FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Yarışma!!! En Parlak fikre, centilmene, sevilene 500MB...

extramedya
Arkadaşlar merhaba.

Uzun zamandır sessizdim ama takdir edin iş güç falan filan.
Öncelikle ticari imkanlarımı geliştirdim. Bir kaç danışmanlık falan derken şimdi de bir hosting firması kuracağım.

Bu firmanın server ihtiyacını reseller paket ile Amerika'dan bir vakıf aracılığı ile karşılama gayretindeyim. 10-15 güne kadar yaklaşık 35 GB alanı işletiyor olacağım. Tabii bu artabilir.

Ha bu arada hosttan sosyal sorumluluk projelerine ve yanı sıra parlak fikirlere de %20'lik bir kota düşünüyorum. Bunların her biri, 250-500 MB gibi olacak. Ama yanında limitsiz domain kaydı ve pop3 e posta imkanları da olacak. Bandwith'ı da en 5 gb olacak. (Artar azalmaz.)

Bu imkanı en az 5 yıl sağlamayı da sözleşme ile garanti edeceğim. Tabii kurallar dahilinde... (Bana ait Reklam, banner yok! Belki Powered isterim hepsi o. Belki de istemem canım...)

Şimdi sizlerden beklentime gelince...

Bir kere hepinizin web sitelerini incelemeye çalışıyorum, ama pek orijinal diyebileceğim bir fikre de rastlamadım. Gerçekten internetin ülkemizde gelişmesine katkıda bulunacak orijinal fikrim var diyorsanız bu topic'e yazın. Yok çok gizli diyorsanız, şimdilik bir ücretsiz serverden gösterin ya da bana ö.m. atın. Ama bu son tercihim. Fikir ilk kimden çıkarsa hostingi ona vereceğimden şüphe duymayın.

Bir yarışma olarak bakalım buna...

İşte ödüller:

Kategori 1:
En parlak fikir; web sitesi kurucusuna 500 MB+5GB Bdw.+unlimited addon domain+unlimited email pop3 + tabii ki ASP ve PHP + Fantasticco frihostta ne varsa var eksik yok fazlası. Diğerleri için bu özellikleri saymayacağım.
En parlak fikire en çok katkı sunana 250 MB+2,5GB Bdw.

Kategori 2:
En iyi toplumsal proje web sitesi fikri; web sitesi kurucusuna 500 MB+5GB Bdw.
En çok katkı sunana 250 MB+2,5GB Bdw.

Kategori 3:
Tabii ki üyelerin oyları ile

Forumumuzda en çok sevilen 250 MB+2,5GB Bdw.
Forumumuza en kaliteli paylaşım sunan 250 MB+2,5GB Bdw.

Bu arada aklıma gelmişken.

Ödül alanlara Domainler de benden ama tamamen size ait olacak. whoislerde de size ait görünecek şekilde konfigure edilecek ve panel şifreleri ile size teslim edilecek.

Anahtar teslim yani.

Son olarak bu kategorilerin oylama usulünün belirlenmesi ve uygulanmasını moderatörümüz Seregwethrin'in yapmasını isterim. Usul ve kaideyi ona bırakıyorum. İster oylama, ister açık mesaj.

Bu arada emeği karşılığı 500 MB+5GB Bdw. alanı (talebi halinde arttıracağım) TurkPano.com gibi gerekli bir foruma ev sahipliği yapsın diyerek kabul etmesini sevgili moderatör arkadaşımız Seregwethrin'den rica ediyorum.

Tek ricam var ben 15 güne kadar bu alımı tamamlarım. Sizlerde bu arada bu topicde usulü tartışın hatta fikirlerinizi önerin. Seregwethrin kardeşim de en fazla eğilim hangi yönde ise son kararı versin.

Frihostta günlerimi paylaştığım, pek fazla yazmasam da her bir mesajını okuduğum bu iyi yürekli arkadaşlarıma vefa borcumu böyle ödemek istiyorum.

Hergün topice bakacağım. Bu alanı gereksiz doldurmamaya önem veren, katkı sunan ve kalitemizi yükselten kişilerden seçeceğim 1 kişiye de ben şahsen 250 MB alanı hediye edeceğim.

Şimdiden hayırlı olsun.

Allaha emanet olun.
darkeagle
Kategori 1 ve 2 de fazla birşey yapabileceğimi sanmıyorum ama inş kategori 3 te başarılı olurum Laughing
insolent1
Sağolasın boyle bir yazın ve dusuncen icin extramedya.

Bence bir kişi değil burdaki cogu üye, oluşturulacak faydalı sitede katkı sağlamaya hazırdır.

Mesela herkesin çalışması ile geniş kapsamlı bir Türkiye tanıtımı hazırlanabilir.

Birçok dilde yazılar,tanıtımlar,şiirler,şarkı sözleri yer alabilir.

Mesela düşünsenize Mehmet Akif'in şiirlerinin ingilizceye çevrilmiş olup yayınlanmasını.

Türkiye'nin il il tanıtımı, turistlerin nerde ne yapacakları, neye dikkat etmeleri gerektiği,kazıklanmamaları için bilinclendirilmesi gibi bilgiler de yer alabilir.

Bence frihost taki kişilerle güzel fikirler gerceklestirilebilir.
extramedya
insolent1 wrote:

Bence bir kişi değil burdaki cogu üye, oluşturulacak faydalı sitede katkı sağlamaya hazırdır.

Mesela herkesin çalışması ile geniş kapsamlı bir Türkiye tanıtımı hazırlanabilir.

Mesela düşünsenize Mehmet Akif'in şiirlerinin ingilizceye çevrilmiş olup yayınlanmasını.

Türkiye'nin il il tanıtımı, turistlerin nerde ne yapacakları, neye dikkat etmeleri gerektiği,kazıklanmamaları için bilinclendirilmesi gibi bilgiler de yer alabilir.

Ben aynı zamanda Türkiye'de AB çalışmaları konusunda uzman bir ekipte yer alıyorum. Kapsamlı bir Türkiye portalı fikri hoş. Ama nasıl ve kaç dilde. En azından Eng, Deutsch ve French olmalı ki ilgi çeksin. Fakat bunu sevdim geliştirebilir misin?
extramedya
Arkadaşlar insolent1'in Türkiye Portalı fikrine katkılarınız var mı? Yoksa yeni fikirler çıkar mı? Cevaplar lütfen
selim06
Arkadaşım tam da ben bir düşünce içerisindeydim ama basit sayılabilir ya da beğenmeyen bir çok arkadaş çıkabilir...neticede siz bize tartışın demişsin bu arada da inşallah hostun hayırlı olur...(Bu arada diğer bütün projelere elimden gelen desteği verebilirim)
*Projem şudur ki bir arama yaptığımda http://islamic-forums.net adlı domainin boş olduğunu gördüm ayrıca http://islami-forum.com(net) domainleride boşta.(Site hem İngilizce hem de Türkçe olacak) benim düşüncem bu alanlara güzel bir forum konfigire edip tartışmaya açalım, islamın gerekli bilgilerini burada verelim, hem de gayri-müslim insanların düşüncelerini alalım onların bakış açısını öğrenelim...Bu konuda kolay bir domaine kurulmuş bir site yok baktım isterseniz sizde buyrun bakın hepsi domainland adlı firmada satılık alanlar...Sitenin asıl amacı hem İslam'a hizmet etmesi hem de benzeri siteler gibi cemaat,tarikat sitelerinden ayrı bir şekilde tutulması bu sayede salt bilgilerin verilebilmesi...Bu kadar yeter sanırım.İlgilenirseniz devam edebilirim...
Teşekkürler(Teklifiniz ve Beni Dinlediğiniz İçin)...
extramedya
selim06 wrote:
Arkadaşım tam da ben bir düşünce içerisindeydim ama basit sayılabilir ya da beğenmeyen bir çok arkadaş çıkabilir...neticede siz bize tartışın demişsin bu arada da inşallah hostun hayırlı olur...(Bu arada diğer bütün projelere elimden gelen desteği verebilirim)
*Projem şudur ki bir arama yaptığımda http://islamic-forums.net adlı domainin boş olduğunu gördüm ayrıca http://islami-forum.com(net) domainleride boşta.(Site hem İngilizce hem de Türkçe olacak) benim düşüncem bu alanlara güzel bir forum konfigire edip tartışmaya açalım, islamın gerekli bilgilerini burada verelim, hem de gayri-müslim insanların düşüncelerini alalım onların bakış açısını öğrenelim...Bu konuda kolay bir domaine kurulmuş bir site yok baktım isterseniz sizde buyrun bakın hepsi domainland adlı firmada satılık alanlar...Sitenin asıl amacı hem İslam'a hizmet etmesi hem de benzeri siteler gibi cemaat,tarikat sitelerinden ayrı bir şekilde tutulması bu sayede salt bilgilerin verilebilmesi...Bu kadar yeter sanırım.İlgilenirseniz devam edebilirim...

Selim kardeş fikir hoş. Bunu ben de gerekli görüyorum ama içinde farklı bir şeyler olmalı. Mesela din adamları da burada tartışmalı. Vatandaş da fikir yazmalı. Hatta papaz bile islama bakışını özgürce sunmalı.
Ben bu yönde gelişecek bir fikri desteklerim. Ama geliştirelim lütfen.

Çok iyi gidiyoruz....
selim06
extramedya wrote:
selim06 wrote:

Selim kardeş fikir hoş. Bunu ben de gerekli görüyorum ama içinde farklı bir şeyler olmalı. Mesela din adamları da burada tartışmalı. Vatandaş da fikir yazmalı. Hatta papaz bile islama bakışını özgürce sunmalı.
Ben bu yönde gelişecek bir fikri desteklerim. Ama geliştirelim lütfen.

Çok iyi gidiyoruz....

Zaten Forum dememizin anlamı bu yani herkes katılacak herkes düşüncesini belirtecek...Örneğin mezheplere göre bölümler olabilir,dediğim gibi diğer dinlerin fikirlerinin bölümü olabilr vs...Bir de eminim bize yardımcı olacak din adamlarını da bulabiliriz(tabi biraz bizim site duyulduktan sonra ama şimdilik 2-3 tanesi hazır gibi çünkü babam Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi o ve arkadaşları bize zor konularda yardımcı olabilir...)
Seregwethrin
extramedya'ya ilk olarak çok teşekkür ediyorum, çok güzel bir proje.

Bence yapılması gereken şudur, kendi kendimize "alan adımız tamam, hosting paketimiz tamam, en güzel nasıl bir site yapabilirim?" demek. Hayallerinizdeki gerçekten istediğiniz siteyi yapmak için tek gereken sizin çabanız olacak.
extramedya
Seregwethrin wrote:
extramedya'ya ilk olarak çok teşekkür ediyorum, çok güzel bir proje.

Bence yapılması gereken şudur, kendi kendimize "alan adımız tamam, hosting paketimiz tamam, en güzel nasıl bir site yapabilirim?" demek. Hayallerinizdeki gerçekten istediğiniz siteyi yapmak için tek gereken sizin çabanız olacak.

Moderatör dostumuzun dediği gibi sizlere kalan kafayı biraz çalıştırıp kaliteli fikirler üretmek. Hepinize saygım var ama fikirlerinize biraz daha fazla...

Bu arada benim varlığımı merak edenler için www.extramedya.com sitesi ile yakında faaliyette olacağım. Şimdilik bir undercons... sayfam var ama kısa zaman sonra kendi alanım ile sizlere oradan da sesleneceğim.

Bu arada duyuruları daha ulaşır kılmak adına bir e-posta topici açıp, oraya herkesin . öncelikte kontrol ettiği mail adresini de yazmasını rica ediyorum. Bu alandan gelecek olan adresleri frihost mail listemiz olarak düzenleyerek, foruma attığımız uyarı mesajlarını oralara da ileteceğim ki yeni gelişmelerden haberdar olun.

Tekrar teşekkürler hepinize ve ilginize. Bekliyorum... Wink
insolent1
extramedya wrote:
insolent1 wrote:

Ben aynı zamanda Türkiye'de AB çalışmaları konusunda uzman bir ekipte yer alıyorum. Kapsamlı bir Türkiye portalı fikri hoş. Ama nasıl ve kaç dilde. En azından Eng, Deutsch ve French olmalı ki ilgi çeksin. Fakat bunu sevdim geliştirebilir misin?

İnternetteki cevirme programları ile bi ölçüde diğer diller halledilebilir.

Forumdaki eski mesajları okursak (ki coğu mesaj silindi) ve üyeleri tanırsak bu konuda bir cok iş yapılabilir.

Mesela "reycancemre" bir çok dil biliyordu.
Çoğu kişi ingilizceden az da olsa anlıyor.

Türkiye tanıtımı ile de ilgili bir başlık vardı "borabora" tarafından yazılmıştı.Şimdi aradım bulamadım galiba o mesaj da silinmiş.Ya da ben bulamadım. Ayrıca general chat'e de ben yazdıydım. Onu da bulamadım. Very Happy

Başka kaynaklardan buldum.

Bi bakarsan iyi olur.

http://www.goldenhorn-rotary.com/ercu/ERCU_FLASH_tur.html

http://www.goldenhorn-rotary.com/ercu/ERCU_FLASH_eng.html

http://www.goldenhorn-rotary.com/ercu/ERCU_FLASH_fra.html

http://www.goldenhorn-rotary.com/ercu/ERCU_FLASH_ita.html

http://www.goldenhorn-rotary.com/ercu/ERCU_FLASH_ger.html

"tolgaist" in imzasında

Quote:

The losing side falls in love with other...

N.Hikmet

yazıyor.Görüldüğü gibi şiirlerin ingilizce yazılması hoş.

Benim geliştirebilmemden ziyade frihostun kullanıcıları ile çok şey yapılabilir.

Önemli olan organize olabilmek.

Bir kişi ile olabilecek işler değil bence.
vega
Türkiyenin tanıtımı fikri güzel.
selim06
evet arkadaşlar anlaşılan benim proje pek uygun değil(zaten ben de öyle düşünmeye başladım yani bizim neyimize öyle bir ortam yani işin profosyenelleri yapsın)ve düşündüm ki Türkiye Portalı fikri çok uygun fakat hazırda böyle bir çok site var o yüzden orjinal birşey çıkaralım ben bu projeye sürekli destek vermek isterim anlaşılan da yeni projeler ortaya çıkmıyor dolayısıyla ben bu projeye tam destek veriyorum ve özellikle İngilizce bölümlerde düzenlemeler yapabileceğimi düşünüyorum bir takım ruhu oluşturulabilr...
Not:bunu destek verenlerden biri olup 250mb host almak için yapmıyorum yanlış anlaşılmasın yoksa şu anda Frihost hesabım bile boş yani hosta pek ihtiyacım yok maksat güzel bir çalışma yapalım extramedya kardeşimizin yaptığı bu güzel teklifi iyi değerlendirelim...
insolent1
selim06 wrote:
evet arkadaşlar anlaşılan benim proje pek uygun değil(zaten ben de öyle düşünmeye başladım yani bizim neyimize öyle bir ortam yani işin profosyenelleri yapsın)ve düşündüm ki Türkiye Portalı fikri çok uygun fakat hazırda böyle bir çok site var o yüzden orjinal birşey çıkaralım ben bu projeye sürekli destek vermek isterim anlaşılan da yeni projeler ortaya çıkmıyor dolayısıyla ben bu projeye tam destek veriyorum ve özellikle İngilizce bölümlerde düzenlemeler yapabileceğimi düşünüyorum bir takım ruhu oluşturulabilr...
Not:bunu destek verenlerden biri olup 250mb host almak için yapmıyorum yanlış anlaşılmasın yoksa şu anda Frihost hesabım bile boş yani hosta pek ihtiyacım yok maksat güzel bir çalışma yapalım extramedya kardeşimizin yaptığı bu güzel teklifi iyi değerlendirelim...

