FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

müzik aleti, çalan varmı aramızda?

TheMentor
merak ettimde aramızda kim ne çalıyor kim bilir belki bi grup işi için birlikte olmamız gerekir

hatta sitemizide frihost tan açarız neyse konuyu sulandırmadan

ilk önce yaşadığımız şehri yazalım sonra ne çalabildiğimizi ve en sonunada yaşımızı

ben başlıyorum

Ensturuman: Elektro Gitar, Bass Gitar, Biraz Davul ve clean vokal
Seregwethrin
Klasik gitar çalıyorum. Ama kulağım pek gelişmiş değil kulaktan çıkaramıyorum sorunum o. Onun dışında notaları yada akorları önüme koyarsanız aşağı yukarı herşeyi çalarım Wink
maniac_ea
walla benim amacım turntable ama daha bi türlü başlayamadım ama gitara başladım yeni yeni önüme koyun notaları ben notaya bakarım o bana ama bir kac ay sonra koyarsanız bişiler yparım Smile
g_unit90
evde saz ve gitar var ama ben çalmıyorum
insolent1
Bağlama ,gitar ,saz çalması kolay mı?
Ya da öğrenmesi kolay mı?
TheMentor
insolent1 wrote:

müzik çok basit bir şeydir yeterki yeneteğin olsun.Yetenekte bir yere kadar çalışma disiplinin olsun herşeyi yaparsın kendi evinde bile öğrenebilirsin tüm müzik aletlerini bunun için yüzlerce site kitap mevcut onları alıp çalışarak yada kursa giderek çok kolay bir şekilde halledersin saygılar
mcc
bende gitar çalmak ist,yom ama bi türlü başlayamadık!
insolent1
TheMentor wrote:
insolent1 wrote:

müzik çok basit bir şeydir yeterki yeneteğin olsun.Yetenekte bir yere kadar çalışma disiplinin olsun herşeyi yaparsın kendi evinde bile öğrenebilirsin tüm müzik aletlerini bunun için yüzlerce site kitap mevcut onları alıp çalışarak yada kursa giderek çok kolay bir şekilde halledersin saygılar

kitapla olurmuki bu iş?
loserk
sadece kitapla olmaz bir bilenin yardımını almak lazım eğer yeni başlıyosan...ben bir sene öncesine kadar klasik gitar kurslarına gidiyodum ama artık evde çalıyorum...
TheMentor
loserk wrote:
sadece kitapla olmaz bir bilenin yardımını almak lazım eğer yeni başlıyosan...ben bir sene öncesine kadar klasik gitar kurslarına gidiyodum ama artık evde çalıyorum...

alakasız arkadışım bu sadece senin çalışmana bakıyor..kitaplardakileri uygulayabilme başarına bakıyor bende gecen sene klasik çalıyorum ama şimdi üstte gördüğün gibi elektro, bass , bateri , ve birazda klavye çalıyorum düşün sadece bunlar bir sene içinde insan isteyince herşeyi yapar arkadaşlar çalışın bakın olacak (ayrıca kursların hepsi para tuzagı gelin ben size bir haftada bir ayda anlattıklarını anlatayım heriflerin o derece diyorum para tuzağı)

ama iş sizde bitiyor yani benim söylediklerim sadece örnek benim hayatımdan örnekler bunu uygulamak uygulamamak siz kalmış saygılar
darkeagle
Battery de üstüme tanımam.
Gitarıda biraz olsun çalabiliyorum.
tolgaozbek
klasik gitar dersleri verirdik yeni başlayana.. tabi o zamanlar küçüktük.. yaşlandık şimdilerde:)
geyikkutuphanesi
MP3 çalarım. Başka da bişey bilmem .Laughing
Seregwethrin
Heheh Very Happy
abone
orta okuldayken çok güzel blokflüt çalardım Very Happy müzik dersinde istek üzerine tekrar tekrar çalardım
tolgaozbek
Merhaba arkadaşlar, sizlere kaydettiğim bir parçanın linkini gönderiyorum. umarım beğenirsiniz. dinleyin bakalımWink (solo vs yapmadım, parça sade daha güzel oluyor bence.)

http://www.hemenpaylas.com/download/503013/doneceksin_diye_soz_ver.mp3.html

Vokal için üzgünüm daha iyisini bulamadıkSmile)
Trible
ben çok iyi flüt ve bağlama çalarım
insolent1
geyikkutuphanesi wrote:

Kurs veriyon mu? Very Happy
geyikkutuphanesi
insolent1 wrote:
geyikkutuphanesi wrote:

Link veriyim programı download et. Sen de çal. Paylaşım olsun ağımız genişlesin Mp3 çalamayan kalmasın Very Happy
tolgaozbek
Bu kadar müzisyen arkadaş var madem, neden çalışmalarınızı paylaşmıyorsunuz ki:) gönderin dinleyelim..
arno
bi ara gitar çalmaya karar vermiştim ama olmadı bi türlü. (durumlar müsait değildi) şimdilerde de bi öğretmenim klarnet öğrenmiş biraz. bana da öğretiyo arada bir kaç bişey. mesela harmandalının ilk 10 notasını çalabiliyorum Smile
arno
tolgaozbek wrote:
Bu kadar müzisyen arkadaş var madem, neden çalışmalarınızı paylaşmıyorsunuz ki:) gönderin dinleyelim..

aslında bi tane müzik portalı açabiliriz. Bi gönüllü yoksa ben bişeyler yaparım sizler de yardımcı olursunuz.
TheMentor
arno wrote:
tolgaozbek wrote:

aslında bi tane müzik portalı açabiliriz. Bi gönüllü yoksa ben bişeyler yaparım sizler de yardımcı olursunuz.

bende elimden geldiğince yardımcı olmak isterim hatta şuanda kendi grubum için bir site açıyorum onu grup sitesi olarak değilde müzik portalı olarak yayınlayabiliriz mesela(php nuke kurulu içinde)
tolgaozbek
Harikasınız arkadaşlar.. Ben şöyle bir sistem geliştirelim diyorum. Bir site yapalım(ben joomlada güzel bir site hazırlayabiliriz diye düşünüyorum), içinde
müzikle alakalı ne varsa basalım, bir de üyeler kendi parçalarını göndersinler ve gelenler puan versin.. Top 10 filan da koyarız.. ne dersiniz?(Daha önce burada şöyle bir büyük bi site yapalım denmiştide yalan olmuştu- bu nedenle 3 kişilik çekirdek kadronun yanında forum modlarıyla desteklenmesini daha uygun görüyorum)

Aklımda güzel bir domain adı da var ve boşta..
irtibata geçelim lütfen..

Ps. TheMentor, grubunun adı nedir, tanıyormuyuz?Smile
tolgaozbek
Bu oluşumda 3 kişiden 2 sinin adı belirlendi. İlgilenen arkadaşlardan haber bekliyorum..

Tolga
tolgaist
ya ben ney çalıyoru daha doğrusu çalmnaya çalışıyorum aynı zamanda az bişi gitarda çalıyorum:D
mcc
geyikkutuphanesi wrote:
insolent1 wrote:
geyikkutuphanesi wrote:

Link veriyim programı download et. Sen de çal. Paylaşım olsun ağımız genişlesin Mp3 çalamayan kalmasın Very Happy

ewet ewet mükemmel bende çalıyom !
sena
ben gitar vokal ve flüt cok azda piyano biliyorm. Very Happy
utkufb
zurna çalarım. pişpirik oynarım. mfö dinlerin. maç izlerim. okadar!!!!

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Laughing Laughing Laughing

şaka şaka. sadece fülüt.... Very Happy Very Happy Very Happy Smile Smile Laughing Laughing
evertone
yaa ben keman hastasıyım ama violinle arasında kalıom sizce bi metal grubu icin hangisi iyi gider ?
TheMentor
evertone wrote:
yaa ben keman hastasıyım ama violinle arasında kalıom sizce bi metal grubu icin hangisi iyi gider ?

bu türüne göre değişir mesela senfonik metal yapacaksan kesinlikle keman derim ama violinde deli olurdu bence ikisinide yap ama sen nasıl bişi istediğini bana söylersen daha akıl karı bişiler bulabilirz?
evertone
ikiside güzel altler ama violin biraz tuzlu kacıo ondan 1 tanesini tercih etmek zorundayım...semfonik gider zaten haggard tarzı..
tolgaozbek
evertone wrote:

Almora grubu senin kafandakini albümleştirmişler bile. Üstelik yan flüt ve yaylı tambur bile var. Oradaki Burak Canözer'i tanırım. Benim hocamdı ayıp söylemesi:)
TheMentor
tolgaozbek wrote:
evertone wrote:

Almora grubu senin kafandakini albümleştirmişler bile. Üstelik yan flüt ve yaylı tambur bile var. Oradaki Burak Canözer'i tanırım. Benim hocamdı ayıp söylemesi:)

arkadışım dediği gibi Almora yapmış bu işi bence kemanla çalış memnun kalırsın emin ol

saygılar
viejo
bende bağlama çalıyorum. Fazla bir yeteneğim yok ama çok çalışmayla başarılabiliyor. Ama müzik kulağı olan birsi 5 dk da öğreniyorsa ben 1 satte ama öğreniyorum ve kimsenin yardımı olmadan notaları bilmek kafi.
darkeagle
darkeagle wrote:

O zamandan bu zamana çok şey değişti Very Happy
cavbela
darkeagle wrote:
darkeagle wrote:

O zamandan bu zamana çok şey değişti Very Happy

Code: