FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Böyle Köprü Gördünüzmü?

Biter
Bu şeklide bi köprü gördünüz mü ben yeni görüyorum...Almanyadaki Water Bridge...6 yılda yapılmış... Maliyeti 500 milyon Euro.. 918 metre uzunlugunda.. Almanya’nın doğusu ve batısı arasında ,Berlin yakınları Magdeburg şehrinde. B u fotoğralar açılıs töreninden ...

Garga
Gerçekten ilginç bir köpri olmuş... Ama o kadar suyu nasil kaldirabilir ki bu kopru???
geyikkutuphanesi
evet fotoğrafın aynısı bende de vardı fakat nerede ve niye olduğu konusunda herhangi bi bilgim yoktu. Öğrenmiş olduk Very Happy
Seregwethrin
Çok orjinal bir eser Cool
Dillian
Çok orjinal bi çalışma olmuş ama...
Dillian
Fiziken mantıklı ama insanlara göre salakça...
mcc
Ya varsa gerçekten harbi harbi güçlü bişe yapmışlardır çünkü o kadar basıncı taşıması kolay değil!
Biter
var tabiki.dediğim gibi Almanyada.
Garga
selimsiktirgit wrote:
harbiden var mı bu?

Almanya’nın doğusu ve batısı arasında ,Berlin yakınları Magdeburg şehrinde
mr.emre
gördüm Laughing Laughing
gatech
Bunu uzun zaman once gormustum, Simdi bidaha gorunce gene etkilendim adamlara bak yaw nasil kopru dusunup yapmislar.
asteriks
Biz Türkiye'de adam akıllı yaya geçidi yapamıyorum. Adamlar su araçları için bile köprü yapmışlar be. Ve ismi de Water Brigde yanılmıyorsam. Halbuki bu millet değilmidir suyu Su Kemerleri ile nerelerden getiren. Bunları gördükçe, şuan yaşayan biz Türklerin yaşadığı her dakika sanki atalarımızın kemiklerini sızlatır gibi geliyor bana.
cavbela
selim iyi hoşsunda bu arada sende forum kurallarını çiğniyorsun olayı karşılıklı atışmaya çevirdiniz eger bi sorun varsa banlarsın, mesajı silersin olayı reklama çevirmenin ne manası var ki....
selim06
cavbela wrote:
selim iyi hoşsunda bu arada sende forum kurallarını çiğniyorsun olayı karşılıklı atışmaya çevirdiniz eger bi sorun varsa banlarsın, mesajı silersin olayı reklama çevirmenin ne manası var ki....

Sana hergün birileri küfür yazan mesajlar gönderse, her gün P.M kutun saçma sapan şeylerle dolsa sanırım sen de bi noktadan sonra isyana gelirdin.Sonuçta ben de bir insanım ve hakaret edildiğim için sinirlenmek benim de hakkım! O günde öyle bir şey olmuştu ama şimdi kaldırıyorum içeriği...Eğer forum kurallarını çiğnediğimi düşünüyorsanız rapor edin.
kartal
Bence gayet mantıklı. Su hareket halinde olduğundan basınç oluşturmuyor. Yani yerçekimsel olarak. Sabit kalsa anlarım ama bu bir viyadük olmuş. Küçük nehri ana nehire bağlıyor. Hem insanları daha çabuk ulaştırıyor. Hem tasarruf sağlıyor, hem de çok hoş bir çalışma, bence süper...
maniac_ea
bunu görmüştüm ve oha demiştim ilk gördüğümde kim bilir daha neler göreceğiz
insolent1
ne yalan soyleyeyim ilk defa goruyom.sayenizde ogrendik sağolun.
çok ilginc yaf..