Bence de bu iş profesyonelce yapılmalı ki bir fark olsun ve ciddi bir yarar sağlasın.

Senin gibi diğer arkadaslarda yardımcı olmalılar.

Ben de web sayfasında profesyonel değilim ve benim hostum da boş. Sadece kurcalıyorum.

Bu konuda Seregwethrin arkadaşın yardımcı olabiliceğini düşünüyorum. Bu işte profesyonel. Gerçi onun sınavı da yaklaşıyor.

Ama dediğim gibi frihosttaki üyelerin herbirinin bir katkısı olacağını dusunuyorum.

Profesyonel bir iş cıkarsa. Türkiyedeki otellerden, uçak firmalarından, bankalardan reklam alınabilir. Mesela Antalya 'daki oteller hakkında bilgiye fiyata ulasılabilecek. Sayfada o otelin bulunması karşılığında otel para odeyecek
gibi..

Herkesin bir katkısı olacağını dusunuyorum. Kimileri sayfa hazırlar kimileri logo,
kimileri bir öok sitede reklamımızı yapar, kimileri ingilizceye cevirir.
Yabancı sitelerde reklam yapar.

Hepmizin işleri olabilir zaman bulamayabiliriz ama hepimiz bu işe kalkışırsak hicbir sey aksamaz.
geyikkutuphanesi
Evt insolent bu işi çok önceden beri planlıyor. Fikir yeni değil. Yapılabileceği konusunda benim de inancım var.(Çalışmalara devam ortak Razz)) Hepimiz katkıda bulunmak isteriz. Yarışmayı herkes kazanmış olsun:D
insolent1
geyikkutuphanesi wrote:
Evt insolent bu işi çok önceden beri planlıyor. Fikir yeni değil. Yapılabileceği konusunda benim de inancım var.(Çalışmalara devam ortak Razz)) Hepimiz katkıda bulunmak isteriz. Yarışmayı herkes kazanmış olsun:D

Senin de hizmetlerini bekleriz. Çok faydan olur.

Bu arada bir şey itiraf edeyim,

henüz bi calısmam yok. sadece sözde. birilerinin hadi yapalım demesi lazım.profesyonellerin el atması lazım. Cool
geyikkutuphanesi
insolent1 wrote:
geyikkutuphanesi wrote:

Senin de hizmetlerini bekleriz. Çok faydan olur.

Bu arada bir şey itiraf edeyim,

henüz bi calısmam yok. sadece sözde. birilerinin hadi yapalım demesi lazım.profesyonellerin el atması lazım. Cool

Ben yardımcı olmam mı olurum tabi. Bize düşen görev neyse yapmaya hazırız. Very Happy Yeteneklerimizi seri bağlarsak profosyonellik olur.:p
extramedya
En başta dediğim gibi ben bir web hosting firması kuracağım.
Bu sebeple fikirlere olduğu kadar webmaster arkadaşlara da ihtiyacım olacak.
Bir de webmaster sitesi yapalım ama çok özel olsun. Sadece frihost ekibi ile başlasın. Daha sonra gerçekten yetenekli gördüğünüz arkadaşlara da önerelim siteyi ve üye edelim.
Ama üyelik de öyle kolay olmasın. En başta moderatörler atayalım. Birilerini yok etmek için ya da özgür ortamı yıkmak için değil ha. Sadece aramıza istemediğimizi almayalım diye.
Ben şirketim aracılığı ile başta kamu olmak üzere her kuruma web hizmeti vereceğim. Şu an bile 12 ye yakın kamu kurumu ile çalışıyorum ki sayı artacak. Tabii bununla birlikte iş gücüne de ihtiyaç duyuyorum. Ama öyle ofis mofis değil. Evden ADSL si olan her arkadaşın yapabileceği projeler getireyim. Tahtamız olsun. Bu işe talip olanlar arasından seçerek verelim işi, bitirince de parasını ödeyelim.
Emek sömürüsü falan değil tabii ki amaç. Herkes kazansın. Rayiçleri ne ise o rakamlarla halledelim aramızda. Başlarda dediğim gibi sayı çok olmasın sonra sonra seçerek yeni webmasterleri dahil edelim sisteme. Böylece sanal dünyanın en fazla iş yapan şirketini de vücuda getirelim.

Burada lazım olan ne. Domain, hosting ve bir de sıkı kurallarla idare edilen özgür bir forum sitesi.

İlk ikisi benden. Üçüncüyü siz düşünün hangi sistemi derseniz onu kuralım.
Kısacası hem okuyun, hem gezin, hem de istediğiniz zaman çalışıp harçlığınızı çıkarın.

Bu projenin kuruculuğuna yine, (Başı ÖSS ile dertte de olsa Seregwethrin dostumuzu önereceğim. Çünkü adaletine güveniyorum.

Her ay en az 20 iş potansiyeli benden (her ay artacak), dileyen iş getirsin komisyonunu alsın. Dileyen iş yapsın emeğinin hakkını alsın. Proje bu. Hadi bakalım gerisi de size kalmış.

Ülkenin en özgün forumunu birlikte kuralım.

Sevgiler dostlarım.

Bu arada yarışma sürüyor ama fikirler az gibi geldi bana. Biraz daha gayret arkadaşlar... Razz
selim06
insolent1 wrote:
selim06 wrote:

Bence de bu iş profesyonelce yapılmalı ki bir fark olsun ve ciddi bir yarar sağlasın.

Senin gibi diğer arkadaslarda yardımcı olmalılar.

Ben de web sayfasında profesyonel değilim ve benim hostum da boş. Sadece kurcalıyorum.

Bu konuda Seregwethrin arkadaşın yardımcı olabiliceğini düşünüyorum. Bu işte profesyonel. Gerçi onun sınavı da yaklaşıyor.

Ama dediğim gibi frihosttaki üyelerin herbirinin bir katkısı olacağını dusunuyorum.

Profesyonel bir iş cıkarsa. Türkiyedeki otellerden, uçak firmalarından, bankalardan reklam alınabilir. Mesela Antalya 'daki oteller hakkında bilgiye fiyata ulasılabilecek. Sayfada o otelin bulunması karşılığında otel para odeyecek
gibi..

Herkesin bir katkısı olacağını dusunuyorum. Kimileri sayfa hazırlar kimileri logo,
kimileri bir öok sitede reklamımızı yapar, kimileri ingilizceye cevirir.
Yabancı sitelerde reklam yapar.

Hepmizin işleri olabilir zaman bulamayabiliriz ama hepimiz bu işe kalkışırsak hicbir sey aksamaz.

Bu arada sanırım bir yanlış anlama oldu işin profosyenelleri yapsından kastım yani dini konularda falan bilgisi olandı yoksa webmaster işinde fena sayılmam sanırım ama iyi bir fikrim olmadığı için her yerde binlercesini bulabileceğimiz şeylerle site yapmıyorum...Ama söylediğin fikirler çok güzel bu arada extramedya beni de alın foruma harçlık için değil takım ruhu için Very Happy
insolent1
gercektende kadro kurulacaksa frihost bir fırsat.burda birbirimizi tanıyoruz. site forum hazırlaması reklamın yapılması forumlara yazılan yazıların duzenli ve eksiksiz kontrolü onemli konular.

bir diğer önemli olan şey yapılacak sitenin güvenliğinin sağlanması.bence bu işi de tufansaba kardeş i,yi yapar.

