FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Turkler neden mynet ve hotmail hastasi?

Kullandiginiz e-posta hizmeti hangisi
YAHOO
13%
 13%  [ 6 ]
HOTMAIL
31%
 31%  [ 14 ]
MYNET
4%
 4%  [ 2 ]
GMAIL
47%
 47%  [ 21 ]
MAILTURKA
2%
 2%  [ 1 ]
INBOX
0%
 0%  [ 0 ]
Total Votes : 44

serazat
Bu ulkede insanlarin neden hala 3 mb ek dosya imkani sunan mynet kullandigini anlamiyorum!Saklama alani 1 gb dahi olsa da neden 3 mb ekLentiye kendilerini sinirlarlar neden her tarafi reklamla dolu basit bir -posta servisini tercih ederler. Insanimiz neden kendisine ancak 2 mb layik goren bir hotmail hastalagiyla yanip kavrulur anlamam.Illa icinde turkce birkac kelime gormek istedigin bir e-posta istersen neden yahoo turkiyeyi ya da mailturka'yi kullanmazsin?Kendini neden kaliteye layik gormezsin anlamam ki be Turk kardesim!
mr.emre
gmail Cool

şimdilik daha iyisi yok

edit: ayrıca benim yahoo'ya grouplardan başka yerden mail gelmiyo Laughing

aktivasyon mailleri junk'a bile düşmüyo
utkufb
BASTIR GMAIL................

tek gmail beni bağlamaz tabiiiiii. onun yanında kendi sitemin mailini de kullanıyorum.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
selim06
Tabi ki Gmail...Nedenleri saymakla bitmez Smile
TheMentor
cevanı basit türkçe oldukları için ben sahsen sadece msn için hotmail kullanıorum ama şayet birini seç derseniz gmail ve yahoo derim(iki tane oldu ama )

gmail çünü: dedikkleri gibi saymakla bitmez

yahooo çünkü: ilk kullanıcılar için gayet iyi mail alanı veren çok iyi bir hizmet sağlayıcısı
evertone
reklam iyi... gmail ..
velet974
Eğer beta mail ini kullanırsanız hotmail çok güzel hem arayüz bakımından hemde kapasite bakımından. BEnce türkler hotmail kullanıyor çünkü msn hotmaile ait vede hotmaile gelen mailler için msn sizi uyarabiliyor.
spAxel
gmail yane
darkeagle
Yahoo Beta forever Cool
geyikkutuphanesi
Frihosttan aldığım hostingde kendi domainimle yönlendirdiğim mail server'ı kullanıyorum. Very Happy

Mynetin çok tutulmasının sebebi sadece alışkanlık. (ilk zamanlarında Türkçe olduğu için hucum edilmişti.) Hotmail ise messengerdan gelen bi alışkanlık. Sanki sadece msn mail hesabıyla bağlanabiliniyormuş gibi bir ön yargı ya da hotmail in kendi çıkarları doğrultusunda bu yönde kullanması. (messenger da yeni hesap için kaydol deyince hotmailin oluyor.)
tufansaba
Tabiki Gmail Very Happy

Msn İçin Hep Hotmail Kullanılıyor Ama çoğu İnsan Başka Mail Adresini Msnde Kullanmayı (kayıt,onay vs...) Bilmediği İçin Hotmaili Tercih Ediyor Wink
borabora
ilk onlar vardı. alışkanlık yaptı. Laughing
BURAK_X
GMAİL

Hotmail

Mynet

Bunları kullanıyorum am Gmail daa iyi.Hem ben bişi keşfettim.Yani sanırsam.Hotmailin 2mb lik kotası dolınca yine mail alabiliyosun.%100
gösteriyo ama alıyo!Benden söylemesi Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
coozy
Gmail kesinlikle. Her geçen gün artan kapasitesi ve özellikleriyle birinciliğe değer.
b17
gmail kullanıyorum.Bu bana yeter de artar...
BURAK_X
Gmail güzel.Galiba neden diğer ufak yerlerede üye olduğumuzu anladım.Şimdi, ben daa amatörken site yapmak için mynete üye olmuştum o oradan kaldı, hotmail ise, yine amatörken msn için almıştım.İşte bu ve bunun gibi sebeplerden alıyoruz sanırsam Very Happy Very Happy Very Happy
fatihalp89
gmail tartışılmaz

Arkadaş şıklarda mailturka yazmış ama ben giremiyorum artık bende mi sorun var acaba zaten pek tekin gelmemişti üye oldum güvenlik kodu yoktu!
Hatta hiçbir mail aktivasyonu istemiyordu.Bildiğim kadarıyla onun için mi çöktü acaba?

