FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

ben bu foruma nasil üye çekecem arkadaslar lütfen

Zyrobot
ya arkadaslar ben frihostun verdiği yer ile www.csharp.frih.net isminde bir forum sitesi kurdum(mayıs ayının 5inde) ama hiç kimse üye olmuyor.5 gündür tanımadığım biri girip üye olsa diye bakıyorum. birileri girip üye olsa bişeyler yazsa bişeyler tartışsa diye bekliyorum ama kimseler yok ya nasıl olacak bu iş. şu anda sitenin bazı temel konularını tamamlamaya çalışıyorum daha sonra 2 şey hakkında çoık detaylı bir forum aluşturacam. bunlar program yazma dili olan visual basic 6.0 ve c#.Net programlaama dilleri . valla elinizde kaynak falan varsa lütfen bana yardımcı olun yada yol gösterin. şimdiden çok tşk ediyorum arkadaşlar
asteriks
Bir forum kurp üye çekmek o kadar kolay iş değildir. Bence biraz acele ediyorsun. Ya çok çok iyi bir forumun olacak, insanlar girip üye olmak istesin ordan yararlanmak için. Ya da çok iyi reklam yapacaksın ki millet gelsin. Bence biraz zaman tanı forumuna. Herşey zamanla olur. Zaten iyi bir forum hazırlıyorsan üye sayın muhakkak artacaktır.
mr.emre
Zyrobot wrote:
ya arkadaslar ben frihostun verdiği yer ile www.csharp.frih.net isminde bir forum sitesi kurdum(mayıs ayının 5inde) ama hiç kimse üye olmuyor.5 gündür tanımadığım biri girip üye olsa diye bakıyorum. birileri girip üye olsa bişeyler yazsa bişeyler tartışsa diye bekliyorum ama kimseler yok ya nasıl olacak bu iş. şu anda sitenin bazı temel konularını tamamlamaya çalışıyorum daha sonra 2 şey hakkında çoık detaylı bir forum aluşturacam. bunlar program yazma dili olan visual basic 6.0 ve c#.Net programlaama dilleri . valla elinizde kaynak falan varsa lütfen bana yardımcı olun yada yol gösterin. şimdiden çok tşk ediyorum arkadaşlar

5 günde 12 üye az değil
üye istiyosan ve eğer sıfırdan yaptıysan içeriği senin oluşturman lazım.
ve tabi google amcanın robotunu sitene atman lazım Wink
utkufb
birkaç seçenek var. arkadaşına söyle o arkadaşına söylesi arkadaşı arkadaşına söylesin......

veya bir siteyle banner değişimi yap. bir şekilde reklam yapıp siteni tanıttır.
TheMentor
Zyrobot wrote:

bir site açtığın zman onun hemen üye çekmesini bekleyemezsin iyi bir site yapmıssan zaten bir yıl içinde hit toplamaya başlayacaktır bunlarıda düşün asla şipşak iş olmaz

saygılar
evertone
Sitenin daha fazla üye almasını istiyosan öncelikle 10 ytl verip domain alman gerekiyor. kimse uzun uzun isim yazmak istemez.
Sitenin reklamını da iyi yapmalısın. Yapacağın bi banner ile ilgi çekmen, merak uyandırman gerekiyor. Böylece insanlar merak edip sitenin linkine tıklasınlar.
Ayrıca mümkünse sitenin dizaynını kendin oluştur. Yani sırf hazır kodlar temalar yerine kendinden bişeyler katmış ol.
Benim önerilerim bunlar. Umarım işine yarar. İyi günler...
fatihalp89
Herkescikler foruma doymuş durumda

Şuan belki onbinlerce sadece vbullettin forum kurulmuştur.

Yeter yeter yetti
g_unit90
bir kaç kişi birlikte olacaksın
insolent1
biraz da sabır etmek lazım.

sitenin reklamını yapmıyorsun mesela imzana koyabilirsin adresi.en azından web adres yazan yeri profilinde doldur.
Zyrobot
İmza deneme. hih oldu imzaya ekledim boyle daha iyi Smile
tufansaba
en iyisi html yapacaksın döküman olacak insanların bilmediği bilgileri koyacaksın en güseli Very Happy hem hit alır hemde arama motorlarında çıkman forumlara göre daha kolay olur
fatihalp89
ben yine söylüyorum forum yeter

Sadece forumu şunun için koyarsın olmayan bir forum olur sen onun için açarsın mesela ben okulun forumu yoktu açtım şimdi 400 üyem var 7000 küsür mesajım var

