FRIHOSTFORUMSSEARCHFAQTOSBLOGSCOMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Gra, w ktora graja miliony na calym swiecie

Reelion
Zna ktos moze super wypasiona gre internetowa runescape ? Otoz runescape to gra MMORPG ktora bije paintowa tibie i inne gry jej pokroju na glowe ! W runescape mozemy grac za darmo, ale jesli chcemy zdobyc dodatkowe przedmioty, przemierzyc nowe lady i odblokowac nowe umijetnosci musimy sie zarejestrowac i placic miesieczna oplate. Ale ja gralem za darmo przez rok i trzeba powiedziec ze wciaz mi sie to nie znudzilo. W runescape mozemy robic po prostu wszystko: mozemy sciac drzewo, z drewna rozpalic ognisko i usmazyc na nim swiezo zlowiona rybe ze strumienia nieopodal. Mozemy tej pojsc do kopalni, wykopac zelazo i wegiel, przetopic je w piecu hutniczym w sztaby i zrobic z nich zrboje na kowadle. W runescape mozemy wiec zarabiac na wiele sposobow: mozemy sprzedawac mikstury wytworzone przez nas z unikatowych ziol, mozemy sprzedawac wlasnorecznie wytworzone miecze i mloty wojenne, mozemy handlowac z innymi graczami, albo po prostu zabijac potwory czy innych graczy w dziczy. Runescape ddaje nam ogrom mozliwosci przy grafice 3d i swietnej muzyce (ponad 100 roznych utworow). To gra dla kazdego. Z jednej strony bardzo prosta - z drugiej niezwykle zlozona. Wszystkich chetnych do zagrania w runescape zapraszam na strone www.runescape.com a wszystkich grajacych do klanu Dragon Hunters pod adresem www.dragon-hunters.prv.pl i na forum klanu: www.dragonhunters.fora.pl. Do zobaczenia w swiecie runescape Wink !
kla_bor
Tytul niestety nic mi nie mowi, ale z tego co piszesz to bardzo przypomina mi World Of Warcraft. Tak czy siak dzieki za informacje, napewno sprawdze ten tytul. A tak w ogole czy probowalec grac w World of warcraft? Jesli tak to jakie sa twoje wrazenia porownujac te dwa tytuly?

Dobrze ze zalozyles ten dzial, moze w taki sposob poznamy jeszcze inne malo znane w Polsce tytuly i jakies krotkie info o nich. Oczywiscie nie tylko mmorpg.

Pozdro. Wesolych Swiat
ChesterB
Nie, ta gra nie przypomina WoW, przypomina raczej Ishara z Amigi Laughing

Oglądałem screeny i grafika jest po prostu okropna, ale przynajmniej gra jest za darmo i można pograć w nią z kilkoma osobami Smile
Adi666
Gra bijaca miliony graczy moze byc Starcraft,Wow,Cs lub linage 2 ale raczej nie runescape
Arin
Adi666 wrote:
Gra bijaca miliony graczy moze byc Starcraft,Wow,Cs lub linage 2 ale raczej nie runescape

śmiem twierdzić że kolega w świecie gier komputerowych jest z deczka nowy :). gra nie musi mieć grafiki na pentium osiem żeby grały w nią miliony ludzi. zgodzę się osobiście, że runescape jest jedną z topowych gier - magia komputerów.

cheers,
Arin.
Adi666
Jestem raczej juz seniorem i nie lapie sie juz w nowosciach gier...osobiscie zatrzymalem sie w epoce diablo 1 i starcrafta Wink
Reelion
Bez przesady - WoW do Runescape nie ma co porównywać. Razz Nie wiem jak wy, ale ja się cieszę, że runescape nie ma powalającej grafiki. Nie trzeba mieć przynajmniej napakowanego sprzętu żeby odpalić tą gierkę bez żadnych problemów z zacinaniem się. Co prawda poprawiają grafikę, ale wolałbym żeby zostawili ją taką, jaka jest. Ale tu nie chodzi o grafikę ! Tu chodzi o przyjemność z gry ! I dobra rada dla wszystkich - nie zamieniajcie się w maszynę do expowania. Gdy całymi dniami trenujesz, aby zdobyć doświadczenie na kolejny poziom danej umiejętności - gra szybko się nudzi.
Adi666
No masz racje...w tej chwili nie produkuja juz dobrych gier poniewarz one raczej by sie nie sprzedawaly. Dziejsza rzesza graczy patrzy glownie na to jak bardzo napakowany graficznie jest swiat. Mi osobiscie zwraca sie obiad jak widze heroes of M&M 4 i 5...gry te poszly wylacznie w grafike. Nie ma co sie oszukiwac zasady sprzedawalnosci gier sie zminily i te firmy ktore sie niee dostosuja do rynku skoncza jak Black Isle tworcow takich hitow jak fallout 1 i 2 oraz Planescape: Torment.
Arin
Wszystkim którzy chcieliby spróbować zrozumieć zakochanychw grach z okropeczną grafiką polecam Angbanda ;).