Very Happy

frihost gibi bir site kurmayı, hizmet yapmayı aylar onceki uoturkey'in "birleşip bi site kuralım" başlığı altında yazmıştım fakat benim onerim de baskalarının onerisi de gerceklesmemisti. Ayrıca mail hizmetinden falan da bahsetmiştim.

şimdi tuttuğumuz işi bırakmayalım.
selim06 nın dediği gibi takım ruhu için yapalım.ciddi para kazanılırsa zaten emeği gecenlere gereken yapılır.
(para işlerinde geyikkutuphanesi iyidir ben pek anlamam bu arada)
gerekirse irc işine de girilebilir.

Dediğim gibi diğer arkadaşların da katılımı lazım.

Seregwethrin,tufansaba,uoturkey,loserk,abone ve diğerleri nerdesiniz yau?
darkeagle
insolent1 wrote:
gercektende kadro kurulacaksa frihost bir fırsat.burda birbirimizi tanıyoruz. site forum hazırlaması reklamın yapılması forumlara yazılan yazıların duzenli ve eksiksiz kontrolü onemli konular.

bir diğer önemli olan şey yapılacak sitenin güvenliğinin sağlanması.bence bu işi de tufansaba kardeş i,yi yapar.

Very Happy

frihost gibi bir site kurmayı, hizmet yapmayı aylar onceki uoturkey'in "birleşip bi site kuralım" başlığı altında yazmıştım fakat benim onerim de baskalarının onerisi de gerceklesmemisti. Ayrıca mail hizmetinden falan da bahsetmiştim.

şimdi tuttuğumuz işi bırakmayalım.
selim06 nın dediği gibi takım ruhu için yapalım.ciddi para kazanılırsa zaten emeği gecenlere gereken yapılır.
(para işlerinde geyikkutuphanesi iyidir ben pek anlamam bu arada)
gerekirse irc işine de girilebilir.

Dediğim gibi diğer arkadaşların da katılımı lazım.

Seregwethrin,tufansaba,uoturkey,loserk,abone ve diğerleri nerdesiniz yau?

Uoturkey in dediği host olayını maddi olanaksızlıklardan dolayı iptal ettim.
Eğer güzel bir host kurabilmek için paramız olsa frihostuda geçeriz.
extramedya
Arkadaşlar işim gereği bir çok yurt dışı vakıf ve kurum ile de işbirliği çalışmalarım oluyor. Sanıldığı gibi adamlar bize düşmanlık falan da göstermiyorlar.

Bugüne kadar dahlim olan projelerle Türkiye'deki Sivil Toplum Kuruluşlarına nerede ise 1.000.000 $ kaynak sağladılar. Sadece AB fonları değil, başka vakıflar da var. Ama gördüğüm tek şey var adamlar da: Kişiye ya da kuruma değil, ülkesine göre de değil, projeye para veriyorlar.

Benim bir önceki mesajımda anlattığım öneri de bu tip projeler arasına girebilir. Nasıl mı? diye soracak olursanız. Ben de formülarize etme çabasındayım ama bulacağım.

Devletimiz de projelere destek veriyor. Bunları da inceliyorum. Fakat webmaster değilim ya da eksik biliyorum diye üzülmesin kimse. İllaki web ustası olmak şart değil ki. Site pazarlar, ya da bizim tarafımızdan yapılan sitelerin güncellenmesi işinde operatörlük yapar veya bizzat kişilerle olan randevularımıza onları yönlendiririz.

Niyet belli. Beceri ve para kazanmak. Ama doğru kalıplarla. Ama iyi hizmet vererek. Ticarette firmalar yaptıkları istikrarlı işler sebebi ile tercih edilirler. Biz de bunu yapabiliriz. Tek bir patronu olmayan ama içinde bir hiyerarşisi bulunan, dünyanın en özgür şirketlerinden birini vücuda getirebiliriz. Hayalim Google olmak değil ama gelecekte o da olabilir. Wink

Haydi devam düşünmeye ve üretmeye...
Bir çoğunuz daha ÖSS heyecanı yaşıyor. Bir kısmınız ise meslek ve geçim sıkıntısında. Hem derdinize ilaç olur hem geleceğinize ışık tutar bu uğraş..
Unutmayın işleyen demir ışıldar... Wink
kadikoy
Bir kere host ödülü falan olmasa bile sadece Frihost Turkish Forumun post kalitesini arttırması açısından gerçekten takdir ettim.

Arkadaşım extramedya Istanbul Forumunda mesajları ile bizleri yalnız bırakmıyor. Aynı zamanda meslektaşız. Bu sebeple fikrinin arkasındayım. Elimden gelen her şeyi sağlayacağım. Bu arada çalıştığım kurum ile konuşarak ben de extramedya emrine atıl host kapasitemizden %20 lik bir pay ayrılmasını isteyeceğim. Sanırım kabul ettirebilirim. Bu da yaklaşık 3 GB ve limitsiz bdw eder ki her halde yeni projelere taze kan oluverir.

Ayrıca web yapım projesi işi fikrini beğendim. Ben de katılmak isterim.
Bir hesap yaptım. 20-25 coder, bir o kadar da web grafiği yapan arkadaş olsa, biz de iyi bir pazarlama ekibi kursak, adam başına sadece 8-10 gün aktif çalışıp, 400-800 $ arası kazanmak mümkün. Yani özellikle öğrencilere ilaç olacak bir proje.

Extramedya'yı tanırım. Boşa sıkmaz. Yapacam dediyse yapacaktır. Ben yanındayım dostum. Her daim fikirlerine destek vereceğim... Laughing
siyahvemavi
Eh yani, extramedya durdu durdu yine vurdu.

Tebrik ederim. Hem yarışma hem de diğer proje için. Gerçekten ikisi de iyi düşünülmüş fikirler. Bir kez daha hayran oldum kafa yapına dostum...

Kadıköy'ün de dediği gibi hem para hem itibar kazandıracak bir proje bu.

Böylesine özgün konuları kendi forumunda tartışan Türk Frihosterları bondings duyuyor mu bilmem ama moderatör arkadaşlar mutlaka anlatırlar düşüncesindeyim. Hem fazla spam içerdiği iddia edilen forumumuzun aslında kafa yorulan konularda da çalıştığını herkese ispat edecek nitelikte bir konu başlığı ve içeriği var burada.

Ne diyeyim tebrikler tekrar tekrar... Yanınızdayım İstanbullu dostlarım...
siyahvemavi
Ben de uzun zamandır bir köy portalı kurmak isterdim. Yanlış anlamadınız köy dedim. Türkiye'nin en ücra ve en modern köylerinden manzaraların, tabii bunlar insan, hayvan, mimari, doğa ve folkrorik öğeler olabilir, yer aldığı bir portal. Burada her isteyen kendi köyünü anlatır, resimlerle süsler ve tanıtır. Aynı köyden olanlar da katkı sunar ve geliştirir. Ancak bir forum tarzında olmalı ki her isteyen katılabilsin.

Böylece bizler de ülkemizdeki güzellikleri tanıma fırsatı buluruz ha... Ne dersiniz? Wink

Yapalım mı?
kartal
Extramedya uzun zamandır gizli gizli bir faaliyet yürütüyordu. Ama ben doğrusu pek anlamıyordum. Ama bu webmaster forumu olayı gerçekten süper. Örnekleri var ama eşimin belirttiği anladığım kadarı ile daha da gelişmişi.

Çok sevdim bu fikri. Ama bana bile anlatmadan sizinle paylaştığı için de çok kızdım. Ben gidip oklavamı alayım. Sonra görüşürüz arkadaşlar... Laughing
kartal
Bu arada yazmadan edemeyeceğim. Eşimin bahsettiği yarışmada dağıtılacak bedava alanlardan hanımlara da kontenjan istiyorum. Yoksa birlikte kazanıp biriktirdiğimiz paraları hostinglere yatırmasına asla izin vermem.

