FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

4.7gb'lik filmi 6 dakikada indirmek!

Seregwethrin
Evet ne kadar geri kaldık arkadaşlar. Diğer ülkeler 4.7gblik bir dosyayı internetten 6 dakikada çekebilecek sistem oluşturuyorlar, biz hala 512k mı olsa 1024 olacak mı, kotalı kotasız....

Buyrun haberi okuyun:
http://www.hurriyet.com.tr/teknonet/4180266.asp?gid=58
g_unit90
Bence olmayacak
maniac_ea
internet2 daha iyi bundan galiba ama onunda hızını unuttum
tufansaba
Ben Bu 256k Hızdada İndiriyorum uzun Oluyor Biraz Ama İşte İdare Ediyoruz Laughing
mr.emre
bilgisayar kaydedecekmi 4 gbı 6 dakkada Wink
loserk
yabancı bir foruma üyeyim,orada teksaslı bir adam var...bağlantısı:100mb/s (evet saniyede 100 megabyte)...fiyatını söliim mi? aylık 20 $ mış...Shocked

bizim telekom yerlerde sürünüyo....
abone
resmen kazık yiyoruz yani.. Cool

loserk wrote:
yabancı bir foruma üyeyim,orada teksaslı bir adam var...bağlantısı:100mb/s (evet saniyede 100 megabyte)...fiyatını söliim mi? aylık 20 $ mış...Shocked

loserk
hem de alasını yiyoruz...
g_unit90
alman bi arkadaş
1 Gb yi 2 dk de indiriyor 256 lik adsl ile
mr.emre
g_unit90 wrote:
alman bi arkadaş

o nası oluyo tam olarak
maniac_ea
walla bendede bi ara 512 lik intle tam dosya indiriodum 9 mb lık dosyayı 30 saniyede fln indirdim ama ondan snra bir daha olmadı
loserk
g_unit90 wrote:
alman bi arkadaş

hakkaten o nası oluyo? 256 lıksa bizde de var o,biz niye indiremiyoruz..?
g_unit90
walla bende anlamadım Laughing
abone
Adam almansa indirir tabi Laughing

g_unit90 wrote:
walla bende anlamadım Laughing
tufansaba
her yerde 256k nın maximum indirme hızı 27k olacak diye bir kuralmı var ?
DarkJedi323
tufansaba wrote:

Evet. Daha ötesi olsaydı herkes daha ucuza 256 kullanırdı. Yoksa 512 lerin 1024 lerin ne işi var? Wink

Ayrıca ülkemizde isterse 100mb/s koysunlar yine işe yaramaz. Çünkü Türkiye'de internet altyapısı Y-O-K!
Adamlar fiberoptik kabloydu , uydu bağlantısıydı gidiyorlar. Çoğu ülkede evlerde kablosuz internet hizmeti var. Bizde ne var? Hala telefon hatlarıyla bağlanıyoruz. Adamların en düşük bağlantı hızı T1. Bizim en yükseğimiz bile onun yakınından geçmiyor. Yazıklar olsun bu memleketi sömürenlere. Bir de bir halt yiyorlarmış gibi reklamlarda boy göstermiyorlar mı, yok her öğrenciye öğretmene internet diye. Valla bildiğim tüm küfürleri saysam azdır bunlara. Evil or Very Mad
dxhunter
10 sene sonra gelir Turkiyeye ancak yada biz 10 sene sonra bu sisteme gecince odamlar 1 dakikada indirmeye baslarlar.
tufansaba
DarkJedi323 wrote:
tufansaba wrote:

Evet. Daha ötesi olsaydı herkes daha ucuza 256 kullanırdı. Yoksa 512 lerin 1024 lerin ne işi var? Wink

Ayrıca ülkemizde isterse 100mb/s koysunlar yine işe yaramaz. Çünkü Türkiye'de internet altyapısı Y-O-K!
Adamlar fiberoptik kabloydu , uydu bağlantısıydı gidiyorlar. Çoğu ülkede evlerde kablosuz internet hizmeti var. Bizde ne var? Hala telefon hatlarıyla bağlanıyoruz. Adamların en düşük bağlantı hızı T1. Bizim en yükseğimiz bile onun yakınından geçmiyor. Yazıklar olsun bu memleketi sömürenlere. Bir de bir halt yiyorlarmış gibi reklamlarda boy göstermiyorlar mı, yok her öğrenciye öğretmene internet diye. Valla bildiğim tüm küfürleri saysam azdır bunlara. Evil or Very Mad

ben anlatamadım ama neyse sen takıl Very Happy
DarkJedi323
tufansaba wrote:

ben anlatamadım ama neyse sen takıl Very Happy

Very Happy

Sen diğer ülkelerde 256 nın max hızı daha mı fazla demek istedin?
darkeagle
Seregwethrin wrote:
Evet ne kadar geri kaldık arkadaşlar. Diğer ülkeler 4.7gblik bir dosyayı internetten 6 dakikada çekebilecek sistem oluşturuyorlar, biz hala 512k mı olsa 1024 olacak mı, kotalı kotasız....

