FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Bilgisayarına uzaktan bağlanma^^

Pcko
Arkadaşlar geçen gün bilgisayarı karıştırırken uzak masaüstü iconu dikkatimi çekti ve kullanmak istedim.,
Önce bilgisayarıma administrator şifresi atadım.
Winxp yardımına göz attım Bilgisyarım sağ klik/özellikler/uzak sekmesine geldim
2 tane kutucuk var
bu bilgisayardan Uzakta......
Kullanıcıların bu bilgisayara...
diye başlayan bunlara klik attım.
daha sonra Uzak kullanıcıları seç dedim admini görünce ellemedim uygula tamam deyip çıktım
Aynı ağ üzerinde başka bir bilgisayardan uzak bağlantıya tıklayıp bilgisayarıma bağlanmak istedim şifremi girdim ve ok bilgisayarıma bağlandım aynen masaüstündeyim ve tüm uygulamalara hakimim.
Çok hoşuma gitti ve beğendim.

Şimdi sorum geliyor arkadaşlar.
Code:
Aynı grupta olmayan mesela bi cafeye gitsem bilgisayarıma bağlanmak istesem nasıl bağlanırım?
Seregwethrin
http://www.inndir.com/program.php?id=2209

Bunu dene

Ama dikkat et bilgisayarlarda firewall filan varsa sorun yaşanabilir.
selim06
XNETSTATS adlı program sana yardımcı olur fakat bu program suistimallere açık biraz(Lamerler kullanıyor ve PC hacklediklerini sanıyorlar o yüzden linki vermeyeyim...)
TheMentor
bunun için bir çok program kullanabilrsin ama dedikleri gibi biraz suistimal edilen programlar
dxhunter
Evdeki bilgisayarina girmek istersen baska bir yerden cafeden falan Calistira mstsc yaziyorsun ve o an evdeki pcnin IP numarasını yazicaksin sonra kullanici adi ve sifreni grerek girebilirsin.

Daha detayli bir sekilde anlatan bir dokuman var elimde guzel bisi Word dokumanidir.
http://www.hemenpaylas.com/download/250737/Uzaktan_masaustu_yardim.rar.html
Pcko
dxhunter wrote:

Daha detayli bir sekilde anlatan bir dokuman var elimde guzel bisi Word dokumanidir.
http://www.hemenpaylas.com/download/250737/Uzaktan_masaustu_yardim.rar.html

Saolun dostlar walla hepiniz harikasınız.
Önce döküman yollayan arkaşımıza teşekkür emek harcamış.
Seregwethrin,selim06 tabiki sizlerede öncelikle
dx avcısı arkadaşımın dökümanını indirdim Statik ip olayını bilmiyodum dökümanı sayesinde bişi daha öğrendim.
Seregwethrin arkadaşımın linkini verdiği programıda kullanıcam.
Ancak aynı ağdan mstsc den belki aynı grupta olduğumuz için olmadı ama başka bi yerden mutlaka deneyeceğim...
İlginiz için saolun arkadaşlar.
tolgaozbek
Şayet modemden nat ayarlarını doğru yaparsan, mutlaka bağlanırsın. Bir de DMZ diye arat bakalım ne bulacaksınWink bilgisayarının local ip sini dmz(demilitarized ..zone gibi bişeydi) e atarsan dışarıdan gelen bütün bağlantıları bilgisayarına yönlendirmiş olursun. Harika bir şey ama güvenlik açısından çok sağlıklı olmayacaktır. Bu nedenle bilgisayarında yalnızca bir portu açık tutup oradan sınırlı bir alana paylaşım vermek en iyisi bence;)
Pcko
Şimdi arkadaşlar hepinizin verdiği bilgiler çok kıymetli saolun.
Yalnız benim işyerindeki bilgisayar adsl ye hub üzerinden erişiyor.,
Nat ayarlarını nasıl yapabilirim?
DMZ diye bilgisayarımda arattım herhangi bir belge bulamadı(gizli-sistem dosyaları dahil)
Bir portu açık bırakmak doğrudur diyorsunuz ama ben o portu nasıl bulurum ve nerden açarım.
Biliyorum çok soruyorum ama bilmediğimden yardımcı olursanız sevinirim!
dxhunter
Kardes ilk once ana makinaya otur yani modemin oldugu PC ye sonra modemin icine gir genelde 10.0.0.2 veya 192.168.1.1 gibidir bu sonra NAT veya DMZ diye bisiler ara 3389 nolu portu acman lazim yoksa giremessin modemin portunu acmak icin bir kac site var oraya bak.

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

http://www.tcpsecurity.com/doc/adsl/portacmak.html

Veya google dan modeminin ismini yazip port acma diye arattir mutlaka cikar Wink
Pcko
Saolun dostlar hepiniz harikasınız!!!!!!!!!!!
Verdiğiniz bu bilgiler eminim bir tek ben dil başka kişilerinde işine yaracaktır.
utkufb
bu güvenliği azaltır gibime geliyor.
hasgerya
bu işleri yapacaksan en harikası team weaver tavsiyemdir ben bununla cok arkadaşıma yardım ettim ve forum arkadaşlarıma pvp ko falan kurdum sizinde işinize yarayacaktır
aligultekin34
teamviewer diye bi program var bende bunu tavsiye ediyom.Güzel bi programdır.Türkçe dilde mevcuttur
meseloz
hasgerya wrote:
bu işleri yapacaksan en harikası team weaver tavsiyemdir ben bununla cok arkadaşıma yardım ettim ve forum arkadaşlarıma pvp ko falan kurdum sizinde işinize yarayacaktır

Kesinlikle!
Ben de bir ara baya uğraşmıştım bu işlerle. Uzaktan hem ailem bazen yardım istiyor telefonda tarif et şuraya bas buraya bas 1 saat telefonla konuşuyoz nerdeyse, çok zor oluyordu, hem de eş dost akraba falan. baktım böyle olmayacak bir gün oturdum araştırdım uzak masaüstü bağlantı programlarını. Hem radmin'i falan hem başka bazı programları indirdim kurdum çalıştırdım. Ama en kullanışlısı ve ayrıntılı ayar gerektirmeyeni TeamViewer oldu. Direk kurup (hatta kurmadan) bağlanabiliyorsunuz masaüstü yönetimi şeklinde karşıdaki bilgisayarı kullanabiliyorsunuz. Sadece ekran paylaşımı vs. modları da var. Hem de programın ticari olmayan kullanımlar için bedava olması ayrı bir güzellik. Kullanım açısından on numara bir program.
Fakat makineye kurulduğunda bir güvenlik açığı oluşturuyor mudur onu bilmeyeceğim. Çünkü eğer uzak bilgisayara Ctrl+Alt+Del falan atmak gerekecekse bilgisayar başlarken program da açılacak şekilde ayarlamak gerekiyor. Bunun sonuçları ne olur tam bilemiyorum. Ama buna illa gerek yok zaten iki bilgisayar da internete bağlı olduğundan karşı bilgisayarın başındakine msn'den falan Ctrl+Alt+Del yap falan denebilir illa lazımsa.
Uzun lafın kısası. Program bana ilaç gibi geldi tavsiye ederim. Smile