FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Japonlar düşünmüşler ve kıyamet senaryosunu çekmişler

tufansaba
Mutlaka izlemelisiniz.. Harika aynı zamanda ürkütücü görüntüler..

Metorun dünyamıza çarpmasıyla yaşananları harika şekilde yansıtmışlar.. İzlemeyene kalmasın bence reaksiyonlar çok mantıklı..

http://www.youtube.com/watch?v=3JHdYBet_4Q

linke tıklayın ve bekleyin video açılacaktır..
g_unit90
evet gerçekten çok güzel yapılmış bir animasyon beni çok etkiledi
dxhunter
Bastan Sona kadar izledim ne diyeyim Allah yardimcimiz olsun insallah o gunleri görmeyiz.
mr.emre
güzel yapmışlar Wink
maniac_ea
ben bunu gecen hafta izlemiştim buraya eklicektim ama unuttum gerçekten dehşet bir senaryo
uoturkey
Ne diyeyim Allah bu Japonlara akıl fikir versin Hani Sur! Smile
loserk
gerçekten çok hoş yapmışlar ama bana dünyadan küçük bir meteorun bütün dünyayı sarması bir garip geldi... Rolling Eyes
borabora
japonların amerikaya olan kini.baksanıza meteor amerikaya yakın yere düşüyor.uydurma senaryolar.Kur'an ı kerimde acıkca yazıyor kıyametin oluşumu.
darkeagle
Tüylerim diken diken oldu Confused
extramedya
İnanılmaz ama gerçeğe çok yakın.
Eğer o büyüklükte bir meteor ya da gezici gezegen olur da dünyaya çarparsa, sadece kömürleşmekle kalmayız, yörünge değişimi hatta parçalanma da söz konusu olabilir.
Amerikalıların uzayda yaptıkları nükleer denemeleri eleştirirken, böylesi sonuçları önlemede işe yarayabileceğini de düşünmedim değil.

Bu durumda japonlar ABD uzayda daha fazla at oynatsın diye animasyonu hazırlamış olabilir mi sorusu da hemen aklıma gelmiyor değil?
kadikoy
extramedyanın senaryoya yaklaşımına katılıyorum. Evet bu bir kıyamet senaryosu ama filmin mesajı da önemli. Adamlar durup dururken böyle bir animasyonu neden hazırlasın.
Elbet bu işe biraz para da ayırmışlardır. E öyle ise toplumda yaratacağı infial ve panik duygusu kime zemin hazırlar. Tabii ki uzayda yapılan deneyleri kimler yapıyorsa onlara. Başta ABD olmak üzere uzay pastasının en büyük dilimlerini alan ülkeler bu filmi mutlaka medyalarına ve dünya medyasının gündemine taşıyacaklardır.
Nasa da bu sayede daha fazla bütçe ve dünya desteği sağlayacaktır.
Kaldı ki Sovyetler Birliği döneminden bu yana uzayda geride duran ruslar bile filmin etkisini muhakkak kullanırlar ve bu alana daha fazla para ayırırlar kanaatindeyim.
Kısacası filmin ne kadar maliyetle hazırlandığından çok amaçları ve sonuçları üzerinde düşünmek lazım diyorum...
selim06:mesajlar birleştirilidi
kartal
Bir deli kuyuya taş aymış. 40 akıllı çıkaramamış.
Yahu bu bir animasyon. Biraz bilimden anlayanlar, bu büyüklükte bir meteorun semtimize uğrayamayacağını bilir.
Sebebi ise gezegenlerin koruma mekanizmasında gizli. Çekim gücünün yanında bir de salınımdan kaynaklanan itim gücü söz konusu.
Bu meteor ya da gezegen, her neyse bize yaklaştığı anda dünya onu mutlaka itecektir. Allah, evreni yaratırken onun koruma yasalarını da içine gizlemiş. Aksi halde ay şimdiye kadar çoktan bize düşmüştü.
Kısacası dostlar bunlar faraziye.
Değil bu büyüklükte, sadece Büyükada kadar bir meteor bile dünyaya kolay kolay çarpamaz. Bilim denen hadise de bunların cevapları da var. Yorum yaparken aralştırmak şart. Ama extramedya'ya katılmıyor değilim. Amerikalılar bunu propaganda amacı ile çok iyi kullanacaklardır.
selim06:mesajlar birleştirilmiştir.
tufansaba
Allah Büyük Bir Gün o İtim Gücüde Kalkar

Ve Dünyanın Yörüngesinden 3 milim veya 3 cm kayması sonucu tam bilemiyorum kayma yönüne doğru dünya bir ateş topu veya kartopuna dönebilirmiş...
Coomedy
dxhunter wrote:
Bastan Sona kadar izledim ne diyeyim Allah yardimcimiz olsun insallah o gunleri görmeyiz.

