FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

phpbb taşıma

coozy
Hazır kurulmuş phpbb forum sitesini başka bir hazır kurulmuş phpbb'ye aynen ve üyelerle birlikte nasıl taşıyabiliriz?
abone
Herhalde phpBB forumun database'inin yedeğinin alıp,diğer forumun database'nde güncelleme olarak çalıştırmak gerekiyor.Hiç yapmadım ama,bu şekilde olur diye tahmin ediyorum.Bu durumda phphBB'nin yönetim panelini kullanmalısın.
DarkJedi323
Taşııyacağımız forum database nin yedeğini aldık diyelim. Öteki forumu önce yüklüyoruz, sonra database i replace ediyoruz eskisiyle?
loserk
basit aslında tüm dosyalarını ftpden çek yeni hostuna at sonra

tufansaba wrote:
eski hostundan phpmyadmine gir dbni seç sonra sağ taraftan export yada dönüştür var oradan gelen sayfada gerekli birkaç ayar var tablo ve veri için onları yap aşağıda dosya oalrak kaydet var ona basıp yedeği al aldıktan sonra

yeni hostnunun phpmyadminine gir oradan db oluştur sonra seç sağdan sql seç yukarıdan ve dosya seç var orada browse yada seç butonu aldığın yedeği bul ve git de yüklemeye başlıyacak

yüklenme bittikten sonra yukarıda search yada bul var oradan eski adresini yaz ve bul de config de bulacak oradan edit options vs.. bişi yazacak ona gir ve server name değiştir değiştirdikten sonra alttada klasöre attıysan onuda değiştir bi yönlendirme olmasın

ftpeden config.php yi aç ve yeni hostun bilgilerine göre düzelt ve bitti
tufansaba gayet güzel anlatmıştı bana sağolsun,umarım açıklayıcı olmuştur...
tufansaba
tüuh Very Happy yine anlatacaktımki sağolsun loserk alıntı yapmış Laughing
loserk
tufan kusura bakma yaa sana sormadan alıntı yaptım ama...sen yine de anlat istersen,daha etkileyici olur...Laughing
TheMentor
teşekkürler arkdaşlar işime yarayacak bir bilgi ayrıca yukarlarda durması herkes açısından daha yararlı olur görüşündeyim...
utkufb
MySQL yi kopyalaman lazım. biraz zor iş... Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
coozy
ya arkadaşlar benim hostta veritabanını bile yükleyemiyosun hele taşıma çok zor iş olcak gibi...
tuncadogus
her türlü taşıma sorun giderme çeviri(phpbb-premodlara premodlardan phpbb ye php nukeden phpbb ye[bunun için boş vaktim olacak] phpbb den diğer sistemlere) vs. yapılır adres öm atın yeter