FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Aylık ADSL kullanım miktarınız nedir?

Aylık Kullanımız
1GB
20%
 20%  [ 6 ]
2GB
10%
 10%  [ 3 ]
3GB
33%
 33%  [ 10 ]
4GB
36%
 36%  [ 11 ]
Total Votes : 30

selim06
ADSL kotanızın aylık ortalama ne kadarını kullanıyorsunuz?Sorma nedenim Türk Telekom'a yüklenen bu öfkenin nedenini öğrenmek yani eğer kotanız 15gb olsaydı bile ne kadarını doldururdunuz ben kendi adıma söyleyim max 3gb şimdi 2gb olmuyor bile...Düşündüğümde Türk telekom hızı artırsa yeter tabi kotada aynı ölçüde fakat Avrupadaki gibi olması için çok beklşiyeceğiz.Peki siz ne düşünüyorsunuz?
Zyrobot
3 Gb. kota var ama deselerki senin kotan bu ay 15 Gb. valla 10 gunde doldururum Laughing ama 3 gb. su anda 2 gb. i gectim. Sad
darkeagle
ADSL kullansa idim halim ne olurdu acaba?

Ayda yaklaşık 100GB ye yakın indiriyorumdur.
ADSL hızında 10GB yi bile dolduramazlar bir ayda Laughing
Seregwethrin
512 adsl saniyede 64kb çekebilir. ADSL asimetrik olduğu için sürekli 64 çekemez ve türk telekomun hatları çok kaliteli olmadığı için bu ortalama 52kb diyelim.

Saniyede 52kb
Dakikada 52 * 60

Saatte 52 * 60 * 60

Günde 52 * 60 * 60 * 24 = 4492800 kbyte = 4.5 Gbyte

Yani bütün gün download yaptığınızda eğer bant genişliğinizi tamamen kullanırsanız kotayı aşarsınız üstüne bide 15 ytl gelir Smile.

Ben sadece site gezme ile 2,5gb olmuş şimdiden. Nasıl oldu anlamıyorum. Neyse yazın sınırsız yaptırtcam zaten.
uoturkey
Ben 3 GB'ın yanından çok döndüm ama 2 aydır 1 GB zor yapıyorum fazla kullanmaz oldum ilk zamanlarda olduğu gibi...Ama şu var ki ADSL çok iyi oldu.
darkeagle
ADSL den cacık olmaz Laughing
TheMentor
darkeagle wrote:

kardeş sorması ayıp ama sende ne var merak ettim uydudan filan mı çekiyorsun?
darkeagle
TheMentor wrote:
darkeagle wrote:

24 MBPS Uydu Sistemi
TheMentor
darkeagle wrote:
TheMentor wrote:
darkeagle wrote:

24 MBPS Uydu Sistemi

bak üstüne basmışım Wink
serazat
bende 256k adsl var aylık 25-40Gb arası indirme işlemi yapıyorum
tufansaba
256k adsl ile ayda ortalama 8-10gb

offline uydu download ile yaklaşık 20gb filan işte Very Happy
Coomedy
yaw acaba adsl almaktan vaz mı geçsem ...
uydu fiyatları nedir neddeğildir biraz bilgilendirirmisiniz?
umarım çok pahalı değildir..hadi kurulum masrafı falan olurda kullandıınkadar falanmı ödüyorsun nasıl oluyor?
tufansaba
uyduda upload olayı yoktur
Seregwethrin
Skyrunner2 var onlarda upload da var download da var. Ama darkeagle kullandığı sistemi aylık ödediği miktarı bizmle paylaşırsa güzel olur Smile. Yada bildiği uydu hakkındaki diğer şeyleri, fiyatları vs...
darkeagle
Seregwethrin wrote:
Skyrunner2 var onlarda upload da var download da var. Ama darkeagle kullandığı sistemi aylık ödediği miktarı bizmle paylaşırsa güzel olur Smile. Yada bildiği uydu hakkındaki diğer şeyleri, fiyatları vs...

Fiyatını ben ödemiyorum.

Sponsorum sağlıyor her şeyini.
serdaralp
3 gp kotalı olduğu için mecbur 3 gp yazıyorum..Ama 4 gb a çıktığım zamanlarda olmuyor değil

f
tolgaozbek
yaa arkadaşlar normal next xci2000 le offline da olsa bir şeyler indirebilirmiyiz mesela? ve nasıl yaparız??
tufansaba
aynı cihaz bende var ama sadece tv izlemek için Very Happy

offline download yapmak içinse skystar2 kartına ihtiyacın var yani pcye PCI girişine takıyorsun sonra bir adet çanak anten o antende uelsat W3 yörüngesine çevirerek (d*g*t*rk) gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra indirebiliyorsun

tabi bunu bir programla sadece dosya filtrelemesi yapabiliyorsun yani nettte gezinme arama vs... yok