Bilen varmı?
mr.emre
sende bi sorun var..
abone
ben yahoocuyum Wink fakat arama motorunda tercihim googledan yana
mesenger olarak da msn tabiki..

yani 3 büyüklerin hepsini kullanıyorum Laughing
dxhunter
Myneti bende kullanmiyorum ama hotmaili Gmailden daha fazla kullaniyorum cunku msn de mail geldiginide hemen gorup bakabiliyorum. gmail icinde boyle elentiler var ama hotmail guzel baya.
Nadinc
İyi günler!

Ben tercihimi www.mailturka.net 'ten yana kullanıyorum. Çok kullanışlı, gelişmiş özelliklere sahip bi mail sunucu. Hem de Türk malı. Bana ne alemin yahoosundan, gmailinden.

Saygılar.
cavbela
yaw artik biliyosunuz hotmail 2mb degil bide geçmişten gelen bi alışkanlık vede msnnin hotmail tabanlıolması(tabi kendi mail adresimizi sonradan kaydettirebiliyoruz o ayrı) bizi hotmaile yonlendriyor su an ben encok g maili kullanıyorum 1 yıl oncesine kadar 20 farklı servisten mail adresim vardı ama bunların içinden en iyisi gmail oldu
Dillian
Ben hem Hotmail, Hem Gmail, Hem de kendi sitemden mail kullanıyorum...
tolgaist
ben hem hotmail hemde mynet kullanıyorum bence bunlar iyi
serazat
G-mail kullaniyorum elbette(yalnizca mp 3 saklamak icin) ama posta kutumda gelen kutusuna girdigimde yan tarfta sinirimi, bozan reklamlar cikiyor bu admalar bunu baslatirken "only tex-based relevant ads" diye baslamadilar mi? hic alakasi olmayana aptalca gereksiz reklamlar cikiyor. simdi kabul ediyor mu bilmiyorum ama zamaninda exe ve rar uzantili eklentileri kabul etmiyordu attigin posta aynen geri donuyordu. diyelim ki 10 mb'lik bir dosya karsiya gondereceksiniz "sorry g-mail has encountered an eorr try again" sacmaligi.yahonun easy uplod tool'unu kullanin bakalim gorun ne diyor lutfen sayfayi terketmeyin su kadar dakika su kadar saniye kaldi! yani oyle bir hata hic vermez verdigin de de upload kaldigi yerden devam eder cok kisa bir kesinit oldugu halde. yahoda ayni forumlarda oldugu gibi resimli imzalar kullanabilirsiniz am g-mailde sadece metin tabanli(basitce ismizniz ya da bir aliniti) imza kullanbilirsiniz yaho size sinirsiz bir fotograf saklama yaninlama ve paylasma alani sunar yahoo photos adi altinda.siniri olmadan 300 tane fotografi upload edip gonderebileceginiz yahoo photo maili'i sunar g-mail ne sunyor simdilik g-mailden daha iyisi yokmus ya sizin derdiniz 1 puan kanayip deyip oylesine temelsiz bir satir post'mu atmak?ayen oyle beyler menetsiz dayanaksiz bir iddia g-mailden daha iyisi yok peki neden nesi daha iyi neyi var yahu? google talk2u kullaniyormusunuz?neyi var google talk'un ses kalitesi iyi bask?o kalitede baglanitisiniz bu ulke kosullarinda 256 bilemdedin 512 ise falz bis ise yaramiyor yalnizca o programi calistiracan da oyle?soyleyin bakalim 3 gb'a yakin saklama alnindan baska neyi var bu sinir bozucu reklamlarla dolu gmailin inbox mailturka ve yahoo syabilecegim ozellikleriyle yahodan daha iyi ama dedigim gibi kendini mysete g-maile ve hotmaile layik goren insanlara laft anlatsam ne yahu.bosverin bu konuyu baslatmak bile hataydi.
serazat
Nadinc wrote:
İyi günler!

