapıldığını ,Amerikanın ırak'a niye girdiğini, israilin ortadoğuda kimin temsilcisi olduğunu ve ne işler yaptığını biliyorbi daha açıklamaya gerek yok diyoruz da birileri hala bilmiyomuş meğersem. Yazık.
bugra9
geyikkutuphanesi wrote:
problem ingilizce olmasından ziyade ingilizce ve uzun olmasından Very Happy Ben birkaç mesaj okudum ki aralarında gerçekten çok vahim olanları da vardı. Adamlar nasıl bir psikolojiye sahipseler herşeyi meşru görüyolar. Zaten devletlerin o politikaları güdebilmesi için millet desteğinin olması gerekir. Bunun da çok büyük bir şekilde mevcut olduğu hatta çok daha aşırı uçlarda olduğunu acıyla görüyoruz zaten. Hani tüm dünya savaşların niye yapıldığını ,Amerikanın ırak'a niye girdiğini, israilin ortadoğuda kimin temsilcisi olduğunu ve ne işler yaptığını biliyorbi daha açıklamaya gerek yok diyoruz da birileri hala bilmiyomuş meğersem. Yazık.

Adamlar kendi canından baska can düşünmüyorlar. Eğer ülkeleri daha fazla toprak vs. ele geçirirlerse kendilerinin çok rahat yaşayacaklarını düşünüyorlar. Bence bunlara sayılardan önce insan sevgisini öğretmeliyiz.
Garga
Iraklılar kaç amerikalı öldürdü peki hesaplayın. Ben elindeki keleşle düşmeyan helikopter olarak bilinen apecheyi 1000 kişi diye sayıyorum çünkü o kadar askerin yıllık masrafı kadar o helikopter Smile