FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Değişik Bir php editörü :D

gamers
gerçi geçen seneki versiyon olmasına rağmen bayağı iyi. en iyi yönü de ücretsiz sunulması ve sql gibi database lerde de editleme yapabilmesi. bu seneki versiyonunu pek beğenemedim açıkçası ne bilim ilgimi çekmdi buyrun bir de siz bakın isterseniz. ayrıca php editlerken arkadaşlar genel notepad kullanıyoruz bu da php dosyalarında bazen sorun çıkartabiliyor. buyrun bunla sorunsuz editleme yapabilirsiniz...

http://rapidshare.de/files/17119498/php_designer_2005.zip.html
duckling
paylaşımın için teşekkürler Very Happy

evt gerçekten de bazen notepadde problemler oluşabiliyor ne yazık ki Sad özellikle dil kodlaması problemi insanı çıldırtıyor Brick wall
TheMentor
oo çok teşekkür ederim baya işime yarayacaktır biliyorum saol tekrr
gamers
gerçi 2006 versiyonu da var ama o bazen sorunlar çıkartıyordu bence bu en iyi sürümü Wink
tamer007de
cok sagol bi bakayim nasil bu program
Seregwethrin
Macromedia Dreamweaver'ı tek geçerim Wink

Birde Zend Studio var o çok daha kaliteli, boyutuna göre...
extramedya
Ben PHP-Edit kullanıyorum ama Dreamweaver'i de unutmamak şart. Fakat bu editörü de sevdim. Hiç fena değilmiş.

Teşekkürler paylaşımına...
dogancanozturan
Gayet güzelmiş.Sağolasın Very Happy

Kolay gelsin...
loserk
ben php dosyalarını uzantısını .html yapıp frontpage ile açıyorum...daha bi sıkıntım da olmadı..

not: 1000.mesajımı da buraya attım...hadi bakalım hayırlısı...
siyahvemavi
Seregwethrin wrote:
Macromedia Dreamweaver'ı tek geçerim Wink

Birde Zend Studio var o çok daha kaliteli, boyutuna göre...

Moderatör dostumuza katılıyorum Dreamweaver hepsine yetiyor. Ama bu programın da düzeltme fonksiyonları gerçekten iyi.

Neyse isteyen deneyebilir. Cool

Bu arada benim de 100. mesajım olmuş. Üstteki 1000 rakamını görünce utandım. Söz daha aktif olacam...
abone
Paylaşımın için çok teşekkürler Smile
loserk
siyahvemavi wrote:

Bu arada benim de 100. mesajım olmuş. Üstteki 1000 rakamını görünce utandım. Söz daha aktif olacam...

rütbe almak hiçbi işe yaramıyo ben mesela sadece zamanı bol bulduğumdan bu rütbeye geldim...o yüzden kendinizi kasmanıza pek de gerek yok...
mr.emre
loserk wrote:

tebrikler Applause
loserk
teşekkürler..Laughing
insolent1
loserk wrote:
ben php dosyalarını uzantısını .html yapıp frontpage ile açıyorum...daha bi sıkıntım da olmadı..

hayırlı olsun loserk
Pcko
Arkadaşlar kusura bakmayın ben özellikler bu PHP konusunda oldukça acemiyim.
Bu paylaştığınız Editör Frontpage gibi bişi mi?
Türkçe dil desteği var mı?
Sorularım biraz garip gelebilir ama bilmediğim için soruyorum malumunuz seviye olarak sizler kadar olamadım ama olmak isterim bana biraz sabredip cevap verebilirseniz mutlu olacağım.
Zira "turk-php" forumlarıda bir dönem sorularıma cevap verdi ve hatta php öğrenmeye başlamamı sağladılar ancak bir yerde onlarda tıkandı ve kendim cevap aramaya bşladım buraya kdar geldim ve bu forumu buldum.
AAA Unutmadan internetteki kaynaklar hep aynı kişinin alıntıları o yüzden
Code:
sizlerden beni bir tasarımcı yapabilecek bir kitap tavsiyesi de istiyorum.

Hehe 1.mesajım
selim06
Pcko wrote:
Arkadaşlar kusura bakmayın ben özellikler bu PHP konusunda oldukça acemiyim.
Bu paylaştığınız Editör Frontpage gibi bişi mi?
Türkçe dil desteği var mı?
Sorularım biraz garip gelebilir ama bilmediğim için soruyorum malumunuz seviye olarak sizler kadar olamadım ama olmak isterim bana biraz sabredip cevap verebilirseniz mutlu olacağım.
Zira "turk-php" forumlarıda bir dönem sorularıma cevap verdi ve hatta php öğrenmeye başlamamı sağladılar ancak bir yerde onlarda tıkandı ve kendim cevap aramaya bşladım buraya kdar geldim ve bu forumu buldum.
AAA Unutmadan internetteki kaynaklar hep aynı kişinin alıntıları o yüzden
Code:
sizlerden beni bir tasarımcı yapabilecek bir kitap tavsiyesi de istiyorum.

Hehe 1.mesajım

Kitap olarak herkes Hakkı Öcal'ın kitaplarını söylüyordur ki nen bunlardan daha gelişmiş görmedim henüz(yani Türkçe'de).Aynı zaman da eğer Frontpage gibi bir şey mi diyorsan evet öyle sayılır yani aynı fonksiyondalar fakat Frontpage daha çok görselliği ön plana çıkarmıştır bunlar ise sana genellikle kodları gösterir...Opsiyonel olarak bazılarında da Preview gib seçeneklerde kodlarının internet sayfasında nasıl gözükceğini görebilirsin...Bu arada eğer php ile gerçekten ilgileniyorsan doğru yerdesin http://turkpano.com adlı sitenin scriptini eliyle yazan bir modumuz var yani ben onun yanında aciz kalıyorum...Türkçe desteği konusunda ise omadığı kanısındayım olsa bile zaten yarısı İngilizce olur.
g_unit90
güzel bir editör ama dreamveawer den wazgeçmem

Quote:

ne oldu cortladı bizim mesajlar Very HappyVery HappyVery Happy
Pcko
selim06 açıklamaların için saol inşaallah dediğin gibi doğru yerdeyimdir..
Dillian
Ben DzPhp kullanıyorum daha güzel o bence.Bunun pek bi avantajı yok gibi??