Ben tercihimi www.mailturka.net 'ten yana kullanıyorum. Çok kullanışlı, gelişmiş özelliklere sahip bi mail sunucu. Hem de Türk malı. Bana ne alemin yahoosundan, gmailinden.

Saygılar.

Mailturka'yi alti aydir test ediyorum istenmeyen e-posta korumais sasilacak derecde iyi yaho ve lycos da bedava kullanicliar icin suzgec sinirlamasi var mesela mailturka da suzgec sinirlmasi yok belli e-postalari aninda silme secenegi var kapasite 1 gb reklam cozk az ve sinir bozuzu degil ayarlar pek cok gelismis ozelikklere sahip mutlaka hesap acin deneyi goorun derim
serazat
abone wrote:
ben yahoocuyum Wink fakat arama motorunda tercihim googledan yana
mesenger olarak da msn tabiki..

yani 3 büyüklerin hepsini kullanıyorum Laughing

arama morunda books movies gibi degisik arama basliklari kullanmka isteyenler icin A9.com'u oneririm bir hayli hos tabi su nada google arama motoru alaninda l,ider bunu kabul etmek lazim ama kusursuz degil msn ve yahoyuda ilgili baliklari gormek icin denemek gerekiyor bazen
serazat
mr.emre wrote:
sende bi sorun var..
isminin basina MR yzan yarim yamalak ingilizce meraklilarinda ayri bir sorun olsa gerek
serazat
fatihalp89 wrote:
gmail tartışılmaz

Arkadaş şıklarda mailturka yazmış ama ben giremiyorum artık bende mi sorun var acaba zaten pek tekin gelmemişti üye oldum güvenlik kodu yoktu!
Hatta hiçbir mail aktivasyonu istemiyordu.Bildiğim kadarıyla onun için mi çöktü acaba?

Bilen varmı?

mailturka aynen saglikli bicimde calisiyor herhangi bir sorun yok su ana kadar hic coktugunu gormedim yuzde 100 uptime gibi bir sey herahlde yakin olsa gerek
serazat
darkeagle wrote:
Yahoo Beta forever Cool

yaoo betanin hakikaten eski versiyondan cok daha yavas oldugu bir gercek ve bu tyeni versiyonda flash tabanli cok reklam var g-maile ozendiler maalesef
serazat
BURAK_X wrote:
Gmail güzel.Galiba neden diğer ufak yerlerede üye olduğumuzu anladım.Şimdi, ben daa amatörken site yapmak için mynete üye olmuştum o oradan kaldı, hotmail ise, yine amatörken msn için almıştım.İşte bu ve bunun gibi sebeplerden alıyoruz sanırsam Very Happy Very Happy Very Happy

en azindan neden suna bir uye tesekkur ederim. bir bakin neden sunan kac kisi var?
utkufb
www.ilkposta.com da fena deil.
selim06
utkufb wrote:

Evet ilk e-postamı oradan almıştım.Spam filtresi çok iyiydi öyle ki aktivasyon mailleri bile gelmiyordu...
Seregwethrin
serazat wrote:
mr.emre wrote:
sende bi sorun var..
isminin basina MR yzan yarim yamalak ingilizce meraklilarinda ayri bir sorun olsa gerek

Mesajlarına dikkat et serazat, burası atışma mekanı değil! Birilerine laf atmaya devam edersen uyarı alırsın!
utkufb
selim06 wrote:
utkufb wrote:

Evet ilk e-postamı oradan almıştım.Spam filtresi çok iyiydi öyle ki aktivasyon mailleri bile gelmiyordu...

valla bilmiyom. ben kendi frihimden çıkan emaili kullanıyom. beleş .be domain kapmıştım. baya fiyakalı oldu.
posof
hotmaili daha cok kullaniyorum gmail,yaho,mynet var kapanmasin diye aciyorum

hotmail en önemli özellikleri msn den gelen mailleri göre bilmen ve menusunun sade olması

gmail mail sistemi karşık acıkcası biraz dandik alan okadar onemli değil 1gb ne yukleyeceksin Smile
BURAK_X
serazat wrote:
BURAK_X wrote:

en azindan neden suna bir uye tesekkur ederim. bir bakin neden sunan kac kisi var?

