FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

dünya kupası

borabora
dünya kupası başladı.keşke milli takımımızda olsaydı.
spAxel
evt olsaydı peki sizce bu sene kim alcak kupayı bnce ingiltere alabilir ii oynamaya basladılar
uoturkey
Bence bir klasik olan Brazilya alır eğer onlar almazsa da İngiltere yakın gibi ama Dünya Kupası sürprizlere açık bir turbuva her şey olabilir...
geyikkutuphanesi
Almanya alacak gibime geliyo...
maniac_ea
almanya alamaz ama T&T' alsa çok güzel olur Laughing brezilya alır yine
mcc
süpriz portekiz! Laughing
coozy
Bence hollanda alır kupayı ama benim favorim güney kore.
selim06
Almanya gayet iyi başladı ama henüz Brezilya'yı izleyemedik yani hala erken fakat Arjantin-Fil Dişi Sahilleri maçı beni çok üzdü keşke Fil Dişi alsaydı zaten Dünya Kupası'nı güzel yapan da süprizler değil mi!Bu arada favori Almanya yada Brezilya diyorum ben Arjantin,Portekiz,Hollanda,İngiltre'ye çok az şans veriyorum..
gatech
selim06 wrote:
Almanya gayet iyi başladı ama henüz Brezilya'yı izleyemedik yani hala erken fakat Arjantin-Fil Dişi Sahilleri maçı beni çok üzdü keşke Fil Dişi alsaydı zaten Dünya Kupası'nı güzel yapan da süprizler değil mi!Bu arada favori Almanya yada Brezilya diyorum ben Arjantin,Portekiz,Hollanda,İngiltre'ye çok az şans veriyorum..

Wallaha bende Almaya konusunda senin ile ayni fikirdeyim. Abi admlar ilk macta acayip organize ve disiplinli oynadirlar. O paslar neydi ole ya adamlar frikik kullanir gibi pas yapti hem istedikleri yerlere gitti toplar hemde cok sertti savunmanin veya orta sahanin o toplari kesmesine imkan yoktu. Ama ne varki defanslari cok kotu acayip top kaciriyolar ve hic birbirleri ile anlasamiyorlar ama bence ceyrek finale gelmeden o problem ortadan kalkar. Benim favarim Almanlar bu sene Brezilya alamaz diyorum ama tabi belli de olmaz
Avalanche
Bence kupayı Arjantin alır
b17
Abi dünya kupasnın başladığından haberim bile yoktu.Topic'i görünce öğrendim.Ben nasıl adamım yaw Laughing Laughing Laughing
coozy
b17 wrote:
Abi dünya kupasnın başladığından haberim bile yoktu.Topic'i görünce öğrendim.Ben nasıl adamım yaw Laughing Laughing Laughing

Harbiden dünya kupasının başladığını duymayan kalmadı sen nasıl duymadın hayret Shocked
cafein
bakın arkadaslar ben diyorum size bu sen sampiyon almanya olacak icimden bir ses o olacak diyor ve tahminlerimden yanılmam:)gene de ingiltere ye de guvenim var dogrusu hadi bakalım iyi olan kazansın"
spAxel
evt arkadaslar bugun brezilya- Hırvatistan macı var 22:002da berlin de istersiniz de fikstur

http://kanal1.com.tr/kupafikstur.html
killerdevil
selim06 wrote:

walla doru demişin.keşke fil dişi sahilleri alsaydı maçı.gerçekten büyük bi sürpriz olurdu gerçekten.adamlar çok ii çıktılar.

Türkiye nin olmamasıda tabiki çok kötü bi şanssızlık.arabistan bile var biz yokuz malesef.

Brezilya her zamanki gibi favori.bence alıcak kupayı yine.
posof
tüm maçlar güzel Smile iyi olan kazansin ey vallah Smile
loserk
arabistanı kaale almazdım ama iyi oynuyo adamlar yaa...sıcak mı vurmuş başlarına ne...keşke biz de olsaydık.. Crying or Very sad
duckling
bence de kupayı Almanya alır Very Happy

ilk maçtan beri olayı bayağı sıkı tutuyorlar Smile

Brezilya ise böyle giderse (Hırvatistan maçındaki gibi) final maçını biraz zor görür Very Happy
mr.emre
Almanya alır, gerçi polonya dün biraz kastırdı ama beraberliğe yattılar diye öyle oldu
maniac_ea
arkadaşlar dünya kupasıyla ilgili ilginç bir tahmin buldum bunu sizle paylaşmak istedim gerçekten ilginç