http://www.thangorodrim.net/

Ściągnijcie sobie i uruchamiajcie grę z parametrem -mibm
Code:
c:\angband\angband.exe -mibm
w czystym ASCII.
pokemon
Reelion wrote:
Zna ktos moze super wypasiona gre internetowa runescape ? Otoz runescape to gra MMORPG ktora bije paintowa tibie i inne gry jej pokroju na glowe ! W runescape mozemy grac za darmo, ale jesli chcemy zdobyc dodatkowe przedmioty, przemierzyc nowe lady i odblokowac nowe umijetnosci musimy sie zarejestrowac i placic miesieczna oplate. Ale ja gralem za darmo przez rok i trzeba powiedziec ze wciaz mi sie to nie znudzilo. W runescape mozemy robic po prostu wszystko: mozemy sciac drzewo, z drewna rozpalic ognisko i usmazyc na nim swiezo zlowiona rybe ze strumienia nieopodal. Mozemy tej pojsc do kopalni, wykopac zelazo i wegiel, przetopic je w piecu hutniczym w sztaby i zrobic z nich zrboje na kowadle. W runescape mozemy wiec zarabiac na wiele sposobow: mozemy sprzedawac mikstury wytworzone przez nas z unikatowych ziol, mozemy sprzedawac wlasnorecznie wytworzone miecze i mloty wojenne, mozemy handlowac z innymi graczami, albo po prostu zabijac potwory czy innych graczy w dziczy. Runescape ddaje nam ogrom mozliwosci przy grafice 3d i swietnej muzyce (ponad 100 roznych utworow). To gra dla kazdego. Z jednej strony bardzo prosta - z drugiej niezwykle zlozona. Wszystkich chetnych do zagrania w runescape zapraszam na strone www.runescape.com a wszystkich grajacych do klanu Dragon Hunters pod adresem www.dragon-hunters.prv.pl i na forum klanu: www.dragonhunters.fora.pl. Do zobaczenia w swiecie runescape Wink !

Dokladnie, zgadzam sie z toba w zupelnosci. W ta gre gra ponad poltora miliona ludzi. Ja gram juz ponad rok i takze mi sie nie znudzilo. Odnosnie zarabiania to istnieje takze mozliwosc walki z innymi graczami tak wiec gdy zabijemy takowego to mozemy pozyskac jego zbroje, amulety, miecze itd. Twisted Evil Twisted Evil

Podaje troche linkow:
- Strona Armii Polskiej - http://www.armia.webd.pl
- Polska strona o RuneScape (wiele newsow, pomocy do gry, a takze forum) - http://www.runepl.com

Istnieje takze kanal IRCowy:
- serwer - wrath.swiftirc.net
- kanaly - #polska, #rsradio

Goraco polecam i zapraszam.
Timczak
Grałem w runscape bardzo dawno jakoś po 2 tygodniach zniechęciła mnie. Troche na początku było mi zrozumieć system zabawy. I nie rozumiem dlaczego niektóży płacą za grę
GKH
po grafice, nie chciało mi się w to grać Razz
wolę już gry, przy których nie trza siedzieć i naciskać więcej niż na OGame Razz
Nolt
ja gram/gralem/wracam Razz starcraft, wow, mu online, lineage2, d2(bo jak w do tego nie wrocic), ra2, ut i ut2k4, q2 i q3 oraz mgs-obie czesci wydane na pc Smile aktualnie malo gram ale to moje ulubione do ktorych czesto wracam bo poprostu je lubie. Smile
venom6
Nieznam tej gry "Runescape" (pewnie jakaś zryta jak "Black&White" czy tam "MuOnline") ale bez obrazy nie widziałem to nie będę stwierdzał, a co do "Tibii" to jak byś przykładowo nie grał na cheatach i z pomocą jakiś głupich stron tibia.pl gdzie są same pier...ły to byś chociaż się trochę dowiedział na temat fabuły tej całej gry, pozatym żeby grać uczciwie w takiej grze to trzeba myśleć a nie patrzeć jak inni to robią...
Owszem nie powiem że "Tibia" nie jest najlepszą grą, lecz mnie się osobiście podoba...
Są też pseudomaniacy, którzy nie wiedzą kiedy zrobić sobie przerwę od tej gry, są już uzależnieni od tej gry (jak pospolity narkoman Razz)...

Poniżej znajduje się link gdzie możecie przeczytać ciekawy artykuł na temat "Tibii"...