Teşekkürler efenim Very Happy
sadece mantık yürüttüm ve geçmişe döndüm Very Happy Very Happy Very Happy
duckling
Yahoo! 'da en sinir olduğum şey birisine mail gönderirken aşama aşama sinir bozucu bi yol izlemesi. mail atmaktan bıktırıyo insanı.

Hotmail'de sinir bozucuları saymakla bitiremem o yüzden beğendiğim özelliğini söyleyim diycem o da yok...

Mynet 1 ay girmesen account'unu aktive etmen gerekiyor, o aradaki mesajlar da uçup gidiyor. kullanışsızlık abidesi yani...

Mailturka ve Inbox kullanmadım onlar için yorum yapamıycam...

Gmail'i 1 seneden fazla bir süredir kullanıyorum, hiçbir eksiğini görmedim. zaten adamlar beta olduğunu da yazmışlar. ne zaman girsem yeni özellikleri eklenmiş oluyor. ayrıca gmail servisini Top Level Domain'in varsa kendi host'unda gmail servisi sunabilmen için gmail'in dosyalarını yolluyorlar sana ve kendi gmail sunucunu kurabiliyorsun...

bazı arkadaşlar hotmail'i msn için kullandıklarını söylemişler ama Gmail'inizi msn için doğrulatıp da kullanabilirsiniz.

şu anda mail piyasasında Gmail'e rakip olacak bi sistem tanımıyorum. zaten bir programı kullanacksan tek bir şeye bakacaksın "© Google"
gatech
Gmailli tek gecerim arkadas ama cok yakinda yeni bir sey geliyor reklam gibi olmasin o yusden ismini soylemeyecegim
DarkJedi323
Msn messenger için Hotmail kullanırım. Normal e-mail oalrak Yahoo! kullanırım. Bazen de üniversitenin verdiği e-maili. Hiç mynet veya gmail kullanmadım. Kullanmayı da düşünmüyorum. Wink
kartal
Tabii ki gmail. Hem türkçe hem evrensel. Adamlar öyle ciddi çalışıyorlar ki. Tek kelime reklam koymadan en kaliteli hizmeti veriyorlar. Şimdi hesap ekleme fonksiyonu ile beraber daha da vazgeçilmez oldu.
Düşünsenize sitenizin e posta adresini dahi hem de kendi adresinizi gönderen ve alan olarak kullanarak, aktif tutuyorsunuz.
Yanda çıkan text reklamları saymazsak, tam bir özel mail kutusu. Neden gmail dışında bir araç kullanayım ki... Laughing
g_unit90
7 mesaj art arda atılır mı ?!?!

Ben gmail kullanıyorum güzel bir paneli var 3 gb ye yakın bir alan yeter bana
selim06
serazat wrote:
Seregwethrin wrote:
serazat wrote:
mr.emre wrote:
sende bi sorun var..

Mesajlarına dikkat et serazat, burası atışma mekanı değil! Birilerine laf atmaya devam edersen uyarı alırsın!

adam boyle aptalca birsey yaziyor sen mudahale etmiyorsun ben de nefsi mudafa yapiyorum atisma yeri degilse bu mesaji yazana niye mudahale etmedin jac gun orda durmmus o mesaj.

Kullandığınız üslüptan dolayı uyarı aldınız!.. Bütün arkadaşlar lütfen dikkatli olalım... Konudan da uzaklaşmayalım. Ayrıca eğer bir kullannıcının foruma yakışmayan bir üslup kullandığını görürseniz lütfen bunu Özel Mesaj ile bildiriniz. O başlıkta ona cevap yazmayınız.
efsane
valla ben hepsini kullanıyom. ama nasıl ?

mynet ---> 40 yılda 1 açarım oda blke olmasın diye
hotmail---> Msn adresi için kullanıyorum
gmail ----> Forumlara üye olurken çünkü çok reklam gönderiyo bazıları onuda pek açmam

1 tanede acayip bişi vardı ama onu unuttum neyse Smile
plusnettr
Sırtımızı Googleye dayadıktan sonra onun hızlı serverlarından Gmail tam bize göre... Smile Posta barındırma ve dosya ekleme alanları gayet geniş. Wink
bugra9
Gmailden Daha iyisini görmedim. Adamlar işini profesyonel yapıyorlar Benim sitemin mailinden ii olmasın Very Happy
posof
bugra9 wrote:
Gmailden Daha iyisini görmedim. Adamlar işini profesyonel yapıyorlar Benim sitemin mailinden ii olmasın Very Happy

vaybe bana hiçde güzel gelmemişti.