Bence bunun için endişe etmemeli nasıl olsa o bir anlık bir acı ve sonunda
Sevaplarımız ağır basıyorsa Cennete gidiyoruz.ha Günahlarımız ağır basıyor ama Müslüman isek Cehennem de cezamızı çekip Cennete giriyoruz.
Allah , Kur'an okuyanların , okuyabildiği sayfa sayısını , Güneş başımıza kadar yaklaşınca ( Bkz. : Kıyametin Alametleri ) güneşle başımızın arasına , bizi koruyacak şekilde koyacakmış.Bu nedenle mümkün olduğunca Dinimizle iyi ilişkiler içinde olmalı , Dua ları bilmeli , Kur'an okumaya çalışmalıyız.
Bir de , Dikkat ederseniz Kıyametin Alametleri bir bir çıkıyor..
* İnsanlar petrol vs. uğruna , Dünyayı yönetmek uğruna savaşıyor ( Abd -Irak )
* İnsanlar , Büyük gökdelenler yapma yarışı içinde.
* "Yeni icatlarla çok uzak yerlere bir anda gidilebilecek" -> Işınlanma ( bkz. : Philedelpia Deneyi)
* Gölcük Depremi
***Ve daha birçok Alamet gerçekleşti , İnsanlar inanılmayacak şeyler keşfetti..Artık Ay a bile kısa sürede gidiliyor.Yıllar önce bu hayal bile edilemiyordu..İlk uzay turisti bile çıktı..
tufansaba
Kıyamet Alametleri Tek Tek Şunlar Olacak Diye Yazmıyor

Büyük Depremler
Büyük Savaşlar Diye Dolaylı Olarak Yazıyor

Yani Doğru Yazalım Wink

Kıyamet Alametleri Detaylı Bir Şekilde Öğrenmek İstiyenler Aşağıdaki Linkten İndirip Okuyabilirler

http://www.hemenpaylas.com/download/1011303/Kiyamet.rar.html
BURAK_X
tufansaba wrote:
Kıyamet Alametleri Tek Tek Şunlar Olacak Diye Yazmıyor

Büyük Depremler
Büyük Savaşlar Diye Dolaylı Olarak Yazıyor

Yani Doğru Yazalım Wink

Kıyamet Alametleri Detaylı Bir Şekilde Öğrenmek İstiyenler Aşağıdaki Linkten İndirip Okuyabilirler

http://www.hemenpaylas.com/download/1011303/Kiyamet.rar.html

Ayrıca;
Açlık artacak, araçlarla ulaşım hızlanacak ve insanlar yüksek binalar
yapmak için birbirleriyle yarışacaklar mış
tufansaba
evet çinde veya japonyada 1 km lik apartman yapmışlar discoveryide izlemiştim Very Happy rüzgarda bile sallanıyordu normal 1 km yükseklikte bina en üst katından oturacaksın orada aslında Very Happy
gatech
Coomedy wrote:
dxhunter wrote:

Bence bunun için endişe etmemeli nasıl olsa o bir anlık bir acı ve sonunda
Sevaplarımız ağır basıyorsa Cennete gidiyoruz.ha Günahlarımız ağır basıyor ama Müslüman isek Cehennem de cezamızı çekip Cennete giriyoruz.
Allah , Kur'an okuyanların , okuyabildiği sayfa sayısını , Güneş başımıza kadar yaklaşınca ( Bkz. : Kıyametin Alametleri ) güneşle başımızın arasına , bizi koruyacak şekilde koyacakmış.Bu nedenle mümkün olduğunca Dinimizle iyi ilişkiler içinde olmalı , Dua ları bilmeli , Kur'an okumaya çalışmalıyız.
Bir de , Dikkat ederseniz Kıyametin Alametleri bir bir çıkıyor..
* İnsanlar petrol vs. uğruna , Dünyayı yönetmek uğruna savaşıyor ( Abd -Irak )
* İnsanlar , Büyük gökdelenler yapma yarışı içinde.
* "Yeni icatlarla çok uzak yerlere bir anda gidilebilecek" -> Işınlanma ( bkz. : Philedelpia Deneyi)
* Gölcük Depremi
***Ve daha birçok Alamet gerçekleşti , İnsanlar inanılmayacak şeyler keşfetti..Artık Ay a bile kısa sürede gidiliyor.Yıllar önce bu hayal bile edilemiyordu..İlk uzay turisti bile çıktı..

Guzel yaklasim kardes sana sonuna kadar katiliyorum. Allah hakkimizda haiylisi neyse onu versin
spAxel
harbi adamlar gzl yapmıslar bn once fazla bişi olmaz die zannettim ama patlıyınca cok kotu bişi oldu