Yarışmalarda harca, sitelere dağıt. Biz ne yapacağız. Aybaşı gelince kapıya ev sahibi dayanırsa görürüm seni o zaman... (Gerçi ev sahibi de annesi ya Laughing )

Şaka bir yana eşimin fikrine katılıyorum. Destekliyorum ve onu çoooookkk seviyorum.

Kusura bakmayın biraz aile forumuna dödü ama idare edin bu seferlik olur mu!!! Embarassed

Hepiniz kalın sağlıcakla...
arno
ben extramedya ya daha önce bi mesaj atmıştım zaten. şimdi de forumda yazayım. (extramedya forumda yazsam daha iyi olcağını söyledi. onun için mesajımı buraya kopyaladım) herkes fikrini belirtirse sevinirim

Uzun zaman önce aklıma gelen ve bi türlü gerçekleştiremediğim bi site projem var. projeye gelince bir matematik sitesinin kurulması. Sitenin amacı da şu olacak. öğrencilerin en az 100de 50sinin başarısız veya sevmediği bir ders olan matematiği sevdirmek ve ödüllü zeka soruları ile filan herkesin beyninin işlemesini sağlamak. ( işleyen demir pas tutmaz ) belki de böylece matematiğin ne kadar güzel bi alan olduğunu elimizden geldiği kadar duyurmak.

kendim lise son öğrencisiyim. bu sene öss var ve sürekli çalışıyorum. matematikten hep full çıkaramasamda matematiği çok seviyorum. bence matematik, insanın daha sağlıklı düşünebilmesine yardımcı oluyor. bundan dolayı da bence böyle bir sitenin gerekliliği söz konusu. 2 ay sonra tamamen bu işin sorumluluğunu da üstüme alabilirim.

benim parlak (belki sönük) fikrim bu. takdiri size bırakıyorum.

iyi günler.
selim06
arno wrote:
ben extramedya ya daha önce bi mesaj atmıştım zaten. şimdi de forumda yazayım. (extramedya forumda yazsam daha iyi olcağını söyledi. onun için mesajımı buraya kopyaladım) herkes fikrini belirtirse sevinirim

Uzun zaman önce aklıma gelen ve bi türlü gerçekleştiremediğim bi site projem var. projeye gelince bir matematik sitesinin kurulması. Sitenin amacı da şu olacak. öğrencilerin en az 100de 50sinin başarısız veya sevmediği bir ders olan matematiği sevdirmek ve ödüllü zeka soruları ile filan herkesin beyninin işlemesini sağlamak. ( işleyen demir pas tutmaz ) belki de böylece matematiğin ne kadar güzel bi alan olduğunu elimizden geldiği kadar duyurmak.

kendim lise son öğrencisiyim. bu sene öss var ve sürekli çalışıyorum. matematikten hep full çıkaramasamda matematiği çok seviyorum. bence matematik, insanın daha sağlıklı düşünebilmesine yardımcı oluyor. bundan dolayı da bence böyle bir sitenin gerekliliği söz konusu. 2 ay sonra tamamen bu işin sorumluluğunu da üstüme alabilirim.

iyi günler.

Bence de fena bir fikir değil ben de lise 1 öğrencisiyim ve Matematiği gerçekten çok seviyorum fakat birkaç problem var:
*Bu yönde yapılan bir çok site var ve bunlar özellikle üniversite öğrencileri ve hocaları tarafından destekleniyor....
*Matematik'i internetten okuyarak öğrenemiyeceğimizi bizde biliyoruz en azından çok pratik gerekecek ki biz bunu karşılayacak soruya sahip değiliz(Soruları kitaplardan alamayız hepsi ISSN veya ISBN numarası ile hak sahiplerince tescillidir.)
Yine de teşekkürler kızma dediğiniz gibi tartışıyoruz...
Dillian
"extramedya" Şuandaki paketler ve fiyatlarını bi yazar mısın?
vega
güzel bir ödev sitesi olabilir.
arno
selim06 wrote:
arno wrote:

iyi günler.

Bence de fena bir fikir değil ben de lise 1 öğrencisiyim ve Matematiği gerçekten çok seviyorum fakat birkaç problem var:
*Bu yönde yapılan bir çok site var ve bunlar özellikle üniversite öğrencileri ve hocaları tarafından destekleniyor....
*Matematik'i internetten okuyarak öğrenemiyeceğimizi bizde biliyoruz en azından çok pratik gerekecek ki biz bunu karşılayacak soruya sahip değiliz(Soruları kitaplardan alamayız hepsi ISSN veya ISBN numarası ile hak sahiplerince tescillidir.)
Yine de teşekkürler kızma dediğiniz gibi tartışıyoruz...

Bence soru yazmak o kadar da zor değil. bu sene lise sonum. yaza boş olacağımdan dolayı sabahtan akşama kadar en az 30 tane matematik sorusu yapabilirim. Sonuçta bir problem yapmak veya geometri sorusu yapmak için genelde bi cevaba göre ve seçeceğin soru kalıbına göre soruyu yaparsın ki en azından bi yolla çözüme ulaşılabilinsin. Benim gibi sitede 4-5 kişi daha bu işle ilgilenebilecek insanlar olsa günde 100 soru eder ve bu da küçümsenmeyecek bi sayı bence.

tabi bu siteyi sadece lise veya ortaokul öğrencileri çapında düşünmemiz gerekiyor. Matematik biliminden kopmak istemeyen kişiler de vardır mutlaka. Mesela extramedya matematik mühendisi. o da mecburen matematikten kopmayacaktır. Bir de şöyle bir durum var. Eğer istediğim üni.ye gidersem kendimi bu konuda daha çok geliştirebilirim ve siteyi de o ölçü de geliştirebilirim.

sürekli kendimden bahsettim ama durumu benim gibi olan bi çok arkadaş olduğunu düşünüyorum. yani tek başıma değilde hepimiz birlikte yaparız siteyi...
arno
vega wrote:
güzel bir ödev sitesi olabilir.

ödev sitesinde yapılabilecek tek şey reklam alıp para kazanmak. üyelere de iyi not almaktan ve kolaya kaçmaktan başka hiç birşey sağlamaz. Herkes kendi ödevini kendisi yapsın. Benim görüşüm bu Confused
fatihalp89
Açıkkaynak üzerine yapılması gerektiğini düşünüyorum
ben firefox üzerine çalışmıştım mesela nedenfirefox.tk

Openoffice sitesi güzel fakat forumu yok
Firefox forumu kilitlendi
linuz dağıtımlarının (pardus) ve vs. Tanıtılacağı ve yaygınlaştırılmaya çalışılacağı Portal (site ve forum)
Idea Idea Idea Idea
extramedya
Dillian wrote:
"extramedya" Şuandaki paketler ve fiyatlarını bi yazar mısın?

Henüz paket fiyatlarını belirlemedim ama piyasaya ilk giriş olacağından çarpıcı olacak emin olabilirsin.

Tahmin ediyorum 15 Haziran itibarı ile başlarım. Biraz gecikebilir, fakat çok fazla sürmez.

Fakat ücretsiz host haklarınızı daha önce açabilirim.

Yazmaya ve tartışmaya devam dostlarım.
extramedya
Bir soru ben sorayım.

Her tür matematiksel işlem ve öğeyi (semboller dahil) kullanarak, sayıları istediğiniz kadar birleştirip ayırarak (yani tek tek, ikşer yada üç, dördü bir arada) bu sonucu bulunuz.

6 tane 7'yi kullanarak 1000 sayısını elde edebilir misiniz?
arno
extramedya wrote:
Bir soru ben sorayım.

Her tür matematiksel işlem ve öğeyi (semboller dahil) kullanarak, sayıları istediğiniz kadar birleştirip ayırarak (yani tek tek, ikşer yada üç, dördü bir arada) bu sonucu bulunuz.