Farklı olmak önemli Wink
cavbela
bende bi forum kurup bekledimama kimse gelmedi beklemekle olmuyobu işler reklamyapman lazım be bol bol sabretmen lazım....
fatihalp89
Arkadaş ben anlamadım birde mybb kurmuş arkadaş

Bunun sebebi ne?
Ben ilk vbullettin sandım
Doğan görünümlü Şahin Smile
g_unit90
mybb ye vb teması ii olmuyor bende lisanslı vb war ama kurmadım Very Happy sevmiyorum
Zyrobot
Mybb cok hosuma gidiyor biliyorum ama vbuleetine degismem neredeyse. Bir kac degisiklikle birebir vbulletin teması yapaliyorsunuz. Bi ara toplistlere kayıt olmayi dusunuyorum ne dersiniz yararli olurmu sitenin buyumesi acisindan ?
evertone
Zyrobot wrote:
Mybb cok hosuma gidiyor biliyorum ama vbuleetine degismem neredeyse. Bir kac degisiklikle birebir vbulletin teması yapaliyorsunuz. Bi ara toplistlere kayıt olmayi dusunuyorum ne dersiniz yararli olurmu sitenin buyumesi acisindan ?

mybb biraz daha gelişse baya bi iyi olacak.

toplist olayına gelince. bence çok bişey değişmiyor. sadece kendi sitende kalabalık yapmış oluyorsun. başka bir işe yaramıyor. veya ben öyle sanıyorum...
fatihalp89
g_unit90 wrote:
mybb ye vb teması ii olmuyor bende lisanslı vb war ama kurmadım Very Happy sevmiyorum

Kardeş sen gerçekten yüzlerce dolar verip vbullettin mi aldın?
Ve kurmuyosun Shocked
Anlamadım yazık

Ama bendede olsa yine phpbb kurardım ilk tema olarak nesense hoşuma gitmiyor vbul.
evertone
kardeş bi öneri daha. en azından bi domain al ve ya o da olmassa www.csharp.tk filan al. dot.tk dan...
fatihalp89
o adres alınmış gibi duruyor
Wink

başka almalı
Zyrobot
Com,net,org falan almama gerek yok dimi aslinda ? Birde google a hala yer alamadim bir turlu cikmiyor forum Confused mesela "csharp forum frih" yaziyorum genede cikmiyor bu konu cikiyor frihostta ki Confused
selim06
Zyrobot wrote:
Com,net,org falan almama gerek yok dimi aslinda ? Birde google a hala yer alamadim bir turlu cikmiyor forum Confused mesela "csharp forum frih" yaziyorum genede cikmiyor bu konu cikiyor frihostta ki Confused

Google kendini her ayın 8'inde yeniler,eğer kayıt yaptırdıysan bekle bakalım...
g_unit90
fatihalp89 wrote:
g_unit90 wrote:

Kardeş sen gerçekten yüzlerce dolar verip vbullettin mi aldın?
Ve kurmuyosun Shocked
Anlamadım yazık

Ama bendede olsa yine phpbb kurardım ilk tema olarak nesense hoşuma gitmiyor vbul.

yok ne para vereceğim beleş Very Happy (parayı ben verseydim kurardım )
Zyrobot
Ahhh keske frihost wareze izin versen neler olurdu neler ama vermiyor iste Confused
Coomedy
Zyrobot wrote:
Ahhh keske frihost wareze izin versen neler olurdu neler ama vermiyor iste Confused
keşşke Wink
Arkadaşım bak ne diyeceğim sitene yönetici alacakmısın yönetim kadrosunda olmak istiyorum...
Birde , puanına dikkat et -17 olmuş bi an önce artır yoksa hostun kapanabilir ona göre !!!!
bugra9
Çok fazla ayrıntıya girersen tabiki kimse üye olmaz. En başta yapman gereken 1-2 kategorilik bir forum kurman(Belli bir konu üzerinde aç forumu örn: oyun, uydu pc donanımı vs.).
Kategori sayısı az olduğundan Konu başlıklarını genel yap, ayrıntıya inme.
3-4 tanede moderator bul.
Sonra forumun büyümeye başladığında kategori sayısınıda arttırırsın. Very Happy
fikizy
dostum yahoo groups ta üye sayısı çok olan 3-5 gruba üye ol oralara reklam msjı at. veya çok güzel bi forward mail bul ve millete yolla (örneğin ilginç bir pps dosyası) tabi yolladığın mailin her yerinde senin forumun adı olsun. millet daha dewamının olduğunu zanneder ve gelir. İşin püf noktası internette kendi psikolojik tepkilerine göre insanlara yem atmak Smile