Buyrun haberi okuyun:

Haberin aslında bu sistem amerikada beta olarak çalışır durumda internet2 adı ile fiber optik bir sistem.

Kısa bir sürede tüm dünyada yaygınlaşacak.
gamers
ya bırakın arkadaşlar allasen böyle bir sistem ve böle bir bağlantı kullanmak için muazzam para gerekir... sanki türkiye de böyle bir sistemi kaç kişi alabilecek?
loserk
muazzam değil 20 dolarcık...Wink
Coomedy
YOK beyaa türkiye kiim hızlı bağlantıo kim..
tufansaba
en iyisi bi üniversiteden network kablosuylan eve hat çekmek Very Happy nasıl olsa T1 veya T3 bağlantıları oluyor ne güsel Laughing
Seregwethrin
Arkadaşlar 100mb bağlantı demek saniyede 100mbayt indirmek değildir.

8 bit = 1 bayt

Mesela adsl 512 için
512 kbit = 64kbayt

Saniyede 64kbayt anlamına gelir.

100mbit de saniyede 13mbayt gibi çekiyor. 100mbit saniyede 100mbayt çeker mi Smile ayrıca japonyada da ayda 30-40$ gibi bir fiyata 100mbit internet bulunabiliyor. Saniyede 100mbayt veri iletişimi yapan ve halka dağıtılan bir internet henüz yeryüzünde yok Smile
badin
ben bu bahsedilen 100 mpbs lik internet bağlantısını kullanıyorum.dosya falan indirirken görebildiğim en hızlı indirme süresi 200kbps civarında..yani 100 mbps olması saniyede 100 mgbyt indirilebilir anlamına gelmiyor. download hızı bir çok etkene bağlı dosyayı indirdiğiniz serverin kapasitesi yoksa isterse internetiniz saniyede 1 gb olsun gine işe yaramaz. ayrıca fiber optik internet yeni bir şey değil japonyada yaklaşık 10 yıldır kullanılıyor..fiyatı ayda 50 usd. 6 dakkida 4gb dosya hiç indirmedim ama baya bir hızlı .japonların hakkını çokta yememek lazım..
Laughing
loserk
Seregwethrin wrote:

8 bit = 1 bayt

Mesela adsl 512 için
512 kbit = 64kbayt

100mbit de saniyede 13mbayt gibi çekiyor. 100mbit saniyede 100mbayt çeker mi Smile ayrıca japonyada da ayda 30-40$ gibi bir fiyata 100mbit internet bulunabiliyor. Saniyede 100mbayt veri iletişimi yapan ve halka dağıtılan bir internet henüz yeryüzünde yok Smile

ben 100mbit /s demedim ki özellikle parantez içinde yazdım :saniyede 100 megaBAYT...ya da teksaslının bana yazdığı şekilde 100 mbyte/s...

açıklamaların için sağol ama farkındayım neyin ne olduğunun...Wink
DarkJedi323
tufansaba wrote:
en iyisi bi üniversiteden network kablosuylan eve hat çekmek Very Happy nasıl olsa T1 veya T3 bağlantıları oluyor ne güsel Laughing

Ona güvenme kardeşim. Laughing Bizim üniversitenin hatları da bazen dandikleşiyor. İstersen en yüksek hattı çek, ülkede altyapı olmadıkça hiçbir şey olmaz. Wink
selim06
Eeeee...İmkansız ne demekse tam manasıyla o işte...Bide ADSL 2 bekliyoruz daha ne 6dk film falan....
geyikkutuphanesi
Millet sokak lambalarına wireless vericisi takıyo interneti ücretsizleştiriyo biz daha...
gamers
he nen valla çekecen kabloyu üniversiteden 700 mb yi indirecen 3-5 saniyede Very Happy ula ne bağlantı bea Wink
dxhunter
Calistigim yerden 3.5 satte 1.5 Gb. veri cektim Pardus linux ile XP gorunul,mlu bir linux u bunu evde cekmeye kalksam hem kotam dolucaktı hemde 20 saat beklemem gerekecekti Very Happy
velet974
g_unit90 wrote:
alman bi arkadaş