Quote:
Dünya Kupası için 3964 rakamının esrarengiz ve ilginç bir özelliği var. Bu özellik bu sene kupayı kimin kazanacağını tahmin etmeyi kolaylaştırıyor. Hesap şöyle :
Almanya'nın kupayı kazandığı 1974 ve 1990 yıllarının toplamı 3964 oluyor. Aynı şekilde Arjantin'de kupayı 1978 ve 1986'da kucakladı.Bu iki rakamın toplamı da 3964 ediyor. Brezilya'nın durumu daha ilginç. 1962'de ve 2002'de kazandıkları zaferlerin sayısal toplamı 3964. 1970 ve 1994'ün toplamı da aynı. Bu hesap göz önüne alınırsa kupayı kazanacak takımı tahmin etmek hiçte zor değil. 3964 - 2006 = 1958 olduğuna ve 1958'deki kupayı da Brezilya kazandığına göre, 2006'da kupayı yine Brezilya alacak.
spAxel
arkadaslar brezilya elendi bnm favorim portekiz
b17
spAxel wrote:
arkadaslar brezilya elendi bnm favorim portekiz

Ben bu maç değil de portekiz ingiltere maçında portekiz'in yeneceğini biliyordum da Fransa'nın Brezilya'yı yeneceğini tahmin etmiyordum.Benim favorim de Portekiz

Arkadaşlar şimdi tekrarı var portekiz maçının.Ona bakıcam...
dxhunter
Brezilyada elendi tuhhhhh yazik ya brezilyanin tam bir Fransa fobisi var adamlar yenemiyorlar bir turlu Fransayi. Kupayi ya almanya yada Fransa alir gibime geliyor.
efsane
Almanya diyorum arkadaşlara demiştim gülmüşlerdi Brezilya varken diye Smile
selim06
Hala Almanya diyorum! Bu arada Fransa dün harikaya yakın oynadı Brezilya hakkında bir şey söyleyemiyeceğim çünkü Brezilya dün futbol oynamadı sadece poz verdi! Portekiz-İngiltere maçı ise Ricardo'nun Portekize hediyesiydi(adam 4 peanaltının 3'ünü tuttu,1'inide çeldi ama girdi Shocked ) neyse ben bu Dünya Kupası'nı sevdim çünkü Brezilya sürprizi gerçekleşti!
Garga
efsane wrote:
Almanya diyorum arkadaşlara demiştim gülmüşlerdi Brezilya varken diye Smile

Şimdi de sen git onlara gül Smile Bence en güzelini yaparsın... Smile
serhat_7tepe
almanya çok iyi top oynamaya başladı gerçektende.. zidane süper özellikle.. böyle devam ederlerse kupayı alıcaklar bence..
coozy
Bence Almanya İtalya'yı penaltılarda yener çünkü dünyanın en iyi savunması italyada,Fransa'da Portekizi yener final oynar
spAxel
maniac_ea wrote:
arkadaşlar dünya kupasıyla ilgili ilginç bir tahmin buldum bunu sizle paylaşmak istedim gerçekten ilginç

Quote:
Dünya Kupası için 3964 rakamının esrarengiz ve ilginç bir özelliği var. Bu özellik bu sene kupayı kimin kazanacağını tahmin etmeyi kolaylaştırıyor. Hesap şöyle :
Almanya'nın kupayı kazandığı 1974 ve 1990 yıllarının toplamı 3964 oluyor. Aynı şekilde Arjantin'de kupayı 1978 ve 1986'da kucakladı.Bu iki rakamın toplamı da 3964 ediyor. Brezilya'nın durumu daha ilginç. 1962'de ve 2002'de kazandıkları zaferlerin sayısal toplamı 3964. 1970 ve 1994'ün toplamı da aynı. Bu hesap göz önüne alınırsa kupayı kazanacak takımı tahmin etmek hiçte zor değil. 3964 - 2006 = 1958 olduğuna ve 1958'deki kupayı da Brezilya kazandığına göre, 2006'da kupayı yine Brezilya alacak.

brezilya elendi bir şans isiymiş

bnce portekizle akmanya final oynuycak
Garga
Büyük final ne zamandı?
selim06
Garga wrote:
Büyük final ne zamandı?

9 Haziran Pazar günü saat 21.00. 3.Lük maçı daq bir gün önce.Salı-Çarşamba yarı finaller var.
Garga
selim06 wrote:
Garga wrote:
Büyük final ne zamandı?

9 Haziran Pazar günü saat 21.00. 3.Lük maçı daq bir gün önce.Salı-Çarşamba yarı finaller var.

Desene kaçırdık maçı. Tüh... Kim şampiyon oldu???
spAxel
selim06 wrote:
Garga wrote:
Büyük final ne zamandı?

o 9 haziran yerine 9 temmuz olmasın Laughing Laughing
coozy
spAxel wrote:
selim06 wrote:
Garga wrote:
Büyük final ne zamandı?

Final 9 Temmuzda değil miydi? Confused
tufansaba
http://kanal1.com.tr/kupafikstur.html
kartal
mcc wrote:
süpriz portekiz! Laughing
Bence mcc. Haklı çıktı. Brezilya elendi. Portekiz olmaz deneni oldurdu. Kısacası finali bi Portekiz oynar bir de diğerlerinden biri. Bakalım kim haklı çıkacak. Bence mcc...
kartal
coozy wrote:
spAxel wrote:
selim06 wrote:
Garga wrote:
Büyük final ne zamandı?