Şimdilik 8 taneyle bulsak olur mu? düz mantıkla (7777-777)7=1000 çıkıyo Very Happy
insolent1
arno wrote:
extramedya wrote:
Bir soru ben sorayım.

Şimdilik 8 taneyle bulsak olur mu? düz mantıkla (7777-777)7=1000 çıkıyo Very Happy

8 tane 7den bin sayısı

bu da benden Arrow

binler basamağına : 7/7=1
yüzlere: 7-7=0
onlara: 7-7=0
birlere 7-7=0

Razz
arno
insolent1 wrote:
arno wrote:
extramedya wrote:
Bir soru ben sorayım.

8 tane 7den bin sayısı

bu da benden Arrow

binler basamağına : 7/7=1
yüzlere: 7-7=0
onlara: 7-7=0
birlere 7-7=0

Razz

8 taneyke bulunuyo bi sürü yaw. 6 taneyle bulması zor ki yazmış extrameda Laughing
kadikoy
Quote:
ExtraMedya demiş ki:
Bir soru ben sorayım.

Bence sorunun cevabı içinde gizli.
Öncelikle sayıları bırakım sembollere yani kısa yola bakalım.

6 tane 7 yi şöyle yazalım.

777 777

Sonra semboller ekleyelim.

777/,777=1000

Nasıl ama Wink
kadikoy
Ben de sorayım bakalım.

Tüm matematik öğelerini (sınır yok) kullanarak, her sayıyı 1 kez kullanarak sonucu bulabilirsiniz.

Sayılarımız 1,2,3,4,5 Bulacağınız sonuç ise 55

Ama mutlaka her sayıyı bir kez kullanacaksınız.

Cevaplar lütfen Rolling Eyes
selim06
kadikoy wrote:
Ben de sorayım bakalım.

Tüm matematik öğelerini (sınır yok) kullanarak, her sayıyı 1 kez kullanarak sonucu bulabilirsiniz.

Sayılarımız 1,2,3,4,5 Bulacağınız sonuç ise 55

Ama mutlaka her sayıyı bir kez kullanacaksınız.

Cevaplar lütfen Rolling Eyes

hepsinin karelerini alın 1+4+9+16+25=55
insolent1
4!+3*2*5+1

bu da benden
arno
insolent1 wrote:
4!+3*2*5+1

bu da benden

Applause
kadikoy
Bu da benden.

(4! - ((2!x3!)+1)) x 5 = 55

Nasıl ama! Wink
arno
[(4*3)-2+1]*5 = 55

Bu da benden olsun bari Very Happy
arno
1+(2*3)*(5+4) = 55

daha yazayım mı? Very Happy vahiy gelmeye başladı da, bende anlayamadım nasıl oluyo...
arno
(5!/2)-[(4!/3!)+1]=55

Bu da faktöriyellisi Very Happy
evertone
arkadaşlar bu konu forumlarda baya bi arkalara düşmüş. bu konuyu başlatan arkadaşı da hiç göremiyoruz forumlarda. olmayacak sanırım böyle bir olay...
selim06
evertone wrote:
arkadaşlar bu konu forumlarda baya bi arkalara düşmüş. bu konuyu başlatan arkadaşı da hiç göremiyoruz forumlarda. olmayacak sanırım böyle bir olay...

Valla host reseller işlemini zaten Haziran da tamamlarım demişti,o yüzden bekliyoruz.Eğer olmazsa da hepinizin canı sağolsun beyin fırtınası yapmış olduk.
evertone
selim06 wrote:
evertone wrote:

Valla host reseller işlemini zaten Haziran da tamamlarım demişti,o yüzden bekliyoruz.Eğer olmazsa da hepinizin canı sağolsun beyin fırtınası yapmış olduk.

haklısın ama soru soran da yok artık Smile ben bulursam sorayım bi tane...
fatihalp89
sitede halen çalışma var bu sitede diyor.

Acaba şuan bu işle ilgilenmiyor abimiz Crying or Very sad
arno
Bi tane soru da ben sorayım bari.

Elinizde iki kefeli elektronik bir terazi ve 80 adet misket var. Bu misketlerin 79 adedi 5 gram, 1 adedi ise 10 gram. Misketlerin boyu ayni olduğundan fazla olan misket fark edilmiyor. 4 tartışta bu fazla olan misketi net olarak bulabilir misiniz?
extramedya
fatihalp89 wrote:

Valla arkadaşlar ne söylese haktır. Ticaret böyle bir şey işte.
İşi fazla ciddiye aldığımızdan mıdır? Bilmiyorum ama hazırlığa biraz fazla mesai harcadık bu doğru. Fakat az bir şey kaldı, yakında açarız inşaallah.
Ben başlangıçta server hizmetini yani reselleri yurt dışından almayı planlamıştım. Ama şimdi strateji değişti. Bu işi Türkiye'den ve kendimiz yapmaya karar verdik.
Doğal olarak maliyetler ve süreç değişti. Çok ciddi ve masraflı bir süreç yürütüyoruz. Anlayış göstereceğinizi umuyorum.
extramedya
Bunun yanında yarışma topicini ara sıra inceledim. İster istemez iş matematik platformuna sürükleniyor. E tabii üniversite sınavı hazırlığı yapan arkadaşların yoğunluğu, sene sonuna yaklaşırken sınav telaşınız falan anlayabiliyorum sizleri. Ancak benim gecikmemi fırsat bilerek proje üretmek için artık önünüzde kısa da olsa verimli değerlendirecek bir zaman diliminiz var.
Bence üretin. Sizin yerinizde olsam, hiç gerçekleştiremesem de proje üretmekten vazgeçmem. En büyük beyin jimnastiği bu zaten.
Hepinize sevgiler dostlarım.
kadikoy
Projeyi extramedya ile birlikte yürütüyoruz. Çok haklı. Baştan programladığımız tüm işleri sil baştan yaptık. Belki de atıl kapasite ile 1-2 yıl çalışmayı göz önüne alarak baştan doğrusunu yapalım. Parayı başta kaybedelim, sonradan müşteri kaybetmekten iyidir mantığını güdüyoruz. Gerçi para extramedya'nın ama olsun. Very Happy Nasıl olsa gani... Kısacası merak etmeyin. Belki uzadı ama" beklenildiğine değecek bir host firması kazanacak ülkemiz. Yanında da tabii ki sizler. Bu arada benden duymadınız. Arkadaşım hepinizin maillerini topladı. Belki de ilk müşterileri de sizler olacaksınız. Ama TAMAMEN ÜCRETSİZ!!!
Bu sebeple bence proje üretmeyi ihmal etmeyin. Ama üretemedim ya da iyi bir şey çıkmıyor diye de üzülmeyin ve sabırla bekleyin...
selim06
extramedya wrote:
fatihalp89 wrote:

Valla arkadaşlar ne söylese haktır. Ticaret böyle bir şey işte.
İşi fazla ciddiye aldığımızdan mıdır? Bilmiyorum ama hazırlığa biraz fazla mesai harcadık bu doğru. Fakat az bir şey kaldı, yakında açarız inşaallah.
Ben başlangıçta server hizmetini yani reselleri yurt dışından almayı planlamıştım. Ama şimdi strateji değişti. Bu işi Türkiye'den ve kendimiz yapmaya karar verdik.
Doğal olarak maliyetler ve süreç değişti. Çok ciddi ve masraflı bir süreç yürütüyoruz. Anlayış göstereceğinizi umuyorum.

