FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Kitaplarımızı paylaşalım mı?

Son bir ay içinde kitap okudunuz mu?
Evet
57%
 57%  [ 8 ]
Hayır
42%
 42%  [ 6 ]
Total Votes : 14

kartal
Arkadaşlar şu anda hangi kitabı okuyorsunuz ya da hangi kitabı okumak isterdiniz? Biraz bilgi verebilir misiniz?
Hem paylaşmış hem de bilgilenmiş oluruz.

Ben şu an Robin Sharma'nın "Ferrari'sini Satan Bilge" adlı kitabını okuyorum. Gerçi daha başlarındayım ama konusu da kısaca şöyle:
Julian Mantle isimli tanınmış bir avukat mesleğinin zirvesinde iken bir gün kalp krizi ile ölümün kıyısından dönüyor. Ardından her şeyi satan Mantle (Ferrarisini de) Hindistan'a bilgelerle tanışmaya gidiyor. Oradan öğrendikleri ile adeta 25 yaş gençleşmiş olarak Amerika'ya dönüyoı ve arkadaşına da bu teknikleri öğretmeye başlıyor.

Tuhaf, orta hızda giden ama hoş bir hikaye... Tavsiye ederim.

Bir de liste yapayım. (Ayıp olacak ama) Son okuduklarım...

Şu Çılgın Türkler - Turgut Özakman *******
İhanet Noktası - Dan Brown ******
Teşkilatın İki Silahşörü - Soner Yalçın *****
Zahir - Paolo Coelho *****
Siyah Kan - Jean-Christophe Grange *****

HADİ BAKALIM SIRA SİZDE

Not: Bu konu başlığı Türkçe forumda yapılan aramada hiç kitap topici olmadığı için açılmıştır.
insolent1
Şu çılgın Türkleri galiba yazın okuyacam.

İhanet noktası nasıl güzel mi?

Zahir - Paolo Coelho -->Bu nasıl?Güzel mi?Bu yazarın Simyacı romanını okumuştum cok hosuma gitmişti.Tavsiye ederim.

Soner Yalçın'nın "EFENDİ"sini de mutlaka okuyun derim.
insolent1
kartal wrote:

HADİ BAKALIM SIRA SİZDE

Not: Bu konu başlığı Türkçe forumda yapılan aramada hiç kitap topici olmadığı için açılmıştır.

Benim hatırladığım e-kitap la ilgili bir başlık vardı. Olsa da yine de boyle bir konu guzel oldu sağol..
selim06
insolent1 wrote:
kartal wrote:

HADİ BAKALIM SIRA SİZDE

Benim hatırladığım e-kitap la ilgili bir başlık vardı. Olsa da yine de boyle bir konu guzel oldu sağol..

evet ama orası bi süreden sonra warez olarak kullanılmaya başlanmıştı...Harry Potter'ın kıtapları falan vardı o kadar yani neyse...Benim okuduklarım:
*Şu Çılgın Türkler
*Siyasal Strateji
*Seni Anlasaydık Bu Hale Gelmezdik
TheMentor
en son dijital kaleyi okudum gayet sürükleyici bir roman herkese tavsiye ederim ayrıca
kartal
insolent1 wrote:
Şu çılgın Türkleri galiba yazın okuyacam.

İhanet noktası nasıl güzel mi?

Zahir - Paolo Coelho -->Bu nasıl?Güzel mi?Bu yazarın Simyacı romanını okumuştum cok hosuma gitmişti.Tavsiye ederim.

Soner Yalçın'nın "EFENDİ"sini de mutlaka okuyun derim.

Öncelikle ilginize teşekkürler...
Sadece 3 arkadaşımız bu konuda fikir belirttiler şu ana kadar ama inanıyorum sayı artacak.

İhanet noktası çok sürükleyici bir kitap. Bir gazetecinin bir psikopat katil peşinde giderek ruhunu ona teslim etmesini anlatan müthiş bir serüven. Hikayedeki karakterler de çok iyi işlenmiş. Mutlaka okuyun ama asla geceleri değil Smile Laughing

Zahir de aynı simyacı gibi okurken düşündüren ve sizi alıp götüren bir kitap.
Ana ifade şu:
Seni kendimden bile daha çok seviyorum. Eğer bunu söyleyebilirsem kendimle barış içinde yaşamayı sürdürebilirim, çünkü bu aşk beni rehin aldı...

Çok ünlü bir gazeteci-yazarın eşi olan savaş muhabiri Esther ansızın kayboluyor. Eş düşünceli, acaba karısı kaçırıldı mı? Öldürüldü mü yoksa kendisini mi terk etti? Onu aramak için ülke ülke bir çok coğrafyayı dolaşıyor... Bunun cevabını ararken evlilik sayesinde rahatladığını, bu sebeple onu ihmal ettiğini yani aslında onu çok önce kaybettiğini anlar... Kısacası gerisi laf-ı güzaf. Okumak şart. Bence çok güzel. Simyacı tadında hatta ondan daha da başarılı bir çalışma...

Şu Çılgın Türkler' i yazın okuma kararın isabetli olmuş. Çünkü başlarsan asla bırakamazsın. İnsanın kanını hareketlendiren, bir milletin uyanışını, ilmek ilmek nasıl dokunduğunu, cephe cephe anlatan müthiş bir kitap. Hele İzmir Marşı'nın bir yorumu var ki... Tek cümle ile ifade edersek: Bu kitabı okumayana yazık oluyor.

Başka kitaplar da önereceğim tabii ama önce sizlerin fikirlerinin artmasını beklemek lazım değil mi? Wink
kartal
Özür dilerim. Efendi'yi unutmuşum.

