FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

En iyi Forum

DarkJedi323
Arkadaşlar böyle bir başlık bulamadım doalyısıyla açmak istedim.Eğer aynı başlıktan varsa yetkililer başlığı silebilir.

Forumumu değiştireceğim de önerilerinize ihtiyacım var. Ben Invision Power Board kullanıyordum eski hostumda. Ancak Frihostta IPB'nin her türlüsü yasak olduğu için forumu Frihost hesabıma taşıyamadım.

Frihostta kullanabileceğim, tavsiye ettiğiniz forumları sıralayabilir misiniz?

Teşekkürler.
mr.emre
Arrow Simple Machines Forum Wink
TheMentor
mr.emre wrote:

kesinlikle katılıyorum ayrıca phpbb de kullanabilirsin gayet güzel ama değişik bişiler istersen kesinlikle SMF
DarkJedi323
TheMentor wrote:
mr.emre wrote:

kesinlikle katılıyorum ayrıca phpbb de kullanabilirsin gayet güzel ama değişik bişiler istersen kesinlikle SMF

Peki bu SMF'nin son sürümü SMF 1.1.rc2 mi? Türkçe dil desteği de vardır sanırsam?
TheMentor
http://www.simplemachines.org/

burdan istediğin her türlü yardımı alabilirsin ayrıca ufak bir not düşmek istedim Türkçe dil desteği bulunmaktadır joomlada en çok kullanılan forumdur kendileri

saygılar
mr.emre
DarkJedi323 wrote:
TheMentor wrote:
mr.emre wrote:

Peki bu SMF'nin son sürümü SMF 1.1.rc2 mi? Türkçe dil desteği de vardır sanırsam?

son sürüm 1.1 rc2 türkçe destek forumu var
+
bide bu site var, ben sevmiyorum ama sen istersen bak http://www.smfturk.com/
DarkJedi323
mr.emre wrote:
DarkJedi323 wrote:
TheMentor wrote:
mr.emre wrote:

+

Hmm. Teşekkürler, işime yarayabilir.

Ben şuan SMF'yi upload ediyorum frihosta. Install guide'de :

Quote:

.....
- it is recommended that the session.use_trans_sid directive is set to Off.
- it is recommended that the session.use-cookies directive is set to On.
- it is recommended that the memory_limit directive is set to at least 8M.
- it is recommended that the max_execution_time directive is set to at least 15.
- it is recommended that the register_globals directive is set to Off.
.....

gibi şeyler var. Bunlarla bir sorunum olmaz değil mi?Birşey değiştirmeme gerek var mı? Question
mr.emre
ben kurarken değiştirmediğimi ve bi sorun olmadığını göz önünde bulundurarak "bi sorun çıkmaz bence" diyorum
DarkJedi323
Tamam. Çok teşekkürler önerileriniz ve yardımlarınız için.
dxhunter
Mybb hzilla gelisen bir forum scripti eger bir forum kuracak olsaydim kesinlikele MyBB kurardim Wink
arno
dxhunter wrote:
Mybb hzilla gelisen bir forum scripti eger bir forum kuracak olsaydim kesinlikele MyBB kurardim Wink

bence biraz daha geliştirseler daha iyi olur. ama bence şimdi phpbb veya smf kurulursa daha iyi olur.
selim06
Evet bence de SMF en az uğraştıran ve yüksek performansta verebilen bir sistem fakat ben Mercury Board kullanmaya başladım...Fakat başlangıç için idealdir SMF....
Coomedy
evet kesinlikle smf ye katılıyorum ama birde beğendiğim phpbvb var onuda incele derim ( php ve vbullettin birleştirilmiş,ve frih de yasak değil )
www.birnumara.uni.cc ben buraya kurmuştum ama pc. formatlandığı için download adresi şuan elimde değil ama bulursam söylerim.
sen yinede bi forumlarda arat derim..
Zyrobot
Bir kac yerden aldigin duyumlara gore Mybb 1 sen sonra Vbulletin ayarinda olucakmis ve ilerde paraliya donecekmis Confused Su an icin en ideali Smf ama Mybb de cok guzel Turkce destek alabileceginiz siteler var. Tam Destek.
DarkJedi323
Arkadaşlar sanırsam SMF'nin Türkçe dil paketinde forum özellikleri kısıtlı. Yani İngilizce'de(orijinalin) olan bi çok özellik Türkçe paketinde yok.

Screenshotlardan anlarsınız bunu.