Bu imkasız. Bende kullandım ama 6016 ile saniyede 750 civarı bir şey ile download yapıyorsunuz. SP2 yi 6 dk da indirdim boyutu 250 mb. Eğer 1 gb ı o kadar sürede indirebilmesi için 24 mb uydu internetten hızlısını kullanması lazım ki almanyadaki en hızlı sistem şimdilik bu. Ki siz 256 kb demişsiniz. 256 kbps 256/8: 32 kilobyte eder. Yani sunucunun dibinde bile olsanız en fazla 32 ile download yapabilirsiniz.
Seregwethrin
velet974 wrote:
g_unit90 wrote:
alman bi arkadaş

Bu imkasız. Bende kullandım ama 6016 ile saniyede 750 civarı bir şey ile download yapıyorsunuz. SP2 yi 6 dk da indirdim boyutu 250 mb. Eğer 1 gb ı o kadar sürede indirebilmesi için 24 mb uydu internetten hızlısını kullanması lazım ki almanyadaki en hızlı sistem şimdilik bu. Ki siz 256 kb demişsiniz. 256 kbps 256/8: 32 kilobyte eder. Yani sunucunun dibinde bile olsanız en fazla 32 ile download yapabilirsiniz.

Tamamen doğru söylemişsiniz. Almanya değil Mars'ta olsanız 256k Adsl ile en fazla 32k çekebilirsiniz Wink
uoturkey
Hani derler ya millet aya gidiyor biz hala yaya gidiyoruz diye durum aynı öyle... TTnet biraz da olsa düzelmeye başladı ama çoğu ülke harika sağlayıcılarla hizmet veriyor.Hem de çok ucuza.İnşallah biz de o günleri görürüz Very Happy
tolgaist
bence olmayacak ama olsa güzel olur biz daha 500 mb lık videoları yarım saatte indiriyoruz:D
killerdevil
Seregwethrin wrote:

8 bit = 1 bayt

Mesela adsl 512 için
512 kbit = 64kbayt

teşekkürler bilgi için. saniyede 13mb için bizim için yeterde artar bile zaten.biz saniyede 50kbyte zor indirioz millet 13mbayt indirio Laughing

telekom o kadar geliri ne yapıo aslında merak ediyorum???yıllık gelirlerini veya aylık gelirlerini açıklayıp çalışmalarının ne olduğunu açıklamaları lazım.eminimki benim gibi merak eden çokdur.
b17
Arkadaşlar benim bağlantı 512k lık ama o hızla download yapmıyorHız testine girdim 460 küsur bir hız çıktı.Çok vahim bir durum Laughing Laughing Laughing
fatihalp89
maniac_ea wrote:
internet2 daha iyi bundan galiba ama onunda hızını unuttum

Adsl 2 postahane ile senin evin uzaksa ve sorun çıkıyosa çözüyor.
Daha hızlı bir bant genişliği sağlıyor

FAKAt türk telekomda ne zaman bize şöyle 12mb bağlantı verecek ömrümüz yetecekmi bilmiyorum Confused

Japonya 47mbit 35$
Diyecek birşey yok indirir tabiyki
berkeozkn
Konuyu gördüm ve hortlatayım dedim. Sırf bunun için üye oldum. cidden 7 yıl içinde internette büyük çığır açılmış be. 100 mbps fiber kullanmaktayım
RosenCruz
İnternete bir halt oldugu yok. Sitelerin yarısı engelli. Facebook ve Twitter
Youtube gibi siteleri engelleme derdinde bir hükümetimiz var. Bu kafa ile internet bizde zor ilerler
Imperius
loserk wrote:

Bize 10mb/s 25$ vay be Very Happy
JaniceJohnson
Oha helal olsun adamlara
trbznburak
geyikkutuphanesi wrote:
Millet sokak lambalarına wireless vericisi takıyo interneti ücretsizleştiriyo biz daha...

Bizim burada öyle bir şey olacak lambayı aşağıya alırlar Wink
gerimter
fiberi 60 liraya kullanmaktan gayri çözüm hikaye
gerimter
hala fiber 60 ta kalmış
gerimter
Haklısın
nam_siddharth
Seregwethrin wrote:

Buyrun haberi okuyun:

Hindistan'da hala çok kötü. Biz 2 mbps bağlantı maksimum kullanıyorsunuz. Bir indirme 4,7 GB dosya 7 saat sürecektir.