prgramı açıyorsun ve indiriyor Very Happy 20-30 dosyayı boyutuna ve hızına göre ortlama yarım saat mesela 50şer mblik dosyalar var yarım saatte bitiyor Very Happy
velet974
darkeagle wrote:

sen az indiriyorsun ben 6016 dsl ile ayda 100 gb ı bulduğumu biliyorum. Ama şuan 512 ile ayda 40 gb a yakın download yapıyorum.
Coomedy
tufansaba wrote:
aynı cihaz bende var ama sadece tv izlemek için Very Happy

offline download yapmak içinse skystar2 kartına ihtiyacın var yani pcye PCI girişine takıyorsun sonra bir adet çanak anten o antende uelsat W3 yörüngesine çevirerek (d*g*t*rk) gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra indirebiliyorsun

tabi bunu bir programla sadece dosya filtrelemesi yapabiliyorsun yani nettte gezinme arama vs... yok

prgramı açıyorsun ve indiriyor Very Happy 20-30 dosyayı boyutuna ve hızına göre ortlama yarım saat mesela 50şer mblik dosyalar var yarım saatte bitiyor Very Happy

peki buna ücret ödüyormusun yani kaçakmı yoluyor?
ve uploadda olmuyor?ozaman msn vs. gibi programlar kullanılmaz,google olmaz,buraya msj yazamayız vs.vs.vs... ne anlamı varki...
ama bunla ilgili biraz açıklayıcı şeyler yazarsanız sevinirim.( o kartı nerden bulabilirim 7 nekadara? bana 2500 frıh+ e alırmısın bitane Razz Smile )

darkeagle ne sponsoru oluyor o?bi sorsana fiyatını zahmet olmazsa?
darkeagle
Coomedy wrote:

Adını vermeyeyim şimdi Laughing
Bu firmanın kendi ağının bi ucu bende.
arno
darkeagle wrote:
Coomedy wrote:

ben anlamış değilim darkeagle yi ve sponsorlarını. buralarda harcanıyor çocuk. sponsorları var ama beleş host kullanıyor Exclamation
abone
genelde 2.8 GB civarı,çok nadir 3GB'ın üzerinde
mr.emre
sildim

Wink
darkeagle
tufansaba wrote:
uyduda upload olayı yoktur

Öyle de güzel oluyo ki Very Happy
darkeagle
arno wrote:
darkeagle wrote:
Coomedy wrote:

ben anlamış değilim darkeagle yi ve sponsorlarını. buralarda harcanıyor çocuk. sponsorları var ama beleş host kullanıyor Exclamation

Sınıf sitesine para vercek veya oturup ta onun için host dilenecek kadar da enayi değilim Laughing
arno
10 milyonu dilenmem diyosun ama 10 milyonu da vermem diyosun. bence ilginç bi yaklaşım Laughing
darkeagle
arno wrote:
10 milyonu dilenmem diyosun ama 10 milyonu da vermem diyosun. bence ilginç bi yaklaşım Laughing

ainen Laughing
tufansaba
devir değişmiş Very Happy upload lısıda çıkmış uyduların Laughing

offline download herkes tarfından bilinip ve kaçak demiyelim bu kaçaklıkla alakası yok biraz araştırmakla nasıl download yapıldığı öğrenilebilir Wink

coomedy sen ister offline download yap ister yapma beni ilgilendirmez bunun için gidip barayı bastırıyorsun mac adresini kaydettiririp istediğin özellikleri kullanabiliyorsun Smile

ve offline download öyle güsel oluyorki Very Happy
fatihalp89
darkeagle yaptığın işlemde hata var

4.387 gb olur 1024kb= 1mb Very Happy

Ben tt ye inat kotalı internetin var Bol bol upload yapıyorum
b17
belki garip gelecek size ama 2 gb'ı geçmedim şimdiye kadar hiç.Genelde 1 gb gibi olur kullandığım...
insolent1
b17 wrote:
belki garip gelecek size ama 2 gb'ı geçmedim şimdiye kadar hiç.Genelde 1 gb gibi olur kullandığım...

garip değil ben de gecmedim
utkufb
bikeresinde 3 gb kotanın dolmasına 30 mb kalmıştı. ama bir arkadaş doldurupta 2 gb geçti bile.

Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Laughing Laughing Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Laughing Laughing Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Laughing Laughing
hikomen
Ben daha geçen ay bağlattım. 3 gb yi 15 mb geçtim. ama ne hesaplarla tutturdum. Son 2 gün 2 gb lik birdownload ım vrdı. onuda sadece site gezerek yaptım. Son 2 gün de baktım dolmayacak bir film indirdim. E biraz geçti ama canımız sağolsun. bakalım bu ay ne olacak. şimdilik 1,5 gb dolmuş durumda.
darkeagle
fatihalp89 wrote:
darkeagle yaptığın işlemde hata var

4.387 gb olur 1024kb= 1mb Very Happy

Ben tt ye inat kotalı internetin var Bol bol upload yapıyorum

Hangi İşlemde Question
borabora
mart ayında kotayı aşmışım Laughing

Quote:
Aylık Transfer Bilgileri
Yıl Ay Toplam Upload Toplam Download
2005 Aralık 0
(0 Byte) 0
(0 Byte)
2006 Ocak 218.723.902
(208,591 MB) 2.002.071.867
(1,865 GB)
2006 Şubat 379.103.374
(361,541 MB) 2.890.569.833
(2,692 GB)
2006 Mart 636.254.923
(606,78 MB) 3.656.401.870
(3,405 GB)
2006 Nisan 580.191.819
(553,314 MB) 2.465.692.701
(2,296 GB)
2006 Mayıs 156.567.807
(149,315 MB) 1.013.342.143
(966,398 MB)
okan_ceza
3gb 3gb hep boyle yaw faturalarıda odeyemedikk Very Happy Sad,

alıntı wrote:
Aylık Transfer Bilgileri
Yıl Ay Toplam Upload Toplam Download
2007 Nisan 629.287.334
(600,135 MB) 2.890.887.429
(2,692 GB)
2007 Mayıs 183.800.221
(175,286 MB) 1.801.714.499
(1,678 GB)
2007 Haziran 594.928.885
(567,368 MB) 4.743.948.375
(4,418 GB)

maniac_ea
sizin yine ii bn 6gb'yi geçmişim Laughing
BURAK_X
Beni 4 gb oluyor genelde ama geçen ay 5 gb olmuş nasıl olduysa. İyiki babam iyi günündeydi fatura geldiğindie Very Happy
tuncadogus
haberim yok ama çoğu zaman geçitiğimden dolayı modemi kapatıyorlar Very Happy
xmRipper
4gb kotalı var ama genelde her ay 1-2gb aşıyorum :S
tuncadogus
gene aşmışım kotayı Laughing
hekimusta
bence türktelekomun hesaplarında bi sorun var. aynı miktarda dolaşan birine farkı zamanlarda farklı miktarlarda fatura gelmiş. bi arkadasıma gelmiş fatura ama tutarını şimdi tam hatırlamıyorum onun için söylememek en dogrusu ama ekstra download yapmadan benzer sitelere girmiş ve çok farklı faturalar gelmiş. adls kullanan arkadaslar bu konuda deneyimlerini yazarlarsa seviniriz
insolent1
hekimusta wrote:
bence türktelekomun hesaplarında bi sorun var. aynı miktarda dolaşan birine farkı zamanlarda farklı miktarlarda fatura gelmiş. bi arkadasıma gelmiş fatura ama tutarını şimdi tam hatırlamıyorum onun için söylememek en dogrusu ama ekstra download yapmadan benzer sitelere girmiş ve çok farklı faturalar gelmiş. adls kullanan arkadaslar bu konuda deneyimlerini yazarlarsa seviniriz

Bazı programlar kullanarak kota hesaplanıyorsa doğru sonuçlar vermeyebiliyor,
bu programlarda taşınan bilgilerin bulunduğu paketlerin başlıkları hesaba katılmıyor.

Türktelekom ayrıca ayın son günleri kota hesaplamıyor galiba, son günler kota miktarın artmıyor bir sonraki aya bu miktarlar eklenmiş halde başlıyorsun.

Başka sorunlar da vardır herhalde.
mr.emre
insolent1 wrote:
hekimusta wrote:

Bazı programlar kullanarak kota hesaplanıyorsa doğru sonuçlar vermeyebiliyor,
bu programlarda taşınan bilgilerin bulunduğu paketlerin başlıkları hesaba katılmıyor.

Türktelekom ayrıca ayın son günleri kota hesaplamıyor galiba, son günler kota miktarın artmıyor bir sonraki aya bu miktarlar eklenmiş halde başlıyorsun.

Başka sorunlar da vardır herhalde.

