FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

ASP'den PHP'ye Geçmek ???

uoturkey
Evet arkadaşlar benim bir fıkra sitem var ve bunu aspden PHP'ye geçirmek istiyorum... Acaba bunu en kolay şekilde ve en çabuk nasıl başarabilirim??? Yardımcı olursanız sevinirim....
abone
ASP ile PHP'yi birbirine bağlayan bir kan bağı yok bildiğim kadarıyla,bu iş çok zor gözüküyor.
loserk
abone wrote:
ASP ile PHP'yi birbirine bağlayan bir kan bağı yok bildiğim kadarıyla,bu iş çok zor gözüküyor.

belki uzaktan akrabadirlar...birinin görümcesiyle diğerinin kayınçosu karı koca olabilir... Laughing akrabalığı da siz çözün artık..Laughing hakkaten ne oluyo bunlar yaa? Laughing
dogancanozturan
Web programlama dilleri oluyor loserk arkadaşım Laughing
Daha fazla bilgi için Buraya (PHP) ve Buraya (ASP) bakabilirsin.
loserk
Laughing Laughing tesekkur ederim de "ne oluyor bunlar yaa" derken akrabalık derecelerini sormuştum,öylesine geyik yani Very Happy Laughing yine de sağol verdiğin linkler için...
dogancanozturan
Ha onlar da
Bkz:Amca
Bkz:Yenge
oluyorlar sanırım.Uzaktan yani Laughing

Kolay gelsin...
Orman
dostum siteni asp den php aktaramazsin direk ama iframe kodu kullanarak php uzantili bir pakette siteni göstere bilirsin baska yolu yok.
spAxel
ya bnde host arıorm ücretsiz php yazarsanız sevinirim
mr.emre
Buraya bak çok güzel bi host. TIKLA
spAxel
fzla ozellikleri olmayan tester olarak kullanıcam
posof
uoturkey wrote:
Evet arkadaşlar benim bir fıkra sitem var ve bunu aspden PHP'ye geçirmek istiyorum... Acaba bunu en kolay şekilde ve en çabuk nasıl başarabilirim??? Yardımcı olursanız sevinirim....

bence hiç geçme hazir php-nuke sitelerinde acık haddinden fazla yamalya yamalaya yamalı bohçaya dönüyor en sonunda yamayacak parcada kalmayıp topdan gidecek

asp acık fazla yok Smile
evertone
bence de asp kalsa daha iyi olur. becerebilirsen flash ile yap daha alımlı olsun. ama siteye sürekli fıkra ekleyebilmek için nasıl modul yazarsın onu bilemem...
uoturkey
Ok bu yaz vakit boş olcak yapacağım ASp+Flash+Php bi site Very Happy Artık hangisi denk gelirse Very Happy Yardımlarınız için saolun ....
extramedya
Önerim şu:
Baştan bir site kur ve database deki tüm bilgilerini yeniden mysql e ekle. Bu işi tek tek yapmak gerekecek ama en azından bilgilerinin tamamını korumuş olacaksın. Ancak uyarım şu. Bir kere eğer siten aramam motorlarına indexlenmişse arama sonuçları daha uzun bir süre eskileri göstereceğinden, akıllı net kullanıcılarına rastlamazsan hit kaybedeceksin. Bu sebeple sadece dizayn değiştirip, belki ufak tefek uygulama farklılıkları ile aynen devam et. Olmadı asp den kopma. Ne diyelim. başka çözüm yok...
uoturkey
Google'da fıkra yazdın mı ilk 10'da çıkıyor genelde site bazen de hiç olmuyor değişiklik yapyım mı Very Happy İşte sorun da bu Very Happy Ama bir çözüm üreteceğim 18.06 sonrası