Allah kolaylık versin ama Turkiye'den hosting yapmak çok zor bir olay max 2mb internet bağlantısına karşı ABD'deki triband(her biri 45mb)'lik teknolojiler işin zorluğunu ortaya koyuyor.Sadece bir öneri ama sanırım Türkiye'den olması hostun çekiciliğini azaltıcaktır bence yeniden gözden geçirin.Teklifiniz için tekrar teşekkürler...
cafein
Ben Ana sayfasında Türkiye Haritası olan bir site kurulmasını isterdim her bolgeye veya sehire tıklanıldıgında bolumun acılıp bilgi resimler sosyal konular yapılaabilinecek seylerin listelenmesini Her şehirden bir gorevli kendi sayfasını update edebilecek ve sonucta sık guncellenen Türkiye'yi Oncelikle Bizlerin sonra Yabancıların daha iyi tanımasını saglamak
arno
extramedya wrote:
Bunun yanında yarışma topicini ara sıra inceledim. İster istemez iş matematik platformuna sürükleniyor. E tabii üniversite sınavı hazırlığı yapan arkadaşların yoğunluğu, sene sonuna yaklaşırken sınav telaşınız falan anlayabiliyorum sizleri. Ancak benim gecikmemi fırsat bilerek proje üretmek için artık önünüzde kısa da olsa verimli değerlendirecek bir zaman diliminiz var.
Bence üretin. Sizin yerinizde olsam, hiç gerçekleştiremesem de proje üretmekten vazgeçmem. En büyük beyin jimnastiği bu zaten.
Hepinize sevgiler dostlarım.

olay matematik platformu olursa yarışmayı ben kazanmış oluyorum heralde :p

bu arada cafeinin fikri de bence çok güzel.

şirket açıldığı zaman parasıyla da alırız biz bedava olması gerekmiyor Smile
tuncadogus
kadikoy art arda bir sürü mesaj atıyor ve genellikler extra mediadan sonra

ve kimsenin bir iş yaptığı yok
selim06
tuncadogus wrote:

Açıkcası;
Kartal
Kadikoy
Extramedya
aynı IP adreslerini kullanıyorlar! Fakat iş ortağı(ya da arkadaşı) oldukları için tolerans gösterilebilir(mesala kardeş olan Frihost kullanıcıları var aynı IP'den bağlanıyorlar). Fakat bu durum benim de dikkatimi çekti.Seregwrethin accountları onaylarken bir şeyler biliyordur mutlaka yani dikkat edeceğim bundan sonra tabi Seregwrethinle konuşursam bi iyi olacak.
kadikoy
selim06 wrote:
tuncadogus wrote:

Açıkcası;
Kartal
Kadikoy
Extramedya
aynı IP adreslerini kullanıyorlar! Fakat iş ortağı(ya da arkadaşı) oldukları için tolerans gösterilebilir(mesala kardeş olan Frihost kullanıcıları var aynı IP'den bağlanıyorlar). Fakat bu durum benim de dikkatimi çekti.Seregwrethin accountları onaylarken bir şeyler biliyordur mutlaka yani dikkat edeceğim bundan sonra tabi Seregwrethinle konuşursam bi iyi olacak.

selim06 arkadaşımız doğru söylemiş. Ben, extramedya ve kartal aynı yerde hep birlikte çalışıyoruz. Açıkçası extramedya buna ihtiyac duymasa da onu da ben getirdim frihosta. Biliyorsunuz belki Kartal'da extramedya'nın eşi. Yani doğal olarak rekabet olsun diye o da bizi izleyerek burayı(tüm gizli tutma çabamıza rağmen buldu) Şu sıralar extramedya şirket kurulumu sebebiyle, ne hostu takip ediyor ne de açıkçası buraya uğruyor. Fakat internet omurgası üzerine ve nerede ise 160.000 YTL'lik yatırım ile serverini kurdu. Son teknik analizlerini de yaptıktan sonra hareket başlayacak. O zaman tabii olarak verdiği host sözlerini de uygulamaya geçirecektir. Zaten her görüşmede "Frihosttaki arkadaşlara mahçup olduk. Ama kalitesiz bir şey yapacağıma biraz daha mahçup kalayım daha iyi diyor."
Arkadaşlar öncelikle belirteyim extramedya'nın gerçekten de bu hosta ihtiyacı yok. Evet bazı sitelerini buradan yayınladı. Hala da yayınladıkları var ama parasal açıdan bir sorunu olmadığından bunları da yavaş yavaş kaydıracaktır kendi hostuna.
kadikoy
Neticeye gelince selim06 haklı bir tepki verse de ortaya çıkacak ve %100 yerli bir host vakfı'nı görünce hepiniz şaşacaksınız. Evet "HOST VAKFI" dedim. Fikir bu! Kafası çalışan ama yeterince maddi olanağı olmayan gençlere interneti daha rahat kullanmaları amacı ile server ve hatta domain tahsisi yapacak, özellikle de öğrenci olan, yeni projelerine kaynak arayan gençlere yönelik bir alanda önemli bir boşluğu dolduracak müthiş bir proje bu. selim06 haklı. Biz üçümüzde aynı yerden giriş yapıp mesajlarımızı yollayarak, host hakkımızı koruyoruz. Daha da ötesi birbirimize ayrılmaz bağlarla kenetliyiz. Ama sahtekar değiliz. Bunu en iyi türkçe forum kullanıcıları bilirler.
Neyse ne. Bundan sonrası moderatör dostlarımıza düşüyor. İster banlayın, ister devam deyin. Ama unutmayın ki sömürgeci değiliz.
Amaç ülkede zaten pahalı olan internet erişimi sebebi ile ailelerinden bir de server ve domain parası isteyemeyen binlerce genç beyine yol açacak bir fikre hayat vermek.
Hepinizi seviyoruz.
I love frihost and frihoster...
selim06
Teşekkürler...Tabi ki ban söz konusu değil(en azından benim tarafımdan). Umarım başarıya ulaşır bu orjinal ve yararlı çalışmanız görünen o ki altyapısını sağlam kuruyorsunuz!İyi şanslar Cool
extramedya
tuncadogus wrote:
kadikoy art arda bir sürü mesaj atıyor ve genellikler extra mediadan sonra ve kimsenin bir iş yaptığı yok

Teşekkürler tuncadogus Very Happy

Bu hostun eskilerinden ama az paylaşanlarından olduğunuzu kayıt tarihi ve mesaj sayınıza bakınca görmekteyim. Haklısınız. Bizler hemen hemen ardarda mesaj atmaktayız. Çünkü işimizin arasında vakit bulup foruma birimiz girdiğinde, diğerinin puanına bakar. Kritik durumda ise hemen diğerini de uyarır ve o da mesajlarını gönderip, gereken puan seviyesine çıkar.
Sanırım bilmektesinizdir ki bizler aslında internet işi ile profesyonelce ilgilenmekteyiz. Yani "ekmek paramızı" bu işten kazanmaktayız. Tabii net maliyetler göz önüne alınınca bu biraz zor. Sürekli ve akıcı bir potansiyel gerekli. İşimizi ilk kurduğumuzda sadece internet dedik ve o yolda da yürüdük. Yanında esas mesleğimiz olan gazetecilik de hep var oldu. Ama bizi tanıtım alanından öteye geçmedi.
37 yaşındayım. 18 yaşımdan bu yana aktif çalışıyorum. Matematik Mühendisliği ve iletişim eğitimi gördüm. Kazancımla hep bir şeyler yapmaya çabaladım. Hamdolsun. Standartlarımı da hayli geliştirdim. Burada ara verip puan alalım... Very Happy
extramedya
Halen internet üzerinden sesli veri yani IP Telefon üzerine kurulumlar yapmaktayım. Müşterilerim arasında ülkemizin hatırı sayılır çok şubeli firmaları da var.
Peki soracaksın. Bunca iş güç var da neden host almadın şimdiye kadar diye. Aslında aldım. Ama kendime değil müşterilerime. Onlara verdiğim hizmetten kırparak kendime de alan oluşturmak zor değil (reseller yani) fakat buna tenezzül etmek istemedim. Sonuçta kadıköy sağolsun burayı bana gösterdi. Ben de hepiniz gibi mesajlar gönderip kayıt oldum ve bugün hala aranızdayım.
Hosting firmalarının tutarsızlıkları sebebi ile yaşadığım bir kaç sorun sebebi ile de host firması kurma isteği doğdu. Kadıköy sağolsun yazmış, hayli de para yatırarak bu işi de kuruyorum. Mirasyedi değilim, 19 yılın birikimini koyuyorum ortaya. Elimde çok az nakitim kaldı ama olsun inanıyorum değecek...
extramedya
Sadede gelirsek. Bir yandan da sizler gibi, hepimiz gibi ücretsiz hizmetlerden faydalanan pırıl pırıl gençlere imkan sağlamak için yeni bir oluşumu kurma çabasına giriştim. Yaptığım basit aralarında bir kaç teknoloji şirketinin de olduğu 17 kurumun serverlarından onların belirlediği miktarı bir sanal vakıf bünyesinde toplayıp arz edeceğim. Buralara kurulacak orijinal fikirlerle oluşan sitelerin domainlerini de server sahibi firmaya ödeteceğim. Kısacası sizlerin cebinden para çıkmayacak. Fakat alan adının da sitenin de sahibi siz olacaksınız. O firma da sadece küçük bir powered yazısı ile bunu sosyal sorumluluk çalışması olarak duyuracak.
Şimdi bunların konu ile ilgisi ne diyeceksiniz biliyorum.

