FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

phpBB3 tema arıyorum

arno
arkadaşlar phpbb3 teması nerden bulabilirim. bir de bunun türkçe dil paketi de lazım. gerçi ben yavaş yavaş türkçeye çevirmeye başladım ama yine de hazır varsa daha iyi olur...
dxhunter
Phpbb3 mu ? yenimi cikti bu yeni duyuyorum.
mr.emre
benim bildiğim kadarıyla forumup gibi site yapıyo öyle phpbb3 adıyla
bb'yi değiştirmişler
onun teması falan içinde oluyo
eğer anladığım şeyi kasteddiysen
tufansaba
phpbb3 phpbb group tarafından üzerinde çok çalışılan yeni bir phpbb forum sistemidir

daha bi teması yok malesef

çok çalışılıyor ve phpbbden ayrılan üzerindew en çok emeği geçen bir coder ayrıldığı için bu sistemin çıkış tarihide uzadı

kısacası teması yok Very Happy
arno
zaten biliyordum böyle diyeceğinizi. Bende şaşırdım ilk önce. İndirmeyecektim gerek yok diye ama indirdim. Sonra da yükledim. Ama tek fark sadece teması değiştirilmiş gibi duruyordu. Sonra admin kontrol paneline girince herşey değiştirilmiş olduğunu gördüm. invision power board un kontrol paneline benziyordu. buraya ekliyorum resmini...
Not: Sanırım bu beta versyonmuş. Ama gayet güzel olmuş. Daha da geliştirirlerse muhteşem olur.
Trible
şuanda beta versiyonu ve kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Final versiyonu yakında çıkar
arno
Trible wrote:
şuanda beta versiyonu ve kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Final versiyonu yakında çıkar

Neden tavsiye etmiyosun ki? Belki bi kaç sorun vardır. ama ben daha karşılaşmadım. Ayrıca türkçeye de çevirdim çoğunu. belki phpbbye gönderirim türkçe language pack olarak. ama cidden çok güzel yapmışlar...
TheMentor
Trible wrote:

yani betalarda illa sorun çıkcak diye bir şey yok arkadaşım
tufansaba
hata çıkabilir ve çıkmışta olabilir ondan beta denmesi ve kullanılmamasının önerilmesi normal ve phpbbde aynısı diyor

CVS kullanarak upgradeleri yapmayı unutmayın
arno
tufansaba wrote:
hata çıkabilir ve çıkmışta olabilir ondan beta denmesi ve kullanılmamasının önerilmesi normal ve phpbbde aynısı diyor

CVS kullanarak upgradeleri yapmayı unutmayın

cvs bölümünün olayı nedir??
tufansaba
CVS Nedir?

Canverden Alıntı Yaptım

yigini wrote:
CVS'yi artık tüm açık kaynak kodlu yazılımlar kullanıyor. Versiyonlama sistemi gibi bir şey. Genelde birden fazla kodlayan olduğu zaman tercih edilir. Eş zamanlı kod değişikliklerine olanak sağlar.

the_alorak wrote:
http://area51.phpbb.com/cvs/
Dan en son tarihi indir.Sonra kurmadan önce bir hata gibi bişey verecek ordaki mesajd ayazan dosyayı açıp içindeki o kodu sil sonra kullanabilirsin.

the_alorak wrote:
CVS de gerçek zamanlı dosya indirme biçimi kısaca belirli periyotlarda sürüm yükseliyor(değişiklikler oluyor) ve bu sürümler belirtilen aralıklarda otomatikmen yeni sürüm gibi algılanıyor ve siz bunu indiriyorsunuz.Yani her gün yeni sürümü çıkıyor gibi birşey.Çok fazla değişiklik olmasa da kodlarda hafif oynamalar olabiliyor.
arno
tufan saol. ama ben sorduktan sonra araştırdım. anladım ne olduğunu. bu arada phpbb3 denilen forum gelişme aşamasında olduğu için bazı açıklar veya eksikliler olabiliceğini söylüyorlar. ama her gün bulununan hatalar güncelleniyor ve forumun şekli bile değişiyor. kullanıcılar hataları bildiriyorlar adamlar da düzeltiyor.

ben bu forumu kullanmayı düşünüyorum ama hergün bişeyler değiştiği için şuan vazgeçtim. ama final versyonu çıktığı zaman kesinlikle tavsiye ederim.
uoturkey
Gerçekten güzel gözüküyor admin yönetimi falan ama beta versiyonlarda çoğu zaman açık oluyor ve upload yaparken de sürüm çakışıklığı olabiliyor.Bu yüzden biraz bekleyip sonra tam sürüm çıkınca kullanırsanız bence site daha uzun ömürlü olabilir...
tufansaba
Denemek İsteyenler Aşağıdaki Linkten Bakabilirler Şifresiz userseız bir giriş yapılabiliyor ayrıca admin panelinede bakabilirsiniz

http://www.phpbbhacks.com/phpbb300/
dxhunter
PHPbb nin tek artısı bence bol miktarda theme bulabiliyorsun kendine gore tufanin verdigi yeri inceledim pek fark yok 2.19 surumu ile hep yerinde sayiyor bu phpbb. Mybb yi oneriyorum herkeze Wink
arno
dxhunter wrote:
PHPbb nin tek artısı bence bol miktarda theme bulabiliyorsun kendine gore tufanin verdigi yeri inceledim pek fark yok 2.19 surumu ile hep yerinde sayiyor bu phpbb. Mybb yi oneriyorum herkeze Wink

Görüntü olarak pek bi değişiklik yok. ama admin paneli baya bi değişimiş. ayrıca bazı modlar yüklü olarak geliyor... ama beta olduğu için sürekli bişeyleri değiştiriyolar. ben iki sürümünü denedim. arasında baya bi fark vardı. ilk indirdiğimde bi tane bug vardı. ötekisinde o bugı kaldırmıçlar. git gide düzeltiyorlar. ama yine de hata vardır. en iyisi tam sürümü çıktığı zaman kullanmak...
fatihalp89
tufansaba wrote:
Denemek İsteyenler Aşağıdaki Linkten Bakabilirler Şifresiz userseız bir giriş yapılabiliyor ayrıca admin panelinede bakabilirsiniz

buradaki admin paneli ile yukardaki resimdeki panel farklı

Question
arno
fatihalp89 wrote:
tufansaba wrote:

buradaki admin paneli ile yukardaki resimdeki panel farklı

Question

ya bu phpbb3ü sürekli güncelliyorlar. Zaen beta sürümü bunlar. Tam kesinleşmedi. Am çok güzel yapacaklarına eminim...
abone
phpBB3 güzel olacağa benziyor..finalini dört gözle bekliyorum
nester
www.tematurk.com bak orada her turlu tema var