FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

linux yardım

abone
Arkadaşlar içinizde inşallah linux kullananlar vardır.Bende normalde windows yüklü..bugün linux işletim sistemini kurdum.şu an bilgisayarda windows ve de linux var.ilk açılış esnasında linuxun işletim sistemi şeçiminden linuxu seçiyorum ve de sistemle ilgili bazı bilgileri ekrana döktükten sonra local hostta kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapıyorum.Fakat linux ile ilgili olarak birkaç komutun dışında pek bilgim yok.Benim üstesinden gelemediğim olay linuxun görsel moduna geçiş yapamıyorum(aynı windows masaüstüne geçiş gibi).Localhostta komut satırında takılı kalıyorum..sisteme kurduğum linux mandrakenin 9.1 sürümü..eğer konu ile ilgili bilginiz var ise lütfen yardımcı olun.Linuxu kurma amacım çalıştığım şirkette linux işletim sistemi ile çalışan bir bilgisayar var ve yakın zaman da onunla ilgili bazı çalışmalarım olacak.Şimdiden teşekkürler.. Wink
geyikkutuphanesi
normalde komut satırı geldiniğinde beklersen normal açılış ekranının gelmesi gerekiyor. kabukta açıyosun yanılmıyosam sen linuxu.
abone
komut satırında startx yazmak gerekiyormuş..
fatihalp89
pardus kullansan Wink

Türk malı Yurdum Malı Herkes Onu kullanmalı
Very Happy

www.uludag.org.tr
abone
zaten 1-2 gündür pardusa yoğunlaşdım..bence çok hoş.. Very Happy

fatihalp89 wrote:
pardus kullansan Wink

Türk malı Yurdum Malı Herkes Onu kullanmalı
Very Happy

www.uludag.org.tr
evertone
arkadaşlar bence de pardus kullanalım. hem türk malı hem açık kaynak kodlu hem tübitak destekliyor.... pardusun hemleri saymakla bitmez Smile en iyisi hepimiz pardusa geçelim. şimdilik bildiğim sistem windowsu kullanıyorum. ama yaza kesinlikle pardusa geçicem. eğer elimden gelirse kod yazıp desteklemeyi düşünüyorum. hepimiz katkıda bulunabiliriz bence. ayrıca pardus kullanarak korsanlıkta yapmış olmayız. çoğumuzun bilgisayarındaki windows lisanslı değil... Exclamation