Fatura bir sonraki ay geldiği için son günleri hesaplamama gibi bir durum söz konusu değil. Ama modeminizi yada bağlantınızı son günler hiç koparmadıysanız diğer aya aktarır. Kötü tecrübelerimle sabittir. Very Happy
Kleopatra
Bir kere 4 gb aştım
geyikkutuphanesi
ben şu anda 6gb a dayandım ve ay sonuna daha 10 gün var. Ve internet kullanımım hızla devam edecek. Umarım fatura çok kalın olmaz... 60 ytl falan gelir die bekliyorum.
manyakbilgi
Uydu olayı ilginç tabi ama ben de 256Kbps'lik limitsiz adsl saniyede 27KB - 33KB arası indiriyor downloadım 5 GB'tı geçmiyor, ama kesin 5 GB kotam olsa geçerdim Laughing o yüzden kotalı almıyorum. Ben istemezsem kesin olur! Cool
tufansaba
manyakbilgi wrote:
Uydu olayı ilginç tabi ama ben de 256Kbps'lik limitsiz adsl saniyede 27KB - 33KB arası indiriyor downloadım 5 GB'tı geçmiyor, ama kesin 5 GB kotam olsa geçerdim Laughing o yüzden kotalı almıyorum. Ben istemezsem kesin olur! Cool

256k ile 33kb arası indiremezsin çooooook nadirde olsa bi anlık hız o seviyelere gelir tekrar eski halini alır en fazla sabit indirebileceğin hızda 26.4kb dir (:

ayrıca 256k ile ayda 20gbyi geçemiyorum vahim bir durum tt işte Mad
manyakbilgi
Yalan mı söylüyorum ? Ben download yaparken gördüğüm hızları yazdım...
tufansaba
Yalan söylüyorsun demedim

Sadece bunun mümkün olmadığını anlatmak istedim

Ve ayrıca bende aşağıdaki resimde hızı anlık olarak arada görebiliyorum ve dosya iniyor bende bu hızlamı indiriyorum 256k ile Laughing

manyakbilgi
Ben 33Kbps'yle indirebiliyorum ve sabit kalabiliyor tamam mı?
tufansaba
hee tamam tamam senin hız galiba 300kbps filan ondan 33kb indiriyorsun TT torpil yapmış sana bunu açık açık söyleme elinden alırlar Laughing
manyakbilgi
Kes lan şimdi sizi inandırmak için mi uğraşıcam lan he he torpil yaptılar...
tufansaba
ne kesiyoruz Confused

1. Böyle konuşarak sen hostu alırsın merak etme Laughing
2. İnanç meselesi değil matematiksel hesaplara göre hızın en yüksek değerin o kadar olamaz
manyakbilgi
"1. Böyle konuşarak sen hostu alırsın merak etme" Bu ne demek? Host almak istiyorum diye senin dalga geçmene göz mü yumcam. Eğer bu yüzden host alamicaksam da üzülmem. Demekki senin hesabında bir sorun var, ben hava olsun diye değil gerçek ve gördüğüm hızı yazdım. Sen de artistik yapma alamazsam alamam hostu...
tufansaba
1. Havasından değil buradaki mesajların değerlendirilip ona göre onay veriliyor senin host başvurun için
2. Alamazsan tekrar denersin Laughing
3. Dalga geçmedim hala anlamamışsın imkansız diyorum Smile
selim06
lütfen üslubumuza dikkat edelim...Frihost Forum kurallarına göre her üye diğerine saygılı olmak zorundadır!Lütfen buna özen gösteriniz...
loserk
manyakbilgi wrote:

bak arkadaş yeni gelmişsin,foruma ayak uydurman biraz zaman alabilir,ama yeni geldiğin bir foruma senden yıllar önce üye olmuş birine "kes lan mes lan" diye hitap edersen tüm üyeleri karşına alırsın,haberin olsun... Sen önce BURAYI bir oku,mesaj yazmaya ondan sonra devam et... umarım uyarıyı ciddiye alırsın,senin devamlılığın açısından...
manyakbilgi
loserk wrote:
manyakbilgi wrote:

bak arkadaş yeni gelmişsin,foruma ayak uydurman biraz zaman alabilir,ama yeni geldiğin bir foruma senden yıllar önce üye olmuş birine "kes lan mes lan" diye hitap edersen tüm üyeleri karşına alırsın,haberin olsun... Sen önce BURAYI bir oku,mesaj yazmaya ondan sonra devam et... umarım uyarıyı ciddiye alırsın,senin devamlılığın açısından...

uyarın için teşekkürler. benim diğer üyelere karşı artniyetim yok. ama benim ciddi olarak yazdığım bir konu üzerinden dalga geçilmesi hoş bir durum değil. kaldı ki benim yalan atarak kazanacağım hiç birşey yok. tamam belki biraz fazla ters konuştum ancak bu forumda bir üye sırf kademeli diye diğerleriyle dalga geçebiliyorsa ben devamlılığımı hemen keserim... teşekkürler...
tufansaba
Hâlâ dalga geçtin diyor ya Smile dalga geçilecek birşey yok olsada geçmem doğruları söylemem dalga geçmek mi oluyor sen böyle diyorsun ben bunu savunuyorum ve ispatlıyorum sen dalga geçtin diyorsun

kıdemli olmuşum 2 sene üyeymişim 5 sene üyeymişim bunlar önemli değil Smile

Neyse umarım host isteğini Selim onaylar hostuna kavuşursun Smile