Final 9 Temmuzda değil miydi? Confused

Arkadaşlar itiraf ediyorum komik bir gaf. Ama bir de madalyonun öbür tarafından bakarsak, siz sanki hiç hatalı msj yazmıyor musunuz? Üstelik bu hatayı fark eden Garga, gafı yapan selim06 olunca artık bu gerginlik fazla uzadı, kabak tadı verdi gibime geliyor. Biraz bu gerginliklerden uzaklaşıp, farklı işler üretsek nasıl olur ha... Razz
efsane
olamaz Almanya elendi neyse baklım daha neler görcez
selim06
efsane wrote:
olamaz Almanya elendi neyse baklım daha neler görcez

Almanya bence yine de çok başarılı oldu bu Dünya Kupası'nda. Baktığımız zaman tek yıldızı 29 yaşındaki Micheal Ballack olan(ki sönük oynadı) bir takım en iyi 4'e girdi(ve bence 3.de onlar olacak)!Almanya'yı ve Klinsman'ı tebrik etmek gerekir...
Bu aşamadan sonra İtalya'nın Şampiyon olacağı kanısındayım ne Fransa ne Portekiz bu muhteşem defansı aşamaz(Arada bir Zidane faktörü var ama zor)...
mcc
portekiz hala süpriz!
geyikkutuphanesi
mcc wrote:
portekiz hala süpriz!

halaaa mııııı ???? Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy
selim06
Finalin Adı Belli Oldu Artık
Fransa-İtalya(umarım bu sefer de yanlış değildir Very Happy)
Bence şampiyon İtalya olacaktır;dün Fransa çok iyi değildi ama Thuram+Zidane galibiyeti getirdi.İtalya'nın o katı defansına karşı işleri çok zor olacak hem de her halukarda Zidane'ın son maçı yani kazansalar da kaybetseler de..Bu Dünya Kupası'da gösterdi ki koşan ve mücadele eden takımlar teknik takımlara göre daha şanslı bkz:Brezilya
extramedya
Fransızlar için o kadar çok olumsuz şey yazıldı, çizildi ki artık finalde onları görmemiz dahi inandırıcı gelmiyor. Ama sürprizler Dünya Kupası'nın ruhunda var.
Seyirci avantajı komşu ülke Fransa olmasına rağmen, Almanların tarihten gelen sempatisi ile İtalya lehinde olacak diye düşünüyorum.
Açıkçası yaşanan şike skandalı sebebi ile İtalya Futbol Federasyonu'nun da böyle bir desteğe ihtiyacı olduğu belli.
Fakat Fransa 1998 sonrası yaşadığı düşüşün izlerini böyle bir finalle silmek isteyecek.
Benim favorim İtalya...
maniac_ea
valla kupanın başından beri İtalya'yı tutuyorum ve istediğim gibide gidio Forza İtalia Wink
insolent1
Fransa İtalyayı yener bence.yaşlı olmasına rağmen Fransa bu işi halledecek.
borabora
Penaltılara kalırlarsa İtalya kupayı alır.
geyikkutuphanesi
Uydu probleminden ötürü maçları izleyemeyip FRANSIZ kaldık ii mi? Razz
bugra9
Bence Italya Fransaya 2 atıp kupayı alır. Fransada kazanma inancı yok herkez kendi kafasına göre oynuyor. Ayrıca 3. de bence portekiz olur.
mcc
fransa alacak gibime gelito henry y,ne bi penaltı arttırıt zidana! Very Happy
dxhunter
Italya soke soke aldi Tebrik ediyorum gercektende guzel futbol izledik umarim 4 sene sonra bizde katilir iyi bisiler yapabiliriz.

Zidane nin yaptigini cok yanlisti. Hic bir Futbol yildizina yakismiyacak bir hareket yapti hic geregi yoktu.
borabora
dxhunter wrote:
Italya soke soke aldi Tebrik ediyorum gercektende guzel futbol izledik umarim 4 sene sonra bizde katilir iyi bisiler yapabiliriz.

Zidane nin yaptigini cok yanlisti. Hic bir Futbol yildizina yakismiyacak bir hareket yapti hic geregi yoktu.

inşallah 4 sene sonra bizde oynarız ve kupayı alırız.
Zidane gibi bir futbolcuya yakışmayan bir hareket ve son jübile macınıda kırmızı kart alarak tamamladı.
insolent1
borabora wrote:

sen bu işi biliyon Very Happy
borabora
insolent1 wrote:
borabora wrote:

sen bu işi biliyon Very Happy

izlediğim maclara göre sadece bir tahmin Laughing ama italyanın almasına gercekten sevindim.hele ingilizlerin alamamasına daha çok sevindim.