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,3287549.html

Ja polecam również takie gry jak:
Knights Online
Diablo 1 i 2
Navy Field
schizolo
Obecnie grą zrzeszającą miliony ludzi jest tibia ponieważ diablo już jest troszkę przestarzałe era starcrafta się już skończyła (chociaż sam jeszcze gram i w diablo i w stara) knights online jest mało popularne a navyfield jest obecnie platny więc zostaje tylko tibia i ewentualnie Ogame...
Calemb
Tak, a może słyszał ktos o grze GunBound? Gra w nią równiez miliony z całego świata. Co ma swój plus ponieważ całyczas jest ktoś obecny i w ten sposób zawsze jest możliwość z kimś pogrania Very Happy Na upartego mozna powiedzieć, że przypomina Wormsy, ale to jednak nie to samo. Firma Sofnyx.net "wypuściła" też Rakiona, ale w to nie grałem...... www.gunbound.net
Arctos
Miliony Ludzi z całego świata i pobliskich planet grają w GTA San Andreas. A nie w jakieś tam inne wyżej wymienione gry. Fajnie jest polać innyh ludzi w wakach 3 vs 1 (zazwyczaj wygrywam) chyba że mam jakiś niefart.
GTA SA w to się teraz gra. A nie w jakis WoWy, czy CoDy.

Zgadzam się z venom6:
venom6 wrote:
Nieznam tej gry "Runescape" (pewnie jakaś zryta jak "Black&White" czy tam "MuOnline")...
w tej kwestii. Też tej gry nie znam alete dwie to ssą jak sie tylko da. Kicz poprostu. A Tibia jest na czele kiczowatych gier. Bo Tibia ssie (sux). Pogralibyście w GTA SA lub Kal Online lub RAN Online to byście wiedzieli jak wygladają gry godne uwagi. A nie chłamy, o których wyżej napomniałem (pod cytatem).

schizolo wrote:
Obecnie grą zrzeszającą miliony ludzi jest tibia...
Miliony Ludzi ?? Połowa z nich to "Dzieci Neostrady" i jeszcze 1/5 reszty to n00by, którzy cheatują bo nie umieja grać normalnie, gdyż normala gra jest ponad ich kompetencje intelektualne. Już lepsze jest Ogame od tej Tibii. Tibia uniemożliwia rozwuj psychiczny gracza a nawet powoduje regres, przez co gracz jest głópszy niż był przed graniem w tą grę. I jescze ta gra jest 2D. Ble. Nie poto jest technologia 3D by sie męczyć na 2D i pixelozie. Nic nie mam do gier 2D, ale grafika w takich grach powinna rekompensować a nie jak w tibi pixeloza.

Pozdro All.
pawelsz
Quote:
GTA SA w to się teraz gra

A co jak ja ci powiem, ze GTA San Andreas to beznadzieja. Gralem w to raz i nie mam ochoty wiecej. Tobie sie ta gra podoba, wiec 'w to sie teraz gra'?
Quote:
A nie w jakis WoWy, czy CoDy.

Wole WoW'a niz GTA SA.
Quote:
Pogralibyście w GTA SA lub Kal Online lub RAN Online to byście wiedzieli jak wygladają gry godne uwagi.

A ty pogralbys w... niech sie zastanowie... powiedzmy Starcrafta czy Final Fantasy VIII tobys wiedzial, jak wyglada gra godna uwagi.
Quote:
I jescze ta gra jest 2D. Ble. Nie poto jest technologia 3D by sie męczyć na 2D i pixelozie.

Tu z kolei dowiedz sie, ze dosc czesto gram w stare gierki (typu pierwsze Prince of Persia) i wcale mi ten brak 3D nie przeszkadza. Powiem wiecej - w niektorych produkcjach 3D by zaszkodzilo... A wiec np. Oblivion jest fajny bo ma swietna grafike... (nie twierdze, ze jest to slaba gra) A gdyby zamiast tego zrobic go na technologii z przed 10 lat w rozdzielczosci nie wiekszej niz 800x600? Jesli zmienilaby sie tylko oprawa graficzna, a gra pozostalaby grywalna, nie przeszkadzaloby mi to w graniu.
Quote:
Fajnie jest polać innyh ludzi

Coz za ciekawa forma rozrywki...
Losterin
Również grałem w RuneScape przez kilka dobrych miesięcyi mi się nie znudziła wogóle. Grafika niby średnia, ale tu sie najbardziej liczy grywalność. Chętnie bym teraz zagrał ale zapomniałem loginu i hasła Sad
mtx
Ja gram w troszkę mniej znaną grę Advanture Quest i w BiteFight'a. Pierwsza zbudowana jest we flashu, ale nie ma oszałamiającego wyglądu, a przyjemnie się gra, bo to jakaś odmiana od Diablo (które bardzo lubię), a Bite Fight, to raczej z ciekawości, bo też chcę zrobić jakąś grę internetową..
zaufmenik
Kiedyś grałem tylko w strategie (ulubiona - settlers II), teraz fps'y, i rpgi.
ale medala i calla nic nigdy nie pobije, nawet cs 1.6, który plasuje się zaraz po nich.
niestety, z w/w gier płynnie działa mi tylko cs ;[
grałem trochę w Tibie - o kurna, madafaka - gów** to jest xD

mhm, Lineage2, luubie : >
swego czasu gralam tez w Silkroad...

