FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

xp sistem geri yüklemesi sorunu

borabora
her ay sistem geri yükleme noktası oluşturuyorum.internetde acılış sayfası about:blank oldugu halde internete girdiğim zaman (systemuptodate.net) sayfası her girdiğimde acılıyor.kaldırmak için sistem geri yüklemesi yapmak istedim.oluşturduğum tarih yok. geri yükleyemiyorum.saati gösteren yerde devamlı (system alert:spyware detected) ikazı çıkıyor.format atmak istemiyorum.nasıl düzeltirim.
selim06
borabora wrote:
her ay sistem geri yükleme noktası oluşturuyorum.internetde acılış sayfası about:blank oldugu halde internete girdiğim zaman (systemuptodate.net) sayfası her girdiğimde acılıyor.kaldırmak için sistem geri yüklemesi yapmak istedim.oluşturduğum tarih yok. geri yükleyemiyorum.saati gösteren yerde devamlı (system alert:spyware detected) ikazı çıkıyor.format atmak istemiyorum.nasıl düzeltirim.

Trojan kurbanısın kardeş...Ve trojanın güçlü bir şey ki System32'nin izinlerini ele geçirmiş..Bunun için Anti-Spyware programları kullanmak zorundasın...Sen p köşede çokan "Your System Is Infected" yazısına basınca program yüklemek ister o değil mi?İşte o programın adını verirsen daha da yardımcı olabilirim sana..
borabora
önce acılan sayfa(systemuptodate.net).şimdi bu acılıyor.bestsafetyguide.net sayfası devamlı acılıyor. (internet security.warning! your system is vulnerable to hackers attacks and breakdowns!) köşede uyarı vereni temizledim.uyarı gelmiyor artık.ama ara sıra internete girmesem bile reklam popupları geliyor.bulunan trojen win32.MT.Rs pc-clean kullanıyorum temizleyemedi.işe yarayan anti-spyware programı önerebilirmisin.
selim06
borabora wrote:
.bestsafetyguide.net sayfası devamlı acılıyor. (internet security.warning! your system is vulnerable to hackers attacks and breakdowns!) köşede uyarı vereni temizledim.uyarı gelmiyor artık.ama ara sıra internete girmesem bile reklam popupları geliyor.bulunan trojen win32.MT.Rs pc-clean kullanıyorum temizleyemedi.işe yarayan anti-spyware programı önerebilirmisin.

*Spybot Search&Destroy(Bedava en azından)
*Spyware Doctor(iyidir)
*Spy Sweeper
*Aluira Anti-Spyware
*XoftSpy(iyidir en azından bulduğu her şeyi temizler)
darkeagle
Ad aware SE Personal ve Bitdefender 9 kur sistemini tarat düzelir
borabora
önerdiklerinizin hepsini tek tek yükleyeceğim taa ki onu yok edene kadar Laughing tşkrlr.
borabora
pc deki virüs veya trojeni bitdefender,nod32,mcafee bulamadı.kaspersky buldu ama temizleyemedi sil dediğim zaman her seferinde pc yi yeniden başlattı.format atmak zorunda kaldım.
DarkJedi323
Nod32'nin bulamaması çok ilginç. Tam sürüm mü yoksa deneme sürümü felan mı? Nod32 kullandığım antivirüs programları arasında en çok beğendiğim. Ya virüs veritabanı eskiydi ya da program sürümün farklıydı. Neyse format attıysan sorun büyük ihtimalle çözülmüştür. Ama çözülmemiş de olabilir dikkat et. Smile
borabora
nod32 lisanslı ve tam sürümlü.düne kadar memnundum Laughing