FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Yeni msn Virüsü 8.0

Coomedy
Quote:
Bu bilgiyi Güvenilir bir pc den okudum ve sizlerle paylaşma geregi duydum...

Aralık ayı sonunda yayılmaya başlayan bir MSN mesajı, kullanıcılara MSN 8'in beta sürümünü deneme fırsatı sunduğunu iddia ediyor ve programı indirmek için bir link yolluyor.

Tahmin edileceği gibi mesajın linkini yolladıgı BETA8WEBINSTALL.EXE dosyası virüsten başka bişe deil. Virüs bilgisayara bulaştıktan sonra MSN Messenger listesindeki herkese mesaj atarak Messenger 8 betayı denemye davet ediyor. Msn yaptığı açıklamada daha emekleme aşamasındaki yeni mesajlaşma programının adının messenger 8 değil "windows live messenger" olacağını belirtirken, kullanıcılara hiçbir beta sürümünün msn sayfası dışında bir yerden çekilmemesini önemle hatırlattı.

Bizlerin görevi sizleri uyarmak görevimi yaptım...

Yukarıda anlattığı şey bana aynen oldu , ingilizce bir öesaj olarak bazı msn listemdekilerden msj geliyordu yüklemek istiyordum ama bağlantı açmıormuş iyiki yoksa bende atlardım... Sad
Ne uraşıorlar insanlarla ya
Hadi gıcık olduklarını hacklesinler ama bunu yapmasınlar..
Yukardada dediği gibi Msn 8.0 değil Windows Live Messenger olacak..!
DarkJedi323
Programı nereden indirdiğine bağlı o. Ben Microsoft'un sitesinden indirdim hiç de bir sorun olmadı ve NOD32 antivirüs kullanıyorum, virüs geçmesi neredeyse imkansız. Programları mümkün olduğunca asıl kaynağından indirmeye çalışın.
g_unit90
Msnde konuşurzken bir bana bir yazı yolladı
gturgut@hotmail.com mail adresi virüsmüş biri eklerse senin adrese bulaşırmış dedi Laughing
DarkJedi323
Ya abi o mail adresi virüsmüş de seni eklerse herkese bulaşırmış hikayesi bana kolpa gibi geliyor açıkçası. Msn'den virüs bulaşma ihtimali karşı taraftan virüslü bir dosya alırsan mümkün. Kişi eklemekle virüs bulaşmaz.
g_unit90
abi haklısın listeden listeye gelseydi şimdiye bütün dünyadaki msnler uçmuştu Not talking
utkufb
evet dikkat etmek lasım
silentabyss
Arkadaslar Çokk Dikkatli OLalimmm
b17
Ewet arkadaşlar zaman kötü kolla ....
Laughing Laughing Laughing
tufansaba
hahahah hala o mail eklersen virüs bulaşır davası varmı yaw Very Happy valal koptum 2 seneden beri hala geziniyor demek

ayrıca nod32 anti virüs programının tanımadığı bir çok virüsü kaspersky yakalıyor Wink
borabora
windows live mail beta kullanıyorum.msn messengeri şifreyi girip acıyorum maillere bakmak için tekrar şifre istiyordu.şimdi msn messengeri açtığımda maile bakmak için şifre istemiyor.yinemi virüs yedim acaba. Laughing
selim06
borabora wrote:
windows live mail beta kullanıyorum.msn messengeri şifreyi girip acıyorum maillere bakmak için tekrar şifre istiyordu.şimdi msn messengeri açtığımda maile bakmak için şifre istemiyor.yinemi virüs yedim acaba. Laughing

Yok,sanırım o Windows Live Messenger'ın "BETA" olmasından kaynaklanıyor.Ya da belki fakedir fakat o olsa bile şimdiye kadar accountun çalınmış olurdu.
g_unit90
borabora wrote:

epostamı ve şifremi kaydet seçeneğini seçmişsindir belki ?
mr.emre
harbiden çevre kötü..
mesela size bi hikaye anlatiyim;
ben msn'de "bill gatesi bi yakalayım.. bu makina güvenli kipe girmiyo" yazdım.
sonra benim msn sitenin indexinde duruyo, bi çocuk eklemişti beni
bana dedi ki bu programı indir, güvenli kipe girmeni sağlıyo Very Happy
tabi trojan, daha 13 yaşında, bak şu bacaksıza Very Happy
g_unit90
mr.emre wrote:
harbiden çevre kötü..
mesela size bi hikaye anlatiyim;
ben msn'de "bill gatesi bi yakalayım.. bu makina güvenli kipe girmiyo" yazdım.
sonra benim msn sitenin indexinde duruyo, bi çocuk eklemişti beni
bana dedi ki bu programı indir, güvenli kipe girmeni sağlıyo Very Happy
tabi trojan, daha 13 yaşında, bak şu bacaksıza Very Happy

2 sene önce internetle ilk tanıştığım yıllarda bende server atardım al bak frontpage site yaparsın yolardım msnden damada alırdı çok eğlenceliydi o zamanlar ama biraz daha büyüyünce anladım Very Happy
borabora
selim kardeş haklısın accound calınmadı.veya bana öyle geliyor.acaba aynı şifreyimi kullanıyor çalan kişi? Laughing
g_unit kardeş epostamı ve şifremi kaydet seçeneği çıkmıyor artık Laughing
benim anlamadığım msn messenger 7.5 kurulu.mail ise windows live mail beta acılıyor. Question