Turkce forum

İngilizce Forum

Bir de sanırım bi çeşit bug var ki, login olurken ilk seferinde kabul etmiyor şifreyi , ikinci veya 3. de login olabiliyosun. Ayrıca Profil ayarlarını değiştirirken şifre girmek zorunlu ya, orda da şifreyi kabul etmiyor. Wink
selim06
İyi de onun nedeni farklı yani demek istediğim SMF de eğer bir yeri tercüme etmesseniz orası boşluk olarak gözükür...Hatta Türkçe bir mod yüklediğinizde ve İngilizceye geçtiğinizde de oralar boşluk olacaktır...Bu kadar basit!!!Yani kısıtlayamazlar falan...
DarkJedi323
selim06 wrote:
İyi de onun nedeni farklı yani demek istediğim SMF de eğer bir yeri tercüme etmesseniz orası boşluk olarak gözükür...Hatta Türkçe bir mod yüklediğinizde ve İngilizceye geçtiğinizde de oralar boşluk olacaktır...Bu kadar basit!!!Yani kısıtlayamazlar falan...
Türkçeye çevirmedikleri kısımlara giremiyorsun, çünkü boşluk oluyor oraları. Dolayısıyla oralardaki özelliklerden yararlanamıyosun.
posof
ipb forum gayet güzel neden yasaklamışlar acaba forumer in asp desteği olsa idi webwiz forum da cok güzel aslinda .)
mr.emre
ipb paralı diye yasak
DarkJedi323
posof wrote:
ipb forum gayet güzel neden yasaklamışlar acaba forumer in asp desteği olsa idi webwiz forum da cok güzel aslinda .)

Çoğu kişi lisanssız kullandığı için toptan çare yasaklamışlar. Smile Baş etmek zor oluyormuş. Hangisinin lisanslı hangisinin lisanssız olduğunu anlamaları baya zormuş.
posof
php-nukeyi lisansiz kullananda cok onu neden yasak etmiyorlarki Smile

neyse ipb olsayi güzel olurdu Smile
tolgaist
arkadaşlar her şey için teşekkür ederim işime yaradı Very Happy
utkufb
bence de SMF!
AcHiLLe5
en iyisi smf bence de
asteriks
Bu smf forumu bu hostta otamatik olarak kurabiliyormuyuz? Yoksa kendimiz mi yukleme yapacagız? Ben php forumu kullanım kolaylıgı açısından tercih ederim, tabi ki bir de ctracker eklenirse.
mr.emre
asteriks wrote:
Bu smf forumu bu hostta otamatik olarak kurabiliyormuyuz? Yoksa kendimiz mi yukleme yapacagız? Ben php forumu kullanım kolaylıgı açısından tercih ederim, tabi ki bir de ctracker eklenirse.

Server 1'de fantastico mevcut.

Sen şu an host alırsan Server 2'den alabilirsin.

Ama Server 2'dekilerde otomatik smf kuramaz, çünkü fantasticoda smf yok Very Happy
mr.emre
Orjinal bir şeyler istiyorsanız.

http://getvanilla.com/
coozy
Smf bencede... Smile
spl584
yenı favorim invision power board Wink
tuncadogus
kesinlikle phpBB
aFamous
mr.emre wrote:
DarkJedi323 wrote:
TheMentor wrote:
mr.emre wrote:

+
ayrıca SMF nin son sürümü rc2 deil rc3 tür. Wink

indirmek isteyenlere buyrun; indir;)[/url]
selim06:LÜTFEN FORUM KURALLARINI YENİDEN OKUYUNUZ LİNK DÜZELTİLMİŞTİR!
mr.emre
aFamous wrote:
mr.emre wrote:
DarkJedi323 wrote:
TheMentor wrote:
mr.emre wrote:

+
ayrıca SMF nin son sürümü rc2 deil rc3 tür. Wink

indirmek isteyenlere buyrun; indir;)[/url]

Tarih: Sal May 02, 2006 5:49 pm

+

Simple Machines ürünlerine direk link vermek yasak Evil or Very Mad
cafein
mambo kullan fena degil
muhendisabi
Bana soracak olursanız vbulletin. Çok detaylı olması mükemmel bir özellik. Ayrıca theme desteği, yeni modların yüklenebilir olması da çok etkin özellikler. Fakat bazı free alanlarda max sql packet size sorun çıkartıyor. Zaten kuramuyorsunuz bu durumda. Ayrıca free alanın smtp desteği veriyor olmasıda gerekiyor. Gerçi bu kısıtlar diğerleri için de bir miktar gerekiyor.
duckling
En iyisi kesinlikle IPB Smile

Yeni v2.2'ye rakip olacak başka bir forum yazılımı yok Very Happy

Şu anda IPB 2.2.2 kullanıyorum (yaklaşık bir aydır) ve SMF ve phpBB ile ne kadar vakit kaybettiğimi gördüm Very Happy
darkeagle
muhendisabi wrote:
Bana soracak olursanız vbulletin. Çok detaylı olması mükemmel bir özellik. Ayrıca theme desteği, yeni modların yüklenebilir olması da çok etkin özellikler. Fakat bazı free alanlarda max sql packet size sorun çıkartıyor. Zaten kuramuyorsunuz bu durumda. Ayrıca free alanın smtp desteği veriyor olmasıda gerekiyor. Gerçi bu kısıtlar diğerleri için de bir miktar gerekiyor.

vBulletin frihost forumlarında lisans problemi oluşturduğundan dolayı yasak.
darkeagle
Bu arada SMF nin birçok açığı bulunmakta. (En son çıkanını incelemedim)

Bence phpbb2 kullanım açısından rahat.

Yok işimi görmez die düşünüyorsanız phpbb2+ tavsiye ederim.
mr.emre
voooov hıza baaak

entegre küçük topluluklar için ideal Wink