Fakat bu hizmetten hepimiz faydalanıyoruz. Üstelik hepimiz aynı ülkenin vatandaşlarıyız. Amacımız da aynı. Mesaajlarımızla bilinçlerimizi geliştirmek, sitelerimizle türk internetinin gelişimine katkıda bulunmak. (Burada Türk kelimesi şöven bir amaçla kullanılmamıştır. Ulus anlamındadır.)

Biz bize eleştiri sunacaksak bunu mod arkadaşlara öm ile sorabilir, onlardan da doğruları öğrenebilirsiniz. Neticede bunu içimizde tutarak "Kol kırılır, yen içinde kalır" mantığı ile yaparsak daha doğru bir yaklaşım olur inancındayım.

Ben olsam böyle yapardım. Bunların bir kısmını moderatör arkadaşlarım zaten biliyordu. Hepiniz öğrenin istedim.
Lütfen artık birbirimizle uğraşıp kırmak yerine, ortaya daha kararlı bir üslup ve daha fazla birlik mesajı koyalım.

Yine de teşekkürler.

Hepinize sevgiler...
insolent1
kadikoy wrote:
Ben, extramedya ve kartal aynı yerde hep birlikte çalışıyoruz. Açıkçası extramedya buna ihtiyac duymasa da onu da ben getirdim frihosta. Biliyorsunuz belki Kartal'da extramedya'nın eşi. Yani doğal olarak rekabet olsun diye o da bizi izleyerek burayı(tüm gizli tutma çabamıza rağmen buldu)

siyahvemavi wrote:
Kartal yine yapmış yapacağını. Geleli bir kaç gün oldu ama hemen topicler, tartışmalar falan. Forumda hemen duruma hakim olmuş...
Bu arada kendileri benim eşim olurlar ama maaşallah kendi kendine benim hep gizli saklı girdiğim frihostu da keşfetmişler.

Kusuruma bakmayın kafam biraz karıştı.
siyahmavi?=extramedya

??
Yanlış anlaşılmak ve başkalarının yanlış anlaşılmasını istemem.Sadece kafam karıstı...
geyikkutuphanesi
insolent1 wrote:
kadikoy wrote:
Ben, extramedya ve kartal aynı yerde hep birlikte çalışıyoruz. Açıkçası extramedya buna ihtiyac duymasa da onu da ben getirdim frihosta. Biliyorsunuz belki Kartal'da extramedya'nın eşi. Yani doğal olarak rekabet olsun diye o da bizi izleyerek burayı(tüm gizli tutma çabamıza rağmen buldu)

siyahvemavi wrote:
Kartal yine yapmış yapacağını. Geleli bir kaç gün oldu ama hemen topicler, tartışmalar falan. Forumda hemen duruma hakim olmuş...
Bu arada kendileri benim eşim olurlar ama maaşallah kendi kendine benim hep gizli saklı girdiğim frihostu da keşfetmişler.

Kusuruma bakmayın kafam biraz karıştı.
siyahmavi?=extramedya

??
Yanlış anlaşılmak ve başkalarının yanlış anlaşılmasını istemem.Sadece kafam karıstı...

ooo evettt çok çılgın bi noktayı yakalamışsın Very Happy
Eğer siyahmavi = extramedya eşitliği doğru değilse vay onların halineee Razz
extramedya
Herkes düşüncesini açıklamakta özgür.
Ancak, temel bir nokta var ki bunu anlamış değilim. Varsayalım ki bu nicklerle hep ben giriyor ve farklı farklı kişilermiş gibi mesajlar yazıyorum (ki öyle değil ama varsayalım)

Size ne zararı olurdu?

Arkadaşlar bunları çok büyük bir olay gibi kaşıyıp kaşıyıp sunacağınıza biraz üretken olup yeni fikirler sunsanız, bizler de nasiplensek fena mı olacak. Tuhaf ama milletçe böyle olduk. Önce politikacılarla başladı bu anlayış, şimdi herkesi sardı.

Madem benim aldığımı düşünüyorsunuz. Siz de alın 2'şer üçer. Beşer.
Size zararı mı oluyor bunun.

Neyse... Hepinize sevgiler. Benim gerçekten çok işim var. Bunlarla uğraşacak vaktim hiç yok...
mr.emre
up yapalım biraz ne oldu bu konu Rolling Eyes
cavbela
sanırım extramedya başaramadı. ama canı sağolsun. . . belkide yarın çıkar hooppp karşınızdayımm diye. .. . .
loserk
bu 3 lünün yaptığı iş gerçekten çok güzel ve geleceğe yatırım açısından çok faydalı olur inşallah... destekliyorum valla,bravo size.... Pray Pray
tuncadogus
extramedya wrote:
tuncadogus wrote:
kadikoy art arda bir sürü mesaj atıyor ve genellikler extra mediadan sonra ve kimsenin bir iş yaptığı yok

Teşekkürler tuncadogus Very Happy

Bu hostun eskilerinden ama az paylaşanlarından olduğunuzu kayıt tarihi ve mesaj sayınıza bakınca görmekteyim. Haklısınız. Bizler hemen hemen ardarda mesaj atmaktayız. Çünkü işimizin arasında vakit bulup foruma birimiz girdiğinde, diğerinin puanına bakar. Kritik durumda ise hemen diğerini de uyarır ve o da mesajlarını gönderip, gereken puan seviyesine çıkar.
Sanırım bilmektesinizdir ki bizler aslında internet işi ile profesyonelce ilgilenmekteyiz. Yani "ekmek paramızı" bu işten kazanmaktayız. Tabii net maliyetler göz önüne alınınca bu biraz zor. Sürekli ve akıcı bir potansiyel gerekli. İşimizi ilk kurduğumuzda sadece internet dedik ve o yolda da yürüdük. Yanında esas mesleğimiz olan gazetecilik de hep var oldu. Ama bizi tanıtım alanından öteye geçmedi.
37 yaşındayım. 18 yaşımdan bu yana aktif çalışıyorum. Matematik Mühendisliği ve iletişim eğitimi gördüm. Kazancımla hep bir şeyler yapmaya çabaladım. Hamdolsun. Standartlarımı da hayli geliştirdim. Burada ara verip puan alalım... Very Happy

ben senden daha eskiyim benim kim olduğum bilen çok bu forumda ve artık silelim bu başlığı lütfen