Teraz gram w zoo tycoon, rct 2 no i l2
domex
pokemon wrote:
Reelion wrote:

Dokladnie, zgadzam sie z toba w zupelnosci. W ta gre gra ponad poltora miliona ludzi. Ja gram juz ponad rok i takze mi sie nie znudzilo. Odnosnie zarabiania to istnieje takze mozliwosc walki z innymi graczami tak wiec gdy zabijemy takowego to mozemy pozyskac jego zbroje, amulety, miecze itd. Twisted Evil Twisted Evil

Podaje troche linkow:
- Strona Armii Polskiej - http://www.armia.webd.pl
- Polska strona o RuneScape (wiele newsow, pomocy do gry, a takze forum) - http://www.runepl.com

Istnieje takze kanal IRCowy:
- serwer - wrath.swiftirc.net
- kanaly - #polska, #rsradio

Goraco polecam i zapraszam.

Ta gra jest wypas,Opis taki jak wyżej(Chyba WoW od tej gry wymieka)
To poprostu gra doskonala.
domex
Teraz nie liczy się grafika, Liczy się grywalność i Fabuła.
Sam gram w gry z 1990roku,1985, i z 1980roku.
Powiem wam szczerze ze one chyba sa lepsze od tych nowosci
the_mariska
Oż nie, tylko nie runescape! Razz Mam niestety paru kochanych młodszych braciszków (w liczbie aż 4 Wink ) którzy grają w ranskejpa praktycznie cały czas. Problem jest w tym, że ich jest czterech, ja jedna i mamy tylko 2 komputery, więc muszę cały czas toczyć z nimi wojnę o komputer. A oni oczywiście nigdy nie mogą mi tak po prostu oddać komputera, bo albo idą ze swoim klanem na wilderness, albo muszą coś dla kogoś zrobić (za pieniądze oczywiście), albo koniecznie muszą doświadczyć górnictwo do następnego levelu. Confused

Tak w sumie, gra sama w sobie nie jest głupia (szczerze mówiąc, gdybym miała więcej wolnego czasu sama chętnie zaczęłabym w nią grać Razz), ale wnioski, jakie moi bracia z niej wyciagają są niesamowite (siedmioletni Karolek stwierdził kiedyś, ze zeby się pomodlić to trzeba kogoś zabić i zakopać jego kości Very Happy). Może kiedyś mnie to wciągnie (zawsze powtarzałam że po maturze, ale wolnego czasu jak nie było, tak nie ma Wink ).
ogurek
a gral ktos w Jedi Academy? swietna gra na nudne wiczory lub crashe serwa w WoW'ie....
pozostaje jeszcze serja gier z GameForge Szczegulnie OGame (42 serwy po 8000 osob na kazdym) to byla kultowa gra, ale mi sie znudzila Very Happy
dadaj
Ta gra jest jakaś dziwna.Na samym początku rozpalasz ognisko lowisz rybki a dalej to już nie wiem bo mi się znudziła Laughing
Timczak
Przydało by się zamknąć już ten temat. Nowi urzytkownicy zaczynają go odgrzewać.
ogurek
Gra ciekawa nawet, ale tak jak to bywa z takimi grami - pożera dużo czasu. Ja tam wole World of Warcraft, ale jako odreagowanie runescape może być w sam raz Smile
ChesterB
Pogralem trochę w tą gre, nie wciągneła mnie wogóle, najbardziej denerwuje mnie opóźnienie, ale możliwe że to wina mojego łącza...

Ps. od teraz jestem "Senior FriHoster" Laughing
the_mariska
Hahaha, przełamałam sie w końcu i zarejestrowałam się w tej grze. Grałam jakieś 2 tygodnie, dobijając do 36 lvl ale doszłam do wniosku że jest coś ze mna nie tak, kiedy wolałam mordować gobliny zamiast pójść ze znajomymi na browar. Gra za bardzo odciąga od rzeczywistości, i dlatego daję sobie z nią [przynajmniej na razie] spokój. Chyba trzeba naprawdę nie mieć własnego życia żeby się w to tak bardzo angażować...