FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Video İzleme Problemi

DarkJedi323
Arkadaşlar indirdiğim bazı ".avi" uzantılı filmleri, müzik kliplerini doğru düzgün izleyemiyorum. Ses önden görüntü arkadan gidiyor. Görüntü ağır çekimdeymiş gibi devam ediyor. Winamp, WMP10 ve Media Player Classic ve K-Lite Codec paketi son sürüm var bilgisayarımda. Bu 3 oynatıcıda da düzgün göstermiyor. Sorunu nasıl halledebilirim yardım ederseniz sevinirim.
selim06
DarkJedi323 wrote:
Arkadaşlar indirdiğim bazı ".avi" uzantılı filmleri, müzik kliplerini doğru düzgün izleyemiyorum. Ses önden görüntü arkadan gidiyor. Görüntü ağır çekimdeymiş gibi devam ediyor. Winamp, WMP10 ve Media Player Classic ve K-Lite Codec paketi son sürüm var bilgisayarımda. Bu 3 oynatıcıda da düzgün göstermiyor. Sorunu nasıl halledebilirim yardım ederseniz sevinirim.

Media Player Classic ve K-Lite Codec de gösteremiyorsa işin çok zor bence...Bu arada indirdklerinin kalitesi çok düşükse veya bi yerden çekmeyse(Capture)bu normaldir...*avi formatında bazı programlar divx codeci atayım derken işi batırabiliyorlar!Bilemiyeceğim
DarkJedi323
Yani Media Player Classic ve K-Lite Codec'te bile sorun çıkması bana garip geldi. Filmlerin kalitesi kötü değil, aksine baya da iyiler. Ama neden böyle bir sorun çıkıyor anlamış değilim. Sad
selim06
DarkJedi323 wrote:
Yani Media Player Classic ve K-Lite Codec'te bile sorun çıkması bana garip geldi. Filmlerin kalitesi kötü değil, aksine baya da iyiler. Ama neden böyle bir sorun çıkıyor anlamış değilim. Sad

Peki filmlerin formatını değiştirmeyi denedin mi hiç?Mesala bir filim ben de açılmıyordu ilginç bir şekilde 3GP Converter'la izleyebildim.Bir dene bakalım...
DarkJedi323
o dediğin programla .3gp leri .avi ye çeviriyor. Bana tam tersi lazım
fatihalp89
ekran kartıyla ilgili bir sorun olabileceği geldi hemen benim aklıma

1-Ekran kartının ayarlarının ayarlarıyla oynamadığından eminmisin.
2-Güncel ekran kartı driverın yüklümü?
tolgaist
arkadaşım senin ekran kartında sorun var codec in göstermediği bir şeyi başka hiçbir programla izleyemessin.
geyikkutuphanesi
Evt bence de anlattığın sorun ekran kartını işaret ediyor. Eğer görüntüde takılma ve karelerin değişiminde birbirinin üzerine açılır gibi bir etki gösteriyorsa ekran kartıyla ilgili bir sorun olabilir. Ekran kartının özelliklerini biliyor musun? Belki çok düşük bir ekran kartın varsa büyük formatlı sıkıştırılmamış (.avi gibi) videoları izlerken sorun yaşayabilirsin...
fatihalp89
kardeş birde baştaki yazıya baktım daha önce izleyebiliyodum ibaresini görmedim.Yani izleyebildiğin dosyalrı önceden izleyemiyosun yoksa yeni videoları mı?

yeni indirdiysen onlardada sorun olabilir değil mi?
Wink
DarkJedi323
Bazı .avi videolarını bu şekilde hata veriyor. Ama çok rahat izlediğim .avi filmler de var.

Ekran kartım baya eski. 32MB TNT2. Ama sorun tam olarak ondan mıdır bilemiyorum.
posof
araştirmak lazim
BURAK_X
sana bi çözüm versem ama zahmetli bi iş (hem de çok)Very Happy Very Happy Very Happy
Ulead video studio 9.0 diye arat internette, bulabilirsen indir.orada avi leride işleyebilirsin.videoyu film şeridine al, sağ tıklayıp SPLIT AUDIOya bas.ordan sesi hareket ettirip zamanlamasını kurarsın.iii şanslar Wink
DarkJedi323
BURAK_X wrote:
sana bi çözüm versem ama zahmetli bi iş (hem de çok)Very Happy Very Happy Very Happy
Ulead video studio 9.0 diye arat internette, bulabilirsen indir.orada avi leride işleyebilirsin.videoyu film şeridine al, sağ tıklayıp SPLIT AUDIOya bas.ordan sesi hareket ettirip zamanlamasını kurarsın.iii şanslar Wink

Benim de aklıma geldi böyle birşey ama herseferinde aynı süre farkı olmuyor ses ile görüntü arasında. Laughing Bazen düzgün çalıştırıyor bazen 5 sn önce gidiyor ses, bazen 10 sn önce gidiyor felan. Rezil bir durum. Very Happy
tufansaba
sorun ya codecten yada kökten kaynaklanan birşey yani convert ederken Wink

benim kullandığım codec paketi ACE Mega Codec Pack 6.03

Boyut : 49.2mb biraz büyük ama tam bir codec pakedi bunu yükleyince başka hiç birşeye gerek yok Very Happy

http://nctuccca.nctu.edu.tw/ftp/Vendors/Softking/soft/en/a/ACEMCP603PRO.exe
BURAK_X
DarkJedi323 wrote:
BURAK_X wrote:

Benim de aklıma geldi böyle birşey ama herseferinde aynı süre farkı olmuyor ses ile görüntü arasında. Laughing Bazen düzgün çalıştırıyor bazen 5 sn önce gidiyor ses, bazen 10 sn önce gidiyor felan. Rezil bir durum. Very Happy

Hmm, aklıma başka bişi gelirse yazarım.Ama şimdi gelmiyo Very Happy
bence sorun senkron kayması olabilir
mr.emre
Codec Çakışmalarından Bıktınız mı? Buraya Tıklayınız

Quote:
Codec paketlerinden kalıcı ve faydalı sonuç alınması için mutlaka daha önce kurulmuş bulunan eski codec'leri sisteminizden lütfen kaldırınız.

Aslında codec paketlerinden en iyi sonucun elde edilmesi için benim her zaman tavsiyem şudur ; Sisteminize format attıktan sonra güvenilen bir codec paketinin yüklenmesi en sağlıklı yoldur.

Aksi halde eski codec'lerin izleri sisteminizden yeterince temizlenmediği için codec çakışmaları meydana gelebilir ve videolarınızda sorun yaşayabilirsiniz.

Zaten eski codec'leri ve izlerini yeterince temizlemeden yeni codec yükleyenler bu sorunu her zaman yaşamaktadır. Sebebi de codec çakışmalarıdır.

Problemsiz bir codec paketi arıyorsanız, lütfen buraya tıklayınız.

maniac_ea
bunu yukledikten sonra hiç bir sorun olmaz http://www.xpcodecpack.com/
mcc
Bu avi dosyaların hepsini aynı kaynaktan mı indirdin veya buldun beklide sadece onlarda sorun vardır ama bilemiyecem herkez ekran kartı demiş ama ses kartında sorun olamazmı ?
DarkJedi323
Bilgisayarıma format attım geçenlerde, K-Lite Codec Paketini yükledim ve Media Player Classic i de yükledim. MediaPlayer Classic'de oynattığım dosyalarda sorun yok. Ancak WMP11B'da veya WMP10'da videoların hiçbir formatı düzgün çalışmıyor. Ne mpeg,mpg ne de avi. Ama aynı dosyalar MPClassic'de sorunsuz çalışıyor. Confused
BURAK_X
Ya, benimde buna benzer bi problemim var.Bilgisayarım formatlanmadan izleyebildiğim bazı videoları formatlandıktan izleyemiyorum.Windows Media Player 10 yüklü ve codec pack'i daha çıkmamış.O yüzden 9'u yüklemek istiyorum ama Media Player'in bir üst sürümünün bende yüklü olduğunu söyleyerek yüklemeden çıkıyor.
Seregwethrin
Avi dosyaları zaetn divx, xvid vs.. olabilir. Yani sıkıştırılmış filmler. BSplayer kullanmayı denesen belki sorunun çözülebilir. Tabi codeclerin doğru yüklenmiş ve sadece bir marka codec yüklediysen...
DarkJedi323
BSPlayerlaalakası yok. Denedim olmuyor. Tek bir codec paketi yüklü, o da çözmüyor sorunu.
utkufb
maniac_ea wrote:
bunu yukledikten sonra hiç bir sorun olmaz http://www.xpcodecpack.com/

evet güzel bir link Very Happy