FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Bon Echo yani Firefox 2.0 Sürümü

selim06
Evet arkadaşlar biliyoruz ki Firefox gördüğümüz en güzel web browser ve en son 1.5.4 sürümü çıktı 2-3 haftada bir de yenileniyor...Fakat yapımcılar bu arada boş durmuyorlar Firefox adını 2.0'dan değiştirme kararı almış tabi test edecekler işte size yeni adıyla yani Bon Echo ile Firefox 2.0 betası
http://developer.mozilla.org/devnews/index.php/2006/05/26/bon-echo-alpha-3-milestone-released/
Ben 4 gündür kullanıyorum ve dosya indirme hızı 62.5kb ile 65kb arasında değişiyor...Ayrıca yabancı dilde yazan arkadaşlar için de İngilizce yazım hatalarını gösteriyor..Buyrun deneyin.
Not:Yükledikten sonra Firefox'u kapatın ve Bon Echo'yu açın.
cafein
Bunu ogrendigime sevindim en sevdigim browser firefox 2,0 beta cıkarmıs agzına saglık selim kardesim sunu bi yukleyeyim de nasıl bisey mi bakalım ...
utkufb
yürü firefox!!!!
killerdevil
walla ii oldu.bende bi firefox kullanıcısıydım.indirelim bakalım tşkler.
g_unit90
denemeye değer Cool
cavbela
arkadaşlar benim evimde internet olmadıgı için firefox a flaş eklentisi yükleyemiyrum bunu internet kafeden indirdigim bi programla nasıl yaparım daha dogrusu bu eklentiyi manuel olarak nası yuklerim.......
g_unit90
operada aradığm birçok özellik bu browser a eklenmiş çok güzel
mcc
yine güzel işler yapmışlar!
geyikkutuphanesi
cavbela wrote:
arkadaşlar benim evimde internet olmadıgı için firefox a flaş eklentisi yükleyemiyrum bunu internet kafeden indirdigim bi programla nasıl yaparım daha dogrusu bu eklentiyi manuel olarak nası yuklerim.......

flash player'ı yüklü bir browser bul plugins'in içinden flashplayer 'ı bul ve kendi bilgisayarında aynı hedefe kopyala.
cavbela
eyvallah geyikcigim
dxhunter
Valla arkadaslar ben pek fazla farkl goremedim su anda yazdiklarimin altini kirmizi ile ciziyor Smile baska bisi goremedim ben.
selim06
dxhunter wrote:
Valla arkadaslar ben pek fazla farkl goremedim su anda yazdiklarimin altini kirmizi ile ciziyor Smile baska bisi goremedim ben.

Bazı eklentiler içine monte edilmiş "Adblock" gibi fakat henüz hiç bir destekçisi yani sponsoru olmadığı için ve özel bir beta olduğu için uçuk bir fark görmüyoruz.
duckling
açıkçası ben daha fazlasını beklerdim Sad

2 özellik farkı var birincisi ismi değişti ikincisi kırmızıyla sözcüklerin altını çizmesi Confused tabii logo da farklı onu da unutmamak lâzım Very Happy

alfa 3 versiyonu olduğu için normaldir diyorum ama stabil bi versiyonda böyle olmaz inşallah Sad
Seregwethrin
Firefox'u seviyorum Smile.

Eve gidince hemen beta sürümünü deneyeceğim... Wink

Bu arada Seregwethrin geri döndü...! Very Happy
selim06
Seregwethrin wrote:
Firefox'u seviyorum Smile.

Eve gidince hemen beta sürümünü deneyeceğim... Wink

Bu arada Seregwethrin geri döndü...! Very Happy

Hoşgeldin Seregwrethin Very Happy
Bu arada başka bir kaç artısını daha buldum bunlar aslında arka planda çalışıyor fakat yararlı:
*Cache(önbellek) alanı tutarken özel bir sistem kullanılmış 130mb alan 90'a düşüyor.
*Fake olarak açılmış veya zararlı içerikli(virüs,trojan sayılmaz ama güvenliki eksik bırakan) sitelere girince ekrana bir yazı gelerek uyarıyor ve sizi çıkmak için ikna ediyor.
Seregwethrin
Şahsen daha çok bug(hata) çıkacağını düşündüğüm için bir süre daha kullanmayacağım. Azcık daha stabil olsun ondan sonra başlarım bende Wink