Beyaz Türkler diye tabir edilen ve geçmişleri sebebi ile çok eleştirilen Musevi Dönmelerinin soy ağacını ve ülke tarihimize etkilerini anlatan, gerçekten yararlı bir çalışma.

Ama ben okurken tedirgin oldum. Çünkü bu insanların yaptıkları katkılar ve aldıkları roller bazılarımızca yadırganabilir, hatta düşmanlık duymamıza da sebep olabilir.

Fakat yazılmalıydı. Herkes de okumalı. Merak etmeyin 600 küsur sayfa ama hiç sıkılmadan bir solukta okursunuz...

Butüre meraklı olanlar, Bay Pipo ve Teşkilatın İki Silahşörünü de kaçırmamalı bence... Wink
loserk
şu çılgın türkleri okumaya başlamak üzereyim...
kartal
selim06 wrote:

evet ama orası bi süreden sonra warez olarak kullanılmaya başlanmıştı...Harry Potter'ın kıtapları falan vardı o kadar yani neyse...Benim okuduklarım:
*Şu Çılgın Türkler
*Siyasal Strateji

Evet. Sıra sende Selim06. Şu iki kitabı merak ettim.
Siyasal Strateji
Seni Anlasaydık Bu Hale Gelmezdik

Konusu ne. Yazarlarını hatırlıyor musun? Son olarak da en önemlisi bu herhalde. Vakit ayırmaya değdi mi?
siyahvemavi
Kartal yine yapmış yapacağını. Geleli bir kaç gün oldu ama hemen topicler, tartışmalar falan. Forumda hemen duruma hakim olmuş...
Bu arada kendileri benim eşim olurlar ama maaşallah kendi kendine benim hep gizli saklı girdiğim frihostu da keşfetmişler.

Neyse aile içi mevzuular ile sizleri sıkmayayım.
Ben de Kartal'ın okuduklarını okudum tabii olarak ama ilaveten önerim şunlar olacak:

- Mehdix / Sanırım yazarı Turgut ya da Turgay Güler isimli bir zat
Konusu ilginç. Öncelikle yazarın düş gücü öne çıkıyor ama hayli gerçekçi. Şu an ki süper güçlerin zamanla etkilerini kaybedeceğini ve yerlerini gelişmekte olan bir kaç ülkenin alabileceğini sıkı dayanaklar ile anlatan bir kitap. Tamamen kurmaca ama başrol tabii ki bir Türk'e ait. Mehdix Paşa! Okuyun ve donun...

- Şemdinli İddianamesi / Gerçekten iddianameyi virgülüne dokunmadan yayınlamışlar.
İçeriği Van Savcısının meşhur iddianamesi de olsa okuyunca aslında basına yansımayan çok önemli noktaları bir bir bulacaksınız. Özellikle ülke gelişmelerini merak edenler için anlamlı bir kaynak.

Neyse şimdilik bu kadar gelecek de yenilerini de vereceğim.
selim06
Valla ben de Efendi'yi zaten okudum o kadar sayfa kitap olmasına rağmen hiç baymıyor...
kartal
selim06 wrote:
Valla ben de Efendi'yi zaten okudum o kadar sayfa kitap olmasına rağmen hiç baymıyor...

İyi de selim06 sorularımıza yanıt alamadık.

Kitaplardan bahsetsene

*Şu Çılgın Türkler
*Siyasal Strateji

knusu, yazarı, okumaya değer mi? Hadi ama...
abone
Ben de fırsat olursa başlayacağım..tavsiyeniz nedir ?
insolent1
Amin Maalouf
-Doğunun Limanları,
-Yüzüncü Ad,

Dan Brown
-Da Vinci Şifresi,
-Dijital Kale,

Yakup Kadri K.
-Kiralık Konak

Bunlar geliyor aklıma.Tavsiye ederim güzel kitaplar.
selim06
kartal wrote:
selim06 wrote:

İyi de selim06 sorularımıza yanıt alamadık.

Kitaplardan bahsetsene

*Şu Çılgın Türkler
*Siyasal Strateji

knusu, yazarı, okumaya değer mi? Hadi ama...

Evet o zaman Şu Çılgın Türkleri anlatmaya gerek yok hem arkadaşlar hem tüm Türkiye zaten biliyor öneririm....
*Siyasal Strateji ise Dünya'nın şu andaki ve geçmişteki yapısını,tarih boyuncaki tezlerle yorumlamaya çalışan ve ilginç dipnotlar veren bir kitap...Yani Türkiye'nin jeopolitik önemi gibi konuları çok açık bir şekilde anlatan yararlı bir kitap....Öneririm..
*Seni Anlasaydık Bu HAle Gelmezdik:İbrahim Candan'ın Atatürk hakkındaki Araştırma-İnceleme kitapı...İçinde bir çok hiç görmediğimiz resim var,Atatürk'ün özel yazıları var,Atatürk'ün vermek istediği düşünceye karşı çıkmış insanlar hakkında da küçük bilgiler var...Gayet güzel bir kitap fakat dediğim gibi Araştırma-İnceleme olduğu için yeni fikirler ortaya atmıyor...
tolgaist
YA ŞU ÇILGIN TÜRKLER GÜZEL BİR KİTAP AMA BELLİ BİR YERDEN SONRA SIKAR BE ABİ ÇOK UZUN
Cool
b17
Arkadaşlar söylemek hoş olmasa da ben kitap okumam... Confused Confused Confused
oyuncusinan
1 ay içinde 16 tane kitap bitirdim yani 3 günde 1 tane bitirmiş oluyorum
duckling
son bir aydır sınavlar yüzünden kitap okuyamıyorum ne yazık ki Sad

bi yaz gelsin, ilk işim yarım kalan kitaplarımı bitirmek olacak Very Happy