yahoo berbat en iyi homail kullanimi çok basit ve güvenli bence
bugra9
Gmaili bence bir daha kullan.
Hem Türkçe
Hem reklemsız(text reklamları saymazsak)
Hem 3gb ta yakın veri depolama. İstersen hiçbir mesajını silmeyebilirsin.
Hem güvenli
Ve en önemlisi bir mailde dosya gönderme limiti max 10mb. Bildiğim kadarıyla diğer maillerde bu 3-5mb arası. Bir mailde resim göndermek istesen diğerlerinde gönderemeyeceksin. GMAİL GİBİSİ YOK...
xray
Ben hepsinden azar azar kullanıyorum Smile Önce Hotmail sonra Mynet,sonra da Yahoo..yıllar önce açılan hesaplar..ancak Gmail çıktı çıkalı Gmail kullanıyorum genellikle.Mynet bloke olmasın diye..Hotmail de artık sürekli mailler oraya geldiği için ve messenger da olduğu için mecburen kullanıyorum. Gmail herşeyiyle fark atıyor diğerlerine bence.. Gmail Notifier'ımı da bilgisayarıma kurdum gelen maillerden anında heberim oluyor.Tıpkı MSN gibi Smile bence artık Gmail'in yanında GoogleTalk'u da kullanmak gerek..ben uğraştım ama alışkanlıklarından vazgeçemiyor insanlar:)
GaRDiYaN
diğerlerini bilmem ama ben bundan sonra gmail kullanacağım hotmaili hacklemişlerdi gmaile geçtim sonradan Rolling Eyes
efsane
Bence en iyisi gmail
2 gb lık yer alanı var daha ne istenilirki
doldurun doldurabilirseniz
kumlukoz
sanirim burda herkes gmail kullaniyor,
bide konu basligi dikkatimi cekti "türkler" derken bizlerde turk degilmiyiz
sanki baskalarindan bahsetmis gibi.. neyse.....

mynet; internette ilk turkce yayin veren posta sevisi oldugu icin(8 yildir hala kullaniyorum)
daha o zamanlar yahoo turkce degildi ve gmail piyasada yoktu bile
mynet mail suan 10 mb gönderme kapasitesi var
kullanisi hic iyi degil bunu bende biliyorum bazen serverin servis vermemesi cok oluyor.

msn en iyisi bence digerleri icin isin yokta o siteye git hasabini ac.....
ama msn iki isi bir arada göruyor.
karel
Gmail iyidirbence alanıda guzel Very Happy
grek
maynet belkide kullanım kolay olduğu için
ibrahim43
grek wrote:
maynet belkide kullanım kolay olduğu için

4 yıl önceki konuyu hortlatmışsın kardeş. Tekrar başlamasın bu tartışma. Yok hotmail mi gmail mi yahoo mu Smile
BURAK_X
anamm anılar depreşti Very Happy
ultimatermof
Bu hotmail'in kotası ne kadar? Ben sınırsız diye duymuştum. Zaten istediğim gibi birkaç MB'lık dosya alıp gönderebiliyorum da adamın biri bana 2MB dedi. "O yüzden gmail kullanın" diyordu. Sallıyor mu şimdi bu adam?
BURAK_X
ultimatermof wrote:
Bu hotmail'in kotası ne kadar? Ben sınırsız diye duymuştum. Zaten istediğim gibi birkaç MB'lık dosya alıp gönderebiliyorum da adamın biri bana 2MB dedi. "O yüzden gmail kullanın" diyordu. Sallıyor mu şimdi bu adam?

sanıyorum 2 mb den fazla
ibrahim43
Yok 2mb olayı baya eski galiba. Artık günümüzde kime yeter 2mb. Sınırsız diye biliyorum .
BURAK_X
mynetinki hala kaç acaba?
ibrahim43
BURAK_X wrote:
mynetinki hala kaç acaba?

Mynetin 5gb sanırsam tam emin değilim. Alttaki linkten bi bakın detaylara yinede:
http://yardim.mynet.com/yardim/index.php?action=artikel&cat=19&id=141&artlang=tr
meseloz
Gmail
yahoo
hotmail
3 ü de var ama illa birini seç deseler ben de Gmail'i seçerim heralde...